Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2009, 12:59   #1
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom EXCEL povlacenje podataka iz ACCESS baze

Da vam se obratim drugari , možda je neko radio slično...Dakle :

Na poslu imam materijalno knjigovodstvo bazirano na accessu , nisam neki stručnjak za access pa sam se nesto pitao ... Da li je moguće u EXCEL dokiment napraviti da prema šifri artikla povlači opis i cijenu , tj može da povuče sva polja koja definišu artikal , ali ova 2 su mi bitna za izradu ponuda . Jeli radio neko nesto slicno ?
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 1:41   #2
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Re: EXCEL povlacenje podataka iz ACCESS baze

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
Da vam se obratim drugari , možda je neko radio slično...Dakle :

Na poslu imam materijalno knjigovodstvo bazirano na accessu , nisam neki stručnjak za access pa sam se nesto pitao ... Da li je moguće u EXCEL dokiment napraviti da prema šifri artikla povlači opis i cijenu , tj može da povuče sva polja koja definišu artikal , ali ova 2 su mi bitna za izradu ponuda . Jeli radio neko nesto slicno ?
Sigurno je moguće i iz Excel-a, pošto VBA (Visual Basic for Applications) možeš koristiti u svim programima Office paketa. E sad, pošto već imaš softver u Access-u, jednostavnije bi bilo u njega "ugraditi" (takođe uz pomoć VBA-a) fukcionalnosti da eksportuje tačno one podatke iz Recordset-a (tabele, upita i sl.) u novi Excel worksheet. Ovo sam radio u Access-u ali ne i u Excel-u, a ti nisi precizno napisao koja ti je varijanta tačno potrebna.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 8:50   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: EXCEL povlacenje podataka iz ACCESS baze

Otprilike da može da se izvede:

Citat:
MS Office Help kaže:
f you want to refresh the data in the worksheet when the Access database changes— for example, to update an Excel summary that you distribute every month so that it contains the current month's data— you can create either a query or an Office Data Connection file to bring the data into Excel. Create a query if you need to retrieve data from more than one table, or think you might need to change the scope of the retrieved data. Use an Office Data Connection file if you want data from only one table in the database and you want to retrieve all of the data in the table. You can return the data to Excel as an external data range or a PivotTable report, both of which can be refreshed.
Na tebi je da se udubiš u materiju i pronađeš način. Vrlo je verovatno da na netu može da se nađe nešto konkretnije.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 13:21   #4
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: EXCEL povlacenje podataka iz ACCESS baze

Hvala momci , znaci VBA u sake i opet za crtaci sto ...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 13:36   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: EXCEL povlacenje podataka iz ACCESS baze

Citat:
bole083 kaže: Pregled poruke
Hvala momci , znaci VBA u sake i opet za crtaci sto ...
Ako već kažeš da ti je sve što navodiš potrebno da bi pravio ponude a podaci ti se već nalaze u okviru "Access" dokumenta moja preporuka ti je da ako možeš izbegneš korišćenje "Excela" i kompletan posao odaradiš u "Accessu". Zašto? Pa zato što je "Access" upravo namenjen za to što tebi treba.

Jednostavno napraviš novu formu (Form) koja će se eventualno oslanjanti na neki upit (Query) koji recimo može pomoću podforme (Subform) da ti na zahtev dovlači podatke o konkretnom proizvodu. Nakon toga potrebno je samo da generišeš izveštaj (Report) koji još možeš i da stilizuješ po sopstvenoj želji i eto ti ponude "ko prave".

Dakle još jednom moja preporuka ti je da čak ako nikada do sada nisi dolazio u kontakt sa Accessom da se malko potrudiš da naučiš kako se to što tebi treba pravi u Accessu jer je on jednostavno za ovakve stvari napravljen.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2009, 9:03   #6
bole083
Član
 
Član od: 16.12.2006.
Lokacija: Niksic
Poruke: 408
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: EXCEL povlacenje podataka iz ACCESS baze

A meni su napravili neku formu profakture u koju ja povlačim po šiframa šta mi treba ali ne mogu da kasnije manipulišem sa tim mogu samo da štampam , odnosno da exportujem u word pa tek u excel koji mi je pogodan za sitna stimovanja...A to exportovanje je tako kvalitetno da svaki put ostavim po pola sata minimum da formatiram takav dokument , i to ako je mali ...
bole083 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
MS Access i importovanje tabela iz Excela Demosten Programiranje 3 1.2.2008 15:24
povezivanje baze podataka sa serverom deus[awesome] Programiranje 5 23.12.2006 2:02
SKYPE Access violation iz cista mira... Loodi Aplikativni softver 0 19.12.2006 6:44
Kako probiti sifru Access baze podataka Vlado78 Aplikativni softver 1 4.2.2006 11:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com