Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2014, 22:21   #1
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom LapTop ne prepoznaje Hard Disk

Pozdrav imam problem da mi laptop uopste ne pre poznaje hard disk imam 2 hard diska u laptopu oba su po 1TB C(1000gb) i D(1000gb). I na C mi je sistem i tako neki programi a na D mi je isto deo programa i po koja igrica uglavnom nbt to. Juce je sve normalno radilo pa i danas cak i instlairao sam neku igru na njega(D) i usaoo u nju al sam je spustio dole i otisao nesto da radim znaci igra je bila spustena i nikakvo opeterecenje na racunaru nije bilo nista bukvalno i posle kad sam se vratio izasao iz igre i sve normalno nikakvih problema al pola sata nakon toga kad sam krenuo da udjem u neki program izbacilo mi error(neki nisam zapamtio koji). Uglavnom ja sam posle toga restartovao racunar i opet probam da udjem u isti program kad puf izbaci mi da ne moze da ga nadje i bla bla... i onda ja odem u my computer da vidim sta se desava i imam sta i da vidim http://www.dodaj.rs/f/1q/bS/25JZeYXt...206-210940.png (vidite sad kako ispod C ima kolko je zauzeto memorije a ispod D nema tako je i ispod D pisalo) i onda kad pokusam da udjem u D izbaci mi ovo http://www.dodaj.rs/f/C/3K/1Tc529Ih/...206-211325.png ...
Uglavnom ja sam posle probavao vise puta da upalim i ugasim racunar al kad god sam ga palio tokom ocitavanja logoa kad se upali ispustao je neke zvukove bas u predelu hard diska tipa kao tk tk tk tk pa onda zapisti pa opet tk tk tk i digne sistem... Isto tako tokom jednog od paljenja tokom trajnja logoa izbacio kao neki repair D drivera i ja sam ostavio da se taj repair obavlja medjutim on je na nekih 43% zapucao i tako stojao nekih 45min i meni dopizdilo da cekam i ugasio racunar posle toga mi nije vise izbaciao nikako taj repair... Takodje kad probam da restartujem racunar tokom restarta uopste se ne ugasi nego sa sitema prebaci na crn ekran i tako stoji dok ga ja ne ugasim rucno... i primetio sam da radi nesto sporije nego uobicajeno sto radi nema onu brzinu ko sto je juce imao i to se sve izdesavalo od tog trenutka kad ne prepoznaje taj D disk iako ja nemam nista vezano ni za sistem ni ni zasta na njemu sem nekih programa i igara...
Znam da sam roman ispisao al ako ima neko kome nije tesko da procita i da mi pomogne da znam dal da nosim racunar u neki servis ili je mozda do sistema inace instalirana je windows 8mica orginalna iz radnje...
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2014, 17:18   #2
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: LapTop ne prepoznaje Hard Disk

Prvo ja mislim da ti tu imas jedan hard disk a dve particije... dr jesi li skenirao hard na viruse, ili ono chek for erors... probaj preko sentinela da vidis u kakvom ti je stanju hard disk... idi u properties pa vidi u kom ti je formatu disk d da li je fat32, ntfs itd...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2014, 17:34   #3
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: LapTop ne prepoznaje Hard Disk

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Prvo ja mislim da ti tu imas jedan hard disk a dve particije... dr jesi li skenirao hard na viruse, ili ono chek for erors... probaj preko sentinela da vidis u kakvom ti je stanju hard disk... idi u properties pa vidi u kom ti je formatu disk d da li je fat32, ntfs itd...
Ma 2 hard diska ima znam kad sam otvarao jos pre par meseci da vidim kolko parsine ima i onda sam otvorio prvi poklopac de se nalaze HDovi i video da ima 2 komada i skontao da moram da odvrnem jos jedno 10ak srafova da bi dosao do procesora kulera i ostalih gluposti i odustao jer me mrzelo a i evo ti citaj na interentu random rewiev od laptopa sto sam nasao i oni pisu da ima 2HDa.
" Our review unit (X875-Q7390) bla bla bla . Its other specs include 16GB of RAM, 1TB 5,400-rpm hybrid disk drive and 1TB 5,400-rpm hard drive".

Inace malo pre sam skenirao disk na viruse nema nista ,da checkujem errore ne mogu jer mi izbaci da ne moze da ga checkuje jer windows ne moze kao da pristupi disku... a ovo da li je Fat32 ili ntfs nigde ne pise ili ja ne znam da nadjem
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 2:00   #4
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: LapTop ne prepoznaje Hard Disk

Desni klik na My Computer ili This PC (win 8) -> Manage -> Disk Management, tu ces videti koji file system je na toj particiji ako se uopste pojavi u listi.

Probaj da azuriras drajver za disk kroz Device Manger...

Skini Hard Disk Sentinel pa vidi sta ce ti reci ili pokreni check disk desni klik na D disk -> Properties -> Tools tab -> Check opcija

Taj zvuk sto si cuo, moze a i ne mora da znaci problem.

Na kraju postoji sansa da si tokom otvaranja mrdnuo neki od konektora za hdd pa sad imas I/O (input/output) error.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sata 3 hard disk na sata 1 ploči - da ili ne? Makica70 Nosači podataka 16 4.1.2014 18:25
D3 spržio hard disk? salealexic Nosači podataka 9 12.11.2013 23:57
Ne prepoznaje hard disk zakzizu Kvarovi 1 22.5.2010 7:19
Ne prepoznaje hard disk kec242 Nosači podataka 4 26.4.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com