Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2015, 16:53   #1
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Pomoc oko dovlacenja interneta do racunara

Pozdrav, prvo ne znam dal ce bas ovaj naslov biti adekvatan za ovo sto cu pisati al nisam znao kako drugacije to da definisem.
Naime uzimam novi racunar i sad mi logicno treba kabel za internet da bi dovukao internet do njega, posto ja trenutno imam laptop i nikad mi kabel za internet nije trebao onda u sobi u kojoj sam ja nema nicega i ruter je odaljen previse od sobe... I sad posto je ruter bukvalno na drugom spratu kuce jako bi mi bilo tesko da vucem odatle neki kabel skroz do racunara jer ce izgledati jako ruzno a i ogromna duzina mi treba pa onda ne znam ni dal bi to funkcionisalo... Inace imam ADSL, pa me zanima da li postoji neka mogucnost da na primer kupim neki ruter i da ga nekako bezicno povezem, ili posto imam prikljucak za telefon fixni u sobi koji je ono inaktivan nema nikakvog telefona na njemu prikljucenog pa da nekako odatle izvedem neko napajanje internetom za taj ruter i posle iz rutera samo u racunar posto je to bukvalno sve tu jako blizu... Takodje to sam zaboravio na pocetku texta da pomenem al evo sad cu prolazi mi kabel koji ide kroz moju sobu za kablovsku(IPTV) pa mozda njega ako mogu nekako da razvedem posto je njemu nekad bio kraj u ovoj sobi i on je prvobitno sluzio za internet al kad smo ubacili i kablovsku onda je on produzen pomocu nekog adaptera ili sta je to vec pa je prespojen i samo nastavlja dalje kroz kucu da se krece do onog OpenIPTV boxa za kablovsku sto stoji kraj TVa...

Nadam se da cete razumeti kolko tolko sta sam pokusao da kazem ako ima neko dodatno pitanje rado cu odgovriti
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
pomoc oko konfiguracije do 300e Bane94 Šta da kupim? 4 7.2.2012 19:44
Pomoc oko kupovine racunara (300e) WLADASS ŠDK - Osnovne komponente 14 20.8.2011 1:05
Pitanje oko rutera,umrezenja dva racunara i ogranicenje interneta na ta dva racunara Ekiman Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 21.3.2011 19:01
Umrezavanje dva racunara putem interneta zemljanin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 28.9.2008 19:43
Umrezavanje dva racunara putem interneta zemljanin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 26.9.2008 15:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com