Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2017, 13:46   #6441
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom The Witcher 3

Regeneracija se takodje radi aktivnim qvenom. Tj. block veaca helt.

Takodje tu je i neutralni talenat sto daje regeneraciju danju. Po meni obavezno da se slotuje posle borbe
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 14:00   #6442
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
@Paladin:
- Regeneracija HP-a na većim težinama je jedino moguća sa hranom i witcher napicima, tako da skupljaj (lovi vukove, spaljuj košnice), kradi po kućama, kupuj ako treba hranu jer trebaće ti, inače ćeš morati često da meditiraš
Postoji i skill za regeneraciju, koji je izuzetno koristan na najvecim tezinama.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 17:20   #6443
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

To je jedini skill koji postoje za regeneraciju HP-a?

Pošto ja uglavnom sve igre igram ofanzivno, osim ako su toliko teške da moram da balansiram Offense/Defense?

Od general odmah sam zato uzeo:

Focus
Adrenaline points increase both weapon and Sign intensity.

I lepo ih udara kad se malo razbesni
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 17:35   #6444
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
To je jedini skill koji postoje za regeneraciju HP-a?

Pošto ja uglavnom sve igre igram ofanzivno, osim ako su toliko teške da moram da balansiram Offense/Defense?

Od general odmah sam zato uzeo:

Focus
Adrenaline points increase both weapon and Sign intensity.

I lepo ih udara kad se malo razbesni
Mozes da investiras u quen tako da vraca odredjenu kolicinu HP-a ukoliko pukne, ali je u to potrebno dosta vise investirati. Prednost quen-a je sto ga je moguce koristiti u toku borbe, mana je sto ne radi heal van borbe.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:19   #6445
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Имам око 37 сати у игри и прошао сам 10%. Тренутно чистим Велен од оних знакова питања, решавам вичер и секундарне квестове и уживам заиста. Што се тиче борби, мени рецимо ни дроунери, бандити, гоули, ротфенди и медведи не представљају велики проблем. Рецимо, био сам седми левел и драо сам медведе нивоа 15 без да ме окрзне. Слично је и са дроунерима, које сам без проблема решавао без обзира на њихов ниво.

Тренутно сам на једанаестом нивоу и већину поена сам инвестирао у fast attack и deadly blows, а један поен сам ставио и у quen знак јер га највише користим.

Значи, пре него што улетим у борбу quen, кренем да сецкам противника, са 3 или 4 брза напада, па dodge. Опет брзи напад, quen, dodge и сви горе поменути противници су раздвојени на два или више дела. Тако ми се десило да сам очистио село пуно пирата (било их је сигурно 15), а успели су да ме ударе свега два или три пута. Наравно, у тим ситуацијама се прво решиш стрелаца, а сви остали нека се наређају како хоће.

Свакако, постоје и врло јаки противници попут вејверна, кокатриса или вотер/грејв хога који умеју да те раставе од живота после једног ударца.

Иначе, играм на трећем нивоу тежине и погрешио бих да сам ишао на нормални.

За крај, савет за Паладина за борбу: два или три напада, па dodge. Може и roll (на спејс), али то троши стамину која је потребна за кастовање знакова. Када се мало упознаш с борбом, већ ће на 4-том или петом нивоу бити доста боље.

Ех да...мрзим оне ендреге! Мрзео сам их у двојци, мрзим их и сада...Бежим од њих ко ђаво од крста јер су одвратна створења !
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 3:36   #6446
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Witcher 3 longsword
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 16:58   #6447
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Hvala svima na savjetima, borba mi sada ide bolje, koristim dodge a ne roll, pobio sam dosta vukova, wargova, ghoula. Ali mi je trebalo 9 sati da dođem na level 2. To ide dosta sporo. Imam nekoliko questova završenih ali ovde se izgleda ne dobija EXP za ubijanje vukova i sličnih. A za neke questove sam dobio vrlo malo EXP. Navikao sam da se na početku RPG igara brže napreduje ali ovde to ide sporo

Krećem se bez konja, rijetko kad ga zovem, ljepše mi je ovako, a i navikao sam iz Gothica i sličnih igara. Ovde je priroda toliko lijepa da je milina hodati i trčati. Par puta sam palio Ansel i malo razgledao i uzimao screenshotove.

Još učim oko nekih stvari, popravljanje oružja sam tek juče vidio, ali nije to baš ni jeftino za moj manji početni budžet , pa nisam sve ni popravljao. EXP i novac idu sporo.

Naišao sam na ono neko Place of Power i dobio jedan poen za razvoj, i još jedan za drugi level. Hvala na savjetu za onaj skill u General grani za brže obnavljanje healtha po danu, to mi je trebalo. Ali nisam pametan za ovaj drugi skill poen, još ga nisam iskoristio, tamo ima mnogo toga za razvijati, od combata preko magija do ostalog, a ako ovako sporo ide levelovanje pravo nisam pametan šta mi je najbolje za početak. Imate li neki savjet? Šta da razvijam u ovom početnom dijelu da se manje mučim? A kasnije računam da je malo opuštenije.

I kad smo kod toga, ovde vjerovatno moram da se skoncentrišem na neke magije a ostale skoro potpuno zanemarim? Onaj neki Place opf Power mi je dao jači Aard ali na ograničeno vrijeme, ali vidjelo mi se, stunujem vuka i druge da legnu i da jednim potezom ih ubijem. To dosta olakšava. Ali kad je prestalo djelovanje tog pojačanog Aarda mislim da ih više nisam mogao oboriti na zemlju. A osim toga nekako mi Queen i Igni djeluju možda najkorisniji, oni su mi zapravo i bili favoriti ali sam vidio i da je Aard dosta dobar. Ona preostala dva ne znam, za zamke i onaj što im pomuti um.

Inače dobio sam quest za griffina, ali mislim da mi je bolje da radim sve ostalo pa da se vratim na to kad ojačam. Naišao sam na Wraith na onom groblju, ali nisam siguran da mogu da idem na nju, probao i brzo stradao. Čitao sam da se koristi neko ulje za mač kad se ide protiv Wraith. Koliko se u borbi zaista osjeti to kad se koristi odgovarajući premaz za mač?

Gwent sam samo dve partije odigrao, učim ga polako. Čitao sam da su mnogi oduševljeni sa njim i da su proveli sate igrajući samo Gwent . Prvu partiju sam dobio a drugu izgubio, u onoj krčmi. Šta dobijam pobjedama a šta gubim porazima? Kad sam drugu partiju odigrao i izgubio nije mi ništa ispisalo, ni da sam potrošio nešto novca, ni neku kartu.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 17:33   #6448
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Dobijanje exp-a u ovoj igri je mnogo čudno, jer ćeš za sporedne kvestove dobiti vrlo malo i nedovoljno za napredak do narednog levela. Poenta je da se fokusiraš i na glavne questove ,oni donose masivnog iskustva i skoro svaki novi te leveluje.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 17:37   #6449
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pogledaj da li je quest zelen, crven ili siv. Kada je siv, znaci da si presao odgovarajuci level za taj quest, tako da od takvih questova ne dobijas prakticno nista.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 18:14   #6450
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Pogledaj da li je quest zelen, crven ili siv. Kada je siv, znaci da si presao odgovarajuci level za taj quest, tako da od takvih questova ne dobijas prakticno nista.
@paladin
Što naravno ne znači da ne treba da ih radiš, jer su jako dobri (barem većina).

Što se exp tiče dobijaš ga isključivo od questova, nije kao u gotiku da se exp dobija tamanjenjem svega živog. Ne bi bilo loše da istražiš upitnike na mapi koji su u blizini questova, neki mogu da budu jako dobri. Ne daju exp ali možeš da nađeš neke vrlo dobre mačeve.

Ulja su jako korisna, ja sam ih uvek koristio i neki put znače razliku između života i smrti (na najvećoj težini sam igrao), pročitaj samo koje ulje ide za kog monstera. Ne bih ti preporučio da se mlatiš sa mobovima koji su veći 5 lvl-a od tebe. Inače baš tu gde je Wraith mi se čini da ima dobar loot, pa kad malo ojačaš probaj ponovo. Možeš i sa trenutnim levelom da je središ ali moraš pravovremeno da je izbegavaš i obavezno koristiš ulja i yrden znak.

Gwent je fenomenalan, ali u početku bi bilo najbolje da prvo pokupuješ karte od lokalnih trgovaca i kovača kako bi izgradio dobar špil. Ne dobija se mnogo para od gwenta kad igraš sa lokalcima, ali ti svako od njih daje jednu kartu, ako pobediš. Ti ne možeš da izgubiš karte, ni ako izgubiš. Postoje npc-jevi koji ti daju jedinstvene karte, i za njih bi već trebalo da se ispraktikuješ sa lokalcima.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 21:21   #6451
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Што се тиче улагања поена у скилове, можеш рецимо на првих десетак да спуцаш у fast attack, deadly blows и undying! Ја сам тако урадио, јер брзи напади на почетку игре итекако значе кад лупиш противника 3 или четири пута заредом, пре него што стигне да он уопште уради нешто.

Иначе, обавезно на првој мапи пронађи све place of power јер ћеш од сваког добити по поен за скилове, што значи да не мораш да се левелујеш да би брзо намакао скилове.

На већим нивоима, мало улагања у алхемију да би могао да користиш јаче напитке који су поприлично отровни. С друге стране, са правом комбинацијом тих напитака, постајеш незаустављив у борби, без обзира на име или број противника!
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 21:36   #6452
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da, ti kvestovi i XP su bas bezveze odradjeni, ja sam prvenstveno radio zbog price i ostalog. Ali je bezveze sto dobijas mizerni XP.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 0:12   #6453
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
To je po meni jedna od "vecih" mana. Ozbiljan sam... Neko nece dobiti motivaciju da radi te questove za sitni xp, a oni su zapravo i najbolji deo igre...
Ево мода који може да реши те проблеме: http://www.nexusmods.com/witcher3/mo...id%3D820&pUp=1. Лично мислим да не може да упропасти имерзију, а штета би било пропустити било који квест у овој одличној игри.
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 9:32   #6454
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Gwent je fenomenalan, ali u početku bi bilo najbolje da prvo pokupuješ karte od lokalnih trgovaca i kovača kako bi izgradio dobar špil.
Već u prvoj krčmi krčmarica ima 5 karata na prodaju, da li da inače kupujem sve karte ili da kupujem samo one jače i skuplje? Ona ima neku Decoy kartu i još neke, neke su level 8 i koštaju 50.

Citat:
Ziginho kaže: Pregled poruke
Што се тиче улагања поена у скилове, можеш рецимо на првих десетак да спуцаш у fast attack, deadly blows и undying! Ја сам тако урадио, јер брзи напади на почетку игре итекако значе кад лупиш противника 3 или четири пута заредом, пре него што стигне да он уопште уради нешто.
Nisam vidio taj deadly blows. A u ovaj fast atack jedan skill može da se upgraduje 5 puta, svaki daje za po 5% jači damage. Zasad sam tu stavio 3. Ali koliko sam vidio unapređenja treba aktivirati, u početku mi je bilo čudno što nisu aktivna. A ovamo imam samo par polja gdje mogu nešto aktivirati , pa ne znam koliko mi se isplati recimo dati poen na neku magiju koja mi ne vrijedi dok je ne aktiviram, a slobodnih polja za aktivaciju nemam, oba su mi zauzeta. Pa sam zato ulagao u upgrade ovog fast atacka jer mi je on aktivan pa od njega odmah imam neku korist. Da li je pametno davati teško zarađene poene u ono što se ne može odmah aktivirati ali će moći nekad kasnije? Doduše vrijedi ako ću pred bitke neke stvari deaktivirati i druge aktivirati, pa tako stalno prebacivati, jer lakše je doći do nekih skillova nego do novih polja za aktivaciju.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 9:46   #6455
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@paladin
Kupuj sve karte na koje naletis (ako imas para naravno) jer verovatno kasnije neces moci da se setis kod kojih si ih trgovaca video. Decoy je fenomenalna karta, ali njenu pravu upotrebu ces shvatiti kasnije, kad u igru udju spijunske karte i kad se malo ispraksiras sa drugima, a posebno sa boljim igracima. Preporucio bih ti i da, barem u pocetku iz spila izbacis vecinu vremenskih karata jer ti bespotrebno zauzimaju mesto nekih boljih karata.

Послато са LG-H320 уз помоћ Тапатока
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 10:45   #6456
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kako rade modovi sa ovom igrom, jel se neko igrao sa time?
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 11:40   #6457
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Модови раде одлично. Лако се инсталирају (на youtube поступак).

Лично користим неколико визуелних модова типа потпуно црни почетни армор или Урсине армор као са оних слика које су се појавиле пре лансирања игре.

Има доста модова који додатно унапређују квалитет игре не нарушавајући баланс и имерзивност!

@Paladin
Слотови за активирање способности ће ти се откључавати са повећањем нивоа лика, па у почетку се фокусирај на један или два скила који ћеш активирати или балансирај, ако их имаш више и чекај да ти се слотови откључају (мислим да када стигнеш до десетог нивоа, већ имаш откључане све слотове на горњој половини).

Наравно, пробај да се одлучиш што раније какав комбо желиш да градиш тј. да ли ће то бити борба и алхемија или борба и знакови или нешто треће, па на основу тога откључавај скилове.

Ја сам лично кренуо на борбу и алхемију, с тим што још увек гурам поене само у борбено (црвено) стабло, а алхемију ћу кренути нешто касније (тренутно сам 12 ниво).

Poslednja ispravka: Ziginho (24.2.2017 u 11:58)
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ziginho na korisnoj poruci:
Marko Radonjic (24.2.2017)
Stara 2.3.2017, 21:33   #6458
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Probao sam dva simpaticna moda za Witcher 3. Oba su kozmeticka, ne uticu nista na gameplay mehaniku.

Both hands on sword
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2245/?

Double Handt Gerry



E3 Dodge System
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2274/?

E3 Dodge System



E3 Dodge System je po meni must have, jer su nove dodge i roll animacije mnogo bolje od vanilla animacija. Both hands on sword cini da Geralt drzi mac obema rukama kad se krece napred/nazad u borbi, dok E3 Dodge System dodaje da Geralt drzi mac obema rukama kada se krece dijagonalno. E3 Dodge System takodje dodaje i nove idle animacije.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 14:51   #6459
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

pr0n za wiedzmine

mmm

mmhmm

mmmrrmrmrm
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 15:29   #6460
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Odličan je dodge mod, baš pikam novi playthrough sa njim i borba je mnogo fluidnija.

Evo još jedan must have mod, kompatabilan sa STLM:
COMPILATION
Citat:
CLOUDS: updated with a lot of new textures, normal maps and covers more aspects than the original release. Considered finished.
SPLASH: updated textures and redone waterfalls, ripples and added water drips and formats fixed. Considered Finished.
BLOOD: updated to correct formats and textures slightly inproved. Considered finished.
AQUA: updated with more parts of the effect and new normal maps. Considered finished.
PEEPERS: updated with correct formats. Considered finished.
WEATHER: updated textures and normal maps and corrected formats. Considered finished.

SMOKE: new addition. Retextures all the smoke effects from the main game and some from the DLC B&W. This will change dust clouds and mists with them sharing the same textures. Unfinished needs a bit more work on chimney and brazier smoke but fully working in present state.
FIRE: new addition. Retextures most of the fire effects from the main game, DLC HOS and DLC B&W, making the effects look more dramatic. Unfinished needs the rest of the effects finishing and one effect from the release needs improving but still acceptable.
EXPLOSIONS: new addition. Retextures most of the explosion effects. May need some more work on some of them, I haven't decided yet and the rest doing mostly from DLC B&W.
HAIR: new addition. Makes the hair look more finer with a less intrusion shine. May need more work on them, I intented to do more work with them but still like the effect more than vanilla, in my opinion. Leave a comment of what you think.
TEETH: this was an optional file. Updated and improved the normals maps and put them in their correct format. May need more work, I haven't decided yet.
FLORA and TREES: new addition. Enhanced the vanilla textures of grasses, flowers and trees and given them more detailed normal maps. Incomplete, not all done but quite a lot, due to my machine break down during my work on these. Needs finishing when up and running again and some may need improving. Leave a comment of what you think.
EFFECTS: new addition. Retextures a lot of effects, including magic, fire and candle glares, bees, flies and little things seen throughout the world, can't remember them all. Some may need improving.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com