Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2020, 22:17   #1
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Slučajno sam prosuo čaj po kućištiću, čaj se malo prosuo po grafičkoj i malo pored napajanja, odmah sam ga ugasio i salvetama obrisao i sve pokupio, posle 50-60 minuta sam upalio komp, radio je 5-6 minuta i odjednom se ugasio, posle toga uopšte neće da se pokrene napajanje i da krene rad računara, probao sam sa izvađenom grafičkom ali opet ništa, šta bi to moglo otprilike da bude?
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2020, 23:13   #2
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Zavisi od čega je čaj
Najvjerovatnije matična ploča ili napajanje ili jedno i drugo. Uglavnom, počeo bih od te 2 komponente... Dešava se. Ja sam prije par sedmica prosuo par kapi varikine na vrh monitora. Sad imam 8 linija po displeju kao ukras. Šta se može.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 0:02   #3
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Fazon je u tome što neće da se pokrene paljenje kompa, na grafičkoj sija zelena lampica što znači da ima napona, inače probao sam da izvadim grafičku i da bez nje pokrenem ali ništa, čak sam probao da stavim i neko drugo napajanje i preko njega da pokrenem ali opet ništa.
Imajući u vidu sve navedeno deluje mi kao matična ali nije mi jasno kako je moguće da matična vrisne ako se čaj prosuo po grafičkoj i to dve veće kapi i malo više čaja pored napajanja?
Nije uopšte bilo mnogo čaja u kućištu.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 0:28   #4
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Citat:
HMrules kaže: Pregled poruke
Fazon je u tome što neće da se pokrene paljenje kompa, na grafičkoj sija zelena lampica što znači da ima napona, inače probao sam da izvadim grafičku i da bez nje pokrenem ali ništa, čak sam probao da stavim i neko drugo napajanje i preko njega da pokrenem ali opet ništa.
Imajući u vidu sve navedeno deluje mi kao matična ali nije mi jasno kako je moguće da matična vrisne ako se čaj prosuo po grafičkoj i to dve veće kapi i malo više čaja pored napajanja?
Nije uopšte bilo mnogo čaja u kućištu.
Jel bilo secera u caju?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 0:35   #5
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Bez šećera.
Sve sam lepo salvetama pokupio i nisam ga palio 50 minuta sigurno, posle toga upalio se normalno, radio nekoliko minuta i odjednom se isključio, posle toga više nije mogao da se uključi.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:15   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

trebao si još da čekaš da se osuši, https://youtu.be/_ruNPYSIKtY
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 10:41   #7
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Uspeo sam jutros da ga pokrenem, podigao se sistem i radio je 2-3 sata bez problema međutim odjednom je sistem zakočio, resetovao sam ga ali se ništa ne pojavljuje na ekranu, isključio ga, uključio ponovo ali opet ništa na ekranu, takođe se ne čuje da se sistem podiže.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 14:16   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

trebaš da čekaš da se osuši jedno 24h, suši ga fenom ili stavi pored grejalice.. izvadi bateriju, probaj drugo napajanje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 16:04   #9
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Kupi medicniski benzin ili alkohol 98%, ocisti mjesta gdje si posuo caj.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2020, 3:49   #10
rocknrolla
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 385
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Ne pali ga. Bar dok se dobro potpuno ne osusi.

Najbolje bi bilo da skines graficku i rasklopis je i osusis fenom ili izduvas kompresorom.

Meni se isto desilo prije par mjesece, ali sam ja prosu casu vode na kuciste. Nappravio sam istu gresku, jer sam pokusao da ga upalim poslije par sati misleci da se sve osusilo. Medjutim, kad sam ga ponio kod druga, on je rasklopio graficku i voda se bila kondezovala ispod grafickog cipa i svuda. Ispod PCI slotova, pozdadina ploce. Naravno, greaficka je crkla a ploca se dala napraviti, samo mi je jedan PCI slot crkao.

Savjet, neka ti neko to ko se razumije rasklopi, osusi, eventualno zamijeni termalnu pastu....
rocknrolla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2020, 10:45   #11
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Nema tu ništa od sušenja. Problem je što je čaj lepljiv. Tu je jedina pomoć bila da je uspeo da ugasi na vreme komp pa da je pitao ovde šta da radi pre nego ga ponovo upali. Isprskane komponente je trebalo osušiti i zatim prebrisati alkoholom i ostaviti da se dobro osuši. Ovako je već kasno.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2020, 12:31   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Prosuo sam čaj u kućište računara, sada neće da se uključi, help!!!

Pa i nije lepljiv ako nema šećera. Ali da, ostaviće više suve materije nakon isparavanja, koja je možda elektroprovodna, što naknadno može da dovede do kratkog spoja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Računar neće da se uključi -Dok- Kvarovi 8 22.6.2016 20:50
Ugradnja alfa numeričkog displeja u kućište računara (dodatak pri modifikaciji kućišta) modd4fun Modovi 23 4.9.2014 11:28
Neće da mi uključi Ctrl-Alt-Delete Cane Kvarovi 27 30.3.2010 20:53
Network adapter neće da se uključi (enable) Kitara Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 12.1.2010 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com