Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2013, 14:39   #1
-[ExcorCist]-
Novi član
 
Član od: 29.3.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Angry Problemi sa Begram servisom i ONE X

Pozdrav SK,

Pišem ovu temu kako bih mogao da se požalim na svoje iskustvo sa HTC ONE X i ujedno da vas pitam za savet.

Naime, telefon sam kupio pre godinu dana preko Telenora i od kad sam ga uzeo sa njim sam imao masu problema.

Posle prvih mesec dana, na ekranu su počele da se pojavlju i nestaju žute mrlje. Telefon je odnet sa servis i vraćen popravljen.

Nakon sledećih mesec dana, ekran je počeo sam od sebe da blinka u svim mogućim bojama, odnet je u Telenor i vraćen je opet za dve nedelje.

Posle mesec ipo dana, opet žute mrlje, opet Telenor, servis, dve nedelje.

Nakon toga, telefon mi je pao i slomio mi se ekran. Popravku sam platio 17000, i telefon je radio ispravno. Napominjem da su ovom slučaju telefon popravili za nepuna 2 dana.

Posle 3 nedelje, oko nove godine, telefon je krenuo da ulazi u boot loop, restarovao se gasio itd, odneo ga u servis i čekao bezmalo mesec ipo dana, zvao sam servis više puta i oni su me stalno fortali da će biti naredne nedelje.

Telefon je na kraju vraćen, i napisano je na izvešaju da je zamenjen PBA za šta sam utvrdio da se radi o matičnoj ploči.

Prošlo je mesece ipo dana i WLAN je počeo očajno radi a iz slušalice se čulo varničenje i pucketanje kada je upaljen ekran. Pokazao sam to više ljudi i svi su to pucketanje čuli.

Opet sam telefon odneo u servis, napisao o čemu se radi i rekao da želim zamenu prema članu 54, 55 i 79 zakona o zaštiti potrošača.

Telefon su mi vratili i sredili su WLAN ali se pucketanje opet čuje.

Telefon sam opet odneo u Telenor sa pretnjom da ću ih tužiti.

Ovoga puta sam čekao 3 nedelje sa servisa gde su rekli da se ništa ne čuje.

Telefon sam odneo u drugi servis gde su ga serviseri pogledali bez otvaranja i rekli da se najverovatnije radi o lošem lemu i da je u pitanju loša ploča. Rekao sam im da je ploča menjana pre par meseci, oni su pogledali moj ugovor sa Telenorom i telefon i rekli da je u pitanju isti IMEI tako da ploča verovatno nije ni menjana.

Sinoć sam kontaktirao HTC Support preko chat-a, javio se neki Ahmed, pitao sam ga u vezi promene ploče i IMEI-a, rekao je da se menja. Kada sam rekao da je kod mene isto, on mi je rekao da kontaktiram danas.

Transkript će biti u sledećoj porucu gde tvrde da se IMEI upisuje u novu ploču

Da li se na novu ploču upisuje IMEI sa stare?

Pored pucketanja koje se i dalje čuje, sagovornici tvrde da se sad meni slabije čuje glas kad pričam sa njima.

Planiram da tužim Telenor pošto neće da mi daju zamenu, ali sam hteo da proverim da li priča o IMEI stoji. Ako mi nisu zamenili ploču to se onda radi o prevari a pitanje je koliko je drugih ljudi oštećeno.

Kada mi se slomio ekran, prilikom preuzimanja telefona dali su mi i stari, sada mi nisu dali staru matičnu pa je to još jedan razlog zašto sumnjam da se radi o laži.

Inače sam pisao i na druge forume ali sanim dobio odgovore za sada:

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2351618
http://forum.benchmark.rs/showthread...rvisom-i-ONE-X
http://androidforums.com/htc-one-x-x...l-service.html
http://forum.androidsrbija.com/viewt...100640#p100640

Poslednja ispravka: -[ExcorCist]- (5.7.2013 u 15:31)
-[ExcorCist]- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 15:21   #2
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Nismo mi Benchmarkovci.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 15:30   #3
-[ExcorCist]-
Novi član
 
Član od: 29.3.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Izvinjavam se na grešci, prekopirao sam temu sa benchmarka da bih dobio više mišljenja.

Popraviću
-[ExcorCist]- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 16:14   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Taj tvoj telefon je proveo vise vremena u servisu nego kod tebe,a još uvek nije kako treba.
Ako su promenili ploču a broj ostao isti tu mi nešto smrdi.E sad da lije moguće primeniti IMEI na ploči to ti ja ne mogu reći,ali imamo majstora na forumu-JovanK koji se bavi servisom i možda bi on mogao da ti kaže da li je moguće to uraditi.

Sent from my ZTE roamer using Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
-[ExcorCist]- (5.7.2013)
Stara 5.7.2013, 17:11   #5
-[ExcorCist]-
Novi član
 
Član od: 29.3.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

U svakom slucaju hvala na informaciji.

Jos je vise frustritajuce sto sam 100 puta vec trazio zamenu i uvek su me odbijali.

A da ne pricamo u vezi lazi sa delovima, katastrofa. Moracu da ih prijavim trzisnoj inspekciji.
-[ExcorCist]- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 17:34   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Od kad sam po forumima o mobilnom telefonima, i podrškom operatera po pitanu servisa,ponajviše se ljudi žale na telenor,i kod ostalih nije bas bajno, ali imam utisak da oni prednjace.Još kad se setim problema sa grand x-om koji nije kao kod tebe do falicnog modela,već cela serija, dolazim do zaključka da oni uopšte ne mare za korisnika.Koliko je tamo zamenjenih ploča bilo,a telefoni i dalje ne sljakaju.Za promenu telefona, skoro da nema šanse,tek po koji sretniji dobije drugi model,ostali dobiju opet grand x-koji takodje ne radi.
Ne znam koliko će ti zaštitnik potrošača pomoći,ali vredi pokušati. Uostalom to je tvoje pravo.

Sent from my ZTE roamer using Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
-[ExcorCist]- (7.7.2013)
Stara 5.7.2013, 18:31   #7
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Dotakao sam se te teme u razgovoru sa jednim drugarom, njemu su na nekom telefonu (huawei mislim) u servisu zamenili ploču a IMEI ostao isti, kao na rezervnim delovima ne postoji IMEI (jer su rezervni, dakle "blanko"), pa se iskopira IMEI sa stare ploče. Valjda se nalazi na nekoj vrsti memorije na ploči ili tako nešto.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 21:53   #8
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Наравоученије- избегавати куповину тамо где је овлашћени сервис Беграм
Доста људи се жалило на њих и њихов нерад. Ја би то екстремније решавао мало и ти буди гласнији можда пристану
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Горски_Штаб na korisnoj poruci:
-[ExcorCist]- (7.7.2013)
Stara 7.7.2013, 11:53   #9
-[ExcorCist]-
Novi član
 
Član od: 29.3.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Citat:
Bungee011 kaže: Pregled poruke
Dragi ExCorsist,

Sve do One serije, na aparatima HTC-a, prilikom zamene maticnih ploca (PBA) aparat bi dobijao novi IMEI.
Pojavom One serije, koja da napomenem konkretno kod One X-a, IMEI nalepnica je izbacena i ne postoji na aparatu.
Usled toga, u One X se upisuje stari Imei broj, kako bi se aparat dalje tracking-ovao kroz razne aplikacije i servise.
To je takodje napredak u korisnickom servisu HTC-a, jer se aparat lakse vidi da li je u garanciji ili nije.
Samo bih jos napomenuo, sa Samsung taj vid popravke (upisivanje istog IMEI broja u novu plocu) praktikuje od samog pocetka rada sa mobilnim aparatima.

Koliko vidim, ti si aparat i fizicki ostetio u jednom trenutku, gde bi ti, da je u pitanju bilo koji drugi brand, garancija bila trajno ponistena, i ti sada ne bi imao nikakva legalna prava niti zahteve.

Ovim sam samo hteo da potvrdim i podrzim HTC-ov pristup korisnicima, a to je da je usluga korisniku najbitnija stvar!
Citat:
Bungee011 kaže: Pregled poruke
Takodje,

Dodao bih, brate,

kao sto je vec neki korisnik napisao, nedostatak tvoje vere je zabrinjavajuci!
Ako ti je zvanicni servis jednog takvog Globaly-known branda napisao u svom zvanicnom servisu, finalni izvestaj, koji imas,
kako je moguce da ti u 2013. godini smatras da te je neko prevario i nije ti zamenio plocu???
Odakle si ti?

Koliko vidim LCD su ti cak dva puta zamenili bez reci.
Iako si ga treci put, ti sam polomio!

Nije mi jasno zasto si ogorcen uslugom servisa koji te nijednom nije odbio, i ti stalno imas ispravan aparat.
Iako je tvoj broj poseta servisu malo zabrinjavajuci.

Iz izvestaja vidim da ti je kuciste aparata izgrebano i osteceno.
Cini mi se da TI hoces da prevaris HTC, i da dobijes novi aparat, koji si jedanput lomio, a ne oni tebe!
Pogledajte ovo blamiranje na

http://forum.benchmark.rs/showthread...rvisom-i-ONE-X

Lik se juče registrovao na Benchmark forumu, ima dva posta i to samo na ovoj temi koju sam ja otvorio...
-[ExcorCist]- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku -[ExcorCist]- na korisnoj poruci:
sale94 (7.7.2013)
Stara 7.7.2013, 12:06   #10
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

Brate evo citiracu tog lika da svi vide mislim sta reci R-tard.

Lik ima nick bungee011
Citat:

Sve do One serije, na aparatima HTC-a, prilikom zamene maticnih ploca (PBA) aparat bi dobijao novi IMEI.
Pojavom One serije, koja da napomenem konkretno kod One X-a, IMEI nalepnica je izbacena i ne postoji na aparatu.
Usled toga, u One X se upisuje stari Imei broj, kako bi se aparat dalje tracking-ovao kroz razne aplikacije i servise.
To je takodje napredak u korisnickom servisu HTC-a, jer se aparat lakse vidi da li je u garanciji ili nije.
Samo bih jos napomenuo, sa Samsung taj vid popravke (upisivanje istog IMEI broja u novu plocu) praktikuje od samog pocetka rada sa mobilnim aparatima.

Koliko vidim, ti si aparat i fizicki ostetio u jednom trenutku, gde bi ti, da je u pitanju bilo koji drugi brand, garancija bila trajno ponistena, i ti sada ne bi imao nikakva legalna prava niti zahteve.

Ovim sam samo hteo da potvrdim i podrzim HTC-ov pristup korisnicima, a to je da je usluga korisniku najbitnija stvar!


Kakav R-tard i marketing troll za neverovati, pa fizicki kvar da ali nisi ti prelazio kljucevima ili lupao ga cekicem.

Kao drugo podrska im je toliko dobra da si morao da cekas 2-3 meseca i na kraju dobio istu stvar u jos gorem stanju sramota.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
-[ExcorCist]- (7.7.2013)
Stara 7.7.2013, 12:11   #11
-[ExcorCist]-
Novi član
 
Član od: 29.3.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa Begram servisom i ONE X

to i ja kazem, na kraju balade imam:
  • Puckanje i varničenje iz slušalice
  • Drugi ljudi me slabije čuju
  • Telefon postaje vreo posle pola minuta uključenog ekrana
  • Veliku sumnju da li sam prevaren za deo
-[ExcorCist]- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa zvukom Rocker Kvarovi 265 18.2.2022 15:46
Problemi sa prikazom Hold Grafika 2 23.11.2009 2:24
Problemi sa deljenjem Interneta preko rutera ###agent_47### Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 8.3.2009 20:58
Problemi sa prebacivanjem VHS u DVD MEDMIL Foto i audio/video 4 27.5.2008 19:12
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com