![]() |
![]() |
|
|||||||
| Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Banned
|
Instalirao sam Windowse i nakon toga sam instalirao ovo:
1-Sve drivere 2-MS office, Photoshop, Winrar, Panda antivirus, Skype itd. I sad htio bi napraviti nekakav backup (image sistema) svih gore navedenih aplikacija i drivera, tako da ako se desi neki udes da mi vrati stanje na datum kad sam napravio backup. U tu svrhu instalirao sam “EaseUs todo backup" i vidim da ima dvije solucije: - disk/partition backup - system backup. Šta da odaberem, u čemu je razlika između te dvije solucije |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.461 puta na 2.077 poruka
|
Prva opcija je da ti sačuva sve sa particije, dakle uz OS i podatke. Druga je samo operativni sistem.
Ja bih ti preporučio Hiren's ili Norton Ghost za pravljenje image-a. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
V.I.P.
|
Ili Acronis True Image...
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Starosedelac
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
|
Acronis je odlicno resenje.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Banned
|
Ok, ali zašto Hiren's, Norton Ghost, Acronis true image ako EaseUs todo backup isto obavi posao koa i oni (lili se varam).
Može li ko da objasni prednosti tih programa u odnosu na EaseUs todo backup pa da odlučim kojeg da koristim. |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Starosedelac
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
|
Verovatno je isto samo sam ja koristo Akronis pa znam da radim sa njim, ti koristi sta ti odgovara.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cane.prebranac na korisnoj poruci: | ||
Spawn BG (11.6.2015) | ||
|
|
#7 | |
|
Banned
|
Citat:
Jesam li u pravu ? |
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.461 puta na 2.077 poruka
|
Baš tako.
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Banned
|
Oooo shit, nešto mi nije jasno.
Prije par dana sam pomoču “EaseUs todo backup" napravio System backup i dobio sam fajl veličine 7 GB. Danas sam instalirao nekoliko programa (veličine 800 mb) i napravio differential backup i koliko ja znam trebao sam dobiti još jedan dodatni backup fajl veličine 800 mb, međutim on mi je napravio dodatni backup fajl veličine 7,8 GB. Može li ko objasniti u čemu je stvar |
|
|
|
|
|
#10 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.461 puta na 2.077 poruka
|
Tako funkcioniše differential backup. Dakle uz full backup doda promene koje su nastale nakon. Ti sada možeš da obrišeš taj od 7GB i sačuvaš poslednji od 7,8GB.
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Banned
|
Ne razumijem, kad mi kolega kaže suprotno.
On kaže da differential backup sprema samo promjene od zadnjeg punog backupa (znači samo promjene, a ne cijelu particiju). Jer čemu onda taj differential od 7,8 GB kad sam mogao napraviti novi system backup koji bi bio iste veličine 7,8 GB Poslednja ispravka: cropape (13.6.2015 u 8:55) |
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Linux system backup ext4 particija -> NTFS folder | demaksi | Slobodni softver | 10 | 2.9.2014 12:22 |
| Backup ili Sync? | LORD MJ | Nosači podataka | 4 | 14.3.2013 10:21 |
| Backup odredjenog foldera preko interneta (on-the-fly)? | as110022 | Aplikativni softver | 4 | 10.3.2010 11:45 |
| Zasto Win7 ne ocitava sve particije | BMWM5 | Operativni sistemi | 2 | 31.1.2010 17:01 |
| Backup fajlova preko Win XP-a! | Mefisto | Kvarovi | 1 | 19.2.2009 14:43 |