Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2016, 16:42   #501
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Imas u sistemu u podesavanjima "prenos podataka", podesis je da pocinje od prvog u mesecu
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2016, 18:08   #502
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Imas u sistemu u podesavanjima "prenos podataka", podesis je da pocinje od prvog u mesecu
To mi je jasno, ali ja sam hteo nešto što će mi npr. prikazivati i potrošnju u određenim datumima i koliko koja app troši i slično.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2016, 21:43   #503
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Imaš to u OperaMax, mada sama aplikacija služi za smanjenje potrošnje megabajta...
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2016, 21:49   #504
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Postoji li način da gledam video pohranjen na PCu na mobitelu preko Wifi mreže u kući? Nešto čime bi pristupio podatcima na PCu i koristio ih?
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2016, 22:06   #505
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Skini ES File Explorer sa Google Play-a i poveži se na PC preko LAN opcije u toj aplikaciji.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2017, 14:48   #506
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Question Re: Preporuka aplikacija

Postoji li aplikacija za Android 6 preko koje mogu totalno da zakljucam (zablokiram) dalje koriscenje interneta kada dodje do odredjene granice.?

Treba mi za tel. od klinca, ne vodi racuna, pa na zalost moram da preduzmem mere ogranicenja.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2017, 17:00   #507
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Citat:
Zoranb007 kaže: Pregled poruke
Postoji li aplikacija za Android 6 preko koje mogu totalno da zakljucam (zablokiram) dalje koriscenje interneta kada dodje do odredjene granice.?

Treba mi za tel. od klinca, ne vodi racuna, pa na zalost moram da preduzmem mere ogranicenja.
Verovatno moze preko Taskera, ali ne znam tacno kako mora malo mozak da se koristi. A i morao bi i tasker i podesavanja verovatno da zakljucas app lockerom. Kad malo bolje razmislim mislim da nije bas moguce da onemogucis ponovno ukljucivanje.
Jednostavno mu ubaci prepaid karticu pa onda nek trosi kolko god hoce U ostalom porazgovaraj sa njim, pa ne'k razmisli da li mu je bolje da koristi u nekoj meri ili da bude bez telefona
shonee je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shonee na korisnoj poruci:
Zoranb007 (8.1.2017)
Stara 6.1.2017, 21:13   #508
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Mozes preko firewall allikacije da zabranis svim aplikacijama saobracaj, na obicnome data managmentu koji dodje uz telefon mislim da ima opcija da te obavjesti kad saobracaj dodje do granice koju ti postavis. Ja sam recimo firewall koristio da "iskljucim" viber a da mi sve ostalo nesmetano radi.
Citat:
Zoranb007 kaže: Pregled poruke
Postoji li aplikacija za Android 6 preko koje mogu totalno da zakljucam (zablokiram) dalje koriscenje interneta kada dodje do odredjene granice.?

Treba mi za tel. od klinca, ne vodi racuna, pa na zalost moram da preduzmem mere ogranicenja.

Sent from my Huawei P8 x2 ACTIVE
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
Zoranb007 (8.1.2017)
Stara 7.1.2017, 0:23   #509
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Zar nasi operateri nisu imali pre one pakete gde odaberes odredjen broj min, poruka i mb, i kada se to potrosi ne moze se vise koristiti, ili je to bila samo kombinacija uz prepaid br..? Mozda moze da se raspita pa da promeni paket ako ne nadje odgovarajucu aplikaciju....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Zoranb007 (8.1.2017)
Stara 7.1.2017, 0:30   #510
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

U moj paket u sklopu pretplate imam 100MB 4G interneta po full brzini, posle je neogranicen al brzina limitirana na 128kb/s. U pitanju je Tmobile CG.

Sent from my Huawei P8 x2 ACTIVE
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
Zoranb007 (8.1.2017)
Stara 7.1.2017, 1:20   #511
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Pa da ja imam moja firma paket i imam nekih 1 gb brzog neta pa posle isto neograniceno na bedak brzini, zato je moj savet da prvo proveri mogucnosti paketa koji je odabrao za svog klinca, da vidi ako moze da limitira potrosnju ako ne da vidi da li moze da mu se ukinu oni dodaci tipa 500 mb jedan mesec, to povecava racun, pre ce sa operaterom da nadje najbolje resenje, nego sto ce naci dobru aplk koju klinac nece uspeti da kazem hakuje i opet koristi net kako hoce. .

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Zoranb007 (8.1.2017)
Stara 8.1.2017, 13:14   #512
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Citat:
shonee kaže: Pregled poruke
Verovatno moze preko Taskera, ali ne znam tacno kako mora malo mozak da se koristi. A i morao bi i tasker i podesavanja verovatno da zakljucas app lockerom. Kad malo bolje razmislim mislim da nije bas moguce da onemogucis ponovno ukljucivanje.
Jednostavno mu ubaci prepaid karticu pa onda nek trosi kolko god hoce U ostalom porazgovaraj sa njim, pa ne'k razmisli da li mu je bolje da koristi u nekoj meri ili da bude bez telefona
Razgovarao,... trudi se da vodi racuna, ali dzabe kad se klinci okupe (a nema WIFI) i zadube u njihove omiljene online igrice, YouTube i slicno, onda zaborave i na potrosnju i na sve...
tako da moram ovako.
Hvala za savete

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Mozes preko firewall allikacije da zabranis svim aplikacijama saobracaj, na obicnome data managmentu koji dodje uz telefon mislim da ima opcija da te obavjesti kad saobracaj dodje do granice koju ti postavis. Ja sam recimo firewall koristio da "iskljucim" viber a da mi sve ostalo nesmetano radi.



Sent from my Huawei P8 x2 ACTIVE
Hvala, ima neka opcija koju sam podesavao da me upozori za internet, ali takodje na pocetnom ekranu nudi i opciju da se zaobidje jednim klikom, skoro je dao tel drugarici i ona je to kliknula i otisli su u crveno...

Moze li malo blize kako da upotrebim taj Firewall, gde se to u androidu nalazi? ili da googlam?

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Zar nasi operateri nisu imali pre one pakete gde odaberes odredjen broj min, poruka i mb, i kada se to potrosi ne moze se vise koristiti, ili je to bila samo kombinacija uz prepaid br..? Mozda moze da se raspita pa da promeni paket ako ne nadje odgovarajucu aplikaciju....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
ima, ali je bila losija ponuda telefona i interneta, pa sam uzeo bez ogranicenja i tel na rate, nekako mi bio najbolji odnos cene paketa i aparata, u tom trenutku nisam racunao koliko igrice i YT. mogu da zanesu klince, zeznuo sam se u proceni...

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Pa da ja imam moja firma paket i imam nekih 1 gb brzog neta pa posle isto neograniceno na bedak brzini, zato je moj savet da prvo proveri mogucnosti paketa koji je odabrao za svog klinca, da vidi ako moze da limitira potrosnju ako ne da vidi da li moze da mu se ukinu oni dodaci tipa 500 mb jedan mesec, to povecava racun, pre ce sa operaterom da nadje najbolje resenje, nego sto ce naci dobru aplk koju klinac nece uspeti da kazem hakuje i opet koristi net kako hoce. .

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
Trazio danima kombinaciju, ali operateri su sve varijante unakrsno ispreplitali tako da je korisnik uvek u manjoj prednosti ili na istom, razgovarao sam sa njima i sve sto mi ponude moram da doplatim ili da idem na losije pod uslovom da iskesiram sve rate za telefon, ne nude ni jedno resenje koje mi resava problem.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 14:26   #513
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Koji tacno paket koristi ?
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 1:15   #514
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Koji tacno paket koristi ?
u VIP NOVA2 + tel. na 24 rate
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 10:55   #515
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Ako sam dobro razumeo, klinci isključuju podešavanje limita transfera da bi nastavili da cepaju igre? Pošto, uopšte nije potreban firewall ili neka posebna app da bi se sprečio prenos podataka kad je ta opcija uključena. Ako je 100MB setovano i to se potroši, nema dalje... jedino da se isključi opcija ili limit povisi. U tom slučaju treba ti neki app locker kojim bi ih sprečio da ulaze lako u podešavanja. Ne mogu da preporučim ni jedan, ne koristim ali možda neko drugi zna šta valja.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 16:33   #516
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro razumeo, klinci isključuju podešavanje limita transfera da bi nastavili da cepaju igre? Pošto, uopšte nije potreban firewall ili neka posebna app da bi se sprečio prenos podataka kad je ta opcija uključena. Ako je 100MB setovano i to se potroši, nema dalje... jedino da se isključi opcija ili limit povisi. U tom slučaju treba ti neki app locker kojim bi ih sprečio da ulaze lako u podešavanja. Ne mogu da preporučim ni jedan, ne koristim ali možda neko drugi zna šta valja.
Ako postavi limit sve sto treba da se uradi je da se udje u podesavanja i iskljuci limit (opcija nije napravljena da sprecava nekog da koristi internet nego da se neko ne zezne pa da nabije racun sebi)
A ako zakljuca podesavanja manje vise je pola telefona zakljucano, a da zakljuca samo sekciju za prenos podataka to nije moguce koliko znam..
shonee je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2017, 20:31   #517
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Preporuka aplikacija

Citat:
shonee kaže: Pregled poruke
Ako postavi limit sve sto treba da se uradi je da se udje u podesavanja i iskljuci limit (opcija nije napravljena da sprecava nekog da koristi internet nego da se neko ne zezne pa da nabije racun sebi)
A ako zakljuca podesavanja manje vise je pola telefona zakljucano, a da zakljuca samo sekciju za prenos podataka to nije moguce koliko znam..
Ne mogu da se setim koju sam aplikaciju tog tipa probao, nije to baš tako bilo - da ako zaključa samo Settings telefon postane neupotrebljiv, pošto je pružala izbor i mogao sam samo podešavanja da zaključam, ne i upotrebu svega ostalog.

Međutim, sećam se da je imala nezgodan lag pri restartu (3-4s dok profunkcioniše) što je omogućavalo da se, recimo, uđe u zaključana podešavanja što je obesmišljavalo korišćenje... da li postoji nešto bolje, ne znam.

Edit: i da pomenem da opcija limitiranja zaista sprečava korišćenje podataka(bar je tako na v5 i novijim) - gornji limit a onu drugu crticu postavljaš da bi podsetio sebe nakon što potrošnja dostigne limit kad bi želeo da te obavesti da si pri kraju.

Poslednja ispravka: ColdBoot (16.1.2017 u 20:48)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2017, 22:26   #518
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom zakljucavanje telefona dok YT svira

Da li ima neka aplikacija koja moze pustati muziku sa YT-a i koja ne prekida kada se zakljuca telefon?
Kada slusam preko YT aplikacije koja je fabricki u telefona i kada zakljucam telefon, prekine se, a dok telefon svetli trosi bateriju mnogo.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2017, 0:55   #519
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom zakljucavanje telefona dok YT svira

Imaš temu za preporuku aplikacija, a i mene zanima ovo za iOS/Android jer na obe platforme YT ne može da se "minimizira" i da radi u pozadini kad ugasiš displej
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2017, 0:58   #520
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: zakljucavanje telefona dok YT svira

Nisam video da ima, neka admin prebaci.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, aplikacije, market, preporuka, programi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Belgrade Beer Fest Info - Android aplikacija cubrovic Programi za mobilne telefone 0 2.8.2011 0:54
Preporuka za grafičku karticu do maksimalno 230 eura? bojke1 ŠDK - Grafika 22 9.5.2011 22:38
Nokia konferencija za programere aplikacija (18. maj, hotel Balkan, Beograd) Milossh Dešavanja i događaji 0 4.5.2010 10:13
Generator Java poslovnih aplikacija savic.prvoslav Programiranje 10 11.6.2008 15:57
Šta znači preporuka u pregledu profila zero cool Forum o forumu 11 11.6.2007 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com