Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2007, 20:22   #1
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

POZDRAV SVIM CLANOVIMA OVOG FORUMA !

POSTO SAM NOVI CLAN,PRVO DA SE PREDSTAVIM: ZOVEM SE NIKOLA, ALI DA BI SE RAZLIKOVAO OD OSTALIH IMENJAKA IMAM NADIMAK NEDZAD.
TRENUTNO TRAZIM ODGOVOR NA DVA PITANJA,PA POSTO GA NISAM NASAO OD NEKOLIKO LJUDI IZ MOJE OKOLINE, RESIO SAM DA SE UPUTIM NA SVET KOMPJUTERA I TO PITAM NEKOGA OD VAS. RADI SE O SLEDECEM:
NA PENTIUM 3-ojcicu SAM INSTALIRAO XP I OD TADA KADA GA GASIM DOBIJAM ONU PORUKICU "IT'S NOW SAFE TO TURN OFF YOUR COMPUTER",KOJE NIJE BILO DOK JE NA NJEMU BIO WINDOWS 98. ZANIMA ME OD CEGA TO ZAVISI I KAKO MOZE DA SE RESI?
A DRUGI PROBLEM JE ,KADA SAM NA TAJ ISTI KOMPJUTER POKUSAO DA INSTALIRAM OFFICE 2003,PRI POKRETANJU NJEGOVOG SETUP-a DOBIJAM PORUKU DA TO NIJE VALIDNA WIN32 APLIKACIJA, SA ISTOG TOG DISKA SAM NA DRUGOJ PENTIUM 3-ojcici ISTO POKUSAO I SVE RADI BEZ PROBLEMA,KAO I NA NOVIJIM KOMPJUTERIMA NARAVNO. DO CEGA JE U OVOM SLUCAJU PROBLEM I KAKO NJEGA DA RESIM?
UNAPRED ZAHVALAN NEDZAD-in
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 20:37   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

Prvo nemoj da pišeš velikim slovima, to ispada kao da se dereš, mada pošto si novi član to ti svako oprašta.

Kako si instlirao XP, dal si formatirao disk pa onda svježa instalacija ili si radio upgrade. To što ti izbacuje poruku "IT'S NOW SAFE TO TURN ........ znači samo da je WIN propisno ugašen i da se sada može i hardwer ugasiti bez ikakve bojazni da će se nešto oštetiti od softvera. Ali bi sam WIN trebao i hardver da ugasi, mada kod tebe iz nekog razloga neće.

Što se tiče instalacije office paketa, ali je disk ispravan, a kažeš da jeste jer si instalirao na nekim drugim računarima, onda izgleda da imaš neku grešku u samom WIN-u. Ili nije propisno instaliran ili je oštećen.

Ako ništa ne pomogne probaj da uradiš reinstal win-a. Ali bilo bi poželjno da izbrišeš particiju, kreiraš novu i da je naravno formatiraš sa NTFS (98 je radila sa FAT32).

P.S. Dobro došao u SK vode.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
NIKOLA CORNI (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 20:42   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

@NIKOLA CORNI

Pre svega dobrodosao na forum.

Sledecu kritiku nemoj shvatiti kao nesto lose, jer sigurno nije zlonamerna, ali ukoliko ti CapsLock nije pokvaren, smatra se losom navikom pisanje samo velikim slovima jer to predstavlja viku tj. deranje, neko bi mogao pogresno da te razume.

Sto se problema sa gasenjem tice probaj da u Control Panelu pod stavkom Power Options nadjes i ukljucis APM.

Problem sa Office-om mi lici na ostecen tj. pokvaren sistem (konkretno instaler) pa bi mozda mogao da probas repair ili reinstalaciju win-a.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
NIKOLA CORNI (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 23:09   #4
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

Hvala za savet za pisanje velikim slovima.Inace to mi je losa navika jer me mrzi da menjam velicinu slova sa 10pt na neki veci broj da bi se bolje videlo i da stalno na pocetku imena i nove recenice stiskam taster Shift,ali kritika je na mestu pa cu je svakako postovati.
Pre instalacije XP-a hard-ic sam ceo "ogulio",napravio particije i naravno formatirao ih po NTFS-u.
Pokusacu nesto od ovoga sto ste mi predlozili,pa cu da javim dali sam uspeo.
Vec se polako navikavam na pisanje malim slovima.
Hvala i ajd' prijatno do pisanja.
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 23:29   #5
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

Pozdrav!

Iz svega što si napisao imam nekoliko zaključaka:

1. instalacija XP je loša. Da li si ga instalirao sa fomatom C particije ili si išao preko 98?

2. da li imaš ATX napajanje????

3. to što ti pucaju Win32 aplikacije znači samo da je WinXP loš, odnosno da je tu šeto zeznuto ...

Savet: instaliraj XP ponovo, formatiraj particiju na koju ga instaliraš (clean instalacija) a office .. dovoiljan ti je Office XP, slaba ti je to mašina i nemaš potrebe da arčiš ram na Offic 2003 šminku.
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Proxima na korisnoj poruci:
NIKOLA CORNI (29.6.2007)
Stara 29.6.2007, 19:27   #6
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

Obrisao sam C particiju,formatirao je punim NTFS formatom,medjutim opet ista stvar sa OFFICE-om <nije validna win32 aplikacija> .
Tokom instalacije se nisu pojavljivale nikakve greske,tako da je instalacija verovatno korektno obavljena.
Sto se tice APM-a nasao sam tu opciju i ukljucio je,ali pazi sad: kada ugasim komp-ic na start>turn off>turn off
on se ustvari postepeno ugasi i ponovo upali tj. uradi restart. I koji je to stos sto uopste nemam stand by rezim? Kada stisnem start>turn off treba da se pojave ona tri kruzica: zuti (stand by) ,crveni (turn off) i zeleni (restart),e kod mene je na zutom mestu Hibernate.
A sto se tice napajanja nije ATX-ovo nego neki LeadMan Technology.
Da li uopste moze od napajanja da zavisi nacin gasenja i rezimi rada koji ce biti ponudjeni?
Napajanje nema nikakav konektor za razmenu informacija sa maticnom plocom,osim prikljucka za energetsko napajanje od dvadeset zica gde na svakoj zici postoji neki potencijal ( 12; 5; 3,3 ;1,5 ) ili 0 Volti tj. masa.
I JOS NESTO NOVO !
Na svom komp-icu hard-ic sam podelio na C i D particiju cisto iz sigurnosti jer ukoliko se windows osteti ne moram da brinem za podatke. (Verujem da mnogi od vas isto to rade). Medju tim "podacima" su i instalacije svih programa koje koristim. Kada sam skoro radio ciscenje C diska pri pokusaju da ponovo instaliram zbrisane programe,vise od pola SETUP-ova je bilo CORRUPT-ovano.A kada sam istu stvar radio pre nekih mesec dana iz tih SETUP-ova sam sve korektno instalirao.
Ista stvar se desava kada nesto "dignem" sa torrenata,mada tu je stvar jasna program koji radi sa torrent-ima uvek moze da pogresi jer sadrzaj koji skida,deli na puno blokova jednakih velicina.
JESTE DA JE VEC MNOGO ALI EVO JOS JEDNE VRLO CUDNE STVARI.
Kada sa Bratovog kompjutera koji je sa mojim u mrezi pokusam da instaliram neki program desi se da mi nekoliko puta da poruku o CORRUPT-ovanom SETUP-u,ali ga iz nekog petog-sestog puta korektno instalira.
Mada je burazov hard-ic poceo od pre par meseci sa vremena na vreme da stekce i preskace da li to moze biti posledica njegovog pogresnog citanja prilikom prosledjivanja potrebnog sadrzaja mom kompjuteru preko mreze.
Ukoliko bi sada neko znao resenje na sve ovo ili bar deo toga neka me posavetuje sta da radim.
UNAPRED VELIKA ZAHVALNOST sto imate razumevanja za ovoliku poruku,ali hteo sam da bude "iz komada" i sveobuhvatna!
VeLiKi PoZdRaV NEDZAD-in

Poslednja ispravka: NIKOLA CORNI (29.6.2007 u 23:51)
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 19:36   #7
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

Citajuci tvoj post vrzma mi se po glavi da ti sa RAM memorijom nesto nije kako treba. Probaj da nadjes neki program za testiranje memorije i da je istesttiras.

Dalje, ATX je standard za napajanja, a ne proizvodjac i itekako zavisi od njega kako se komp pali ili gasi, ali necemo u detalje. Takodje, restartovanje umesto gasenja moze znaciti vise stvari (nesto sa plocom nije u redu mi zvuci kao najverovatnije)

Sto se hibernacije tice, u Power Options imas mogucnost da je isljucis.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 20:10   #8
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: INSTALIRANJE OFFICE-a i GASENJE KOMPJUTERA

• Postoji 7 oblika izvora za napajanje koji se mogu nazvati industrijskim standardom:

Zastarjeli: PC/XT, AT/stoni, AT/uspravni, Baby-AT, LPX;
Savremeni: ATX, SFX.
Za ovaj tvoj nikada nisam čuo.

stand by bi trebao da bude podrazumjevano dugme, a HIBERNATE se dobija pritiskom na shift. Mada se i ovo može promijeniti u registriju o čemu je bilo ovdje riječi.



Svojstvo softverskog isključivanja napajanja obavlja se putem PS_ON signala. Kada se aktivira opcija Shut down the computer, napajanje se isključuje putem softvera - operativni sistem (Windows) automatski isključuje računar nakon što je završen redoslijed zaustavljanja samog operativnog sistema.

Napajanje ima 5 režima rada.
Potpuno uključen režim rada: Sistem je u potpunosti spreman za rad, bez ikakvog uravljanja napajanjem;

Omogućen APM režim rada: Sistem je spreman za rad, i upravlja napajanjem pojedinih uređaja. Može se smanjiti napajanje uređaja koji se ne koriste, i može se usporti ili zaustavti takt mikroprocesora;

Pripravan APM režim rada: Sistem nije spreman za rad, a većina uređaja je u režimu male potrošnje. Takt mikroprocesora može da se uspori ili zaustavi, ali su radni parametri zadržani u memoriji. Kada određene radnje korisnika sistema pobude PC, on može skoro trenutno da se vrati u stanje omogućenog APM-a.

Obustavljen APM režim rada: Sistem nije spreman za rad i većina uređaja je bez napajanja. Takt mikroprocesora je zaustavljen i radni parametri su snimljeni na hard-disk. Kada događaj predviđen za buđenje pobudi sistem, on se vraća relativno sporona stanje omogućenog APM-a.


Tako da je vrlo moguće da ti nije nešto OK sa napajanjem.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
backy73 (3.7.2007), NIKOLA CORNI (29.6.2007)
Stara 29.6.2007, 23:49   #9
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

U pa sad sam jos i nesto naucio.
Puno hvala g-dine JovanK na ovako potpunom odgovoru.
Nisam znao da postoje i razliciti standardi,vidjao sam da stoje i horizontalno i vertikalno,ali sam mislio da je to samo do proizvodjaca gde postavi rupe za srafove.
I ja mislim da je problem napajanje,koje je verovatno tipa AT/uspravni (sto znaci zastarelo), jer su mu rupe za srafove postavljene tako da se samo uspravno i moze montirati,ako se po tome gleda da li je AT uspravni ili stoni. Medjutim na drugom komp-icu koji je po godistu isti ovom sa kojim mucim muku ima isto napajanje koje stoji uspravno,ali na njemu sve funkcionise kako treba.
A ovo sto ste pomenuli da se u registru moze promeniti stand by za hibernate jer znate mozda gde se taj kljuc nalazi i jer ste to mislili na windows-ovu bazu registry?
Probacu sa napajanjem iz tog drugog komp-ica pa ako ni to nije onda sigurno nije do napajanja,time cu bar suziti listu mogucih uzrocnika problema.
Nego moze li BIOS imati nekog upliva u tome? BIOS na tom komp-icu mi se uopste ne svidja jeste da ima puno opcija ali nepotrebno,svidja mi se onaj sto pri vrhu ima pet glavnih menija iz kojih slede samo one najneophodnije opcije,a ipak ih ima sve sto je potrebno.Ne znam kako se oni razlikuju kada i jedan i drugi nose imena Award i Ami.
I da li BIOS kontrolise onaj memory test i ima li opcija da se on iskljuci osim da se svaki put prilikom startovanja stiska escape pa bi se on preskocio.
A ovo sto je Goran predlozio za ne ispravnost RAM-a ne znam sto bi to bio problem za gasenje,a sto se tice neispravne ploce kada se on ugasi i ponovo upali iako mu je zadata opcija turn off ,a ne restart, zvucala bi logicno medjutim to se desava samo kada u power options-u ukljucim APM,kada se iskljucena onda se desava ona procedura sa It's now safe to ... Opciju za APM sam nasao i u BIOS-u medjutim ista je stvar bila ukljucena ili iskljucena.
Nego za to manje vise,bice potreban jos jedan pokret rukom na power button svaki put kada se gasi ,nego sta da radim sa onim mojim OFFICE-om. Sto rece Proxima mozda bih mogao da uzmem Office XP ali da li on moze da otvara tekstove,tabele i prezentacije koje su napravljene iz OFFICE-a 2003?
Ajd' pa do kucanja. NEDZAD-in
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 23:52   #10
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Citat:
NIKOLA CORNI kaže: Pregled poruke
A ovo sto je Goran predlozio za ne ispravnost RAM-a ne znam sto bi to bio problem za gasenje,a sto se tice neispravne ploce kada se on ugasi i ponovo upali iako mu je zadata opcija turn off ,a ne restart, zvucala bi logicno medjutim to se desava samo kada u power options-u ukljucim APM,kada se iskljucena onda se desava ona procedura sa It's now safe to ...
Nisam ni mislio da je RAM uzrok problema sa gasenjem vec redovnim porukama o nevalidnim win32 aplikacijama i pokvarenim setup-ovima...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 23:59   #11
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

A oket, izvinjavam se pokusacu i nju da istestiram i da onda opet probam sa instaliranjem.
Hvala za tvoju pomoc oko lociranja kvara zbog kojih mi se javljaju ove poruke za Win 32 app. Trenutno mi je to bitnije od gasenja.
Ajde pa cujemo se porukom sutra odo da spavam jer sutra moram rano da ustanem.
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 1:03   #12
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Mislim da ti se na neki način "corrupt-ovala" instaalcija Office-a. Takođe, postoji mogućnost da tvoja instalacija Windowsa nije u redu, a to može da se ne vidi sve dok ne dođe do instalacije određenog softvera (osetio više puta na sopstvenoj koži)

Vrlo moguće da je i napajanje u pitanju
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Proxima na korisnoj poruci:
NIKOLA CORNI (30.6.2007)
Stara 30.6.2007, 15:06   #13
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Instalacija OFFICE-a mi je na CD-u tako da je osigurana od brisanja nekih delova, a takodje sam i uporedo pokusavao sa instalacijom na svom i ovom kompicu i stvar je ista.
A sto se tice napajanja probacu ono iz mog kucista pa ako ne proradi korektno gasenje znaci da nije do njega.
A da ne bi i ja iskusavao na svojoj kozi ako si ti vec imao slicnih problema,znas li mozda da li postoji neko programce koje moze da proveri da li je instalacija windowsa korektna?
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 17:48   #14
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Zamenio sam mu napajanje i sve je isto, tako da sto se tice gasenja sigurno nije ono u pitanju.
A za instalaciju OFFICE-a mi sada izlazi poruka: "Only a part of read process memory or write process memory complete" ,pa moze biti sto Goran rece da je problem RAM sto se tice corrupt-ovanih SETUP-ova ili setup-ova koji nece uopste da se pokrenu kao ovaj kod OFFICE-a.
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 19:24   #15
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

A Goran je lepo govorio ... Daklem, GoldMemory ili MemTest86+ za proveru memorije, pa javi rezultate. Mada imam osecaj da znam rezultate
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 20:06   #16
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

To znači da je 1000% memorija ... to je bar sigurno
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 20:21   #17
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Probao sam sa Memtest86+ i posle 42 min koliko mu je trebalo da zavrsi svih 8 testova jedanput nije pronasao nijednu gresku,ali sam isto tako testirao na mojoj masini i bilo je gomila ERROR-a sto je verovatno objasnjenje za onu poruku error reading of adress *****,instead of adress ***** i stop error screen-ove sa memory dump-om koji se povremeno javljaju kada mu u kratkom vremenskom periodu zadam puno komandi misem ili tastaturom.
A sada jurim jednog lika sto radi u nekom kompjuter servisu a iz mog kraja je,bas me zanima koju ce on dijagnozu da da na sve ovo posle 10 godina iskustva u radu i opravci najrazlicitijih masina.
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 1:32   #18
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

AFERA OFFICE RESENA ! ! !
Na koji nacin?
Moj i problematicni komp sam vezao na mrezu,ubacio OFFICE disk u moj CD ROM i sadrzaj diska kopirao na hard-ic problematicnog komp-a.
Kada je sve bilo iskopirano,presao sam za problematicni komp otvorio i pokrenuo SETUP i instalacija je normalno otpocela i korektno se obavila do kraja, a SETUP je dobio onu ikonicu koju treba da ima.
I sada sve lepo sljaka.
A sto se tice gasenja to je manje vise nebitno,ako imam vremena da sedim za komp-om satima,pa imacu vremena i da sacekam par sekundi drzeci pritisnuto power dugme dok se ne ugasi.
Probao sam za tu plocu da nadjem i update BIOS-a i da ga FLASH-iram,medjutim nema nijedna novija verzija.
Mozda bi sa novijim BIOS-om radilo gasenje, mada ne mora da znaci jer mi kaze ovaj lik iz servisa da moze i sama ploca da bude tako projektovana da se iskljucivanje vrsi manuelno.Tipican primer su Microstar-ove ploce,drugar ima i noviju od ove moje pa ima isti problem,tako da u tom slucaju BIOS FLASH ne bi pomogao.
A ja sam citao nesto o tim starijim plocama. Njihovi proizvodjaci su ih namerno pravili sa rucnim iskljucivanjem iz bezbednosnih razloga,npr.slucajno zakacite power dugme nogom ako vam kuciste stoji ispod stola i on pocne da se gasi onom redovnom procedurom kao da ste pritisnuli start>turn off>turn off i ako niste sacuvali ono na cemu ste do tada radili mozete da placete. Verovatno ste primetili da sve danasnje kompjutere mozete normalno da ugasite pritiskom na power dugme i oni se postepeno sami potpuno ugase.
Tako da ako je ploca neka od starijih (uz to jos i MSI-ova) ,a javlja se problem sa gasenjem pre svega ce ona biti odgovorna za to a ne napajanje.
U svakom slucaju HVALA svima sto su se svojski trudili da mi pomognu u resavanju ova dva problema.
Ovaj sa OFFICE-om je resen,a sto se tice gasenja njega znam da mogu da resim samo ako zamenim plocu.
POZDRAV SVIMA I VIDIMO SE U NEKOJ SLEDECOJ TEMI
NEDZAD-in
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 3:14   #19
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Na 98. se masina sama gasila a na XP-u nece i lik iz servisa ti kaze da je do ploce? Ne veruje on sam sebi...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 14:28   #20
NIKOLA CORNI
Novi član
 
Član od: 28.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Instaliranje Officea i gašenje kompjutera

Ma to stvarno nema objasnjenje i taj lik kaze da ne zna sa sigurnoscu,i meni to vise smrdi da je do softvera jer kako je moguce da na 98-ici radi,a na XP-u nece,pri tom na istom hardveru tj.ploci.
A vidi sada ovo kada je moj drugar oko 2000.god kupio komp sa MSI plocom isporucen mu je bio sa instaliranom legalnom 98-om. Gasenje je bilo OK.
Prvi sledeci put kada je radio novu instalaciju sistema pa sve do sada mu se pojavljuje ta poruka. Stvarno vise nisam pametan,ali mi nije jasno sta to 98 ima sto XP nema a tice se mozda procesa gasenja i da li uopste ima veze da li je instalacioni disk originalni ili ne ili je taj nelegalni ustvari samo jedna od mnogobrojnih kopija koja je potpuno verna onom disku koji je nekad bio original dok se nisu napravile njegove kopije?
NIKOLA CORNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com