Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2007, 6:18   #1
Djedai
Novi član
 
Član od: 12.10.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Imam dualboot-dva XP-a na posebnim particijama i u principu oba sistema rade fino ali od skoro (bez obzira u kom sistemu) kad idem na restart (najnormalnije sa windowsove start linije , sistem se regularno "spusti"- saving files, ...shut down...ne znam tacno kako bese ide tekst i onda se ugasi monitor kao i obicno ali mašina ostane ukljuchena... Da li znate možda neko jednostavno rešenje? Samo mi nemojte reći da sam nešto zapetljao pa da moram da dižem opet ponovo oba XP-a )))
Unapred zahvalan,

Vlada
Djedai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 18:11   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Veoma moguće da imaš problem sa napajanjem... Pozajmi od nekog ortaka pa vidi dali će računar fino da se gasi.... Moguće je i da je ploča oštećena ... ali to je mala mogućnost... Mada je jedan moj prijatelj imao sličan problem (računar nije hteo da se gasi) i na kraju se ispostavilo da je ploča oštećena , Morao je da je menja...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Djedai (29.3.2007)
Stara 29.3.2007, 18:34   #3
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Ja sam imao slicne probleme i meni je ovo pomoglo.
Postoji i opcija da u "Device Manageru", u meniju View cekiras "Show Hidden Devices" i u listi potrazis nesto kao APM legacy ili slicno. Ako ima crveni "X" preko slicice, probaj da ga "Enable" (mada ako ti ono prvo ne pomogne, ne verujem ni da ce ovo drugo)...
A da: a mozda si "cackao" i power settings u BIOS-u, pa probaj da ucitas default podesavanja. Ako nije ni to, onda je verovatno hardware...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Djedai (29.3.2007)
Stara 29.3.2007, 20:21   #4
Djedai
Novi član
 
Član od: 12.10.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Ljudi, hvala vam... ono što vam nisam rekao je da mi je možda struja loša u stanu... Skoro mi se desilo da odnesem racunar u servis jer je totalno blokiran- prvo se cuje da hard "cakće"(stvarno ne znam kako drugacije da opisem taj zvuk) pa onda mi ne da izbor sistema nego sam ode u default, podigne XP normalno i onda totalno blokira-miš i tastatura ne reaguju...i u servisu mi kazu "Šta je problem"? Takodje se dešava da neće da pri uključivanju kompa da se podigne bios(ne cuje se pc speaker na pocetku , radi cooler i lampice za hard, radi DVD ali monitor se ne pali). Ja u ovom poslednjem slucaju malo mrdnem baterijicu za flash ali...nije to resenje...Da li mislite, po ovim siptomima da je u pitanju loša struja? Možda bi mi pomogao STABILIZATOR onaj starinski? Napajanje mi je CHIEFTEC...trebalo bi da je ok. Ma moguće je i da je ploča, to je isto sumnjivo ali...s obzirom da mi izgleda nešto nije u redu sa strujom , sad je teško provaliti...
GLITCH, možda sam i ja sad razmažen, ali, komp se iskljucuje na shut down ali nece restart...
Djedai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 20:56   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Ako sumnjaš na lišu struju a imaš relativno OK napajanje , uzajmi se negde UPS napajanje pa vidi kako će komp da radi . Ako uvidiš da nako dodavanja UPS-a računar radi ok , kupi jedan od recimo 800VA i reši problem sa lošim naponom.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 23:04   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Hm... to što ti hard "cakće" sigurno da nije dobar znak, imam utisak da je problem pre hardverske prirode nego nešto drugo. Da li je struja, ploča, ili hard ipak najbolje u da proveriš u nekom servisu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 23:10   #7
Djedai
Novi član
 
Član od: 12.10.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Hvala, fresko! Ma imam ups ali izgleda nije dovoljno jak... ne razumem se mnogo u elektriku. Sad cu ti reci sta pise pozadi Jel mislis na VAT(W) kad kazes VA?
Pise mi da ima output 375W max... Da li se podrazumeva da imam stabilizator napona na UPS-u?
Fresko,
pozzzz sa Duvanista
Djedai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 23:44   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Citat:
Djedai kaže: Pregled poruke
Jel mislis na VAT(W) kad kazes VA?
Pise mi da ima output 375W max... Da li se podrazumeva da imam stabilizator napona na UPS-u?
Fresko,
pozzzz sa Duvanista
VA - Volt Amps (Volt Ampera) , W - Watt . 800VA odgovara snazi napajanja od nekih ~320W . Daklem ako imaš napajanje od 400W to znači da bi ti trebao jedan UPS od 1000VA i da se ne sekiraš.... Da UPS takođe stabilizuje napon koji dobijaš iz mreže tako da ako imaš iole kvalitetan UPS za napon nemoraš da se sekiraš....

PS. Ja i dalje sumnjam na lošu matičnu ploču .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 2:02   #9
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

@Djedai: nisi razmazen, moja greska: I should of known better
Samo jos jedna stvar, XP ti je propisno "zakrpljen"? Neke od takvih gluposti su otklonjene sa SP2... Ako je i to u redu, listen to Fresko
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 2:24   #10
Djedai
Novi član
 
Član od: 12.10.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Moj ortak je takodje sumnjao i na plocu ali jos nema "cvrstih" dokaza...
Predpostavio sam da mislis na VA kao Volt-Amper ali nemam na UPS-u oznaku u toj jedinici pa sam pomislio, da nije W u pitanju?
Napajanje mi je 340W, ali definitivno cu da chekiram i plocu...
Djedai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 15:09   #11
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Sve Radi Ali Restart Ne Radi

Najbolje je da covek pokusa da resi problem sistemom eliminacije, znachi treba najpre otkriti sta nije problem, znachi zameniti napajanje i pustiti ga na kvalitetan UPS, pa ako se i tad desava isto onda je verovatno ploca u pitanju.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WoW + Winamp = restart? Milos Nikolic Osnovne komponente 5 29.3.2007 22:22
Restart kada nakachim chitach kartica WhenDarknessFalls Kvarovi 3 4.2.2007 21:47
Nesto ne radi a ja ne znam sta bofi Kvarovi 21 15.2.2006 3:01
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42
Ne mogu natjerati RAM da radi na "rated timings" sasha vukelic Kvarovi 0 26.12.2005 19:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com