Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2009, 18:21   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Kako da uklonim folder iz Documents and settingsa

Pod-folder u okviru Documents and Settings foldera je nedostupan (ne-otvorljiv)!

Evo ovako:

Vlasnik tog racunara je isti (racunar) kupio sa vec instaliranim Windowsom, i prvo korisnicko ime mu je bilo "PST"

Posto je korisnicko ime bilo "PST" onda je Windows XP pri instalaciji u okviru Documents and Settigns foldera automatski napravio pod-folder "PST" i u njemu ostale potrebne foldere; My documents, TEMP, i td i sl..

Onda je taj korisnik, vlasnik racunara, napravio nekoliko novih naloga na racunaru (Control panel/User accounts), a ja licno nemam pojma sta je (ako ista) potom uradio sa prvobitnim nalogom (PST), znam samo da je taj nalog samo prestao da koristi, medjutim sada se, kada se recimo Total Commanderom otvori folder Documents and Settings - vide se svi podfolderi (sa korisnickim imenima koja odgovaraju adekvatnom podfolderu) samo ovaj prvobitni nalog (PST) odnosno njegov "zaostali" folder - nicim ne moze biti otvoren, preimenovan, prebrisan, ili mu biti promenjena svojstva (foldera) i na kakav nacin! (Probao sam i Command promptom sa butabilnog WinXP CD-a, probao sam i u SafeMode-u...)

Naravno, HDD je formatiran u prokleti NTFS fajl sistem, mislim da mu je "index" hard diska negde "pukao" (glupi CHKDSK ne prijavljuje nikakve greske!!!) a ni jedan drugi disk utility tu ne mogu da koristim ("Windows or another proces holds exclusive privilege for access of this disk resources"... ili tako nekako..)

Opet napominjem, probao sam i u Command promtu kao i u safe modu...

Cilj mi je da UNISTIM gore navedeni PST folder na tom racunaru, posto je to zaostavstina predhodnog korisnickog naloga na WinXP-u, njegov eventualan sadrzaj mi apsolutno ne treba (uzgred - Total Commander jedino sto prijavljuje je da taj folder NIJE prazan!) ali izgleda mi da ne mogu nikako - ni sa cim - to da uradim!

Cak sam na njegovu slobodnu, D particiju tog hard diska instalirao drugi, potpuno "nezavistan" WindowsXP i u njemu postavio Total Comander, pa onda pristupio na C:\Documents and settings\PST (i naravno pogadjate - bio je "Acces denied"!!!

Arhghhh!!

Sta jos mogu da uradim da PST folder u okviru C:\Documents and settings\PST bude UKLONJEN?!?

(P.S. Prosto je neverovatno kako naizgled banalne stvari mogu da mi zagorcaju dan!?!)

P.P.S. Samo mi nemojte reci da taj hard disk nakacim na drugi racunar kao secondary/Slave, pa da probam tako da ga uklonim... Jedino TO necu da pokusavam (plasim se da pri tome ne fasujem JA onda kakav virus ili slican jad!!!)


EDIT: Kada odem u Control panel/User accounts, Windows NE prijavljuje nalog PST (samo ove trenutne, koji su sada aktuelni)
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 18:32   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Probao si Unlocker?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 18:55   #3
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Ne, nemam ga / ne znam za njega / gde mogu da ga "skinem" (jel' besplatan)?

P.S. slobodno dajite vise detalja u Vasim odgovorima, ukoliko vas bas toliko ne mrzi da pisete...

Ako dajete odgovor u vezi usluznog programa, dajte i neki oficijelni link (mislim da je to dozvoljeno) ili vise informacija, ime autora, verziju, NESTO za cim mogu da trazim Internet.

Ili - u Micro$oftovom fazonu: Vas odgovor bi verovatno i bio koristan, da je pruzio nesto malo vise informacija ...

Kako da "googlam" u potrazi za kljucnom recju "unlock" sto je jako cest pojam na engleskom...

Kljucne reci / query result answered as: "Please provide more information"
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 18:57   #4
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Nova tura spama stigla, posto je jucerasnja lansirana u 'patke...

Ali ako nije opet zaebancija, mogu da probam da ti pomognem. Skines neku Live CD linux distribuciju, recimo kao Ubunu ili mozda Knoppix. Onda bootujes Live CD i otvoris Nautilus u SuperUser modu, pa pronadjes taj folder sto oce da brises... i obrises ga. Ako nece ni onda, to znaci da ti hard ima bad sector bas na tom mestu, i nema teorije da to izbrises bez formatiranja.

Mada, sto ja ovo pisem kad sam ti na listi ignorisanih? I sto ti ovde uopste postavljas teme kad drzis pola foruma na listi ignorisanih, a ona druga polovina ignorise tebe?
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:02   #5
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Edit / Edit (!)

Nadjeno na:

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

(Thanks, AltaVista!)

Add; Thanks Picard

Probacu sa ovim programcicoem veceras (napomena: koristim javne racunare za internet posto isti nemam kuci... )

Javicu rezultate (ako budete radoznali za ishod)

Hvala!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:02   #6
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Ono što treba odraditi je da preuzmeš vlasništvo nad tim folderom, i da nakon toga dodijeliš sebi Full Control prava. Tada ćeš moći da ga izbrišeš, ili bekapuješ.

Ako imaš XP Pro, prvo isključi "Simple File Sharing" (My Computer -> Tools -> Folder Options -> View -> opcija na dnu drveta)

Pretpostavimo da imaš prava administratora. Onda je potrebno da odradiš "Take ownership" nad datim folderom i svim njegovim podfolderima. Desni klik na folder -> Security -> Advanced -> Owner -> u polju "Change owner to" izaberi sebe, i stavi kvačicu na "Replace owner on subcontainers and objects." Odgovori potvrdno na pitanja.

Kad se završi operacija (može potrajati, zavisno od broja fajlova) zatvori sve prozore, idi opet desnim klikom na folder -> Properties -> Security, dodaj sebe u listu korisnika, i dodaj sebi "Full Control" pravo
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
Branislav Gavric (15.6.2009)
Stara 15.6.2009, 19:11   #7
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
...Skines neku Live CD linux distribuciju, recimo kao Ubunu ili mozda Knoppix. Onda bootujes Live CD i otvoris Nautilus u SuperUser modu, pa pronadjes taj folder sto oce da brises... i obrises ga. Ako nece ni onda, to znaci da ti hard ima bad sector bas na tom mestu, i nema teorije da to izbrises bez formatiranja.
Hm... interesantna ideja...

Probacu sa Unlockerom prvo. Deluje mi jednostavnije. O Linuxu nemam pojma pa ne bi da cackam sta ne znam.

Uzgred, ja te taman uklonio sa ignorisanih a ti zezas.. neka te neka..
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:11   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Moguće da je u pitanju fora sa promenom vlasništva. Imao sam sličnih problema, doduše ne sa fajlovima i dirovima u Documents and Settings. Jedino što je palilo bilo je (pod uslovom da nije uključen Simple File Sharing) da se prvo preuzme vlasništvo (desni klik, Properties, Security, pa klik na Advanced i dalje je jasno) nad direktorijumom. Posle toga više nije problem da se bilo šta uradi sa tim fajlovima.

Moguće je i da je nešto drugo u pitanju, ali ne bih rekao.

Naravno, moguće je podići sistem sa nekog boot CD-a tipa Hiren's i slično i odatle pokušati da se obriše.

EDIT: sad videh da je u međuvremenu neko napisao isto ovo. Eto, još jedan razlog da se proba i povećanje verovatnoće da je vlasništvo ono što izaziva problem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:18   #9
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Vojo, u pitanju je WinXP sa Service Pack 1.

Mislim da (ispravi me ako gresim) nema naprednih opcija za file locking..

A jeste NTFS u pitanju (fajl sistem)

Ono sto mi je interesantno je to sto sam ja instalirao drugi WinXP na D particiju tog racunara (isto SP1) i on moze da pristupi predhodnoj C particiji i otvori njen Documents and Settings, ali i on kaze Acces Denied.

A u tom (drugom, novoinstaliranom) WinXP-u je administratorski nalog 100%.

Phhhh.. da nije los sektor...

(probacu sve do sada ovde navedeno!)


EDIT: nije mi problem ni da instaliram Service Pack 2, ako mislite da bi time mogao resiti gore navedeni problem...

Instalirao bih ga, recimo u ovaj noviji WinXP (na D particiji) da nesto ne "za*****" na staroj, C particiji, gde je i dalje funkcionalan stari WinXP koji bih da "reanimiram"...
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:34   #10
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Ako ces da azuriras OS tavi odma SP3. Isto memorije trosi kao i SP2, a noviji je. Samo, u oba slucaja (i SP2 i SP3) mora da imas bar 512MB RAM ako 'oces da to radi pristojno.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:36   #11
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

A-a! 256 MB Rama ima ova masina (steta)

(sto je i razlog zasto bas ne volim novije Service Packove)

I NECU SAD DA ULAZIM U DISKUSIJU VEZANO SA TIM!!!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 19:57   #12
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
EDIT: nije mi problem ni da instaliram Service Pack 2, ako mislite da bi time mogao resiti gore navedeni problem...

Instalirao bih ga, recimo u ovaj noviji WinXP (na D particiji) da nesto ne "za*****" na staroj, C particiji, gde je i dalje funkcionalan stari WinXP koji bih da "reanimiram"...
LOL Hoćeš da kažeš da na jednom kompu imaš instalirana dva XP koja oba funkcionišu plus ostatke trećeg XPa? U čemu je fora? Čemu to služi? Inače kad neki fajl neće da se obriše obično ili je zabranjen pristup ili se koristi od nekog aktivnog programa, problem je ako su fajlovi korišćeni npr. od dos programa tipa boot loader i sličnih, onda odbijaju da budu obrisani a nemoguće je ubiti proces koji ih drži kao aktivne.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 20:14   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Vojo, u pitanju je WinXP sa Service Pack 1.
Mislim da (ispravi me ako gresim) nema naprednih opcija za file locking..
A jeste NTFS u pitanju (fajl sistem)
Ispravljam te. Nije File Locking nego ownership. Naprosto, kom korisniku pripada taj fajl. To se često dešava kada se reinstalira Windows, a ostanu neki dirovi i fajlovi u vlasništvu nekoga ko je u prethodnom Windowsu bio u grupi administratora.

I uopšte nije nova stvar, dešavalo se i na Windowsu 2000.

Ne verujem da je u pitanju bilo kakvo lockovanje, a to lockovanje se i nije menjalo u service packovima. Učini ono što smo ti čovek i ja savetovali: isključi Simple File Sharing (ako ne znaš gde se to isključuje piši, objasniće ti neko), uđi u Security podešavanja i uradi dalje sva kako ti je rekao čovek. Ili se petljaj sa Hiren'som, ako te ne mrzi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Branislav Gavric (15.6.2009)
Stara 15.6.2009, 22:17   #14
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Hvala!

Resili ste mi problem!

Hvala vam puno jos jedanput!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 11:03   #15
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
...isključi Simple File Sharing (ako ne znaš gde se to isključuje piši, objasniće ti neko), uđi u Security podešavanja i uradi dalje sva kako ti je rekao čovek.
Ovo može ako je Windows XP Professional, ali ako je Home verzija u pitanju, tu nema isključivanja Simple file sharing. Uvek radi samo tako.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 18:08   #16
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Dobro (jeste WinXP Profesional).

S tim u vezi, ako mogu, samo jedno finalno pod-pitanjce:

Sve je uradjeno, sve je bilo tako kako je covek objasnio, na kraju je sve OK, taj folder je bio pun virusa, bio je nedostupan/ne-otvorljiv, sada je na ovaj nacin uspesno prebrisan i sada me interesuje samo ovo:

Da li Simple File Sharing da ostavim:
- Iskljucenim kao sto je sada, ili
- da ga ponovo ukljucim (Simple FIle Sharing)?

Mislim, ostavio bi ga iskljucenim da se ne desi eventualno ponovo jedna ovakva "anegdota", ali ne znym hoce li performanse WinXP-a iskljucivanjem SimpleFileSharinga biti "smanjene"?

Pozz&Hvala jos jedanput!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 18:35   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

sharing = deljenje fajlova između dva kompjutera kad su u mreži
ako nemaš umrežeme kompjutere možeš da isključiš, i kad se umrežiš sa drugim kompom i ako hoćeš da deliš fajlove između dva kompa moraćeš ponovo da ga uključiš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Branislav Gavric (18.6.2009)
Stara 18.6.2009, 21:05   #18
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kako da uklonim folder iz documents and settingsa

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ako nemaš umrežeme kompjutere možeš da isključiš, i kad se umrežiš sa drugim kompom i ako hoćeš da deliš fajlove između dva kompa moraćeš ponovo da ga uključiš
Tačnije,zavisno od toga da li izabereš "Simple File Sharing" ili ne, imaćeš dva načina izbora onih korisnika kojima želiš dozvoliti pravo pristupa tvojim fajlovima u mreži - ili će bukvalno svi moći da pristupe onim direktorijumima koje odabereš za djeljenje, ili ćeš morati svakom korisniku zadavati prava pojedinačno - znači, nije tačno da nećeš moći dijeliti fajlove ako isključiš "Simple File Sharing."

Ali, i ja mislim da je bolje da ostaviš isključeno "Simple File Sharing"
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com