Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2013, 1:07   #1
enki
Član
 
Član od: 12.12.2007.
Poruke: 228
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Korpa za kupovinu! SQL PHP! pomoc!

Pozdrav zanima me kako da kreiram korpu za kupovinu za sajt, tacnije sve bi to bilo lako da je manje proizvoda ali konkretno kod mene na sajtu imam 3000 proizovoda koje na html stranicu prikazjem preko iframa ,sada svaki proiyvod ima svoju cenu koja ima svoje mesto u bazi proizvoda , pa me zanima sledece

kako da spojim korpicu sa tacno prikazanim proizvodom na ekranu ..u php u da, kako da konkretno to sto se prikaze bude klikom na dugme Add to Carp uneto u korpu... dali neko ima neki dobar primer de bi mogao da pogledam to ili neki tutorial ako ste me razumeli.

primer baze.....
===============================
Itemid d Db Rn L Nh .... Stanje cena
__________________________________________
1 0.2 3 1 5 5.5 1000 0.8 e
2 0.3 5 6 1 4.5 .... 330 0.2 e
......______________________________________

i sad recimo da u koloni Itembr 1 .. bude Add to carp bas za taj item
ince ima preko 3000 artikala a njihove karakteristike u stvari cine dimenzije.. u pitanju su federi i opruge... ako bi neko ynao da pomogne bio bih zahvalan dugo sam vec ostao oko ovog problema.


hvala u napred
enki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2013, 19:21   #2
fasty
Član
 
Član od: 15.12.2009.
Poruke: 83
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Korpa za kupovinu! SQL PHP! pomoc!

Kada spominjes korpu, to znaci da hoces da korisnici vrse porudzbine direktno preko sajta. Da bi korisnik mogao da izvrsi porudzbinu, mora da bude ulogovan na sajt i to podrazumeva rad sa sesijama. Kada se korisnik prijavi, tog trenutka pocinje sesija, e ti upravo u tu sesiju ($_SESSION['cart']) smestas podatke o proizvodima koje korisnik "dodaje u korpu". I moras da stavis dugme "Naruci" koje pokrece funkciju koja prvo proverava da li je $_SESSION['cart'] prazna, i ako nije znaci da je korisnik nesto dodao i onda mozes da prosledis te podatke u query koji puni tabelu koja se zove recimo "porudzbine" i iz koje kasnije, ti kao administrator, citas izvrsene porudzbine.
fasty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa php cahtom, pomoc HITNO!!! ludak97 Programiranje 2 25.6.2012 17:06
Pomoc oko php sendmail authentication! Everlast Web razvoj 2 22.4.2010 17:00
kako videti koliko jedan pdf ili doc knjiga ima stranice uz pomoc php? KAMIKAZA Serverske aplikacije i baze podataka 0 7.11.2009 21:29
PHP Security Consortium objavio PHP Security Guide 1.0 na srpskom jeziku holodoc Serverske aplikacije i baze podataka 0 17.4.2009 14:17
Pomoc oko php nuke draganva Web razvoj 1 11.9.2007 1:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com