Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2011, 19:55   #21
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

kupi u radnji eventualno možeš i nalepnicu da prebaciš ako ima neku i kad vraćaš praviš se lud, bar bih ja tako radio, ako si ga baš pokvario svojom krivicom, mada valjda daju drugi obično ako se pokvari...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
icemama (10.7.2011)
Stara 10.7.2011, 20:00   #22
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Daju drugi, ali piše ako sam ja pokvario da moram da dam 4000 za novi, e sad s obzirom da je crkao dok sam menjao firmware, ne znam dal mogu da vide u nekom log fajlu da je menjan, ako ne mogu da vide onda bih rekao da je crkao sinoc kad je nestala struja (stvarno je nestala bila).
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2011, 10:37   #23
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Šanse da će to da proveravaju su jako, jako male. Jednostavno, kažeš pokvario se. Neće od jutros da radi princip.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2011, 12:20   #24
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Šanse da će to da proveravaju su jako, jako male. Jednostavno, kažeš pokvario se. Neće od jutros da radi princip.
Ma da,ja sam imao isti slucaj sa svojim androidom,odneo ga u poslovnicu i sistem nemam pojma sta mu je. Dobio ga natrag posle desetak dana u ispravnom stanju
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 0:54   #25
biraj sam
Novi član
 
Član od: 19.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

I ja sam bio yadovoljan sa Orionom do pre mesec dana a onda kada sam malo vise skidao filmova sa neta odmah su mi smanjili brzinu sa 1Mbts na 300Kbps u pitanju je internet za poneti i kada sam ih pitao sta nije u redu dobi sam odgovor da ne garantuju brzinu tj sto da prepricavam samo cu da kopiram e-mail:

Postovani,


Pre svega, hvala Vam na poverenju koje nam ukazujete.

U vezi sa Vašim mailom, dostavljamo Vam sledece objasnjenje.
Paketi internet za kucu kao i internet za poneti su paketi maksimalne brzine do 1Mbps, dakle brzina nije zagarantovana. Samim tim brzina je promenljiva i zavisi od radio uslova u kojima se nalazite. U nekim trenucima će iznositi do 10 KB/sec, u nekim 60KB/sec u nekim i više.
Orion Telekom Tim svakako radi na poboljšanju infrastrukture kako bi donja granica ovih paketa bila što bliža i maksimalnoj brzini koja u ovom momentu iznosi do 1Mbps.

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili nejasnoća, molimo Vas da nas kontaktirate, biće nam zadovoljstvo da Vam pružimo sve odgovore i pronađemo za Vas odgovarajuće rešenje.



Srdacan pozdrav,
Korisnicki Servis
-------------------------------
Orion Telekom
www.oriontelekom.rs
Tel: +381 11 4 100 100
Fax: +381 11 308 18 11
biraj sam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 15:56   #26
koscum
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 34
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 14 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
biraj sam kaže: Pregled poruke
I ja sam bio yadovoljan sa Orionom do pre mesec dana a onda kada sam malo vise skidao filmova sa neta odmah su mi smanjili brzinu sa 1Mbts na 300Kbps u pitanju je internet za poneti i kada sam ih pitao sta nije u redu dobi sam odgovor da ne garantuju brzinu tj sto da prepricavam samo cu da kopiram e-mail:

Postovani,


Pre svega, hvala Vam na poverenju koje nam ukazujete.

U vezi sa Vašim mailom, dostavljamo Vam sledece objasnjenje.
Paketi internet za kucu kao i internet za poneti su paketi maksimalne brzine do 1Mbps, dakle brzina nije zagarantovana. Samim tim brzina je promenljiva i zavisi od radio uslova u kojima se nalazite. U nekim trenucima će iznositi do 10 KB/sec, u nekim 60KB/sec u nekim i više.
Orion Telekom Tim svakako radi na poboljšanju infrastrukture kako bi donja granica ovih paketa bila što bliža i maksimalnoj brzini koja u ovom momentu iznosi do 1Mbps.

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili nejasnoća, molimo Vas da nas kontaktirate, biće nam zadovoljstvo da Vam pružimo sve odgovore i pronađemo za Vas odgovarajuće rešenje.



Srdacan pozdrav,
Korisnicki Servis
-------------------------------
Orion Telekom
www.oriontelekom.rs
Tel: +381 11 4 100 100
Fax: +381 11 308 18 11
Ja ih zvao preko telefona i dali mi slicnu pricu. Interesantno je sto mi DL ne prelazi 0.5 Mbs od pocetka meseca od kada su uveli dve vrste paketa za Internet za poneti(0.5 i 1.0). Pun signal + UL od 0.6 Mbs + ping od 56ms mi se deru da nije u pitanju zagusenje mreze.
Cisto da proverim, iako sam siguran da jeste, da li je i vama blokirana gomila portova (pre svega 25565) i onemogucen ping? Telefonska podrska (definitivno nije tehnicka je ne znaju ni sta je ping jer "taj port ne blokiraju") mi se hvali kako ne blokiraju portove/filtriraju saobracaj.
koscum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 14:10   #27
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Vec par meseci sam korisnik Orionovog D@H paketa, i bukvalno od dana kada sam dobio nov ruter (zyxel p-600 series) internet mi se zaglavi na 3-4 minuta pa radi lepo jedno pola sata pa opet zaglavi na 3-4 min i tako po ceo dan. Ima dana kad ceo dan lepo radi, a ima dana (kao danas npr.) kad ne mogu normalno da surfujem ni 10 minuta a da se ne zaglavi. Kad kazem zaglavi mislim na ogroman pad brzine u prikazu strana, i u vreme dok ne radi je nemoguce pokrenuti neku igru online ili torrent npr (skida 0kb/s). Zanimljivo je da ako torrent krene sa radom dok net normalno radi onda nastavlja da skida maximalnom brzinom iako ne mogu da izadjem na bilo koju stranicu.

Kada net "proradi" tada sve stranice koje su loadovale u istom trenutku se prikazu kao sto bi i trebalo. Ponovo sam probao da instaliram ruter, zvao sam njihovu tehnicku sluzbu i oni su mi rekli da kod njih nema zabelezenih gasenja (sto je tehnicki tacno jer ruter nije ugasen, nego samo ne radi). Primetio sam da ako ugasim i odmah upalim ruter dok je "zaglavljen" onda lampica na njemu za Internet nece biti zelena nego crvena i postace zelena tek kad se net "odglavi" posle par minuta. Mislio sam da je mozda neki virus, skenirao 100x sa Malwarebytes-om, nod-om, spybot-om, i jos nekim manje ili vise poznatim programima i nista nije nasao.

Da li se jos nekom ovo desavalo, da trazim da mi menjaju modem ili bih jos nesto mogao da uradim pre nego sto odem da im olupam zyxel o glavu?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 14:51   #28
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Posalji im mail ili pozovi, meni je poceo da puca net stalno na svaka 2 min, pa ga nema 15, pa sam priajvio i resili su mi problem. Jel su ti menjali brzine, mislim ako si bio na adsl pa imao upload 1mb, a sad na d@h imas 512kb ?
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 15:02   #29
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Posalji im mail ili pozovi, meni je poceo da puca net stalno na svaka 2 min, pa ga nema 15, pa sam priajvio i resili su mi problem. Jel su ti menjali brzine, mislim ako si bio na adsl pa imao upload 1mb, a sad na d@h imas 512kb ?
imao sam adsl 4mbit dl i 512kbit ul (ja mislim, mozda je bilo i 256), otprilike tacno onda kad su svima povecali sa 2, tad su mi dali ponudu za d@h. sad imam 512 upload i 6mbit dl
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 18:12   #30
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Kod mene je bilo ovako uzeo sam 6/1 adsl na 2 godine. I prebacili me posle na D@H, i smanjili upload na 512. I od tad je net poceo da mi puca. SNR margina za upload je uvek bila mala. Rekao sam im da mi nije pucao net kad sam imao 1mb upload i povecali su mi. Probaj da vidis u ruteru snr marginu i dal ti pada kada ti puca net. Ako pada pozovi ih i prijavi prolem pa ce resiti verovatno.
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 18:45   #31
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Koliko je tebi bio SNR margin?

Sad sam pogledao dok mi net radi normalno, ovo sam nasao:

noise margin upstream: 11 db
output power downstream: 0 db
attenuation upstream: 0 db

noise margin downstream: 26 db
output power upstream: 12 db
attenuation downstream: 0 db

Kolike su normalne vrednosti?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 19:24   #32
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Meni je 14 i 19 za uplaod sad. Ali izgleda da je kod mene bio problem sto je bila velika razlika izmedju ta 2. Za download mi je padalo na 10, dok mi je za uplaod bilo uvek oko 25. Izgleda da je i kod tebe tako. Vidi pre pucanja neta dal ce ti padne SNR, ako padne znas u cemu je problem. Ja sam im poslao mail bio i sve detaljno objasnio. Rekao sam da mi pre nije pucao net, da mi SNR pada pre nego sto mi pukne, da sam proverio sve kablove bla bla...
EDIT :
Sad sam video da kod tebe izgleda pada za upload, a ne dowload kao kod mene.
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku icemama na korisnoj poruci:
bicic (17.8.2011)
Stara 17.8.2011, 19:59   #33
bicic
Novi član
 
Član od: 16.8.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Dali neko ima iskustvo sa upotrebom interneta nakon smanjenja brzine interneta po isteku 6 meseci od potpisa ugovora
bicic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2011, 23:18   #34
koscum
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 34
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 14 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
bicic kaže: Pregled poruke
Dali neko ima iskustvo sa upotrebom interneta nakon smanjenja brzine interneta po isteku 6 meseci od potpisa ugovora
Ja imam ogromnih problema od kako su uveli dve vrste paketa na Internetu za poneti. Do pre nedelju i po dana, brzina mi nije prelazila 0.5 Mb/s, a sada imam srece ako stigne do 250 Kb/s (ovo mi se desavalo i pre, ali na max. 3 sata i to dva ili tri puta mesecno). Pre uvodjenja paketa od 0.5 Mb/s mi je bez ikakvih problema isao 0.98 Mb/s cak i na Petlovom brdu. Na zalost, sad mi je ispitni rok, pa ne mogu da se cimam jos i sa njima (imaju mesec dana fore da ga vrate u normalu).

Moja preporuka: Sta god da radite, ne uzimajte Orionov Internet za poneti u bilo kojoj varijanti. Jeste da je saobracaj "neogranicen" i prilicno pristupacan ako ste vec korisnik ili imate nekog ko je korisnik njihovih usluga, ali jednostavno nije vredan nerviranja oko katastrofalnog kvaliteta usluge (a njihovu tehnicku podrsku i da ne pominjem).

Poslednja ispravka: koscum (28.8.2011 u 23:21) Razlog: Preporuka
koscum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2011, 21:23   #35
BlaziX
Član
 
Član od: 20.9.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 60
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BlaziX
Određen forumom Re: Orion Telekom

e kad smo vec kod polemike sa orionom moram da se nadovezem
korisnik sam orion telekom usluga, paket 1024/128 kb/s, samo sto ja koristim wiriless a ne adsl.
Sto se licno svojih stavova prema orionu tice apsolutno su negativni, ono sto potpises u ugovoru vise od pola se ne ispostuje, ne znam u koje svrhe bi koristio internet ali ako bi ga koristio uz svakodnevno citanje novosti onda bi mogao da ti posluzi, YouTube ti nece raditi kako treba odma u startu da ti kazem, ja ne mogu ni radio da slusam, ne stigne da baferuje onom brzinom kojom se radio stanica krece. Ruteru ne mozes da pridjes, znaci nemas pristup ruterskim podesavanjima, a ako ti treba nesto treba njih prvo da kontaktiras i onda ti oni kao navodno sve srede, ali od toga nema nista, smorio sam i sebe i njih telefonskim pozivima da mi proslede odredjene portove posto firewall ne dozvoljavaju da se iskljuci, nazalost, ni jednom prosledjivanja porta nije bilo uspesno. to su samo neki od razloga, ima ih mnogo. O njihovoj ne profesionalnosti moze romane pisati!
Posao, problemi i obaveze se samo gomilaju a ja gubim vreme sa orionom. Tako da sam resio da odustanem od njihovih usluga, hvala bogu u gradu ima ISP provajdera koliko oces.
BlaziX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 12:26   #36
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Evo ja sam ugradio danas 5GHz wireless net od 4mb/s. odlican signal i 500kb/s dl.... za soma i po. Gde ces bolje. Potpisem ugovor na 24 meseca, oprema besplatna i setup, sad je akcija, platim samo prvu mesecnu pretplatu, naredna dva meseca gratis...

Za pocetak veomaa zadovoljan.





Nije loseee a dosta jeftinoo

Poslednja ispravka: Iceman_37 (5.9.2011 u 12:33)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2011, 1:58   #37
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
BlaziX kaže: Pregled poruke
e kad smo vec kod polemike sa orionom moram da se nadovezem
korisnik sam orion telekom usluga, paket 1024/128 kb/s, samo sto ja koristim wiriless a ne adsl.
Sto se licno svojih stavova prema orionu tice apsolutno su negativni, ono sto potpises u ugovoru vise od pola se ne ispostuje, ne znam u koje svrhe bi koristio internet ali ako bi ga koristio uz svakodnevno citanje novosti onda bi mogao da ti posluzi, YouTube ti nece raditi kako treba odma u startu da ti kazem, ja ne mogu ni radio da slusam, ne stigne da baferuje onom brzinom kojom se radio stanica krece. Ruteru ne mozes da pridjes, znaci nemas pristup ruterskim podesavanjima, a ako ti treba nesto treba njih prvo da kontaktiras i onda ti oni kao navodno sve srede, ali od toga nema nista, smorio sam i sebe i njih telefonskim pozivima da mi proslede odredjene portove posto firewall ne dozvoljavaju da se iskljuci, nazalost, ni jednom prosledjivanja porta nije bilo uspesno. to su samo neki od razloga, ima ih mnogo. O njihovoj ne profesionalnosti moze romane pisati!
Posao, problemi i obaveze se samo gomilaju a ja gubim vreme sa orionom. Tako da sam resio da odustanem od njihovih usluga, hvala bogu u gradu ima ISP provajdera koliko oces.
I ja imam taj wireless, ako mislimo na isto i mogu da pristupim svim ruterovim podesavanjima. Preko opere ima onaj kljuc koji stisnes pa se uloguje jer je zapamtio sta mi je ovaj kucao. Mozda je to njegova greska al ja imam pristup stotinama podesavanja za ruter. Brzina mi je 4mb/s sto bi trebalo biti 450kb/s dl ali pravi dl mi je 550kb/s...ja zadovoljan. Signal je vrlo jak, mozda sobzirom da sam u centru grada, zavisi sad odakle si ti.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2011, 20:25   #38
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Evo ja sam ugradio danas 5GHz wireless net od 4mb/s. odlican signal i 500kb/s dl.... za soma i po. Gde ces bolje. Potpisem ugovor na 24 meseca, oprema besplatna i setup, sad je akcija, platim samo prvu mesecnu pretplatu, naredna dva meseca gratis...

Za pocetak veomaa zadovoljan.





Nije loseee a dosta jeftinoo
Ako ovako bude i u ostalim gradovima do kraja godine verovatno ću se prebaciti na Orion, pošto mi početkom decembra (8. valjda) ističe 4Mb za 1532 din.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 14:25   #39
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Evo juče mi pri uplati neta kažu da je već 60 meseci kako crpim adsl od njih.
Koristim onaj običan od 1.5Mbps.
Kakva je situacija sa ostalim provajderima, jel bolje ostati u Orionu ? Nisam puno upoznat sa konkurencijom.
a i vidim da su slabi sa nekim akcijama
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2011, 10:17   #40
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
LemaX kaže: Pregled poruke
Evo juče mi pri uplati neta kažu da je već 60 meseci kako crpim adsl od njih.
Koristim onaj običan od 1.5Mbps.
Kakva je situacija sa ostalim provajderima, jel bolje ostati u Orionu ? Nisam puno upoznat sa konkurencijom.
a i vidim da su slabi sa nekim akcijama
Telekom će verovatno pred kraj godine ponuditi neke povoljne pakete ADSL, IPTV... Sačekaj malo, sigurno će biti promocija od strane svih provajdera pred kraj godine.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, orion internet, spor internet, visok ping

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postpaid paketi (VIP, Telekom, Telenor) nikola87 Aparati i oprema 68 22.11.2010 23:49
MTS Opet taj Telekom! DragonSlayer Aparati i oprema 10 11.6.2010 12:24
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom wireless router Misone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.5.2010 23:59
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com