Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2010, 0:24   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom HTC Wildfire



Пре 20-так дана сам узео овај телефон па да поделим запажања са вама.

Телефон је већ довољно стар да га сви мање-више знате, али хајде да мало завиримо по ћошковима. У питању је елегантан апарат, заобљених ивица, одличне финалне израде, без лоших састава, увијања, итд. Мало је поширок за мој укус, али димензије диктира екран дијагонале 3,2 инча. Са предње стране се испод екрана налазе четири тач тастера и оптички џојстик. Изнад екрана се налазе лед, сензор за гашење и звучник. Одозго је 3,5 мм аудио џек и тастер за закључавање. Са леве стране је тастер за појачавање тона и место за усб кабл, испод рупица микрофона, док са десне стране нема ништа. На полеђини телефона се нашло места за још један звучник, камеру и лед флеш диоду. Задња маска долази у пет боја а иза ње батерија li-ion 1300 mAh. Иза батерије место за сим картицу, док microSD картица има своје место испод батерије и није потребно вадити батерију да би се дошло до меморијске картице. Занимљиво да задња маска има и улогу антене или бар доста утиче на исту, пошто, када сам скинуо маску на упаљеном телефону, он је изгубио сав сигнал.
Уз телефон се добијају САМО слушалице (доброг квалитета), меморијска картица од 2гб са драјверима за комп на њој и пуњач са usb каблом. Веома лепо што има само један кабл пошто пуњач има usb прикључак на себи. И наравно гомила свешчица са упутствима на разним језицима.


Ова Дивља Ватра подржава велики опсег фреквенција и наравно, најбитнију HSDPA. 7,2 mbs су заиста брзи. Апарат подржава тетеринг тако да се може користити и као модем.

Под хаубом се налази Qualcomm MSM 7225 макина од 528 коња. Пртљажник се састоји од 384 MB RAM; 512 MB ROM и можете додати кровни гепек у виду microSD, до 32GB. Од горива користи Android OS, од v2.1 (Eclair) октана и може се набуџити на 2.2 октана.
Није баш Порше али је изузетно брз.

Екран је капацитивни тачскрин. QVGA 240x320 16 мил. боја и није нешто за похвалу али свакако врши посао. И то како врши... Једном када се навикнете на коришћење оваквог дисплеја просто не верујете да сте до јуче стискали тастере на конфекцији. Што се тиче одзива, он је одличан. Да не објашњавам сада разлику са резистивним, има на Википедији. Довољно је рећи да је довољан и најмањи додир. Just touch... Дакле екран неће реаговати на било какву оловку, чак ни на нокат, већ само на кожу. Али довољан је само мали додир. На сваки додир телефон реагује слабим вибрирањем, што се може искључити али ја мислим да је то ок. Бар знате да је телефон примио команду.
Испод екрана су четири тастера (home, menu, back i search) такође осетљива на додир. И оптички џојстик који своје право лице показује при сурфовању интернетом. Апарат подржава ауто-ротацију, HTC Sense Ul...

Што се тиче звука, нисам приметио неке проблеме. Наравно није као на мом Lansingu али је за телефон добар. На слушалицама није лош, мада није баш бајан када се одврне до краја. Од аудио формата подржава само mp3.

Поред већ поменутог HSDPA, ту су још wlan Wi-Fi 802.11 b/g, и плави зуб v2.1. Обе последње конекције нисам имао прилике да испробам, али зато HSDPA јесам. Када је доступан брзина је невероватна. Додуше, то ми је познато јер користим Теленоров модем за интернет. И морам рећи да ми се дешавало да боље хвата HSDPA сигнал од модема, чак и када стоје један поред другог.

А када смо код конекције, повезивање са рачунаром је могуће на више начина. Ја сам користиио само usb. Драјвер на телефону није довољан, већ треба скинути са официјелног сајта HTCSync. Да не залазим у детаље тог истог, рећи ћу само то да тражи новију верзију поштанског клијента за размену података. Ја сам мало старомодан и још користим офис 2003. што ће се морати променити.

Камера је 5 MP, 2592 x 1944 и слике су добре, међутим на монитору од 19 инча то није то. Поређења ради, слике са А610 су неупоредиво боље иако је сензор исти (5mp). Са друге стране, за заустављање тренутка је одличан, јер није увек Canon при руци а телефон јесте.
Ту су још аутофокус и флеш.

Подржава GPS, дигитални компас, Фејсбук, Фликр, Твитер, Google search, Maps, GMAIL, Youtube... и шугави Т9 који сам одмах искључио.
И да, може се послати и sms.

Батерија је декларисана на 480(2g)/690(3g) сати на стенд бају и 7h 20min (2g)/8h 10min (3g) разговора. Обратите пажњу на однос 2g/3g. У реалном раду у мом случају батерија ми траје око 3-4 дана. За то време имам пола сата разговора, поруке не куцам. Често коришћење интернета (када је џабе до нове године ), и сервиси који су стално укључени.

НАСТАВИЋЕ СЕ...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
A M G (20.12.2010), Borko Motorko (30.12.2010), EpicG (19.12.2010), Pjanovic (9.12.2010)
Stara 25.11.2010, 11:10   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Слабо коментаришете... Није ваљда да никоме овај телефон није интересантан?


У претходном посту сам описао карактеристике и спољашност телефона, а сада ћу завирити под хаубу.

И овај телефон долази са SENSE UI (кориснички интерфејс) у комбинацији са Андроидом, као и на претходним моделима. Упутство за употребу постоји на апарату у пдф формату али то није довољно шта и колико овај телефон може.

За почетак, по паљењу телефона, долази се до homescreen-а, а скринова има чак седам. Да кажем да је централни (главни) скрин, лево су мејл скрин, скрин за поруке и скрин за време и временску прогнозу. Десно су фаворити, вести и један скрин који је празан и чека да се употреби по потреби. На почетном скрину, горњи део екрана заузима део са сатом, датумом, тренутном температуром и још пар информација. Да напоменем да се време и температуре помало разликују од стварности пошто телефон податке вуче са интернета, али су углавном тачни. На дну екрана су три поља за основни приступ телефону. Лево отварање главног менија телефона, десно додавање разних иконица, виџета, пречица хоумскрину, док је средишњи за приступ основној намени телефона - телефонирању. Именик, листе позива и сл. Средина телефона је резервисана за виџете. Заправо, пречице, иконице као на компјутеру.

Да напоменем да комбинација има толико, тема на нтернету, додатака... да је могуће направити да не буду два иста телефона на свету.

Телефонирање је упрошћено. Екраном доминира "тастатура" а у помоћ прискаче "паметно бирање". При куцању првих пар слова нечијег имена телефон ће понудити најчешће позиване контакте. Што је веома корисно. Да би се неки контакт пребацио у фаворите и тамо додала слика потребно је наравно да број буде меморисан на телефону. На фаворит скрину можете направити колекцију пријатеља са све малом сликом, и информацијама о рођенданима (а телефон ће вас на то подсетити ), профилима на социјалним мрежама (и ту ћете добијати обавештења), итд...

За сурф интернетом може се користити неколико начина. Ја сам користио само HSDPA. Апарат има свој претраживач, али ми је Опера Мини (скинута са нета) много боља. Када се повеже на 7,2 мbs, сурфовање постаје веома лако и интуитивно. И брзо.
Постоји посебна Youtube апликација за гледање видеа, али нажалост не постоји подршка за флеш.

За трошење интернет сати ту је још и MAPS апликација. У једном програму спакована навигација, google earth, и још доста тога. Мапа има неколико лејера и у зависности шта се гледа/тражи може понудити много. Прецизност лоцирања је око 2-3000 метара.

О социјалним мрежама нећу трошити речи пошто дотичне не користим али су подржане.

Ту је и Footprints па коме је много досадно, не може рећи да неће наћи ништа занимљиво на овом телефону.

Камера. Можете снимати слике, можете видео. Слике су добре, за телефон одличне. За снимке у мраку ту је блиц. Од подешавања ту су стандардне алатке. А за квлитет слике оцену дајте сами:



И успут, ко зна шта је ово и где је сликано? Ја знам одговор само на једно.

Настављамо после реклама...

Poslednja ispravka: Dekip (25.11.2010 u 11:29)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
A M G (20.12.2010), Luciffer (26.11.2010)
Stara 26.11.2010, 22:29   #3
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Da ga kupim preko telenora /
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 13:49   #4
treci
Veteran
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Uzice
Poruke: 572
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 79 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ja sam ga uzeo malopre i trenutno je na punjacu. Jedva cekam kad ce se napuniti
treci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 19:09   #5
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

@
Узми га, зашто да не? И ја сам мој узео тако. Мало ми је превише 300 и кусур јура за телефон из цуга.

@Трећи (Треци)
Упали ли га? Да чујемо коментаре.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 1:41   #6
treci
Veteran
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Uzice
Poruke: 572
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 79 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

I ja sam ga uzeo preko telenora, ali na 6 meseci. Ovo mi je prvi android telefon i prvi telefon sa ekranom na dodir. Jos sam u fazi upoznavanja.
Da krenem prvo od interneta u telefonu gde sam se prvo izgubio. Trebalo mi je sigurno skoro sat vremena da provalim gde se iskljucuje sinhronizacija za aplikacije preko mobilne mreze. Osnovni pretrazivac je ocajan u odnosu na operu koju sam kasnije ubacio. Wi-Fi sam savladao bez ikakvih problema, dok sam imao poteskoca sa "plavim zubom" zato sto nisam znao kako da prihvatim bilo sta sto mi se salje. Kasnije sam i to skontao
Na ekran sam se prilicno privikao ali imam jos problema zbog cevapa. Rezolucija ekrana malo smeta kad se pregledaju neke stanice na internetu i to je jedina mana za sada.
Kamera je solidna i ono sto sam primetio je to da su slike bolje (ostrije sa manje "snega") kada se stavi na 3Mpix nego na 5. Video snimci nisu nista posebno i njihov kvalitet je kao na vecini telefona sa kamerom od 2-3Mpix.
Na telefonu nema srpski jezik, tako da ko je planirao da uzima telefon da ne ocekuje ovu ne toliku bitnu stvar (bar za mene).
Jacina zvona je prosecna i u nekim situacijama je bas tesko cuti da telefon zvoni. Vibracija je prilicno slaba. Sto se tice radia on je prilicno dobar, kao i slusalice koje idu uz telefon.
Povezivanje sa kompom je lako i tu nema problema. Transfer podataka na memorijsku karticu je u proseku 6mb. Kartica je dosla u paketu sa telefonom i njena velicina je 2gb.
Baterija mi je izdrala 1 dan sa intenzivnim koriscenjem. 1/2h slusanja muzike i radia, oko 2h interneta preko wi-fi, 1h vremena proveden sa kamericom, oko 15 minuta razgovora i 10 sms-ova, a ostatak vremena je cackano po ostalim opcijama. Baterija se potpuno napuni za 2h 30min.
Ne znam da nisam sta zaboravio ali to je to za sada. Uglavnom zadovoljan sam telefonom i preporucujem ga.
Neka neko predlozi neke dobre aplikacije za pocetnika
treci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 2:30   #7
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: HTC Wildfire

@treci
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...hlight=android
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...hlight=android
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=60795
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
treci (29.11.2010)
Stara 9.12.2010, 22:02   #8
aleksandarsasha
Novi član
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

kad smo vec kod bluetooth-a jel moze malo objasnjenje posto ni ja ne znam kako da prihvatim fajlove... takodje moze i preporuka nekih korisnih programcica (navigacija...) kao i linkovi gde se isti mogu pronaci (samo provereni)... hvala...
aleksandarsasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 22:07   #9
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Koliko je nov telefon u Beogradu, ali prava cena, ne na mobilnom svetu ?

Gledao sam preko telenora postpaid-a, paketi su preskupi, ako je paket nizi, onda je cena telefona prevelika, ako je paket mesecno skuplji, onda je cena telefona niza, al dodje mu na isto.
A meni ne treba jaci paket od ~1000din mesecno (Prenesi 400 ili PrenesiPlus 500MB).

Mislio sam da kupim negde polovan u garanciji, sim free, bilo je na benchforumu jedan za 170e.

Kamera mi je bitna stavka, vidim da je danju kvalitet slike ok, a nocu (jel ima blic) ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 0:23   #10
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Kamera mi je bitna stavka, vidim da je danju kvalitet slike ok, a nocu (jel ima blic) ?
Vidi se sa slike da ima.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 1:39   #11
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Malo ga nalupeta sad ili pokusavas biti (neuspesno) duhovit .

Kakav blic kad je dan, tu je sunce blic .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 3:17   #12
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Pitao si da li telefon ima blic,a ja sam ti rekao da mozes zakljuciti sa slike telefona da ga ima. Pored kamere se vidi blic
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 3:25   #13
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ja sam mislio da ti mislis na uslikanu fotografiju .
Dobar je telefon, vidi se, al preskup, 240e je out of my reach .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 3:36   #14
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

ma za tebe je sve out of reach e pa ti onda g saobracajac pocni da se bavis svojim pozivom pa ga priusti

ima fon blic,i ko i svaki daje oke slike danju po jakoj svetlosti..ali ako je napolju dan a tmurno kakve su onda?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Dekip (10.12.2010)
Stara 10.12.2010, 3:54   #15
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
ima fon blic,i ko i svaki daje oke slike danju po jakoj svetlosti..ali ako je napolju dan a tmurno kakve su onda?
Koriscenjem blica, odlicne ?

Il je mene moj K800i iskvario .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 19:54   #16
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Нисам баш одушевљен са сликама у затвореном простору. Чак бих рекао да су боље без блица ако није превелики мрак.

Poslednja ispravka: Partybreaker (12.12.2010 u 2:05)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 23:52   #17
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Da li se uopste isplati menjati Nokiu 5800 za ovaj fon,uz moju doplatu,naravno?
Jedino mi je malo Android privlacan,5800 ima bolju rezoluciju ekrana i TV out koji cini mi se ovaj nema.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 0:31   #18
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

ja se i dalje pitam koliki je uticaj blica,po nekoj logici blic treba da ti pomaze samo nocu da slikas,sto opet nemoze i na mnogo boljim fonovima,zbog ogranicenog dometa od 1m.

Poslednja ispravka: Partybreaker (12.12.2010 u 2:06)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 0:38   #19
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Necu da slikam Ajfelov toranj sa 100m razdaljine, meni treba blic za sobnu upotrebu, i slikao sam na nekim pijankama (beerfest ove godine recimo) i do 3, 4m razdaljine sa mojim K800i i itekako su slike bile kvalitetne.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 21:10   #20
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
ehehe,bice tek veselo sa nasim pjanom svakoga dana

ja se i dalje pitam koliki je uticaj blica,po nekoj logici blic treba da ti pomaze samo nocu da slikas,sto opet nemoze i na mnogo boljim fonovima,zbog ogranicenog dometa od 1m.
Kao што рекох, разочарао сам се сликама у просторијама. Блиц се пали и на најмањи мањак светла. Рецимо, у сред бела дана у предворју хотела са гомилом прозора. Наравно, може се искључити. И много су боље слике без блица него са њим. Блиц је изузетно јак и на краћим дистанцама прејак, док на већим има слаб ефекат. Сад, то је ипак телефон а не фотоапарат.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
flamingos (11.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5mp, gps, htc, htc wildfire, mob, review, test, user, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Wildfire - programi i podešavanja nightflier Programi za mobilne telefone 26 6.9.2012 19:20
[Android] HTC Wildfire IDzO Aparati i oprema 363 17.6.2012 22:17
Futrola za HTC Wildfire cope05 Aparati i oprema 2 7.11.2010 22:05
HTC Wildfire vs Samsung i5800 ? zimbara Aparati i oprema 3 26.9.2010 11:18
Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu cope05 Aparati i oprema 9 27.7.2010 14:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com