Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2018, 18:44   #101
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: God of War

Tako ja igram. Kaziprsti su uvek na L i R dugmicima i nema ama bas nikakvog umaranja. Vise mi se umarao palac u GOW 3 nego ovde.

Jedinos to ti kazes Evade je malo tromiji i retko kad uspem da ga oradim kako valja da izbegnem napad.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 20:29   #102
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Na kojoj težini igrate? Vidim po yt postoji drastičan skok između normal i hard, ne može tek tako da se jurca na hard. Jel neko probao Give Me God of War ?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 20:35   #103
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: God of War

Sa drugog foruma:

Citat:
Prilicno je brutalno, neprijatelji imaju skoro duplo vise health-a, ima ih vise, leveluju se usred tuce(mozes da ih sprecis ako ih stun-ujes tokom animacije ali za to je potreban ili neki heavy napad ili nekoliko light napada dok te za to vreme vreba njih 3-4 s ledja) i mnogo jace udaraju(2-3 udarca = RIP). Igra postane Souls-like na tom nivou. Potrebno je dosta takticki prici svakom okrsaju. Ipak, zabavno je i definitivno opravdava kolicinu side content-a koji je po meni neophodan za playthrough na najvecoj tezini. I u svakom slucaju, pomalo mi je zao sto nisam odmah krenuo sa tom tezinom, jer je potpuno drugacija igra u pitanju.

A ja sam, kada sam gledao da vidim koliko je tesko na Give Me GoW, naleteo na nekog youtubera koji je malo posle 1. bossa upao u neku rupu punu onih osnovnih neprijatelja, bar 15-ak + neki sa projektilima. Bio je tu zaglavljen dobrih sat vremena.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 18:09   #104
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Najzad sam počeo da je igram. Od samog početka se vidi da je ovo igretina i po. Kamera me je par puta zeznula a i kontrole me ponekad zbune, mada sam se sad vec navikao. Prvi boss Stranger je pokazao da je ovo ipak God of War. Igram lagano, trudim se da zađem svuda. Uživanje.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Leonida (27.4.2018)
Stara 1.5.2018, 18:32   #105
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Završio sam je. Od početka do kraja igra održava vrhunski kvalitet, ne posrće ni sekund.
Mnogi su bili pomalo nesigurni oko borbe, ali kad se uhoda, to postaje umetnost, korišćenje poteza, magije i kombinovanje sa Atreusom, jednostavno jedva čekate sledeću borbu.
Ostalo mi je još podosta side aktivnosti i istraživanja, to ću sad da polako završavam.
Za priču ne mogu ništa da kažem, jer bi sve bilo spojler, osim da ne brinete.
Nadam se da će se i ostali ugledati na Santa Monica studio, pa da dobijemo još kvalitetnih single player igara.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Leonida (1.5.2018), Marko Radonjic (4.5.2018), nameless1 (1.5.2018)
Stara 1.5.2018, 19:08   #106
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

The Last of Us 2, Ghosts of Tsushima, Spider-Man, Detroit Become Human... A stize E3. Nece nedostajati SP igara PlayStation-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2018, 19:54   #107
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: God of War

^ Death Stranding..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2018, 20:25   #108
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
^ Death Stranding..
Budimo realisticni, nece to do PS6 XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2018, 20:27   #109
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: God of War

^ Days Gone...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2018, 20:43   #110
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Days Gone ce izaci pocetkomiduce godine ali sumnjam da ce da dostigne nivo kao navedene igre.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2018, 21:39   #111
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Završio glavu priču pre par dana i u međuvremenu stigao do nekih 95% kompletiranosti mape. Da bih izbegao spoilere namerno ću negde biti neprecizan.

TL;DR God of War je dobra igra sa sporadičnim naletima visokog kvaliteta koji podižu prosek utiska o naslovu ali i dalje ne mogu da sakriju boljke nasleđene prelaskom u kvazi open-world okruženje i repetitivnost borbe.

Pozitivno

Audio-vizuelni doživljaj.
Nema potrebe previše komentarisati. Grafički igra izgleda sjajno, posebno na mestima gde su se autori obilato služili jeftinim ali efektivnim trikom korišćenja komplementarnih boja. Raznolikost pejzaža je u stvari jedan od faktora koji neke druge manjkave elemente igre čine podnošljivijim. Muzika, samo dve reči - Bear McCreary.

Doslednost izvornoj nordijskoj mitologiji
Za razliku od holivudskih "tripl ej" naslova koji uzduž i popreko kasape nordijsku mitologiju GoW je poprililčno dosledan izvornom materijalu. Tu i tamo igra popunjava određene rupe umetničkom slobodom ali najveći deo će zapravo izmamiti osmeh na lice obožavatelja i poznavaoca nordijskog panteona.

Raznovrsnost skillova
Igra sadrži veliki izbor skilova za sataru, štit i "još ponešto" tako da borba, koja ponekad ume da bude poprilično repetitivna, bude podnošljivija. Sa druge strane ovo ima i negativnu stranu (videti stavku "Neraznovrsnost skillova" u "negativno" sekciji).

Neprekidna kamera
Ubedljivo najbolji tehnički detalj igre koji verujem da će uskoro početi da kopiraju i drugi naslovi. Činjenica da je kamera uvek tu uz radnju čini iskustvo mnogo intimnijim i efektnijim.


Negativno

Open world
Open world koji to jeste i nije. Gomila artefakata, sitnijeg i krupnijeg đubreta, X/Z fetch kvestova koji su razbacani po svetu a opet zaključani iza progresije priče ili opreme tako da zahtevaju kasnije vraćanje... Formula koja već, bar mene lično, počinje žestoko da smara. Po ovom pitanju daleko više preferiram prethodne naslove koji su bili linearniji i pružali veći fokus na glavnu radnju. Bukvalno ista zamerka koju sam imao za Witcher 3. "U, svet gori, moramo da požurimo... Ali ajde da odradimo ove besmislene zadatke usput..."

Užasna mapa
Ko god je dizajnirao glavnu mapu igre treba da gori u paklu. Artistički upečatljiva ali praktično potpuno neupotrebljiva mapa koja može tek nekih 20% da se zumira ali čak i tada ostaje potpuno neupotrebljiva. Bukvalno jedino za šta mapa valja je izbor destinacija za fast travel. Sve ostalo je teška nula. Mape, ako se već dodaju u igru, treba pre svega da budu funkcionalne a ne usputni šareniš koji može da posluži jedino kao screensaver.

Nedostatak raznovrsnosti bosseva
Ako ne računam krajnje bosseve koji su zonski specifični većina boss bitaka se svodi na ubijanje drugačije obojene verzije jednog te istog bossa. Recimo, kada igra ostane bez ideja skoro je zagarantovano da će umesto belog trola da se pojavi crveni ili plavi, sa praktično identičnom gameplay mehanikom.

Čudan sistem levelovanja
Veoma čudan sistem levelovanje gde Kratežova progresija zavisi isključivo od opreme koju nosi. Čak je i otključavanje novih nivoa skillova vezano za opremu pa može veoma lako da se dogodi da nagomilani XP, kojim se kupuju skilovi, ne može da se potroši jer Kratež nije uspeo da nađe (ili iskuje) untercigere koji daju dovoljno atributa da ga "dignu" jedan nivo više.

Previše prekida i oduzimanja kontrole
Igra za moj ukus ima previše prekida i oduzimanja kontrole igraču u korist nekakvih prelaznih sinematika. Da stvar bude gora postoje situacije gde kada igrač konačno dobije kontrolu ne postoji bukvalno nikakav indikator koji to signalizira pa onda nastupa oranje po tasterima dok se ne ubodu oni na koje igra reaguje (ovo je posebno stresno kod boss borbi).

Fetch kvestovi
Od ukupnog broja kvestova previše je onih koji su šablonska X/Y rutina tumaranja po otvorenoj mapi i traženja svakakvog đubreta.

Kontrole
Izostanak pune podrške za remapiranje kontrola, nebitno da li je PC ili konzola u pitanju, je automatski veliki minus u mojoj knjizi. Par alternativa koje su ponuđene osnovnim podešavanjima nisu dovoljno dobre jer u kasnijem delu igre prave problema. Recimo, kod težih protivnika u jednoj od oblasti jako je bitno da Kratež može iz mesta da potrči a jedina alternativa pritiskanju pečurke za sprint je držanje tastera "iks".

Bagovi
Igra ima neke čudne bagove koje i posle nekoliko patcheva nisu ispravljeni. Recimo, u jednoj od oblasti postoji nekakva statua koja treba da se sruši i iznad te statue leti nešto što treba da se pogodi. Igra i pored srušene statue i dalje detektuje kao da je ona tu pa "leteći objekat" ne može da se pogodi. Isto tako, dešava se i da igra iz čista mira prosto uspori nekoliko puta i prestane da odgovara na kontrole.

Performanse
Na PS4 Pro konzoli igra u resolution modu bukvalno grca i ne može da isporuči ni približno stabilan broj frejmova u sekundi da bi se normalno igrala. Jedini prihvatljiv režim igranja je performance mode u 1080p sa uključenim Supersamplingom.

Neraznovrsnost skillova
Koliko god igra imala da ponudi raznovrsnih skilova oni i dalje deluju samo kao kozmetika bez preterano velike razlike u taktičkom pristupu borbi. Jednom kada se laka i teška runa oružja podignu na treći nivo ne postoji mnogo razloga da se bilo šta menja a većina otključanih skilova postaje beskorisno zbog toga što manijakalno pritiskanje R1 i R2 deluje isto tako efektivno (uz određenu dozu samokontrole i planiranja, naravno). Problem postaje još uočljiviji na većim težinama igre gde neprijatelji bukvalno postaju sunđeri.

Sitna slova
Nekoliko patcheva kasnije slova u najbitnijim delovima igre su i dalje mala. Ja sam igru obrnuo na ekranu od 48" i tu sam sa maksimalno povećanim slovima i dalje imao užasnih problema sa sitnim slovima. Mogu samo da zamislim kako se ljudi sa ekranima ispod 35" muče.

Od mene 8,5/10 (-0,5 samo zbog problema sa kontrolama).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
shrafko (8.5.2018)
Stara 1.5.2018, 21:52   #112
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: God of War

Takođe sam prešao igru i slažem se sa svim navedenim, od mene iskrenih 8/10 (a ne ono nova Zelda 10/10 ), a igra je fenomenalna.

Slova su mala to jeste problem. Takođe neprijatelji bi mogli biti raznovrsniji konkretno mislim na Trolove.

Moja glavna zamerka se odnosi na narativ odnosno glavnu priču. Ipak mi je drago što nisu kopirali Marvel i pravili neku papazijaniju od nordijske kulture.

U svakom slučaju, ostaje mi u odličnom sećanju. Sony ima ekskluzive nema šta .
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 11:51   #113
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke

Performanse
Na PS4 Pro konzoli igra u resolution modu bukvalno grca i ne može da isporuči ni približno stabilan broj frejmova u sekundi da bi se normalno igrala. Jedini prihvatljiv režim igranja je performance mode u 1080p sa uključenim Supersamplingom.

Sitna slova
Nekoliko patcheva kasnije slova u najbitnijim delovima igre su i dalje mala. Ja sam igru obrnuo na ekranu od 48" i tu sam sa maksimalno povećanim slovima i dalje imao užasnih problema sa sitnim slovima. Mogu samo da zamislim kako se ljudi sa ekranima ispod 35" muče.
Tek sam počeo/4-5 sati igre, ali koliko sam do sada video u resolution mode-u se igra najnormalnije, možda par puta ako je "štucnuo", ništa bitno. Igram na 27" ekranu i (ako se misli na titlove), jesu malo sitniji, ali ne bih rekao da je bog zna kakav problem. Zanimljivo inače da igra prilično podseća na Hellblade, kamera, pomalo i lokacije, čak i rešavanje zagonetki sa runama.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 18:02   #114
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Tek sam počeo/4-5 sati igre, ali koliko sam do sada video u resolution mode-u se igra najnormalnije, možda par puta ako je "štucnuo", ništa bitno.
Igra u resolution modu na otvorenim prostorima ne može da isporuči dovoljan broj frejmova u sekundi što ćeš najbolje videti ako recimo naglo zarotiraš kameru. Slika će dobiti ogromnu količinu motion blura izazvanog naglim padom performansi. Isto tako kretanje Krateža i borbe su daleko fluidnije u performance režimu.

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Igram na 27" ekranu i (ako se misli na titlove), jesu malo sitniji, ali ne bih rekao da je bog zna kakav problem.
Verovatno zato što igraš direktno ispred ekrana na udaljenosti manjoj od 1m. Ako igraš na TV-u gde je udaljenost od ekrana najmanje 1,5-2m problem je itekako tu, potpuno nevezano za veličinu ekrana.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 18:56   #115
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Da, igram na monitoru, ali za sada čak i neko ko reč ne razume ne bi puno propustio, gomila dijaloga "boy do this/do that".
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 19:04   #116
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: God of War

Nije problem sa uključenim prevodom, već su jako sitna slova u meniju. Mnogo puta sam morao da priđem televizoru da pročitam opis skill-a ili dečakov dnevnik, jer se na 42" ekranu sa cca 3m daljine praktično ne vidi ništa od tog teksta.

Patch je ispravio neke delove HUD-a, ali nije sve. Tako da će valjda naredni patch pored Photo Mode-a ispraviti i ostatak slova.

Inače igra izuva koliko je dobra, na nešto ispod 10h sam i sa velikim naporima se odvojim od gamepad-a zbog obaveza. Igra ljubiteljima story driven igrama daje baš onaj osećaj da jedva čekaš da vidiš šta te sledeće na putu čeka i ujedno želiš da se nikako završi. Isti onaj osećaj kao za TLoU, Uncharted i sl.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 0:36   #117
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Igra u resolution modu na otvorenim prostorima ne može da isporuči dovoljan broj frejmova u sekundi što ćeš najbolje videti ako recimo naglo zarotiraš kameru. Slika će dobiti ogromnu količinu motion blura izazvanog naglim padom performansi. Isto tako kretanje Krateža i borbe su daleko fluidnije u performance režimu.
Bome nisam primetio nikakvu ogromnu količinu koliko god da sam se vrteo na sve strane. Možda samo tvoj TV laguje.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 0:52   #118
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Bome nisam primetio nikakvu ogromnu količinu koliko god da sam se vrteo na sve strane. Možda samo tvoj TV laguje.
Ma biće da je TV koji laguje samo u resolution režimu (manji FPS) ali zato prikazuje istu sliku besprekorno u performance režimu (veći FPS)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 16:35   #119
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

od of War sold over 3.1 million units in its first three days, making it the fastest-selling PS4 exclusive ever: https://play.st/2KxxOBd

https://twitter.com/PlayStation/stat...48960691933192
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 18:50   #120
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: God of War

neki antipatični prenabildovani ćelavi lik mlati sekirom do iznemoglosti neke kreature ispred sebe, oh kakve li kreativnosti.... evo samo što je nisam kupio
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com