Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2021, 12:54   #14921
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ubiste mi želju da zatvorim ovu godinu sa ovim filmom u bioskopu.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
batakpudla (24.12.2021), Packy (24.12.2021), player1 (24.12.2021)
Stara 24.12.2021, 13:31   #14922
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE LAST SON

https://www.imdb.com/title/tt1800393/



Dobra, spora, metodična, atmosferična i nekonvencionalna vestern-šekspirovska interpretacija raznih tema, sa dobro upregnutom muzičkom pratnjom i gomilom suptilnih i interesantno odrađenih scena.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 14:59   #14923
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Ubiste mi želju da zatvorim ovu godinu sa ovim filmom u bioskopu.
Nema potrebe da nam zahvaljujes...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 15:57   #14924
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Ubiste mi želju da zatvorim ovu godinu sa ovim filmom u bioskopu.
Glavu gore, ako si pogledao Spajdermena onda sa takvim filmom treba da zatvoris godinu.

Sa Matrixom mozes da otvoris narednu bez obzira sta drugi misle o njemu.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 17:51   #14925
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Meni je za razliku od ostalih RE filmova ovaj jos i ispao najbolji a evo i zasto, ima dobru atmosferu i izgleda odlicno: Mali gradic, kisa, suma, policiska stanica, onaj cuveni Spencer Mansion... ti neki detalji su mi se dopali a takodje ima dosta slicnosti sa igrom do duse mozda su se malo zaneli jer su u ovakom filmu za koji je ocigledno planiran nastavak jer zavrasava se tako da samo fali "To Be Continued" ali mislim da je greska sto su pokusali da ubace delove iz vise delova i sve to u nepunih 2 sata. Ja sam igrao samo prva 3 dela tako da za ostale nemam pojma da li su ubaceni u film i moglo je i moralo ovo puno bolje no meni se dopao ra razliku od onih prethodnih gde mi ama bas ni jedan nije lego.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
evil_geko (25.12.2021), polarnimeda (4.1.2022)
Stara 24.12.2021, 22:39   #14926
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Koji su ti momenti bili odlicni?

Ja ovo jedino mogu da shvatim ako je umetnik ranije poznat kao Lorens hteo da se bukvalno po***e po onome sto su uradili kao muskarci, tj. ako sam ja sinoc gledao subotu 14. a ne petak 13. Apsolutno sve je sprdnja! Rivsu je ovde falio Bill ceo film a ne Triniti. Nisam se usudio da dam cistu 10ku za Arcane, ali zato cista jedinica za nivi Matrix!
Ima na momente dosta kul ideja, sviđa mi se novi grad gde žive ljudi van matriksa, Modal, sviđa mi se priča o građanskom ratu mašina itd - ali tu sam opet očekivao, oke sve ovo će se razviti u nešto: noup, to se nije desilo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 23:08   #14927
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Matrix Resurrections (2021)

Ajde i ja da se prikljucim. Ukratko Čemu ovo služi (a uz to i ne radi), nit rimejk nit nastavak a kao jeste i jedno i drugo medjutim film se sveo na sto bi Amerikanci rekli "expositions - sveobuhvatan opis i objašnjenje ideje ili teorije." i to je uglavnom to. Nisam puno ni ocekivao tako da nisam posebno razocaran ali da valja pa ja ga gledao kod kuce a sutra dan mi drug kaze sprema se da gleda, te mu ja porucim ako ides u bioskop trazi da ti vrate pare
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 23:24   #14928
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Meni je za razliku od ostalih RE filmova ovaj jos i ispao najbolji a evo i zasto, ima dobru atmosferu i izgleda odlicno: Mali gradic, kisa, suma, policiska stanica, onaj cuveni Spencer Mansion... ti neki detalji su mi se dopali a takodje ima dosta slicnosti sa igrom do duse mozda su se malo zaneli jer su u ovakom filmu za koji je ocigledno planiran nastavak jer zavrasava se tako da samo fali "To Be Continued" ali mislim da je greska sto su pokusali da ubace delove iz vise delova i sve to u nepunih 2 sata. Ja sam igrao samo prva 3 dela tako da za ostale nemam pojma da li su ubaceni u film i moglo je i moralo ovo puno bolje no meni se dopao ra razliku od onih prethodnih gde mi ama bas ni jedan nije lego.

Delim mišljenje, definitivno jedan od najboljih RE filmova. Što nije teško postići, kakva smeća su pravili

Atmosfera odlična, totalno su uboli vajb, sviđa mi se veći fokus na horor aspekt.
Glumci su hit or miss, kao i sama karakterizacija. Npr, lično mi se sviđa kako su napisali Jill Valentine, ali nisu svi dovoljno dobro odrađeni. Jer kad pogledamo igre, svi ti likovi tamo su tipski, šablonski, previše videogamey - ovde se po nečemu izdvajaju. Deluju kao likovi koji žive u zabiti, mestu koje je velika korporacija isušila do poslednje kapi.
Priča - eeeh. Od Holivuda nikad i ne očekujem dobru priču, ja prosto ne znam zašto s tolikim budžetima nemaju pristojne scenariste.
HC fanovi će možda hejtovati, al pitanje je kako njih zadovoljiti. Msm da ovo vredi pogledati za ikoga ko je iole zainteresovan za serijal.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Nestor (24.12.2021)
Stara 25.12.2021, 0:03   #14929
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Delim mišljenje, definitivno jedan od najboljih RE filmova. Što nije teško postići, kakva smeća su pravili

Atmosfera odlična, totalno su uboli vajb, sviđa mi se veći fokus na horor aspekt.
Glumci su hit or miss, kao i sama karakterizacija. Npr, lično mi se sviđa kako su napisali Jill Valentine, ali nisu svi dovoljno dobro odrađeni. Jer kad pogledamo igre, svi ti likovi tamo su tipski, šablonski, previše videogamey - ovde se po nečemu izdvajaju. Deluju kao likovi koji žive u zabiti, mestu koje je velika korporacija isušila do poslednje kapi.
Priča - eeeh. Od Holivuda nikad i ne očekujem dobru priču, ja prosto ne znam zašto s tolikim budžetima nemaju pristojne scenariste.
HC fanovi će možda hejtovati, al pitanje je kako njih zadovoljiti. Msm da ovo vredi pogledati za ikoga ko je iole zainteresovan za serijal.
Moram da dodam da mi je scena sa pesmom Crush by Jennifer Paige bila izuzetno zabavna pa mozda cak i najbolja u celom filmu.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 12:11   #14930
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Wolf (2021)
https://www.imdb.com/title/tt10698174/



Tja, valjda zamišljeno kao nešto poput "Leta iznad kukavičjeg gnezda". Ne treba ga pomešati sa istoimenim filmom

https://www.imdb.com/title/tt13519510/
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Wolf (2021) WEBRip.x264-ION10.zip (21,8 KB, 1 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (25.12.2021 u 12:18)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 14:17   #14931
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Meni je za razliku od ostalih RE filmova ovaj jos i ispao najbolji a evo i zasto, ima dobru atmosferu i izgleda odlicno: Mali gradic, kisa, suma, policiska stanica, onaj cuveni Spencer Mansion... ti neki detalji su mi se dopali a takodje ima dosta slicnosti sa igrom do duse mozda su se malo zaneli jer su u ovakom filmu za koji je ocigledno planiran nastavak jer zavrasava se tako da samo fali "To Be Continued" ali mislim da je greska sto su pokusali da ubace delove iz vise delova i sve to u nepunih 2 sata. Ja sam igrao samo prva 3 dela tako da za ostale nemam pojma da li su ubaceni u film i moglo je i moralo ovo puno bolje no meni se dopao ra razliku od onih prethodnih gde mi ama bas ni jedan nije lego.
Slažem se, koliko god da je loš, bolji mi je od 99% onih Andersonovih RE filmova. Bune se ljudi što je B produkcija, ja i volim što je B produkcija, RE mi je oduvek bio drag baš zato što ima taj B production horror feel.

Slažem se isto da je najveća mana filma upravo to što su zbuvali radnju prve dve igre u jedan film, nema prostora za razvijanje karaktera a ni radnje, gulaš paprikaš. Ne znam zašto je toliko teško bilo da se odradi film koji pokriva samo prvi deo igre pa da se lepo odatle ide dalje.

Sve u svemu, I had fun, mnogo verniji film od onih Andersonovih bljuvotina.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 14:55   #14932
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Matrix Resurrections (2021)






Wow uspeli su da naprave najgori film u serijalu, ovo je toliko loše da je jednostavno loše, postoji jedna pozitivna stvar koju mogu da kažem za sam film a to je da ne ignoriše predthodne filmove kao što je recimo to bio slučaj sa filmom Terminator: Dark Fate koji se reklamirao kao direktan nastavak T2 da bi na kraju i tu kiksnuli žestoko. Druga stvar ideja o povratku ponovo u Matriks je na momente zanimljiva ideja, ali ona ovde nije dobro izvedena i rezultat je ovaj nered. Nažalost novi Morfeus i Smit ne funkcionišu nikako, za Morfeusa je tek situacija dosta komplikovana i šta sad jel je igra The Matrix Online sada kanon serijala? (nisam je igrao ali znam šta se tu desilo) a šta tek uradiše sa Smitom, originalno Hugo Weavingu je ponudjeno da se vrati ponovo kao Smit (za razliku od Lorensa Fišburna koga kako on kaže nisu ni zvali) te na kraju nije pristao zbog navodno drugih obaveza, ali i da je on bio tu ne znam kako bi sve odigralo, možda bi nešto tu bilo drugačije ali to je sad šta bi bilo kad bi bilo, da budemo realni osim Smita teško je smisliti novog ultimativnog negativca. Meni je prosto neverovatno da postoje pojedini kritičari koji su dali pozitivne ocene kako bi opravdali ovaj treš od filma. Ukratko priča je bezveze, specijalni efekti i akcione scene ništa posebno, upotreba arhivskih snimaka iz prošla tri filma su previše da ubijaju u pojam i ovaj film je trebalo da ostane nedovršen i da nikada ne ugleda svetlost dana.

Poslednja ispravka: code master (25.12.2021 u 23:24)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 16:04   #14933
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Don't Look Up (021)
https://www.imdb.com/title/tt11286314/



Od svega se može napraviti sprdačina. Prokleto je biće čovek.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Don't Look Up (2021) WEBRip.x264-ION10.zip (54,3 KB, 1 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (26.12.2021 u 22:13)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 17:05   #14934
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Meni je za razliku od ostalih RE filmova ovaj jos i ispao najbolji a evo i zasto, ima dobru atmosferu i izgleda odlicno: Mali gradic, kisa, suma, policiska stanica, onaj cuveni Spencer Mansion... ti neki detalji su mi se dopali a takodje ima dosta slicnosti sa igrom do duse mozda su se malo zaneli jer su u ovakom filmu za koji je ocigledno planiran nastavak jer zavrasava se tako da samo fali "To Be Continued" ali mislim da je greska sto su pokusali da ubace delove iz vise delova i sve to u nepunih 2 sata. Ja sam igrao samo prva 3 dela tako da za ostale nemam pojma da li su ubaceni u film i moglo je i moralo ovo puno bolje no meni se dopao ra razliku od onih prethodnih gde mi ama bas ni jedan nije lego.

Kao i Resident Evil filmovi sa Milom Jovović i ovaj mi se nažalost nije dopao, jedino što pozitivno mogu da kažem je da su se barem potrudili da film bude veran prema igrama i pošto je radnja smeštena 1998 obratila se pažnja na detalje od tehnologije poput kompjutera i ostalih stvari, plus muzika iz tog perioda je isto pohvalna mislim naravno i na pesmu Crush pevačice Jennifer Paige. ali onda sve padne u vodu kada se vidi krajni rezultat, koji je pun krindža od toga kako počinje da sam za trenutak pomislio jel ovo Resident Evil film ili gledam neki drugi horor film čudno, smejao sam se nekim scenama u kojima je akter Leon ali verovatno što su na nivou veoma lošeg da je dobro, vrhunac gluposti mi je ona scena sa čudovištem Lickerom ako se sećate momenta iz igre Resident Evil 2 to je bio kul momenat, ovde se završava sa reakcijom šta se ovde upravo desilo. Ideja da ovaj film sadrži radnju prvog i drugog dela je takodje deo gde su omanuli po meni i na kraju ne znam šta je fora što angažuju glumca Neal McDonough u ovakvim filmovima (njega sam vidjao u nekoliko filmova na temu video igara) da li on neki gejmer ili lik pristaje na sve i svašta ne bih znao ali kada vidite njega u budućim filmovima na temu video igara, znajte da tu odmah nešto nije u redu.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 18:34   #14935
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Don't Look Up (2021)

Vrlo dobra satira i skoro pa sve je obuhvaceno od drustvenih mreza preko velikih tek kompanija pa politike (Tramp i ako se sugerise da bi i sa Hilari bilo isto) te ljudi koji svesno daju nesposobnim ljudima da upravljaju drazvom i njihovvim zivotima... da ne duzim, bas mi se dopao i podsetio me na War Machine (2017) kome sam dao ocenu vise nego ovom jer mi je vise lego ali svakako ko voli satiru ovo nek obavezno pogleda ko ocekuje klasicnu komediju verovatno mu se nece dopasti.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
ezenkiel (26.12.2021)
Stara 26.12.2021, 3:30   #14936
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da se nadovežem na komentare na The Matrix:

11:50 "Da li da gledam novi Matrix, ili da spavam? Ma bre Matrix! Mora da se odgleda, legenda je to!"
02:15 "Hmm... nije loš film... al ovo je kao neki običan film na temu Matrix-a"
02:29 "Bolje da sam spavao..."

Jedan je The Matrix. Ostalo... nisu ni morali da snimaju. Mogao sam knjigu da pročitam.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2021, 16:13   #14937
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nappeun nyeoseogdeul: Deo mubi (2019) aka The Bad Guys: Reign of Chaos

Ne znam za vas ali meni ima nesto vrlo zabavno kad gledam kako Ma Dong-seok sirovom snagom razbacuje ljude kao da su deca tako da cim vidim da je u pitanju akcija i da je on jedna od glavnih uloga meni to dodje kao no brainer, a sto se filma tice sasvim je solidna prica i drzi paznju a uz to ima i dosta dobrog humora.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2021, 16:43   #14938
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke

Jedan je The Matrix. Ostalo... nisu ni morali da snimaju. Mogao sam knjigu da pročitam.
Meni ni jedan nije bio nešto posebno, možda sam već bio mator kad je izašao prvi pa se nisam ložio na onaj karate, sve je to već bilo viđeno osamdesetih kad se išlo u bioskop nedeljom u 11 ujutru pa posle cigančići redovno reprizirali borbe Brus Lija i Čak Norisa, drugi i treći malo bolji CGI a radnja čisto da se kao nešto dešava..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2021, 20:08   #14939
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE NOVICE

https://www.imdb.com/title/tt11131464/



Kvalitetan dramo-triler o psihofizičkoj deformišućoj opsesivnosti da se bude najbolji po svaku cenu, smešten u milje veslačkog koledž-kluba, sa odličnim performansom glavne cure, kao i izvrsnom režijom i montažom pojedinih scena (koje vešto poigravaju između omažiranja sceni sa veslanjem iz Social Networka i surovim finalom Requiem for a Dreama Darena Aronofskog).

Poslednja ispravka: Pipboy (26.12.2021 u 22:54)
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2021, 21:54   #14940
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dongnesaramdeul (2018) aka The Villagers

Ovde sam se malo zeznuo jer akcija je na nekom trecem mestu jer je pre svega misterija/drama malo i triler a akcija dodje tek na kraju tako da tabanje kojem sam se nadao bilo je na kasicicu no kao misterija nije toliko los.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com