Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2010, 17:08   #1
savke87
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom BluRay Rip filmovi

na torrentu sam nasao neke BluRay rip filmove,pa me intersuje dali se ti filmovi (BRrip) mogu rezati na DVD disk ili mora BluRay i mogu li da se gledaju na obicnom dvd plejeru ili treba i BR plejer
savke87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 17:23   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Ti BR ripovi su zapakovani u .mkv kontejner, samim tim ti treba plejer koji pušta .mkv a to svakako nije ''tipičan'' DVD player, već nešto tipa WD Popcorn i slično.

Inače, možeš ih rezati slobodno na DVD, ali kao što već napomenu', DVD plejer ih neće moći očitati i pokrenuti.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 18:08   #3
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

km player je najbolji br rip[mkv] player. A i najlepse izgleda
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 0:20   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Da dopunim dzonihsv-a, za dobar deo tih filmova (po Marfiju obicno oni koje bas ti zelis da skines) ce ti trebati DVD ali DL kako bi ih narezao posto premasuju 4,37 GB i obicno su izmedju 6,6 i 8 GB, ali ce ih vecina ipak stati i na obican DVD.
Ipak pre skidanja obrati paznju na velicinu fajla.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 1:07   #5
savke87
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ti BR ripovi su zapakovani u .mkv kontejner, samim tim ti treba plejer koji pušta .mkv a to svakako nije ''tipičan'' DVD player, već nešto tipa WD Popcorn i slično.

Inače, možeš ih rezati slobodno na DVD, ali kao što već napomenu', DVD plejer ih neće moći očitati i pokrenuti.
znaci morao bi da kupim neki bluray player (mislim na player kao kucni bioskop da povezem sa tv-om posto sam uzeo nov fullhd tv) imas li neku preporuku za player
Edit ili ako neko moze da mi sastavi neki HTPC za neku pristupacnu cenu bitno mi je da rade BRrip 1080p i da ima rezac (valjda htpc moze da se kaci na net) jbg htpc je za mene novost

Poslednja ispravka: savke87 (22.12.2010 u 1:42)
savke87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 1:46   #6
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Dok ne nabaviš plejer možeš da povežeš kompjuter i preko njega puštaš filmove na HDTV.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 2:04   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
savke87 kaže: Pregled poruke
znaci morao bi da kupim neki bluray player (mislim na player kao kucni bioskop da povezem sa tv-om posto sam uzeo nov fullhd tv) imas li neku preporuku za player
Edit ili ako neko moze da mi sastavi neki HTPC za neku pristupacnu cenu bitno mi je da rade BRrip 1080p i da ima rezac (valjda htpc moze da se kaci na net) jbg htpc je za mene novost
Ako kupis BD Player to ne mora nuzno da znaci da ces moci da gledas i mkv filmove posto jako mali broj playera podrzava taj format.
Ja recimo imam LG BD390 koji podrzava mkv - kako sa DVD i DVD-DL, tako i sa eksternih uredjaja (hard, USB) i to u NTFS sto je jako bitno. Takodje podrzava i wireless sto mi takodje puno znaci kao i jos stosta. Kosta oko 27k dinara ali ja sam prezadovoljan i svaka preporuka za isti. Pored njega mkv podrzavaju jos i modeli 370, 560 i 570 koji su jeftiniji ali i malo siromasniji funkcijama.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 11:16   #8
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ako kupis BD Player to ne mora nuzno da znaci da ces moci da gledas i mkv filmove posto jako mali broj playera podrzava taj format.
Ja recimo imam LG BD390 koji podrzava mkv - kako sa DVD i DVD-DL, tako i sa eksternih uredjaja (hard, USB) i to u NTFS sto je jako bitno. Takodje podrzava i wireless sto mi takodje puno znaci kao i jos stosta. Kosta oko 27k dinara ali ja sam prezadovoljan i svaka preporuka za isti. Pored njega mkv podrzavaju jos i modeli 370, 560 i 570 koji su jeftiniji ali i malo siromasniji funkcijama.
kakva bacena lova... da si dodao jos malo mogao si uzeti samsung lcdtv 32" koji pusta mkv preko usba kao i divx...
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 12:10   #9
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
kakva bacena lova... da si dodao jos malo mogao si uzeti samsung lcdtv 32" koji pusta mkv preko usba kao i divx...
Nije bacena lova, to je odlican plejer (pusta i DTS u mkv kontejneru). DVD, BD, mkv, divx... to ipak ne moze ni jedan TV.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 14:02   #10
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Nije bacena lova, to je odlican plejer (pusta i DTS u mkv kontejneru). DVD, BD, mkv, divx... to ipak ne moze ni jedan TV.
Nemoj lupati i pricati napamet ako ne znas.

Evo naprimer 32" Samsung LE32C530 koji pusta .mkv i dts out of the box sa najobicnije flesa.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsu...0100813815.htm

eto i test a veoma je prodavan kod nas bas zbog toga
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 14:25   #11
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Nemoj lupati i pricati napamet ako ne znas.

Evo naprimer 32" Samsung LE32C530 koji pusta .mkv i dts out of the box sa najobicnije flesa.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsu...0100813815.htm

eto i test a veoma je prodavan kod nas bas zbog toga
Ajde ne vredjaj i ne blamiraj se. Koji TV reprodukuje Blu-ray diskove? DVD? DVD-A? To sto si video da pusta DTS ne znaci i da je svemoguc... Procitaj sa razumevanjem pre nego sto tako odreagujes na neki post.

EDIT:
Pa ispade u ovom testu (link koji si ostavio) da je slika prilicno losa:
Citat:
Motion Resolution

Regular readers won’t be surprised in the slightest to hear that the Samsung LE32C530 managed to resolve approximately 300 lines of resolution during motion, making it essentially the same as every other LCD TV without a 100hz/200hz system that we’ve reviewed. This is generally enough to make 24fps film material look watchable, but fast-paced video material will look blurred to anyone who’s used to seeing it on a higher-end LCD equipped with motion-compensated frame interpolation (MCFI), or better yet, a Plasma or CRT display. The acid test, of course, is televised sports material, where avid viewers typically find that LCDs can’t keep up with the action.

Poslednja ispravka: oluja (22.12.2010 u 14:34) Razlog: Edit
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 14:33   #12
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Ne vredjam ali ti se ne blamiraj svojim neznanjem.

"Nije bacena lova, to je odlican plejer (pusta i DTS u mkv kontejneru)"

Implicirajuci na to da nijedan tv to ne moze da izvede..

Moze pored toga i divx i jos mnostvo drugih formata.

Da ne spominjem cinjenicu kako to sve ide sa najobicnije usb-a, koji se ne cuje kao sto se cuje blurej plejera jos manje se greje i trosi.

Ne znam uopste zasto i spominjes DVD kao neki relevantan format kad je on sad vec outtdated...
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 14:38   #13
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ajde ne vredjaj i ne blamiraj se. Koji TV reprodukuje Blu-ray diskove? DVD? DVD-A? To sto si video da pusta DTS ne znaci i da je svemoguc... Procitaj sa razumevanjem pre nego sto tako odreagujes na neki post.

EDIT:
Pa ispade u ovom testu (link koji si ostavio) da je slika prilicno losa:

Veze ti nemas druze moj, a odakle si moderator postao jos manje, baratas sa nekim cinjenicama koje si cuo od nekog, a nista od toga probao nisi.

Taj "rivju" sam ti stavio jer u komentarima mozes da procitas da ljudima lepo radi .mkv format na tvu a samo preko obicnog usb-a.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 14:49   #14
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Ne vredjam ali ti se ne blamiraj svojim neznanjem.

"Nije bacena lova, to je odlican plejer (pusta i DTS u mkv kontejneru)"

Implicirajuci na to da nijedan tv to ne moze da izvede..

Moze pored toga i divx i jos mnostvo drugih formata.

Da ne spominjem cinjenicu kako to sve ide sa najobicnije usb-a, koji se ne cuje kao sto se cuje blurej plejera jos manje se greje i trosi.

Ne znam uopste zasto i spominjes DVD kao neki relevantan format kad je on sad vec outtdated...
Ajde lepo procitaj jos jednom sa razumevanjem:

Prva recenica:
Citat:
Nije bacena lova, to je odlican plejer (pusta i DTS u mkv kontejneru).
Implicira da cita i DTS format koga mnogi plejeri ne mogu reprodukovati.

Druga recenica:
Citat:
DVD, BD, mkv, divx... to ipak ne moze ni jedan TV.
Znaci da ovaj plejer reprodukuje sve aktuelne formate + Blu Ray dikove, DVD diskove, DVD-A diskove (licno testirao)...
Inace i LG BD390 moze da cita mkv za USB memorije.

Nadam se da si sad razumeo...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 19:22   #15
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
kakva bacena lova... da si dodao jos malo mogao si uzeti samsung lcdtv 32" koji pusta mkv preko usba kao i divx...
1. Zasto bih kupovao 32" kad vec imam 40" Samsungov 656 koji po kvalitetu jede taj 530 za dorucak.
2. Samo sam pomenuo mkv inace filmove cesto gledam u BD formatu koji TV nema a koji je puno bolji nego mkv.
3. I na njemu gledam filmove sa USB-a i eksternog harda koji se takodje ne cuju dok rade tako da ne vidim nista posebno u tome sto u TV moze da se ubode USB. Da pomenem da podrzava i vise video/audio formata, sto je mozda nebitno ali tacno.
4. Ima mogucnost 7.1 zvuka (ja koristim 5.1 sistem) koji jeste i uvek ce biti bolji nego zvuk sa TV-a narocito kod gledanja filmova sa BD-a. Da ne pominjem da i na njemu ima mogucnost pustanja DTS-a koji je daleko kvalitetniji sto na dosta TV-a ne moze.
5. Bez problema strimuje film direktno sa racunara, bez seckanja i zastajkivanja slike i zvuka tako da ti eksterni uredjaji u stvari nisu ni potrebni.
6. Standalone uredjaji su uvek bili i bice kvalitetniji nego sto su to "multifunkcionalni" uredjaji kao taj TV i to bi trebao da znas.
7. Ocito da nikad nisi imao prilike da koristis navedeni LG kao i da pre nego sto si napisao citirani post nisi znao nista od onog sto sam napred napisao tako da ne zbam otkud ne znajuci sve to mozes da tvrdis da se radi o bacanju para. Ja jednostavno volim kvalitetne uredjaje a ne tek da nesto imam i u skladu sa tim ne smatram da je kupovina kvalitetnog uredjaja bacanje para.
Uostalom, ako razmisljas na taj nacin, zasto ljudi uopste kupuju novih racunara sa i3, i5 ili i7 procesorima ili Radeon 5xxx/6xxx odnosno nVidia 4xx/5xx grafikom kad mogu da slusaju muziku, surfuju , gledaju filmove, pokrenu i igraju igre i sa pentium 4 racunarima? I to bi mogli da u tom slucaju smatramo bacanjem para, ali ljudi vole kvalitet, zar ne?
Na kraju, smatram da nema potrebe za vredjanjem Oluje jer je sve sto je rekao apsolutno tacno, plus sto je potvrdjeni poznavalac ove materije o cemu je napisao dosta tekstova i narocito jer se radi o vrlo korektnoj osobi.

Btw. 32C530 je toliko prodavan kod nas zato sto je jeftin i pristupacan a ne zato sto se radi o nemom ekstra kvalitetu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
tomas (23.12.2010)
Stara 22.12.2010, 23:53   #16
savke87
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ako kupis BD Player to ne mora nuzno da znaci da ces moci da gledas i mkv filmove posto jako mali broj playera podrzava taj format.
Ja recimo imam LG BD390 koji podrzava mkv - kako sa DVD i DVD-DL, tako i sa eksternih uredjaja (hard, USB) i to u NTFS sto je jako bitno. Takodje podrzava i wireless sto mi takodje puno znaci kao i jos stosta. Kosta oko 27k dinara ali ja sam prezadovoljan i svaka preporuka za isti. Pored njega mkv podrzavaju jos i modeli 370, 560 i 570 koji su jeftiniji ali i malo siromasniji funkcijama.
jesi li imao neke probleme moyda sa tim LG-jem,posto ga imas pa rekoh da pitam za informaciju iy prve ruke
savke87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 23:59   #17
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: BluRay Rip filmovi

Do sada apsolutno nikakvih tj. nisam naisao ni na jedan fajl koji nije uspeo da procita bez obzira radilo se o video ili audio fajlu, titlu ili slici, sa diska, USB-a ili harda, mkv, klasican DVD ili BD.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Srpski filmovi HD-u? 1Stefanel1 Foto i audio/video 3 1.6.2010 14:14
Bluray Urban_KM Foto i audio/video 6 25.5.2010 22:28
Cudno ubrzan mp3 i filmovi SG_I Operativni sistemi 2 6.9.2007 18:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com