Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2012, 19:59   #1
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Sta dalje?

Posto sam posteno izucio HTML i CSS,kao i PSD to HTML+CSS,znam osnove/editovanje i citanje Jquery-a(dodavanje nekih efekata),Js-a i PHP-a,kao i osnove prebacivanje staticnog HTML+CSS sajta u WordPress temu i Joomlu (ne theming,vec kreiranje sajtova i editovanje postojecih tema),sta dalje da ucim?

Sta mi je potrebno da znam perfektno da bih bio odlican web dizajner,tj koder,posto nisam bas nesto mastovit (dizajnerski deo).Imam znanje Illustratora i Photoshopa,ali me zanima koju bi web tehnologiju trebalo sledecu da ucim i gde naci dobar izvor tutorijala za nju (na jednom mestu,da ne moram praviti gomilu bookmarkova za svako sledece poglavlje,jer ih vec imam stotinu),ili neku knjigu o tome?

Gracias
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2012, 6:45   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Sta dalje?

Ja ti savetujem da dobro izučiš JS i PHP, odnosno ASP (šta god ti već odgovara). Onda uči druge biblioteke JavaScripta pošto je JS sve popularniji čak i na desktop računarima.

Kada dobro savladaš PHP predlažem da uzmeš da učiš neki novi jezik (npr. Python koji je prilično lak) i latiš se njegovog web framework-a (npr. Django, Pylons, Web2Py itd.).
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
Novica89 (28.1.2012)
Stara 28.1.2012, 11:16   #3
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Sta dalje?

Bojim se da te nisam razumeo. Hoćeš da budeš odličan web dizajner, a nisi preterano maštovit.

Ovo mi zvuči isto kao da si rekao da hoćeš da budeš vrhunski plivač, a plivanje ti baš i ne ide.

U principu da bi bio odličan web dizajner i ne treba da budeš maštovit, već treba da te to privlači i interesuje, a da bi postao vrhunski, moraš puno da radiš i da vežbaš. Ti si pretpostavljam naučio osnove web dizajna, sad bi to znanje trebao da uvežbavaš i da pokušaš ga digneš na viši nivo, ako želiš da budeš dizajner. Možda bi mogao da upišeš i neki kurs/školu/faks, čisto da naučiš kako da ne skreneš sa puta koji si zacrtao.

Ako te ipak više zanima programiranje, onda slobodno možeš da zaboraviš web dizajn, jer su to dva različita sveta po meni, tačnije dve različite discipline. Nećeš nikad biti vrhunski web dizajner i vrhunski programer u isto vreme, bar ja ne poznajem takvu osobu.

Od programiranja možeš da počneš od PHP-a jer se to dosta danas traži, ali koji god jezik da počeneš da učiš nećeš puno da pogrešiš. Naravno koncipiraj se na OOP, jer se proceduralno programiranje danas mnogo manje traži i nemoj da učiš jezike koji danas lagano izumiru, kao što je to npr. VB6.

Moja preporuka: Delphi, VB.net, sa jedne strane, a sa druge: PHP, JAVA, C++ ili C#, jer se ovi jezici danas najviše traže.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Todors na korisnoj poruci:
Novica89 (28.1.2012)
Stara 28.1.2012, 15:15   #4
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Sta dalje?

Citat:
Todors kaže: Pregled poruke
Bojim se da te nisam razumeo. Hoćeš da budeš odličan web dizajner, a nisi preterano maštovit.

Ovo mi zvuči isto kao da si rekao da hoćeš da budeš vrhunski plivač, a plivanje ti baš i ne ide.

U principu da bi bio odličan web dizajner i ne treba da budeš maštovit, već treba da te to privlači i interesuje, a da bi postao vrhunski, moraš puno da radiš i da vežbaš. Ti si pretpostavljam naučio osnove web dizajna, sad bi to znanje trebao da uvežbavaš i da pokušaš ga digneš na viši nivo, ako želiš da budeš dizajner. Možda bi mogao da upišeš i neki kurs/školu/faks, čisto da naučiš kako da ne skreneš sa puta koji si zacrtao.

Ako te ipak više zanima programiranje, onda slobodno možeš da zaboraviš web dizajn, jer su to dva različita sveta po meni, tačnije dve različite discipline. Nećeš nikad biti vrhunski web dizajner i vrhunski programer u isto vreme, bar ja ne poznajem takvu osobu.

Od programiranja možeš da počneš od PHP-a jer se to dosta danas traži, ali koji god jezik da počeneš da učiš nećeš puno da pogrešiš. Naravno koncipiraj se na OOP, jer se proceduralno programiranje danas mnogo manje traži i nemoj da učiš jezike koji danas lagano izumiru, kao što je to npr. VB6.

Moja preporuka: Delphi, VB.net, sa jedne strane, a sa druge: PHP, JAVA, C++ ili C#, jer se ovi jezici danas najviše traže.
Nisam bas najjasnije ni izneo problematiku
Fakultet sam vec zavrsio (osnovne akademske studije) dizajnera medija u obrazovanju,sada sam na masteru istog smera. Web dizajn ucim samostalno mimo fakulteta, isto kao i graficki dizajn jer me jako interesuje i to je nesto cime zelim da se bavim,ako ne u svojoj struci kao dizajnera medija u obrazovanju.

Trenutno se usavrsavam u dizajnu (jer sam u tome najslabiji,mada opet,bolji od vecine nekih "web dizajn kompanija" koje deluju u Srbiji). Volim i dizajn (kazem,nisam preterano mastovit,ali mogu da napravim pristojan dizajn),ali volim i kodiranje Photoshop dizajna u sajt. Preferiram da izdizajniram sajt,konvertujem u HTML+CSS a potom ga ubacim u CMS poput Joomle ili Wordpress-a (u medjuvremenu sam naucio i Joomla theming ).

Vise me je zanimalo koji je pristup problemu kreiranja backenda (pravljenja sajta dinamicnim i takvog da ga krajnji klijent lako updateuje),osim prebacivanja u vec gotovi Joomla CMS recimo,tj koje tehnologije za kreiraje backenda sajta koriste oni koji ne rade kao ja - ne koriste Joomlu ili WordPress kao CMS.
Ja sam ti kombinacija web dizajnera/developera jer me zanima i jedno i drugo I graficki dizajn takodje,mada web sajtovi prvenstveno.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2012, 15:59   #5
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Sta dalje?

Ok, mislim da te sad mnogo bolje razumem.

Mislim da je tvoja sledeća stanica da završiš taj faks koji si započeo, pa da počneš da tražiš posao web dizajnera ili ako ti procenjuješ možda možeš i odmah da počneš. Jer ćeš jedino na poslu moći da postigneš taj nivo znanja koji ti priželjkuješ, pogotovo ako budeš radio u timu.

U svim malo većim firmama ili ćeš raditi samo kao dizajner ili samo kao developer. Tako da bi već trebalo da se odlučiš, šta ti bolje ide i da počneš da se fokusiraš na samo tu jednu stvar.

U principu nikad nije kasno i da promeniš smernicu ako se recimo zasitiš samo dizajnom, a i korisno je znati više stvari od samo jedne, ali za profesionalno bavlje bilo čega moraš da se fokusiraš na jednoj stvari da bi uspeo.

Svakako pored mog saveta, treba čuti i ostale, pa da izabereš onaj koji ti najviše odgovara. Ali nikako nemoj da odustaješ od cilja koji si zacrtao .
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2012, 16:14   #6
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Sta dalje?

Citat:
Todors kaže: Pregled poruke
Ok, mislim da te sad mnogo bolje razumem.

Mislim da je tvoja sledeća stanica da završiš taj faks koji si započeo, pa da počneš da tražiš posao web dizajnera ili ako ti procenjuješ možda možeš i odmah da počneš. Jer ćeš jedino na poslu moći da postigneš taj nivo znanja koji ti priželjkuješ, pogotovo ako budeš radio u timu.

U svim malo većim firmama ili ćeš raditi samo kao dizajner ili samo kao developer. Tako da bi već trebalo da se odlučiš, šta ti bolje ide i da počneš da se fokusiraš na samo tu jednu stvar.

U principu nikad nije kasno i da promeniš smernicu ako se recimo zasitiš samo dizajnom, a i korisno je znati više stvari od samo jedne, ali za profesionalno bavlje bilo čega moraš da se fokusiraš na jednoj stvari da bi uspeo.

Svakako pored mog saveta, treba čuti i ostale, pa da izabereš onaj koji ti najviše odgovara. Ali nikako nemoj da odustaješ od cilja koji si zacrtao .
Ma i ja sam mislio da bi bolje bilo kada bih se odmah odlucio za uzu oblast,jer ipak,i dizajn a pogotvo development je jako obiman. Ali moracu to da uradim u skorijoj buducnosti
Preziveo sam svakakva *****a za svoje 23 godine,niti sam imao novca,ali nikada nisam odustao od onoga sto sam zapoceo,pa tako necu ni ovde
Hvala na info-u
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta dalje? HypeR Programiranje 77 2.9.2013 10:00
Java... šta dalje? jopica123456789 Programiranje 2 13.9.2011 13:16
Hmmm, kako dalje? JaSamKorisnik Osnovne komponente 8 25.1.2011 12:27
Samsung umire, šta dalje? veseliburek ŠDK - Nosači podataka 15 25.10.2010 20:44
O MR.Kuzmanovicu dalje Ice_777 „Ja, igrač!” 104 2.2.2006 23:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com