Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2017, 0:54   #6501
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
@Paladin

Uživaj, još nisi video najlepšu regiju u igri, Velen je možda atmosferičan ali ne može ni da priđe Skeliškim ostrvima. Po meni.

Da ne bi izgubio Vitality prilikom pada, pritisni Space trenutak pre nego što Geralt tresne o zemlju.

Zaboravi na sekire i vidi da li možeš da napraviš neki witcher mač. Nije bitan samo čist Damage već i koje sve efekte nanosi prilikom udarca.

Radi kvestove kako želiš samo obrati pažnju da se ne dobija XP za one koji su 5 lvl-a veći ili manji od tvog trenutnog lvl-a. Tj. dobija se XP ali je mizeran, ok 5-10xp poena. Pare se normalno dobijaju.
Tačno tako, ja kad sam došao na Skeliška ostrva kao nastavak Witchera 3 da sam instalirao, vidi se da je skroz drugi region.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 2:19   #6502
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Jašem i vidim griffina gdje kruži, odem do njega a on level 25 (ja 11), sjašem i dođem mu da me vidi da se oprobamo. Mlatim ga ali mu malo skidam pa sam vidio da nema svrhe i malo sam pobjegao a on se vratio svom kruženju bez obraćanja pažnje na mene. U jednom trenutku vidim da je negdje sletio i opalim ansel da zavirim šta radi, potražim ga gdje je sletio i...

Spoiler za ...imam šta da vidim:
Napao mog Roacha tamo negdje gdje sam ga ostavio



Spoiler za Inače stvarno je bio jak za mene:



Koliko vidim monsteri su ovde dosta teritorijalni, ako se samo malo odmakne od lokacije na kojoj se nalaze oni se vrate nazad, ne ganjaju me. Na jednoj treaure hunt lokaciji sam naišao na prevelik level monstera ali sam vidio da se na trenutak malo udaljio od kovčega pa sam pritrčao, opelješio kovčeg i pobjegao a ovaj me nije ni skontao ni ganjao . Mada to sam samo probao da vidim da li može, inače radije ostavim takve situacije za kasnije da na mapi vidim da to nisam riješio jer ostane bijela a ne siva ikonica.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 2:49   #6503
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Super screenovi, lepo si to uhvatio
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 7:27   #6504
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Mlatiti se sa high level protivnicima je poprilicno dosadno u W3. Nisu teski protivnici ali smoris se dok ih pobjedis jer se sve na kraju svede na igru brojeva. Nema nekog izazova i specjalnog osjecaja kada ih pobjedis, jednostavno samo cekas da borba zavrsi koliko je dosadna. Zato sam i odustao od borbe sa njima.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 9:17   #6505
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Upravo tako, to sam i ja vidio, baš nema svrhe jer se oni mogu dobiti ali treba dugo držati veliku koncentraciju i imati puno strpljenja jer ih treba dugo mlatiti, a nikakav EXP se ne dobija. U Gothicu sam se znao mlatiti sa malo jačima od mene jer se dobijao EXP koji je tamo vrlo vrijedan.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 11:56   #6506
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 3

Najveci problem je taj vestacki "95% damage reduction" faktor - dokle god je cudoviste sa lobanjom on je aktiviran. Cim dobijes 1 nivo da cudoviste "izadje iz lobanje", bez da ista od vestina i naoruzanja promenis - rascopas ga iz tri udarca maltene.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 12:43   #6507
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sa nekima monsterima koji su veći level po meni vredi peglanje, bar nemoraš da se vraćaš nazad, brže ide uz par DPS napitaka i nekim defense.

A to za EXP su namerno tako uradili, jer onda bi samo jurili te high level monstere i recimo ako dobiješ par stotinak EXP-a brzo bi se levelovali jer šta za level treba 1000/2000 EXP-a. I onda bi questovi davali malo EXP-a, jako malo.

Jedino što treba je balansirati sa qestovima, tj. najbolje je da se skupi što više questove i odna da se rade, tj. ide se putem od sela/notice boarda do sela/notice boarda i onda se krene sve.
I kad ne možeš ni jedna side/contract da uradiš radiš malo Main quest line jer daje najviše EXP-a.

Ja sam se malo zeznuo na Skeliškim ostrvima (ono 1. veliko) krenuo ja jugo-zapadni deo da istražujem i vidim da fale početi questovi tu i tamo, a mrzi me da uzmem quest bez dogovora a onda moram da se vraćam.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 17:21   #6508
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa jesu to namerno uradili ali su loše uradili. Trebalo bi da je neprijatelj tako visokog levela dovoljno težak za borbu i da te prosto izuje moćnim udarcima i napadima... Ovaj sistem je samo dokaz da oni ustvari nisu umeli to da urade i da je protivnik visok samo po broju ali ne i po pravoj snazi, pa su morali veštački da ih brane od igrača.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2017, 22:43   #6509
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Opet je bolje nego scaling protivnika.Ovde ipak osetiš napredak u razvoju lika. Gitgud pa se vrati
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
zokocx (14.3.2017)
Stara 13.3.2017, 23:29   #6510
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Opet je bolje nego scaling protivnika.Ovde ipak osetiš napredak u razvoju lika. Gitgud pa se vrati
Samo sto ovde nije git gud, nego level up some more.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2017, 13:25   #6511
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Meni je veći problem bio što na pola igre postaješ OP pa ti skoro ni jedan bossfight nije izazovan.Prvi put kad sam igrao Witchera najteža borba mi je bio quest sa vukodlakom posle toga do pojave ekspanzija ni jedna borba mi nije bila toliki izazov, prije mi se dešavalo da poginem od zergovanja drownera nego od bilo kog bossa.E kad su došle ekspanzije Caretaker i Deatlaff su bili dobri izazovi.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2017, 14:38   #6512
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Na kojoj težini?

Mislim da težini Brojen Bone i najtežom to dugo nije slučaj.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2017, 20:04   #6513
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Malo nervira ovo sa lobanja protivnicima, skoro da im ništa ne skidaš a oni te one shoot, neki su totalno nepobedivi zbog toga, a neki mogu ali iziskuje previše vremena da ga ti čukaš skdiajuci 100ak dmg ko ja sad na level 6, a on ima fazon 10k helta. Pri tome jednom ili dva puta te udari i mrtav si dakle koncentracija mora biti ogromna.
Naišao sam na allgoul koji je level 13 (ima lobanju), i moze se on ubiti sa axii dva tri udarca pomeriš se i tako redom, ali opet ga nisam mogao iako sam ga sveo par puta (3,4 puta pokušao) na malo helta, ali u suštini moguće je. Jedino do sada neku Bilge Hag uopšte nisam mogao ni pipnuti.

Dok recimo po divljini grupe bandita, pirata i stvorenja koji nemaju lobanju iako su veći level, se lagano rešavaju.
U White orchard sam igrao na sword and story i ispostavilo se da me niko nije ubio, (normal u Witcher 2 je bio teži) dok sada u Velenu igram Broken Bones i ovo je meni korektna težina.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2017, 20:36   #6514
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Par postova iznad je Andross pominjao da u igri postoji neki "95% damage reduction", ako sam dobro shvatio to znači da je napravljeno da je sa "lobanjama" naš damage vještački redukovan za 95%?

Da li se protivnici uvijek isto ponašaju bez obzira na svoj level, mislim na njihove pokrete, kretanje, agresivnost, da li je sve to uvijek isto a od njihovog levela samo zavisi koji damage nanose i koliko healtha imaju? Znači kad znaš kako se tući sa jednom vrstom monstera svaka bitka je ista ali ćeš one sa većim levelom morati duže lupati?

Ja inače zaobilazim "lobanje", nema svrhe gubiti vrijeme, doći ću do njih kasnije. Samo gledam nešto, puno contract questova u Velenu traži dosta veći level od onoga koji se tamo može imati. Često traže 20+ level a ja sam tek 13 (62 sata, 16% igre), ali ostalo je još upitnika na mapi. Koliko vidim Velen mapa je spojena sa Novigradom koji je sjeverozapadno na toj istoj mapi, diok White Orchard nije na toj mapi. Znači ne mora se odzumirati na world mapu da bi se prešlo u Novigrad. Ali neću još tamo, imam po Velenu još toga. Mada ipak većina upitnika može da se riješi, tek poneke sam zaobišao zbog jačih monstera.

Sviđaju mi se vremenske prilike, vjetar, povijanje krošnji, trave, zvuk, posebno kad je sunčan dan uz vjetar, prelijepo. Mada počesto je tmurno, oblačno. Svijet je baš lijep, i dalje najčešće idem pješke

Na drugom forumu vidim da je jedan prešao sve sa obe ekspanzije za manje od 70 sati . Doduše na najnižem nivou težine, ali ipak

Da li je neko probao mod The Witcher 3 HD Reworked Project i kakav vam je? A ovaj neki Weather Enhanced?

Sramota me reći ali već imam 3 GB screenshotova , mada brojem ih nema puno, oko 600, ali su u PNG svaki 4-5 MB i nekoliko JPG Hi-Res od oko 30-50 MB. Pošto nisam u toku koji servis biste preporučili da uploadam pa napravim neki album? Šta je sad dobro a da pri tome mogu da stavim i slike u velikim rezolucijama, jer sam sa anselom napravio par takvih u veoma velikim rezolucijama? Mislim da je neko ranije baš na ovoj temi postavio ovaj predivan W3 album na Flickr, koliko vidim on je to radio prije ansela, nekim modovima, ali su slike valjda i obrađivane. Da li bi Flickr onda bio dobar izbor? Ili Imgur? Ili nešto treće? Znači da može public album i da mogu slike većih rezolucija, i da imaju share link za forume i slično, možda thumbnail za forum koji vodi na sliku pune rezolucije.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 0:27   #6515
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Meni je witcher 3 najlepsi bez modova, pogotovo onih sto menjaju "boju". Probao sam onaj najbolji improved lightning whateva i ocajno mi je. Jednostavno je igra prelepa kakva jeste.

Jedino sto imam pod mods folder-om je toxicity clean face. Da mu je faca uvek cista nezavisno od nivoa toksikacije. Prosto me nervira kad odradim neku borbu koja odma uleti u cinematic i Geralt izgleda kao tezak narkoman, tako da mi je to bas trebalo
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
zokocx (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 0:34   #6516
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

U vezi neprijatelja sa crvenom lobanjom, ne menja im se sema napada u odnosu na neprijatelje koji su 5 levela ispod/iznad tvog, jedina razlika je kao sto je napomenuto u tome sto imaju ogroman boost na damage koji nanose Geraltu, dok Geralt dobija gadan handicap u pogledu damage-a koji im nanosi, pa sa nekim monstrumima tog tipa mozes da se makljas po 20-30 minuta, pa i vise.

Sto se tice momka koji je presao sa sve ekspanzijama W3 za70 sati, ja ne znam sta je on radio, ali bez 200-220 sati sa obe ekspanzije tesko da ce da bude, pod uslovom da ne preskaces dosta side i witch hunt questova i ne juris witcher opremu koja ne odgovara tvom estetskom ukusu i stilu igranja (ja na primer nisam hteo da ganjam Feline opremu osim maceva).
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 0:36   #6517
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Meni je witcher 3 najlepsi bez modova, pogotovo onih sto menjaju "boju". Probao sam onaj najbolji improved lightning whateva i ocajno mi je. Jednostavno je igra prelepa kakva jeste.

Jedino sto imam pod mods folder-om je toxicity clean face. Da mu je faca uvek cista nezavisno od nivoa toksikacije. Prosto me nervira kad odradim neku borbu koja odma uleti u cinematic i Geralt izgleda kao tezak narkoman, tako da mi je to bas trebalo

Jesi li probao Super Turbo Lighting Mod 3.0? Dosta je slicna paleta boja kao kod E3 2014 klipova, pogotovo su mi jutra i sumrak odlicno odradjeni.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 11:36   #6518
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Paladin: Kao sto je Laserstorm spomenuo to je samo vestacki min-max hendikep koji cak nije ni interpoliran (ne smanjuje se kako ti levelujes, il' ga ima il' ga nema).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 11:45   #6519
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Jesi li probao Super Turbo Lighting Mod 3.0? Dosta je slicna paleta boja kao kod E3 2014 klipova, pogotovo su mi jutra i sumrak odlicno odradjeni.
Jesam, noci ne mogu da gledam, kao sivi jak backlit da mi je neko premazao preko celog monitora, a te E3 like gluposti da ne pricam, pogotovo kad dodaju sharpen. Ja mislim da ovo treba odigrati bez modova ali dobro, svako voli drugacije...mada meni je sve bilo jasno kad sam, u white orchard, na noonwraith misiji otisao tamo kod bunara kad je bila noc...vanila mi je mnogo lepsa...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 11:50   #6520
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I ugrađeni sharpening sam morao da smanjim na sredinu, meni sa tim izgleda kao neki heavy PS engine da radi na izlaznu sliku.

Slažem se sa ovim osvetljenje/boje modovima, posle stotinak sati igranja kad to staviš pokvari doživljaj na gore.

Jedino što će vredeti da se stavi su neki texture/mesh modovi, ali to kad izađu jedno 2-3. gen. grafičkih.

PS: U vanila Skyrimu sa ubacio kao neki mod za osvetljenje tj. noći da budu mračnije i da interior svetiljke bacaju više svetla ali da je mrak unutra, ono preko noći bez baklje i magija za svetlo ne mogu da mrdnem.
To sam recimo se navikao, a one ENB od stotinak mislim da sam 1-2 video koji valjaju sve izgledaju kao azijski MMO.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com