Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2017, 17:47   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

U ovom opisu ću se brzo osvrnuti na svoje lične utiske o dva popularna kineska modela slušalica. Naručio sam ih oboje i testirao oboje, pa evo konačno i da bacim utiske.

XIAOMI XYBRID

U zavisnosti od akcija i sreće mogu nabaviti za 16-25 $ iz Kine, ili ~3000 din na KP. Paketić je mali i simpatičan, u njemu dolaze 4 veličine gumica što je baš lepo. Izrada je odlična, aluminijum, kevlar... i sve to zaista izgleda mnogo skuplje nego što jeste. Fotke su sa neta, mrzi me da slikam sada:

Spoiler za Slike slušalica:




Zvuk - Specifikacije i priče o dual drajverima možete da nađete i sami, pa ću ja preći direktno na zvuk. Nakon sve dreke i halabuke, kratko i jasno - nisam zadovoljan zvukom. Bas je izažen ali u nekoj razumnoj meri, srednji tonovi su malo anoreksični a visoki metalizirani. Kada se sve to spoji u celinu i uporedi sa nekim renomiranim slušalicama, Xiaomi Hybrid zvuči kompresovano, bez dovoljno dinamike i detalja.

ROCK ZIRCON

Po mnogim komentarima odlično izbalansirane i detaljne slušalice, kažu mnogi još bolje od Xiaomi modela. Možete da ih nahvatate za 15-ak € u Kini obično, ili za 10-12€ ako naletite na akciju. Kod nas su nešto preko 2000 din. Slušalice su izrađene od cirkona, izgledaju zanimljivo, kabal je opleten, umetci za uši nisu gumeni već silikonski što je odlično - jedni od boljih koje sam probao.
Spoiler za Slike:




Zvuk - Vrlo slična priča kao sa Xiaomi Hybrid. Bas jak, srednji tanki, visoki metalizirani... samo što mi se čini da je bas ovde još naduveniji i neprecizniji, i ceo balans frekvencija je još više V-shaped. Kao i kod Xioami modela zvuku fali dinamike i prostornosti.

Zaključak za oba modela

Ove slušalice po mom mišljenju dele više sličnosti nego razlika, ali Xiaomi ipak nude bolji balans i utegnutiji bas, tako da po meni vrede doplate. I jedne i druge slušalice su testirane na Redmi 3 telefonu gde već daju svoj maksimum.. tj. prelazak na odličan HRT microstreamer DAC im praktično ništa ne znači i ne čuje se neka primetna razlika. Za poređenje, na skupljim Sennheiser CX-300 II (~50 €) i Beyerdynamics DTX 41 (~35 €) itekako čujete koliko je Redmi 3 ograničen i koliko DAC bolje zvuči.

Dakle, ako ste do sada imali samo Genius, Hama... bubice, ovo jeste napredak i kvalitet izrade je fenomenalan. Međutim ako ste već imali nešto od poznatijih brendova poput Sennheiser, AKG, SoundMagic, Beyerdynamics, Denon... bilo šta od 30+ €... nema nikakve potrebe da se cimate sa ovim modelima. Sve one priče kako zvuče kao 2-3 puta skuplje slušalice nemaju veze sa realnošću, prosto ljudi vole čuda i vole da izmišljaju kako imaju iskustva koja nemaju i tako legenda raste... U realnosti ovo su slušalice koje zvuče OK za svoju cenu. Meni lično ovaj V-shape odziv i metalni prizvuk ne prijaju.

Poslednja ispravka: Aibo (27.3.2017 u 21:18)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (27.3.2017), simke85 (27.3.2017)
Stara 27.3.2017, 18:00   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

Ja sam imao Sennheiser CX-150, pa Xiaomi Piston 2 i sada imam Panasonic RP-TCM125.
Sennheiser su mi bile najbolje, dok Xiaomi ima dobar kvalitet izrade ali ne tako dobar zvuk.
I meni se čini da su sve Xiaomi slušalice prosječne i da nisu toliko dobre kao što se piše.
Ovi brendovi koje si naveo imaju neuporedivo bolje slušalice, ali naravno da kvalitetan zvuk košta dosta više.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 19:03   #3
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

Nisam cuo za Xiaomi modele do pre neki dan kad mi je u drugoj temi doctor preporucio. Citkao sam malo i narucio one najnoviju, 5. generacija Pro ili Pro HD, kako god. Javljam utiske kad stignu, mada nisam toliko kompetentan da objasnim sta je dobro sta je lose, jednostavno osetim da li mi se svidja zvuk ili ne, i tako je sve to subjektivno...

Poslednja ispravka: nexexcalibur (27.3.2017 u 19:15)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 19:52   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

Jes' vala subjektivno. Ja moje Hybrid koristim već nekih godinu i nešto i baš sam zadovoljan ali to je verovatno u skladu sa tim kakvu muziku slušam i za šta ih koristim. Mid-range im je slabiji i definitivno su V-shaped ali za te pare je taj kvalitet zvuka i više nego pristojan a uz to dobiješ i jako dobar kvalitet izrade. Barem je tako u mom slučaju.

Generalno, ljudi dosta pljuje i CX-150 jer im ili ne odgovara zvuk ili imaju previsoka očekivanja dok se opet gomila njih kune u te sluške... Ista priča i sa Xiaomi brendom. Ipak je ovde reč o jako jeftinim slušalicama i ne treba ih mnogo kuditi.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 21:02   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

CX-150 imaju prenaglašen bas i možda je to razlog zašto se nekome sviđaju, a nekome ne.
Xiaomi je sveukupno solidan sa posebnim akcentom na kvalitet, Piston 2 su od metala a kablovi su presvučeni nečim kao konopac.
Loše sam napisao iznad da imaju "ne tako dobar zvuk".
Nemaju posebno dobar zvuk, ali daleko je to od lošeg, ali sve zavisi od ukusa, kao što ste i vi napisali.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 2:00   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

Da dodam da ja definitivno ne mislim da su slušalice loše, naprotiv imaju zvuk koji odgovara ceni i druge kvalitete poput izrade i materijala koji su iznad svoje cene. I nemam apsolutno ništa protiv toga da ih bilo ko kupi, možda ću i sam da ih preporučim nekome sutra u skladu sa njegovim novcem i muzičkim izborom. Samo sam valjda očekivao nešto više povučen svim onim hvalospevima po internetu, ima ljudi koji su mrtvi ozbiljni poredili ove slušalce sa 3 puta skupljim modelima, a to je već prenaduvana bajka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 2:19   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
...ima ljudi koji su mrtvi ozbiljni poredili ove slušalce sa 3 puta skupljim modelima, a to je već prenaduvana bajka.
Treba čovek da ume da odoli hajpu i mentalitetu mase. Koliko para - toliko muzike, posebno kada je u pitanju audio oprema. Fora je što ima i skupljih slušalica koje zvuče isto ili gore od ovih pa ljudi onda krenu da ih porede sa njima. Nisu Xiaomi sluške izuzetne već te skuplje slušalice nude manje nego što treba za uložen novac. Xiaomi i slične jednostavno vrede onoliko koliko ih platiš, do poslednjeg dinara i dobro su zaokružen proizvod.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 23:52   #8
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

Koristio sam dugo Xiaomi Hybrid, i bio sam prezadovoljan,i sa zvukom, i sa izradom. Da napomenem da sam ih koristio samo za slusanje muzike na mobilnom telefonu, i to uglavnom na mobilnim koji imaju vrhunski zvuk i glasnocu, ali bitnija mi je cistina zvuka. Sad sam presao na HTC Hi-Res slusalice, i mozda su meni za nijansu bolje od xiaomija, ali po kvalitetu izrade i kabla nisu ni prici. Smatram da su Hybrid najbolja kupovina za cenu koju kostaju, ako imaju neke slusalice koje kostaju isto a da su bolje, preporucite ih ovde, mene interesuje.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Xiaomi Hybrid In-Ear Picard Zvuk na računaru 1 27.1.2016 22:11
Xiaomi Mi Laptop Isko Prenosni računari 3 4.1.2015 11:06
[Android] Rock Band za Android Sh0m1 Igre za mobilne telefone 0 2.9.2011 0:51
Virgin Radio Classic Rock vladale Zanimljive Web lokacije 2 26.2.2006 1:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com