Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2015, 23:04   #1
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Angry Lumia 720, nekontrolisani rad

Pozdrav drugari,
namucih se ja bas puno sa ovim telefonom, a imam ga tek par dana.. Prvo ga dobijem bez blica a sada i ovo...
Naime, danas iz cista mira, ekran na telefonu je zakucao. Moram sam da uradim soft reset (volume down + lock button). Posle restarta vise ne mogu da koristim normalno telefon.
Komande na ekranu rade same od sebe. Bukvalno receno kao da jos neko sem mene pomera stvari na touchscreenu! Probao sam da resetujem windows. Posle toga opet je sve isto.
Molim za pomoc, ako neko zna nesto da mi kaze
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 0:53   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Pošto vidim da si prevaren preko KP, mislim da je krajnje vreme da kontaktiraš sajt i ujedno pojuriš prodavca i kažeš mu koju.

Očigledno da ti je uvaljen neispravan i pritom oštećen telefon bez blica na njemu.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 8:51   #3
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Pošto vidim da si prevaren preko KP, mislim da je krajnje vreme da kontaktiraš sajt i ujedno pojuriš prodavca i kažeš mu koju.

Očigledno da ti je uvaljen neispravan i pritom oštećen telefon bez blica na njemu.
Mislis da bi mi sajt izasao u susret?
Ja sam do kraja bio i voljan da zadrzim ovaj telefon, koji uzgred, da je ispravan, i nije los uopste.
Devojka je iz centra Beograda, Guntulicev venac (ili trg, mozda sam pomesao).

Ovo sada sa touchscreenom me je zaista bacilo u bedak
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 8:56   #4
slavkostorm
Član
 
Član od: 10.6.2015.
Poruke: 194
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 37 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Kako se telefon ponasa ako je na punjacu, jel imaju isti problemi sa touchscreenom i onda?
slavkostorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slavkostorm na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 9:08   #5
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
slavkostorm kaže: Pregled poruke
Kako se telefon ponasa ako je na punjacu, jel imaju isti problemi sa touchscreenom i onda?
Da, totalno isti problem. Evo da objasnim: kada stavim telefon mirno on je cas na desku, pa ode u meni pa se spusti statusna linija, pa se podigne i tako stalno... kao kada bi neko isao prstom gore, dole, dole, deno, levo, levo, levo, levo, gore, dole..... i tako ono stop. Onda se smiri na jedno 5-6 sekundi, taman da udjem u meni da vidim sta cu on pocne opet.
Isto se dogadja i posle reinstalacije sistema.
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 9:24   #6
slavkostorm
Član
 
Član od: 10.6.2015.
Poruke: 194
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 37 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Ja sam ranije imao problem sa touchscreenom na jeddnom starijem WP, desavalo se da se zablokira i prima komande ultra usporeno kada skrolujes gore dole. Kada je bio napunjacu sve je radilo normalno, resenje je bilo zamena nove baterije i onda je proradio kako treba. Kod tebe je nesto drugo u pitanju. Zovi osobu koja ti je prodala telefon i reklamiraj tj. trazi novac nazad. Koliko je telefon placen?
slavkostorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slavkostorm na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 9:55   #7
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
slavkostorm kaže: Pregled poruke
Ja sam ranije imao problem sa touchscreenom na jeddnom starijem WP, desavalo se da se zablokira i prima komande ultra usporeno kada skrolujes gore dole. Kada je bio napunjacu sve je radilo normalno, resenje je bilo zamena nove baterije i onda je proradio kako treba. Kod tebe je nesto drugo u pitanju. Zovi osobu koja ti je prodala telefon i reklamiraj tj. trazi novac nazad. Koliko je telefon placen?
Osoba se vise ne javlja. Ajd, razumem, hoce prevarant da uradi svoje, posalje drugi telefon i cao. Ali ovde sam skroz zbunjen. Cim sam dobio lumiju 720 umesto 820, osobu (devojku) sam odmah zvao. Prvo je pocela da se nervira sto joj je navodno neku u kuci pogresno spakovao paket. Ja je jos pokusavam da smirim, kazem joj, "ok necemo da se nerviramo, pa svakom se dogodi greska, nema veze. Ajde sada da vidimo sta cemo." Prvo je htela da joj posaljem nazad telefon da zameni. Ja kazem da necu tako, vec sam po kuriru poslao pare, jos da i ovaj telefon posaljem - ostacu bez icega. Onda onda kaze da ce sa šefom prolaziti kroz Sabac pa ce poneti telefon. Od toga je proslo 4-5 dana. Zvao sam je oko 20 puta i nece da se javi

Sto se tice problema sa ekranom, tu zaista ne znam sta cu. Nemam para da ga nosim u servis, mislio sam nesto sam da uradim. Da bih ga otvorio treba mi Torx od 2,4mm i 4mm, a ja imam samo od 6mm i vece za hard diskove (bio sam 10 godina serviser pa sam ih za to koristio)... uzas
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 9:59   #8
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Mislis da bi mi sajt izasao u susret?
Ja sam do kraja bio i voljan da zadrzim ovaj telefon, koji uzgred, da je ispravan, i nije los uopste.
Devojka je iz centra Beograda, Guntulicev venac (ili trg, mozda sam pomesao).

Ovo sada sa touchscreenom me je zaista bacilo u bedak
Obavezno prijavi sajtu i konsultuj se za dalje šta da radiš. Jesi li zvao prodavca da ti vrati novac a ti nazad telefon?

Ubuduće kada kupuješ nešto, gledaj da pojuriš u svom mestu i da isprobaš pre kupovine.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 10:18   #9
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Obavezno prijavi sajtu i konsultuj se za dalje šta da radiš. Jesi li zvao prodavca da ti vrati novac a ti nazad telefon?

Ubuduće kada kupuješ nešto, gledaj da pojuriš u svom mestu i da isprobaš pre kupovine.
Nije bilo te lumije u Sapcu. Bio je jedan oglas na koji se niko ne javlja. Ovaj prodavac (prodavacica) je imala 36 dobrih i jednu losu prodaju. Kontam da je korektna osoba. Hocu, poslusacu vas, sad cu kontaktirati sajt.
Hteo sam da mi vrati novac ali nije htela, htela je da zamenimo telefone, sto mi je isto bilo korektno, jer sam na kraju krajeva i hteo taj 820. Ali na kraju se ne javlja

Evo sad sam je zvao sa drugog telefona i zamislite, javila se. Navodno je u bolnici, nesto kaslje, jedva prica, kaze da je zovnem za par dana.

Poslednja ispravka: marko_informaticar (21.7.2015 u 10:26)
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 10:28   #10
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Drugar je tako imao problema sa kupovinom tablet-a, i znam da je posle kontaktirao advokata, a ovaj poslao nalog pred utuženje prodavcu. Pravio se lud na tu opomenu i da reše van toga, i na kraju je platio sve sudske troškove, kaznu i povraćaj novca. Tako da ukoliko ta ima malo razmišljanja, neće doći u tu situaciju.

Ponekad je bolje i da sačekaš da naleti u tvom mestu taj model koji želiš nego ovako da ti se desi. Ili da odeš lično, sve ostalo je rizik.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 10:36   #11
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Drugar je tako imao problema sa kupovinom tablet-a, i znam da je posle kontaktirao advokata, a ovaj poslao nalog pred utuženje prodavcu. Pravio se lud na tu opomenu i da reše van toga, i na kraju je platio sve sudske troškove, kaznu i povraćaj novca. Tako da ukoliko ta ima malo razmišljanja, neće doći u tu situaciju.

Ponekad je bolje i da sačekaš da naleti u tvom mestu taj model koji želiš nego ovako da ti se desi. Ili da odeš lično, sve ostalo je rizik.
Upravo tako. Hvala puno za savet. Sta cu, sacekacu jedno dva dana pa cu videti sta cu dalje... Usput, pokusavam da vidim sta cu sa ekranom da radim. Sad ce biti fora ako bude recimo htela da se zameni a vidi da ne radi ekran, onda cu jos ja biti kriv. A samo sam ga drzao mirnog ovih par dana u nadi da cu ga nekako zameniti...
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 10:42   #12
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Bolje prijavi što pre kako ti ne bi pravili problem kasnije. Već danas obavesti KP i objasni im situaciju.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 11:29   #13
slavkostorm
Član
 
Član od: 10.6.2015.
Poruke: 194
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 37 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Po onome kako si rekao ti si ocigledno namerno prevaren, em su ti poslali drugi telefon em je neispravan i nece da ti vrate tvoje pare. Ne preostaje ti nista drugo nego da slucaj teras pravno, mislim da ces od KP da dobijes formular o prevari i onda moras sa tim u policiju da prijavis krivicno delo. Tu je bitno i to za koliko si ti ostecen tj u kojoj vrednosti jer za manje svote na kraju bude nikom nista, ako je svota veca isteraces pravdu sigurno. Mozes pokusati, ako imas nekog prijatelja policajca ili advokata, da doticnu osobu stisnete tj da se uplasi i vrati ti novac. Policajac moze nazvati i objasniti da ce se pokrenuti krivicni postupak ako ti se novac ne vrati a pravnik moze da posalje pismo slicne sadrzine.. Prosto receno zapretite na fin i kuluturan nacin i ako ne bude saradnje onda ces morati na tezi nacin.
slavkostorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slavkostorm na korisnoj poruci:
marko_informaticar (21.7.2015)
Stara 21.7.2015, 12:11   #14
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
slavkostorm kaže: Pregled poruke
Po onome kako si rekao ti si ocigledno namerno prevaren, em su ti poslali drugi telefon em je neispravan i nece da ti vrate tvoje pare. Ne preostaje ti nista drugo nego da slucaj teras pravno, mislim da ces od KP da dobijes formular o prevari i onda moras sa tim u policiju da prijavis krivicno delo. Tu je bitno i to za koliko si ti ostecen tj u kojoj vrednosti jer za manje svote na kraju bude nikom nista, ako je svota veca isteraces pravdu sigurno. Mozes pokusati, ako imas nekog prijatelja policajca ili advokata, da doticnu osobu stisnete tj da se uplasi i vrati ti novac. Policajac moze nazvati i objasniti da ce se pokrenuti krivicni postupak ako ti se novac ne vrati a pravnik moze da posalje pismo slicne sadrzine.. Prosto receno zapretite na fin i kuluturan nacin i ako ne bude saradnje onda ces morati na tezi nacin.
Prijatelji hvala vam puno svima na podrsci i brzim odgovorima.
Malo pre sam se cuo sa doticnom devojkom sa nekom drugog telefona. Do kraja je dogovoreno da veceras drugar ponese telefon u vojsku (radi na Topcideru u BG pa putuje svaki dan) pa da tamo zamene telefone.
Ja cu vam svima ovde javiti sta je bilo. I naravno utiske u lum. 820. Nadam se da ce hteti da uradi zameni. Posto nesto nije ok sa komandama i posto sam ga dobio bez blica, moze se dogoditi da se napravi luda pa da nece zato da zameni telefone. U tom slucaju cu naravno pokrenuti gore navedeni postupak....
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 12:25   #15
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Ovo se vidi iz aviona da je prevara....
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
marko_informaticar (22.7.2015)
Stara 22.7.2015, 12:28   #16
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Smile Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Hureeeey!!!!
Hvala vam prijatelji sto ste mi preporucili da prevaranta pritisnem po svaku cenu i dobijem 820 koji sam i narucio.
Tako je i bilo. Jutros sam dobio telefon, najzad!
Radi kao zmaj! Prezadovoljan sam!

marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2015, 12:57   #17
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

U tim situacijama drugačije ne vredi. Sad uživaj.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (22.7.2015)
Stara 22.7.2015, 13:16   #18
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
U tim situacijama drugačije ne vredi. Sad uživaj.
Hvala hvala!
Sad odoh u drugu rubriku, da vidim sta ima dobro od wp8 programa....
najvise mi treba program za dobru podrsku za Google Drive na kome imam zaista mnogo vaznih stvari....
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2015, 22:18   #19
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Lumia 720, nekontrolisani rad

Kako radi lumia, ja sam imao 820, odlican telefon, odlicne perfomasne, kamera odlicna po danu, u uslovima slabijeg osvetljenja problematicna zbog nedostatka bsi senzora. Baterja malo slabija, ali ne mari.
Ako ti treba neka preporuka, za aplikaciju, tu sam.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lumia 720 ekran ne radi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Microsoft Lumia 535 DUAL SIM Freško Opisi, recenzije i testovi 193 6.5.2016 21:15
Nokia Lumia 1320 Mica Aparati i oprema 21 2.10.2014 17:46
[Windows Mobile] nokia lumia 630 chaki95 Aparati i oprema 10 30.9.2014 1:13
[Windows Mobile] Nokia Lumia 520 Stefan programer Aparati i oprema 33 29.3.2014 21:46
LUMIA 620 vs DESIRE X vs LG L7 II XACAH Aparati i oprema 2 25.7.2013 10:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com