Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.7.2019, 21:56   #1
Shone_King
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 773
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka
Određen forumom Monitor do 300e ali ..

Pozz ljudi, dosta me bas nije bilo na forumu, malo sam se iskljucio iz price oko kompova i dosta toga me je zgazilo, pa samim tim nisam uopste informisan oko novijih tehnologija izrade istih, kvaliteta, itd..

Naime, poenta teme..do skora sam koristio 32" Samsung TV kao monitor, ali posto sam renovirao sobu itd, radno mesto za racunar se izmenilo, samim tim i ovaj TV mora da vrati svoju funkciju, a komp da bude na drugom mestu, pa dolazim do problematike monitora.

Potreban mi je monitor, pre svega sto vece dijagonale, radne povrsine. Najvise sto na racunaru radim je video montaza ozbiljnija, poneki PS projekat (nista ultra profi) surfovanje netom, i povremeno igrice (PUBG, WOT, CoD itd..) i po koji film.

Citao sam 20ak tema ovde, i vise, i dosta sam u dilemi. Svidjaju mi se monitori Ultra Wide tipa sa zakrivljenim ekranom, i naleteo sam na jedan
LG primerak : https://www.lg.com/rs/monitori/lg-34UM69G
Koji mi dosta zanimljivo izgleda?
Uz njega tu je i ovaj: https://www.gigatron.rs/monitori/lg_led_34wk500p-160513
Koji nije zakrivljen, e sad, poenta price je, koliko je dobro sto je zakrivljen? Koje su mane, da li biste mi preporucili nesto drugo, bolje, kvalitetnije i funkcionalnije, odnosno koja su vasa misljenja za isti, i preporuka za neki od tih ili neki drugi??
Unapred zahvalan svima na svakom odgovoru.
Shone_King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2019, 15:01   #2
Shone_King
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 773
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Monitor do 300e ali ..

Niko, nista? :/
Shone_King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2019, 17:15   #3
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Monitor do 300e ali ..

Mozda je do naslova, puno zvuci ko standardan click bait
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2019, 0:07   #4
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Monitor do 300e ali ..

koliko vidim, ni jedan od ova dva monitora nije zakrivljen.
ono sto mene odbija od oba modela je jako niska rezolucija za tu velicinu pa bih preporucio da pogledas neki 3440x1440p model ili ides na manju dijagonalu uz nizu rezoluciju.
jedina prednost 1080p rezolucije je manja graficka zahtevnost ali je zato sve ostalo na strani 3440x1440 sto je i neki danasnji standard za ultra-wide.

ultra-wide je odlicna stvar, ja sam bukvalno progledao i sada ne bih mogao ni da zamislim vracanje na normalan wide ekran, narocito mi 24" sada deluje kao igracka.
imam monitor sa malo agresivnijom zakrivljenoscu od 1900R dok vecina modela ima 3800R i to mi je bila jedina cudnjikava stvar kad sam prvi put upalio i seo za monitor ali sam se bukvalno nakon 2 sata toliko navikao da je sada uopste ne primecujem i bas puno znaci na ovoj dijagonali.

nemam iskustva ni sa jednim od gore navedena dva modela ali sam ti mozda malcice pomogao...
RedMantella je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RedMantella na korisnoj poruci:
Shone_King (7.7.2019)
Stara 7.7.2019, 19:09   #5
Shone_King
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 773
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 91 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Monitor do 300e ali ..

Citat:
rellik kaže: Pregled poruke
Mozda je do naslova, puno zvuci ko standardan click bait
Lol moguce hahahaha ali nije

@RedMantella Jeste jedan, ali nesto minimalno, bar tako pise..kolko procitah
Da, to je i meni stvar koja mi je zapala za oko, nije problem za graficku zahtevnost, meni je dijagonala bas bitna, jer dosta radim Video Montazu, samim tim preglednost i radna povrsina mi igraju ulogu mnogo. Da, meni se zapravo mnogo mnogo svidela Ultra Wide prica, ali sve ispod 32 je malo...meni je odlicna stvar sto je agresivnija zakrivljenost. Mozes li mi reci koji model imas ? Jesi naravno, svaki odgovor mi znaci zaista, veliko hvala i unapred !
Shone_King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2019, 19:27   #6
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Monitor do 300e ali ..

pro tip: ne veruj opisima sa domacih sajtova

povedi racuna ipak u vezi graficke zahtevnosti ako radis nekad nesto iole zahtevnije, posebno ako hoces da odigras i neku moderniju igru sto je takodje uzivanje na ovakvom ekranu jer 3440x1440p monitor ima skoro 5 miliona gladnih piksela koje treba nahraniti...
ako se bavis bilo kakvom video/foto obradom onda je svakako jos veca preporuka da ides na pomenutu rezoluciju. dosta ljudi se zali da im je slika mutnjikava vec na obicnom 27" monitoru uz 1080p. mada plasim se da ce ti trebati poprilicno veci budzet za takvo nesto.
baci pogled na LG 34UC88-B model koji spada u jeftinije.
sto se video montaze tice, svi hvale zakrivljenost i kazu da im mnogo pomaze 21:9 odnos dok recimo polovina ljudi koji rade nesto super precizno u foto obradi ipak kaze da im je zgodniji non-curved ekran... ali sve je to individualno.
ja povremeno odradim po koji web sajt i ovakav ekran mi je ogroman plus u svakom pogledu a tu je i IPS panel koji dodatno pomaze kad su boje u pitanju.

imam Alienware AW3418DW.
RedMantella je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop do 300e Endless Šta da kupim? 1 4.8.2013 16:25
TV za 300e? NeleTK ŠDK - Foto i audio/video 20 22.4.2013 12:14
Komp za 300e sa monitorom Marko069 ŠDK - Osnovne komponente 12 1.7.2010 3:25
Komponente u kućištu za 300e Željko Šta da kupim? 8 28.11.2009 2:34
Digitalni fotoaparat - prosumer, do 300e? Master Neo ŠDK - Foto i audio/video 16 24.10.2007 4:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com