Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2014, 3:13   #1061
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Očekujem da će tog "razvodnjavanja" priče sigurno biti u nekoj meri i to je neminovno za bilo koju open world igru.

Nece imati afekta na pricu,svaki prethodni witcher game je imao te choice and consequence momente koji imaju ogroman uticaj na razvoj price,likova i world-a.U W3 takodje,samo sto ce ih biti vise,kako u side tako i u main questovima.Bice kompleksna prica,isto kao i u dvojci verovatno i vise zbog ogromnog broja likova,a i open world je.


Svaki put kada budete loadovali igru bice kratak opis dokle ste stigli sa pricom.(Nesto kao Darksiders 2 samo detaljnije,vise prelomnih momenata) i to sprecava to gubljenje orijentacije .Sve sto budete radili od side questova pa do mini igara ce imati smisla (ne kao u drugim open world igrama,da ne imenujem ) i to doprinosi tom lore-u,kao da ste bas u tom univerzumu.

Nema,nema razvodnjavanja

Poslednja ispravka: Stenmark (8.6.2014 u 3:55)
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 5:50   #1062
Slavisa14
Član
 
Član od: 29.1.2012.
Poruke: 93
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 66 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Developerima/izdavačima je važnije da zarade na igri nego da ti igraš pirata komotno
Kupicu verovatno. Ali i ako dodje do toga da piratizujem, bice oni vec u plusu.
Vec je na preorderu prodato preko 9000 Collector's Edition.
Slavisa14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 7:56   #1063
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U RPG igri nije. Da je borba najbitniji element onda bi i Shank mogao da prođe kao RPG. Ljudi bez preterano mnogo razloga kukaju na borbu u prvom Witcher-u. Nije sve "click click click". Za svakog protivnika moraš da koristiš jedna od tri ponuđena stila borbe, izabereš odgovarajući mač, iskoristiš odgovarajući otrov pa tek onda da kreneš sa kliktanjem. Pa čak i tada moraš dobro da proceniš kada treba da klikneš a kada da se skloniš od udarca. Ne vidim kako je takav sistem išta lošiji od konstantnog valjanja po blatu iz Witcher-a 2. "Swing a sword! Yey! Ajd sad dodge. Dodge. Dodge. Swing a sword. Yey!"
Meni se u prvi mah cinilo da je u dvojci bolji kombat sistem, ali sam shvatio da je zapravo dosta jednolican i monoton za razliku od onog iz prvog dijela. U jedinici si morao da vodis racuna o alhemiji, da taktiziras sa napitcima, onda onim cudima sto ostris mac - premazujes ga necim, onda stilovi borbe - tri stila a u dvojci samo jedan, onda pravo dodge-ovanje, preskakanje neprijatelja, salto naprijed, salto nazad, piruete, sta sve nije izvodio... U dvojci se samo kotrlja. Toliko o tome.

Onda brze kretanje kada izvuces mac i selektujes grupni stav, tada prosto leti po mapi. Sporije kretanje sa "heavy" stavom i slicno. Da ne govorim o skill sistemu u kojem je alhemija bila od krucijalne vaznosti na "hard" nivou tezine (samo sam i na njemu igrao).

Meni je W1 neuporedivo originalnija igra, kako po sistemu borbe tako i po atmosferi, prici, karakterima i svijetu. Dvojka je nekako previse mejnstrim za moj ukus, trudi se da se prilagodi svima. Ne kazem da je losa, naprotiv, ali me je jednostavno razocarala.

Identican hajp je vladao i kada je dvojka najavljena. Vjerovatno cu je kupiti, ali sam ovaj put dosta obazriv i necu se iznenaditi ako podbaci.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
evil_geko (8.6.2014), goranmax (8.6.2014), Skenderevo (8.6.2014)
Stara 8.6.2014, 10:09   #1064
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U RPG igri nije.
Koliko znam Geralt je ,a i 99% glavnih likova u RPG igrama, neka vrsta ratnika,a ne slagac mlecnih proizvoda po frizideru u MAXI-ju ( ). Poenta i samog levelovanja je da se lik sto bolje opremi za borbu.

Naravno da je borba bitnija i to jedno milion puta.

Sem toga Witcher je inventar heavy igra do mojega, ako se ne koristi alhemija, maltene se u inventar i ne ulazi... pogotovo u drugom delu...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Rainman (8.6.2014)
Stara 8.6.2014, 11:22   #1065
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Koliko znam Geralt je ,a i 99% glavnih likova u RPG igrama, neka vrsta ratnika,a ne slagac mlecnih proizvoda po frizideru u MAXI-ju ( ). Poenta i samog levelovanja je da se lik sto bolje opremi za borbu.

Naravno da je borba bitnija i to jedno milion puta.

Sem toga Witcher je inventar heavy igra do mojega, ako se ne koristi alhemija, maltene se u inventar i ne ulazi... pogotovo u drugom delu...
Nisi bas u pravu. Uzmi za primer jednu od najboljih RPG igara svih vremena Planescape: Torment, u njoj mozes preci 90% sadrzaja bez ikakve borbe.

A sto se tice borbi u RPG igrama slazem se sa Neutrinom da je bolja takticka borba nego akciona, a mislim da se veliki broj ljubitelja RPG-a slaze samnom(to je i razlog zasto su vratili takticku borbu u DA3).
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 11:26   #1066
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa nisu je ni izbacili iz dvojke. Sem ako pod taktickom borbom ne mislis na kameru.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 11:30   #1067
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Jeste borba vazna i sve to stoji, ali posebno u Witcheru nje treba da ima relativno manje, u knjigama Geralt ako izvuce mac jednom po poglavlju to je akciono poglavlje, pametan role-playing a ne hack&slash je jaka strana i sveta i igara.

Borba u dvojci je bila prilicno teska na pocetku i, iako dobro uradjena, imala je dosta propusta koji su izazivali frustraciju. Najveca graska ej sto su narusili balans skill-a i incremental difficulty-a na veoma los nacin za jedan RPG, uigran, spretan i brz na prstima igrac, imao je ogromnu prednost, dok je igrac koji to nadomesta smislenim odlukama u razvoju i opremanju lika stavljen u nezavidnu situaciju.

Nije im ovo DMC ili slican h&s, ovo bi trebalo da je punokrvni RPG, gde prednost ima onaj ko pametno i promisljeno donosti odluke pre i u borbi a ne onaj kome su prsti evoluirali u skladu sa dzojpedom. A i ono sra%e sa easy modom, kao fazon vi sto hocete za rp-ujete za vas evo borba za decu da se ne bi naprezali pa onda uzivajte u prici, ludi Poljace, ne igramo avanturu, borba u Baldur's Gate-u nije bila laka ali nisi morao biti twicher.

Ne mora potezna borba biti, nek naprave korektan borbeni sistem tipa Mount&Blade ili ME3 (korektan ne savrsen) niko ne trazi stelarnu borbu u punokrvnom RPG-u, za to postoje dedicated igre, sistem samo treba da radi i da se daleko vise oslanja na razvoj lika nego na reflekse.

Znam da bi neki ljudi hteli sve, ali to nemoze, kad mi se igra Dark Souls znaci da mi se igra Dark Souls (jedan od boljih sistema borbe, ikad) ali kad mi se igra Witcher to znaci da mi se ne igra Dark Souls. Poredjenje mozda izgleda glupo onima koji su Witchera na najtezem obrtali bez ulaganja poena, bez po muke ali ja ne zelim da usavrsavam reflekse, loadujem borbe po par puta i rollujem se beskonacno oko neprijatelja, po meni ideal bi bila tecna sinematicna borba koja se umnogome oslanja na build lika.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
filpan (8.6.2014)
Stara 8.6.2014, 11:34   #1068
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Nisi bas u pravu. Uzmi za primer jednu od najboljih RPG igara svih vremena Planescape: Torment
Kako nisam u pravu? Torment spada u tih 1%.

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
A sto se tice borbi u RPG igrama slazem se sa Neutrinom da je bolja takticka borba nego akciona, a mislim da se veliki broj ljubitelja RPG-a slaze samnom(to je i razlog zasto su vratili takticku borbu u DA3).
Veliki broj ljubitelja RPG-a se slaze, jos veci se ne slaze. Zato vecina RPG igara ima akcionu borbu. Sem toga reci Dragon Age i taktika bas i ne idu zajedno...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 12:16   #1069
Slavisa14
Član
 
Član od: 29.1.2012.
Poruke: 93
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 66 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sutra bi trebalo da prikazu na E3 novi cinematic trailer za javnost.
A gaming novinari opet imaju sansu da vide gameplay iza zatvorenih vrata.
Slavisa14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 12:26   #1070
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: The Witcher 3

Sve je to lepo, ali mogli bi i publici da pokazu bar 5 minuta gameplaya, od proslog E3 nas drze na žaravici
Biće ovo dobra igra nema sumnje!
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 12:37   #1071
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Borba u 2-ci je načelno ok ali joj stvarno treba malo peglanja. Delom je istina ovo što Equilibrium priča. Ja se na početku nisam osećao toliko slabo jer mi leži takav stil borbe ali sam se kasnije pomalo i smorio. Uđem među narod i malo ih bijem, malo se oni ubijaju na Quen sign. Bilo kakav taktičan pristup borbi je postao nepotreban i igrao sam se ostalim znacima samo da razbijem monotoniju. Takođe je relativno rano i svaki vid alhemije i craftinga postao izlišan, looting u većini slučajeva postao smarajuć... Igra je uprkos tome bila vraški dobra i zanimljiva zahvaljujući odličnoj priči, level dizajnu, likovima, izborima... Ali činjenica je da itekako imaju na čemu da rade, pogotovo kad je u pitanju ta srž RPG-a u vidu napredovanja i građenja lika. Pošto deluju kao ljudi koji umeju da slušaju konstruktivnu kritiku, verujem da 3-ka neće imati iste boljke.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 12:51   #1072
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Cinjenica je da su im ruke vezane po tom pitanju.

Koliko to vrsta oruzja i oklopa moze geralt da nosi? Koliko magija moze da koristi? Lore je dosta ogranicio razvoj lika i opreme. Jednostavno nemaju mnogo prostora za manevrisanje.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 12:55   #1073
Slavisa14
Član
 
Član od: 29.1.2012.
Poruke: 93
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 66 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

Citat:
Srdjan Novitovic kaže: Pregled poruke
Sve je to lepo, ali mogli bi i publici da pokazu bar 5 minuta gameplaya, od proslog E3 nas drze na žaravici
Biće ovo dobra igra nema sumnje!
Slazem se. Inace, deo snimka gameplaya od prosle godine je bio procureo na internet. Cak sam i ovde postavio link za download.
Slavisa14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 13:38   #1074
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Cinjenica je da su im ruke vezane po tom pitanju.

Koliko to vrsta oruzja i oklopa moze geralt da nosi? Koliko magija moze da koristi? Lore je dosta ogranicio razvoj lika i opreme. Jednostavno nemaju mnogo prostora za manevrisanje.
Pa nije problem u kvantitetu nego u primeni onoga što imaju. Npr. svaki put kada sam kupio fancy oklop ili mač (ili se trudio da ih napravim), koji su u tom trenutku koštali prilično (trebalo dosta muke da nađem sav meterijal), nije prošlo puno pre nego što iz čista mira nađem jednake ili čak bolje. Takođe nikada nisam naleteo na protivnike zbog kojih sam poželeo da imam neke druge skilove razvijenije, neku drugu vrstu oružija ili oklopa pri sebi... Možda sam ja nešto pogrešno radio ali sam vrlo brzo prestao da osećam potrebu i zadovoljstvo u biranju opreme, skillova, taktike... Tj. igra je ispala fenomenalan akcioni, story driven RPG sa prilično tankom komponentom vezanom za razvoj lika. Sada kada je reč o open worldu, taj deo prosto mora da bude bolje ispeglan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 13:52   #1075
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 14:45   #1076
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Cetvrto: Veze s vezom...

To poslednje sto si naveo nije razvoj lika u RPG-u (pristup borbi). Ovo je http://www.mobygames.com/images/shot...s-of-skill.jpg , http://vnmedia.ign.com/witchervault..../rpgplays2.jpg . Verujem da ce skill tree u trojci biti bogatiji,ali verovatno ne mnogo.

Od opreme, dzabe se nadas i ocekujes, macevi (srebro,steel) i light oklopi kao do sada su jedino potvrdjeni. U to spada i "speciajlna witcher oprema" koja nije bas nesto novo http://cloud.steampowered.com/ugc/54...8519076A44C50/ , samo ce zbog open worlda biti jos zanimljivije traziti je.

Tu je pomocna oprema (nozevi,napici ,bombe,zamke ,sada i samostrel) koja je postojala i ranije. Nemaju prostora za nekakav veliki napredak, jer je to to. Znaci light armor i dva maca + witcher signs + pomocna oprema. Kao i do sada. Verovatnije ce izbor biti bogatiji, ipak je igra mnogo veca,ali srebrni mac je srebrni mac.

Poslednja ispravka: Bascelik (8.6.2014 u 15:01)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 14:58   #1077
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Veliki broj ljubitelja RPG-a se slaze, jos veci se ne slaze. Zato vecina RPG igara ima akcionu borbu. Sem toga reci Dragon Age i taktika bas i ne idu zajedno...
"Veći", "još veći", "većina"... Kad ljudi krenu da se razbacuju ovakvom kvazi "statistikom" uz koju ne mogu da ponude nikakve opipljive brojeve već uzimaju sebe kao isključivi faktor u statističkom uzorku odmah znam dokle je rasprava došla.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 15:03   #1078
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa sta da ti kazem ? Ti onda uzmi i izracunaj sam. Valjda umes da brojis do 20 ili 30. Sa jedne strane stavi RPG igre sa akcionom borbom,sa druge sa taktickom,pa vidi kojih ima vise,pogotovo u poslednje vreme. Mozes tome ,ako hoces i broj prodatih primeraka. Nije sad to nekakva visa matematika...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 15:07   #1079
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: The Witcher 3

Geralt generalno i mora da nosi light armor,jer nijedan "jaci", odnosno heavy ne priliči njegovom stilu i načinu borbe(mnogo pirueta, mnogo rolanja ,generalno mnogo kretanja). Voleo bih da malo zakomplikuju alhemiju, odnosno spravljanje i koriscenje napitaka. Dok mi je u prvom delu alchemy bila solidno odredjena, čini mi se da su je u drugom delu nekako pojednostavnili, jednostavno, do kraja igre sam imao stvarno gomilu, ali gomilu napitaka koji su mi trebali i koji mi nisu trebali, tako da bi bilo lepo da taj segment malo "otežaju"
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 15:53   #1080
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Одг: The Witcher 3

Ja kolko se secam, kada se bira nivo tezine - pise ispod koliko je znacaj alhemije.

Kad sam na normalu prelazio, imao sam i ja viska svega, ne samo napitaka. Na dark nivou tezine - to nikako nije bio slucaj, jer si pre svakog duela morao biti dosta pripit, a uz to si morao da koristis i bombe i throwing knives i magije i da takticki prilazis svakoj situaciji.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Asmodeus (8.6.2014), Krilce (8.6.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com