Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2007, 12:46   #1
deyans
Novi član
 
Član od: 18.2.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Brujanje kod Altec Lansinga

Pozdrav svima.Kupio sam Altec Lansing FX 6021 pre nedelju dana i posle nekih isprobavanja i testiranja uocio sam da po iskljucivanju zvucnika u standby dolazi tiho brujanje iz vufera.Nestaje jedino kada se iskljuce potpuno iz struje.Pitao sam u radnji kazu da je to osobina vecine Altekovih modela i da mora tako.Moj drug je tada uzeo model MX 5021 i nema tih problema.Pre ovih koristio sam VS4121 i takodje je bilo prisutno brujanje.Probao sam da samo njih ukljucim u uticnicu,da sklonim neke adaptere iz njihove blizine ali ne vredi.Nije strasno ali iritira nocu.Da li je neko imao slicnih problema i da li zna resenje?
deyans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 14:50   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
deyans kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima.Kupio sam Altec Lansing FX 6021 pre nedelju dana i posle nekih isprobavanja i testiranja uocio sam da po iskljucivanju zvucnika u standby dolazi tiho brujanje iz vufera.Nestaje jedino kada se iskljuce potpuno iz struje.Pitao sam u radnji kazu da je to osobina vecine Altekovih modela i da mora tako.Moj drug je tada uzeo model MX 5021 i nema tih problema.Pre ovih koristio sam VS4121 i takodje je bilo prisutno brujanje.Probao sam da samo njih ukljucim u uticnicu,da sklonim neke adaptere iz njihove blizine ali ne vredi.Nije strasno ali iritira nocu.Da li je neko imao slicnih problema i da li zna resenje?
I ti verujes tvom drugu.
Zujanje dolazi iz trafoa za napajanje pojacivaca u subu. Naravno upotrebom kvalitetnijih ( toroidnih trafoa) stvar bi se resila ali to kosta para. Da i potrebna je limena izolacija u vidu faradejevog kaveza od ostalih komponenti u pojacivacu. Tako da od resenja za zujanje ostaje ti da ga ugasis nocu da ne brunda.
Ovo je samo dokaz da nema savrsenh proizvodjaca u ovoj klasi zvucnika.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 0:28   #3
deyans
Novi član
 
Član od: 18.2.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Verovao ne verovao istina je da kod njega stvarno ne bruje.Bio sam jos kod jednog koji ima 621 i kod njega cute.Kada dodjem do vremena zvacu licno PC Centar da vidim da li je u pitanju neki kvar.
deyans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 0:59   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
deyans kaže: Pregled poruke
Verovao ne verovao istina je da kod njega stvarno ne bruje.Bio sam jos kod jednog koji ima 621 i kod njega cute.Kada dodjem do vremena zvacu licno PC Centar da vidim da li je u pitanju neki kvar.
Ma verujem ti ali ce i kod njih najverovatnije brujati. I moj ATP 3 bruji ( nije u pocetku ) i kao sto sam ti rekao brujanje nije kvar vec lose odradjeno filtriranje naizmenicne struje iz trafoa.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 1:54   #5
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

imama MS industrial 2.1 ali bruje samo dok su skopcani na produzni gde mi sve skopcano od kompa
kad skopcam na zasebnu uticnicu onda ne bruje.. jedno sto imam kao neki produzetak tih zvucnika kao mis gde smanjujem i pojacavam volumen a tako i bas,,.. pa onda samo smanjim bas do kraja i brujanja nema

a jesil probao da ih upalis ali ne da kopcas na racunare nego onako solo i da skopcas na zasebnu uticnicu da vidis hocel brujat
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
AstraLogos (12.3.2007)
Stara 12.3.2007, 1:56   #6
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Wink Re: Brujanje kod Altec Lansinga

moj LabTec 5.1 arena 685 ne bruje nikad a imam ih vec godinu dana.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 9:48   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
pa onda samo smanjim bas do kraja i brujanja nema.......

.....i da skopcas na zasebnu uticnicu da vidis hocel brujat
Upravo ovo sto jonathan predlaze je vrlo korisno.
Zasto se brujenje bas cuje na bas zvucnku? Nasa ti struja iz EPS-a stize u naponu od 220V/50Hz. Tih 50Hz spada u niskotonsko podrucje ili ti basove, pa kad probiju do pojacivaca onda se i reprodukuju u vidu konstantnog bruma.
Shodno tome niko to ne moze nazvati kvarom na zvucnicima nego ono sto sam naveo da tih 50Hz treba filtrirati elektrolitima i posebnom zastitom trafoa ili ga odraditi ljudski. Postoji i predpostavka kao npr. kod Alteca da neki modeli i pojacivaci u njima rade dizajnirano na samom pragu svojih mogucnosti kako bi se dobila veca dynamika ili glasnoca. To povlaci vecu kolicinu struje u odnosu na pasivne elemente unutar pojacivaca. A rezultat cesto moze biti parazitski brum. Naravno kada se ne bi skrtarilo na pasivnim elementima tog bruma ne bi ni bilo.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 14:38   #8
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Bas sam procitao u uputstvu da se bas obavezno ukljucuju direktno "u zid" iz tog razloga.Mislim da ne bi bilo brujanja.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 16:30   #9
deyans
Novi član
 
Član od: 18.2.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Da probao sam da ih ukljucim bez racunara i bez satelita ali je isto,odnosno necuje se brujanje iz zvucnika nego odpozadi gde je pojacalo i trafo.Neko rece da je mozda u pitanju napon pa ih nosim veceras kod nekog drugog da probam.
deyans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 1:29   #10
deyans
Novi član
 
Član od: 18.2.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Kao sto neko rece definitivno je nesto do napona.Sto se tice brujanja mora tako.Probao sam ih i kod drugog,sa korektorom napona i upsom bruje jos vise.Prikljucio sam ih na produzni sa prekidacem i tako resavam to zujanje nocu
deyans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 1:42   #11
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Altec mora da bruji! Imam Altec 251e 5.1 i od prvog dana woofer bruji, kao sto je neko rekao, trafo je u pitanju. Jedino ne bruje kada se u glavni satelit utaknu slusalice. A inace gasim ih svako vece jer mi to jako smeta, a i opterecen sam tisinom(nekad toliko, da ustanem i izvadim baterije iz zidnog sata jer mi smetaju kazaljke dok se pomeraju A onda legnem, pa cujem svoje srce, grrrrr, da mogu, iscupao bi ga! Da ne idem u offtopic... )
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 11:05   #12
maksbi
Član
 
Član od: 18.5.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Mislim da je u pitanju neki kvar.Moji CS21 zvucnici su necujni.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (14.3.2007 u 16:38) Razlog: link nema veze sa temom
maksbi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 13:42   #13
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Brujanje se najcesce javlja (pod uslovom da nisu smetnje) kada probije neki elektrolit, nisam neki el.tehnicar, ali i meni je vufer brujao, i prestao je cim sam uzeo lemilicu u ruke
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 16:21   #14
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Altec mora da bruji!
Ne provaljuj se care.Koliko para toliko muzike.FX5051 ne bruji.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 18:01   #15
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Altec mora da bruji! Imam Altec 251e 5.1 i od prvog dana woofer bruji, kao sto je neko rekao, trafo je u pitanju. Jedino ne bruje kada se u glavni satelit utaknu slusalice. A inace gasim ih svako vece jer mi to jako smeta, a i opterecen sam tisinom(nekad toliko, da ustanem i izvadim baterije iz zidnog sata jer mi smetaju kazaljke dok se pomeraju A onda legnem, pa cujem svoje srce, grrrrr, da mogu, iscupao bi ga! Da ne idem u offtopic... )
Mora da bruji?

Kako se kaže, mora samo da se umre

Može da bruji ako je loš ili ako je neispravan. Loš može biti u smislu da mu je ispravljač loše napravljen, sa premalim kondenzatorom za filtraciju ili preslabim transformatorom (ili pak kombinacija ove dve stvari). Ko zna i koga ne mrzi, to relativno lako rešava.

Siguran sam da Altec ima i mnogo kvalitetnijih modela kod kojih se brujanje ne javlja.

Dakle, pronađi dobrog majstora ili pouzdanog poznanika vičnom elektronici i stvar će se lako srediti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 18:15   #16
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Mora da bruji?

Kako se kaže, mora samo da se umre

Može da bruji ako je loš ili ako je neispravan. Loš može biti u smislu da mu je ispravljač loše napravljen, sa premalim kondenzatorom za filtraciju ili preslabim transformatorom (ili pak kombinacija ove dve stvari). Ko zna i koga ne mrzi, to relativno lako rešava.

Siguran sam da Altec ima i mnogo kvalitetnijih modela kod kojih se brujanje ne javlja.

Dakle, pronađi dobrog majstora ili pouzdanog poznanika vičnom elektronici i stvar će se lako srediti.
Zaboravio sam da dodam da Moj altec mora da bruji! A i imam jedno pitanje za sve: Otisao mi je ulaz na wooferu za zadnji satelit, i sad kad ga ubacim, nema kontakt, pa se ne cuje nista. Probao sam da ga otvorim, ali je sve to unutra bukvalno zalemljeno, jel zna neko kako to da namestim?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 19:35   #17
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Zaboravio sam da dodam da Moj altec mora da bruji! A i imam jedno pitanje za sve: Otisao mi je ulaz na wooferu za zadnji satelit, i sad kad ga ubacim, nema kontakt, pa se ne cuje nista. Probao sam da ga otvorim, ali je sve to unutra bukvalno zalemljeno, jel zna neko kako to da namestim?
imal osigurac, trebalo bi da bude.. pa probaj zamenit
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 11:29   #18
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Nisam siguran da znam koji je tačno model Altec-a koji poseduješ, ali ja imam Altec Lansing ATP3 i nemam nikakvog šuma.

Mislim da generalizacija (kao i uvek) otpada.
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 22:51   #19
Azdaha
Novi član
 
Član od: 3.5.2007.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Azdaha
Određen forumom Re: Brujanje kod Altec Lansinga

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Zaboravio sam da dodam da Moj altec mora da bruji! A i imam jedno pitanje za sve: Otisao mi je ulaz na wooferu za zadnji satelit, i sad kad ga ubacim, nema kontakt, pa se ne cuje nista. Probao sam da ga otvorim, ali je sve to unutra bukvalno zalemljeno, jel zna neko kako to da namestim?
Jesi li siguran da ti je otisao ulaz?
Pokusaj da prikacis taj zadnji satelit na drugo mesto.
Azdaha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Altec Lansing VS3251E i_tako ŠDK - Zvuk na računaru 1 24.12.2006 23:29
Pomozite mi da se odlucim izmedju Altec Lansing MX5021 i Altec Lansing CS21 maksbi ŠDK - Zvuk na računaru 57 17.8.2006 21:50
Altec ljudi Monk Psycho Kvarovi 7 16.4.2006 2:52
Altec lansing Rakic90 Zvuk na računaru 15 17.3.2006 18:29
Problem sa Altec Lancing AHP512 slusalicama alien Zvuk na računaru 0 27.12.2005 1:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com