Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2015, 13:30   #1
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pojacalo za gitaru?

Pozdrav dobri ljudi!
Sviram dosta,dosta aktivno oko godinu dana elektricnu gitaru. Imao sam Marshallovo pojacalo MG 10 CD, ali bih sad uzeo nesto novo. Ne mora biti jace, vec samo da ima vise channel-a nego ovo moje(clean, overdrive gain, volume, contour). Budzet mi je oko 100eura i naravno uzeo bih verovatno polovno s obzirom da tesko mogu naci nesto kvalitetno za oko 100e. Nazalost takva je situacija. Sviram bukvalno sve sto mi se svidi, ali da kazem da je to uglavnom ex-yu i pepersi. Neki predlog?
Hvala unapred.
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 13:56   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Saleći oglase na kupujemprodajem.com, ali se za 100 evra nećeš usrećiti, treba još para za kršteno pojačalo, bukvalno ćeš prelaziti sa magarca na nešto što je malo manje magarac... Danas se starija lampaška pojačala prodaju u bescenje (postoje peavey i yamaha pojačala iz osamdesetih, kao npr. ova varijanta koja je jaaaako dobra, svirao sam verziju od 100w). Za oko 150 evra imaš polovne vox valvetronix ili laney, ali za 100 nema ničeg što je vredno prelaska sa toga što imaš, osim eto te jamahe koja je starija. Investiraš posle u neki lep overdrive (tipa boss SD-1) i miran si.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 14:09   #3
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Aha. Onda je mozda bolje da pricekam sa novim pojacalom. A da mozda uzmem odmah boss sd-1 video sam u mitrosu ga imaju za 6 hiljada, pa bih posle zamenio pojacalo kad se skupi.
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 14:26   #4
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Ne kupuj novu pedalu ni u ludilu, boss su neuništive, imaš ih na oglasima za upola cene.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 14:53   #5
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Aha. Vazi, jos sam relativno nov u 'muzickom hardveru'. Hvala na savetima!
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 16:25   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Cek, sta tebi fali na ovom pojacalu tacno? :/

PS: taj boss sd-1 je bezveze pedala, svi to kupe kao prvu pedalu i onda je prodaju posle mesec dana
Ako ti fale samo efekti ne kupuj pedale, kupi procesor i ne razmisljaj do daljnjeg za sto eura mozes da kupis nov.

Poslednja ispravka: SirDuck (3.4.2015 u 16:35)
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 20:11   #7
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

I to mi je sugerisalo par prijatelja. Da uzmem procesor. Da li imas neku preporuku? Fali mi efekata, jednostavno malo detaljnijih podesavanja, s ovim sam kao da su m ruke vezano. Imam bukvalno grubo receno 3 vrste zvuka koji moze da proizvodi u nekoliko boja i to bi bilo to.
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 20:18   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Citat:
xfzaero kaže: Pregled poruke
I to mi je sugerisalo par prijatelja. Da uzmem procesor. Da li imas neku preporuku? Fali mi efekata, jednostavno malo detaljnijih podesavanja, s ovim sam kao da su m ruke vezano. Imam bukvalno grubo receno 3 vrste zvuka koji moze da proizvodi u nekoliko boja i to bi bilo to.
Ma da, procesor je onda pravo rešenje za tebe, bez zezanja.
Kad dođeš do uživo nastupa možeš da kupiš odvojene pedale ako ti bude trebalo (zbog bržeg menjanja efekata), ali za kućno vežbanje i osnovne svirke ti je procesor prava stvar.

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/1829-DigiTech-RP90/

Mislim da je ovo najkompletnije rešenje za malo para, no procunjaj još. Imaš reverb i delay, što je jako bitno, gomilu drugih efekata, sve osnovne svakako, i wah pedalicu, plus 40 ritam traka što je dušu dalo za vežbanje

Poslednja ispravka: SirDuck (3.4.2015 u 20:35) Razlog: 40 ritmova, ne 20 :D
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 1:01   #9
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Onda cu vas i poslusati dobri ljudi! Pojacalo koje ja imam je odlicno. Nemam zamerki sto se tice njegovog funkcionisanja. Izuzetno glasno za tako malu 'kutijicu'
Skupicu jos para pa cu uzeti taj procesor pa zurka pocinje
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 2:06   #10
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Pojacalo za gitaru?

Iskreno, procesor za 100€ je najgora odluka koju mozes da doneses. Ne treba ti nista, samo vezbaj i sviraj, i nemoj da mislis da ti "treba" nesto da bi bio bolji.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dobri_isak na korisnoj poruci:
veseliburek (4.4.2015)
Stara 4.4.2015, 3:20   #11
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Pogotovo taj Digitech, ja (na žalost) imam RP355, 6 puta je bio na zameni tastera za footswitcheve, nisam ga izvadio iz kutije mesecima... Za modulacije, filtere i delay je solidno, ali drajvovi i sama izrada su dno. Trust me, imao sam brdo pedala na bordu (dogurao do 9 u jednom trenutku: envelope filter, distorzija, overdrive, fuzz, wah, phaser, chorus, tremolo i delay), ali u suštini stvarno potrebe nema jer u 90% slučajeva koristiš jednu do dve pedale, koncentrišeš se na sviranje i gledaš šta možeš da uradiš sa time što imaš. Lično, posle brda konfiguracija sam se zadržao na boss sd-1 (doduše malo modifikovan), najobičniji kineski joyo tremolo, i nakon toga dve delay pedale (analogna japanska + boss DD3). Zavisi ti doduše dosta i od gitare, mada nije presudno, i tu postoji brdo predrasuda.

Za ex-yu ti osim drajva nije ništa ni potrebno, za peperse ti valja još eventualno wah (mada za njih leži i još jedna masnija distorzija, tipa boss DS2 ili big muff). Tak' da, drajv, gitara u ruke i prži, sve je u prstima i osećaju, iz iskustva znam da pedale odvlače od samog "sviranja gitare".
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 4:24   #12
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

По мени, за оно што он хоће, процесор је идеалан. Ја га избегавам јер волим педале, али ако човек хоће да свира народњаке (право име за екс-Ју) и Пеперсе, нема ту много науке. Доста зависи колико дуго свираш (ја бих рекао не предуго) и да ли већ сада можеш да планираш питање опреме. Такође сам заступник теорије да постоји "довољно" свирачке технике, не волимо сви "шрединг" и Dream Theater.

Тако да, ако планираш и да изађеш из куће и свираш уживо, и то треба да узмеш у обзир, јер онда процесор, поготово јефтнији, никако није добар, све и да свираш "Прљаво Казалиште". А овако, за своју душу, то и није лош избор, чисто да видиш шта се ту дешава. Касније и питање појачала улази у игру, јер је битнији квалитет звука од "гласно је". Од тебе и твојих планова зависи и нека препорука.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 9:26   #13
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Pogotovo taj Digitech, ja (na žalost) imam RP355, 6 puta je bio na zameni tastera za footswitcheve, nisam ga izvadio iz kutije mesecima... Za modulacije, filtere i delay je solidno, ali drajvovi i sama izrada su dno. Trust me, imao sam brdo pedala na bordu (dogurao do 9 u jednom trenutku: envelope filter, distorzija, overdrive, fuzz, wah, phaser, chorus, tremolo i delay), ali u suštini stvarno potrebe nema jer u 90% slučajeva koristiš jednu do dve pedale, koncentrišeš se na sviranje i gledaš šta možeš da uradiš sa time što imaš. Lično, posle brda konfiguracija sam se zadržao na boss sd-1 (doduše malo modifikovan), najobičniji kineski joyo tremolo, i nakon toga dve delay pedale (analogna japanska + boss DD3). Zavisi ti doduše dosta i od gitare, mada nije presudno, i tu postoji brdo predrasuda.

Za ex-yu ti osim drajva nije ništa ni potrebno, za peperse ti valja još eventualno wah (mada za njih leži i još jedna masnija distorzija, tipa boss DS2 ili big muff). Tak' da, drajv, gitara u ruke i prži, sve je u prstima i osećaju, iz iskustva znam da pedale odvlače od samog "sviranja gitare".
Daj ne filozofiraj mnogo leba ti, covek je pocetnik, treba da nadje svoj zvuk i da eksperimentise, a ti idalje guras ubogi ds1 kao resenje njegovih problema x)

Drajvovi malo losije zvuce, o ne, mozda mu komsija audiofil primeti razliku pa mu pokuca na vrata da ga zamoli da kupi pravu pedalu, ma daj. Slusao sam ovaj proc i zaista mu nista ne fali, pogotovo za pocetnika.

Mozda ne zeli da svira peperse vecno, mozda predje na narodnjake ili andergraund shoegaze, nek se igra, trajace mu bar dve godine sa garancijom, do tad ce znati sta mu treba.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 13:25   #14
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

+1 za polovne pedale. Jednostavnije su, bolje zvuče i manje ćeš se zezati sa podešavanjima, a više usredsrediti na sviranje.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2015, 18:57   #15
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Uff, tek sam sad u konfuziji sta da uradim xD
Procitao sam sve vase odgovore. I mogu vam odgovoriti ovako generalno da za sad ne planiram nista izvan kuce, jer nemam previse vremena zbog fakulteta. Ali cim nadjem slobodnog vremena, ono je u maksimali potroseno na sivranje gitare. Daleko od toga, ko ne bi zeleo makar do lokalne scene u pubovima (?!) ili cak mozda i nesto vise. Ali s obzirom da sam pocetnik, zato sam i trazio savet od vas iskusknih kolega, sta mi je najbolje ciniti tj. u sta je najbolje da investiram
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2015, 1:38   #16
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Pojacalo za gitaru?

Najbolje da investiras u casove kod nekog ko svira to sto ti se dopada!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2015, 12:04   #17
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Dače, ja mislim na SD-1, ne na DS-1 (koji je stvarno bulja), pošto malo kucaš jedno, malo drugo:



A drajvovi su toliko loši da je to kriminalno, analogni drajv + procesor za ostale efekte može da bude okej, ali su ti jeftini procesori stvarno nekvalitetno napravljeni... Loši su bre mnogo, stvarno mi je masa pedala prošla pod nogama + svakakva full lampaška pojačala, kad nakon toga čuješ taj modelovani drajv imaš utisak da se čuje sa kineskog tranzistora.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Jeftino pojacalo Stef ŠDK - Zvuk na računaru 2 18.10.2011 14:14
kako spojiti pojacalo na komp? Milinko Zvuk na računaru 6 26.4.2011 12:42
Pojacalo Engineer Foto i audio/video 2 26.3.2011 12:43
Priključiti električnu gitaru na komp clzola Ostale komponente 2 12.7.2010 19:42
Montiranje zvucnika na pojacalo Miki-Car Zvuk na računaru 4 19.9.2009 19:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com