Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2008, 17:28   #1
Pajo
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Poruke: 87
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pajo
Određen forumom Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Pozdrav... Vec me je pocelo da izludjuje stalno ciscenje ventilatora i rebara sa kulera (ja sam bolesno pedantan - sto se costoce tehnike tice, inace u sobi je haos ), pa sam odlucio da malo prospem pare na nepotrebno (za sad)..

Ne znam za sta da se odlucim dal za "all in one" sistem ili da uzmem "upgrade" pa da vremenom nadogradjujem hladioni sistem?

Ako bi se odlucio za upgrade mislim da bih uzeo BigWater 735 - Termaltake (toliko mi i budzet dopusta - 120e max). Kasnije bih dodao i hladjenje za grafu ( kasnije cipset ako promenim plocu)...
E sad to povlaci niz pitanja:
- Da li ce pumpa imati dovoljno snage da puma na dve jedinice (CPU + GPU) posto ne verujem da je predvidjena za toliko opterecenje...
- Tesko da ce i moci da izdrzi i hladjenje... sto odmah povlaci nabavku eksternog kulera...
- Mozda jedno od najvaznijih je da mozda u srbiji (konkretno BG-u) se tesko nalazi / dobavlja tu "upgrade opremu". (Nisam iz BGa ali takva je situacija po katalozima raznih dobavljaca)

Sto se tice "all in one" solucije tu tek ne znam sta da radim... Ima dosta zanimljivih modela... Ali nerviram me to sto zauzimaju dosta mesta... Npr BigWater 760i koji zauzima 2x 5.25 drajva...
Dok one eksteren verzije su dosta gotivnije sto se tice stajlinga itd, ali to mi je nekako rizik drzati jer se bojim da kao nesto budem ceprkao unaokolo slucajno ne udarim i da ga ne zeznem (u smislu da da ga ne oborim sa stola pa da se ona creva ne ispadnu iz lezista).. Sad opet je tesko njih naci a da su jeftini... Jer kao sto rekoh budzedt je 120e...

Pa bih trazio vase misljenje sta da radim, za sta da se odlucim? Koje hladjenje je best buy na nasim prostorima, itd?
Pajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 18:08   #2
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Ako bi hteo da hladis samo CPU predlazem ti da uzmes BigWater 735.http://www.thermaltake.com/product/L...5/cl-w0075.aspJedan hladnjak sa 12cm kulerom je sasvim dovoljan da hladi jedan CPU.!Ja vec duze vreme posedujem Thermaltake BigWater 735 liquid cooling sistem i prezadovoljan sam!Imam Q6600 procesor i temp u idle je 30,a u load modu 34 stepena.Nivo buke se krece od 16~30 dB u zavisnosti od toga da li ti je broj obrtaja kulera na max ili na min.Ovaj 735 model kosta 62 eura!

Ako bi hteo da hladis i GPU i NorthBridge predlazem ti da uzmes BigWater 745.Jedina razlika izmedju 735 i 745 modela je u tome sto 745 model pored hladnjaka sa 12cm kulerom poseduje jos jedam hladnjak sa dva 12cm kulera.Sve ostalo im je isto. http://www.thermaltake.com/product/L...6/cl-w0076.asp Ovaj 745 model kosta 78 eura!
Sa bilo kojim od ova dva modela bices prezadovoljan i moci ces da overclocujes sve zivo!Comp ti se nece cuti!

Ako budes zainteresovan za kupovinu nekog od ova dva Thermaltake-ova sistema posalji mi poruku preko pm da ti kazem gde ih mozes nabaviti.

P.S.Za pupmu ne brini.Pumpa baca 400l tecnosti na sat sto je vise nego dovoljno.
P.S.Ako te jos nesto zanima u vezi ovih sistema i upgrade-ova za njih slobodno pitaj!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
Pajo (28.8.2008)
Stara 28.8.2008, 18:55   #3
Pajo
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Poruke: 87
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pajo
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Ok... A reci mi ovi dupli hladnjaci idu napolje ?
Pajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 19:14   #4
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Yap!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 19:36   #5
Pajo
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Poruke: 87
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pajo
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

To je ono... Ali ipak mislim da cu njega uzeti...

Stvarno mi nije jasno zasto su ovi propeleri crveni, voda zelena, led na bloku plav... ima da mi komp lici na neukusan moding...
Pajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 19:44   #6
Shone_King
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 773
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

meni iskreno izgleda extra,ja da imam kesha i da mi kuciste ima rupe za to uzeo bih odma...
Shone_King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 20:54   #7
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Lepo izgleda, ali je tesko bacanje para ako se ne bavis extremnim OC, ili radis nesto sto bi moglo da ti vrati to ulaganje, inace bi ti neki kvalitetan vazdusni kuler tipa recimo OCZ Vendetta 2 ~35e zavrsio posao...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 20:58   #8
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Vodeno hladjenje je daleko do ekstremnog overklok i mnogo je ugodnije i kvalitetnije reshenje nego bilo koje vazdushno hladjenje, pogotovu nego solidno vodeno a ne ove budzetske varijante tipa TT 735.
TT 745 je neki minimum ispod koga ne treba ici.
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 1:30   #9
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

ako zelis dobro vodeno, batali te Tt igracke... http://ekwaterblocks.com/
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 16:59   #10
Pajo
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Poruke: 87
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pajo
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

pa da uzimam TT ili nesto drugo? Ajde recite dok se nisam odlucio...
ali da ima da se kupi kod nas...
Pajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 1:00   #11
sone.a
Novi član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
Pajo kaže: Pregled poruke
pa da uzimam TT ili nesto drugo? Ajde recite dok se nisam odlucio...
ali da ima da se kupi kod nas...
Ja sam da nas kupio Thermaltake Bigwater 745 u gigatronu za 6320 din.Mogu da ti kazem da sam prilicno zadovoljan to jest mala kritika na bocu za tecnos koja se dobija.Boca 500ml kada sipas u pumpu povuce sve i ostene pri napisu LOW.Ali nije problem sipas stopostotni antifriz (20% antifriza i 80% destilovane vode na 1 L ) i to je to i jos bolje hladi nego njihova necnost.Posto imas regulator brzine kulera koji hladi HLADNJAK kada ga pojacam na maksimum temperatura procesora 29C na kada ga smanjim do kraja 35-40C.Lako se montira ceo sistem nista komplikovano.Sve preporuke za ovo vodeno hladjene za te pare. VODENO HLADJENJE JE HLADILO PROCESOR Intel Core 2 Quad Q6600
sone.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 1:13   #12
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Uh pa ja imam takve temperature sa CM Hyper 212 kulerom od 35e i Dobro provetrnim kucistem - Antec 900 i istim procesorom.Da ne kacim sad opet temperature ovde znaju stari forumasi koji se druze sam mnom o cemu pricam stavljao sam slike temperatura nekoliko puta. Zato i dalje mislim da je to sa vodenim hladjenjem preveliko zezanje i ulaganje ako se ne ide na neki extremni OC jer ce dobro kuciste i kvalitetan kuler odraditi dobar posao bez mnogo zezanja oko tecnosti i ostalog.

Samo me zanima da li ce to vodeno hladjenje nekako bar uz mod moci da se nakaci sad kad se promeni socket za procesor(LGA 1366), jer ako ne to su po meni bacene pare...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 1:22   #13
sone.a
Novi član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Uh pa ja imam takve temperature sa CM Hyper 212 kulerom od 35e i Dobro provetrnim kucistem - Antec 900 i istim procesorom.Da ne kacim sad opet temperature ovde znaju stari forumasi koji se druze sam mnom o cemu pricam stavljao sam slike temperatura nekoliko puta. Zato i dalje mislim da je to sa vodenim hladjenjem preveliko zezanje i ulaganje ako se ne ide na neki extremni OC jer ce dobro kuciste i kvalitetan kuler odraditi dobar posao bez mnogo zezanja oko tecnosti i ostalog.

Samo me zanima da li ce to vodeno hladjenje nekako bar uz mod moci da se nakaci sad kad se promeni socket za procesor(LGA 1366), jer ako ne to su po meni bacene pare...
Svako voli razlicite stvari.Ti mislis da je to bacanje para ja nemisim tako ja mislim da je bacanje para na kulere... i tako u krug.Ja samo iznosim svoje misljenje iz prve ruke sto se tice 745 sve pohvale za njega a i POZDRAV TEBI UKIMAFIJA!!!
sone.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 10:40   #14
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
sone.a kaže: Pregled poruke
Ja sam da nas kupio Thermaltake Bigwater 745 u gigatronu za 6320 din.Mogu da ti kazem da sam prilicno zadovoljan to jest mala kritika na bocu za tecnos koja se dobija.Boca 500ml kada sipas u pumpu povuce sve i ostene pri napisu LOW.Ali nije problem sipas stopostotni antifriz (20% antifriza i 80% destilovane vode na 1 L ) i to je to i jos bolje hladi nego njihova necnost.Posto imas regulator brzine kulera koji hladi HLADNJAK kada ga pojacam na maksimum temperatura procesora 29C na kada ga smanjim do kraja 35-40C.Lako se montira ceo sistem nista komplikovano.Sve preporuke za ovo vodeno hladjene za te pare. VODENO HLADJENJE JE HLADILO PROCESOR Intel Core 2 Quad Q6600
Ne bih ti preporucio da koristis antifriz i vodu. Tt tecnost ne provodi struju dok taj tvoj rastvor mislim da provodi.(Destilovana voda ne provodi struju sigirno ali u kombinaciji sa antifrizom...).Mislim da ne treba da rizikujes da ti sve komponente pregore zbog 20 eura koliko i kosta Tt tecnost od 1L.Ja imam Tt 735 sa Tt tecnoscu i temperature su mi priblizno iste kao tvoje,a ti imas jos dva kulera i jedan duplo veci hladnjak.U idle (na min. obrtaju ventilatora) temp. ne prelazi 30 stepeni dok u load modu (isto na min. obrtaja ventilatora) temp. mi nikada nije presla 38 stepeni.(38 mi je jedino bila posle igranja Crysis-a).Mislim da bi mogao da dobijes bolje rezultate kada bi koristio Tt tecnost!Kuciste mi neje uopste provetreno,samo skinuta leva strana!!!CPU Q6600@2,4Ghz

pozzz

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (2.9.2008 u 10:48) Razlog: gramaticke greske
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 13:47   #15
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

ne vredi ali moram da se slozim sa ukimafijom. uopste mi nije jasno toliko ulaganje u vodeno hladjenje kada i obicni box kuler na q6600 drži temp procesora na nekoliko stepeni više stepeni nego voda?

imam ovaj procesor, box kuler i prostrano chieftecovo kucjiste (bx-01b-b-b) i temp mi nikada nije presla 45 stepeni. čak ni ovog leta i silnim vrućinama napolju, u višednevnom radu temp ostaje niska. kuler je jako tih, kao i onaj na napajanju pa jedinu buku pravi prokletinja od grafičke (gigabajtova 8800gt).

i ja sam razmišljao da uzmem vodeno hlađenje, ali samo zato što planiram dignem takt na 3GHz, mada po svemu sudeći to je moguće i sa ovim boks kulerom ili sa nekim vazdušnim hlađenjem srednje klase.

jednostavno mi deluje kao bacanje para ulaganje u nešto da bi to radilo kao i pre apgrejda, sa fiktivnim poboljšanjem u temperaturama. jbt, moj stari athlon 1800+ je 4 godine radio na temperaturama koje su se retko spuštale ispod 55C, sa dvadeset kineskih napajanja, i ne da mu ništa ne fali, a još sam ga držao minimalno kloknutog sve vreme, nego sad jurim matičnu za njega pa da od te kante napravim media box za sobu. da li treba da kažem da je radio sa box kulerom i da sam mu pred kraj kad je crkao ventilator, zalepio dve osmice da duvaju u aluminijumski hladnjak i da je i tad radio bez problema tj. crusheva?
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 14:13   #16
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Ja do pre koji mesec nisam uopste razmisljao o vodenom hladjenju.Mislio sam da je to za samo visu klasu.Ali jednog dana mojoj kevi pukne film od buke koju je prozivodio box kuler i kaze:dacu pare samo eliminisi tu buku!Ja onda lepo odem i kupim extra tiho vodeno hladjenje.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 10:45   #17
sone.a
Novi član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Ne bih ti preporucio da koristis antifriz i vodu. Tt tecnost ne provodi struju dok taj tvoj rastvor mislim da provodi.(Destilovana voda ne provodi struju sigirno ali u kombinaciji sa antifrizom...).Mislim da ne treba da rizikujes da ti sve komponente pregore zbog 20 eura koliko i kosta Tt tecnost od 1L.Ja imam Tt 735 sa Tt tecnoscu i temperature su mi priblizno iste kao tvoje,a ti imas jos dva kulera i jedan duplo veci hladnjak.U idle (na min. obrtaju ventilatora) temp. ne prelazi 30 stepeni dok u load modu (isto na min. obrtaja ventilatora) temp. mi nikada nije presla 38 stepeni.(38 mi je jedino bila posle igranja Crysis-a).Mislim da bi mogao da dobijes bolje rezultate kada bi koristio Tt tecnost!Kuciste mi neje uopste provetreno,samo skinuta leva strana!!!CPU Q6600@2,4Ghz

pozzz
OK.Hvala za antifriz.Kazi mi gde da kupim tecnost?Posto su ovi iz Gigatrona zvali glavnog distributera sto se tice toga i odgovor da prva tecnos moze biti u nasoj zemlji tek za dva meseca.Gde si ti u opse kupio tecnost od litar posto se u kompletu dobija 500ml?
sone.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 19:11   #18
sone.a
Novi član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
sone.a kaže: Pregled poruke
OK.Hvala za antifriz.Kazi mi gde da kupim tecnost?Posto su ovi iz Gigatrona zvali glavnog distributera sto se tice toga i odgovor da prva tecnos moze biti u nasoj zemlji tek za dva meseca.Gde si ti u opse kupio tecnost od litar posto se u kompletu dobija 500ml?
Veoma bitan faktor u jednom vodenom sistemu jeste tečnost koja se koristi. Njen zadatak je da što bolje odnese toplotu sa vodenih blokova, da spreči koroziju, a samim tim i da komponente videnog hlađenja što duže održi u životu. Najčešća formula koja se koristi jeste antifriz u kombinaciji sa destilovanom vodom. Kako smo imali mogućnost da testiramo više tečnosti, sa ponosom možemo da kažemo da je „Glacelf Supra“ trenutno najbolja tečnost koja se može kod nas naći. Naravno sam koncentrat nije razblažen, te se stoga koristi odnos 20% Glacelf Supra tečnosti i 80% destilovane vode.

Evo ti odgovr za ANTIFRIZ posto si napisao da sprovodi struji ..........
sone.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 19:26   #19
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
sone.a kaže: Pregled poruke
Veoma bitan faktor u jednom vodenom sistemu jeste tečnost koja se koristi. Njen zadatak je da što bolje odnese toplotu sa vodenih blokova, da spreči koroziju, a samim tim i da komponente videnog hlađenja što duže održi u životu. Najčešća formula koja se koristi jeste antifriz u kombinaciji sa destilovanom vodom. Kako smo imali mogućnost da testiramo više tečnosti, sa ponosom možemo da kažemo da je „Glacelf Supra“ trenutno najbolja tečnost koja se može kod nas naći. Naravno sam koncentrat nije razblažen, te se stoga koristi odnos 20% Glacelf Supra tečnosti i 80% destilovane vode.

Evo ti odgovr za ANTIFRIZ posto si napisao da sprovodi struji ..........
Izvini,nigde ne pise da Antifriz ne provodi struju?!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 20:11   #20
sone.a
Novi član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hladjenje - all in one / upgrade?

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Izvini,nigde ne pise da Antifriz ne provodi struju?!
A koje tebi rekao da antifriz sprovodi struju? Mesavina 20% antifriza i 80 % destilovane vode kako pise daje najbolji efekat.Ja ti nebi pisao sve ovo i necu vise visati o ovome ako mi kazes gde mogu da kupim tecnost za hladjenje kod nas u zemlji, posto tek dolazi u PC prodavnicama "za dva meseca"!!! Procitaj po drugim forumima sta ljudi misle o kombinaciji antifriza i desitlovane vode, posto preporucuju samo tako :-)

Poslednja ispravka: Nergal (3.9.2008 u 20:26) Razlog: Bez vike, molim. ;)
sone.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodeno Hladjenje Svrbisha Šta da kupim? 12 21.2.2008 14:37
Home-Made vodeno hladjenje! Inuyasha Modovi 30 3.12.2007 20:46
Vodeno ili vazdusno hladjenje? pavlem Šta da kupim? 23 8.10.2007 16:46
#Vodeno hladjenje grafickih# gti_maniac_yu ŠDK - Grafika 3 6.1.2006 16:35
Koje vodeno hladjenje ? Yugo-55 ŠDK - Osnovne komponente 3 14.12.2005 20:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com