Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2016, 10:04   #621
R1cavella
Novi član
 
Član od: 13.10.2015.
Poruke: 14
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Resen problem, problem je bio DX12, koji radi po difoltu. Vracanjem na DX11 to je sasvim druga igrica.
Stvarno je mnogo bolje sada.
Kako ovi sati lete.
R1cavella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 18:03   #622
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Zanimljivo mi je sto pod filterima za modove u server browseru nema mod operatiions. A u glavnom meniu igre ima opcija operations.
Odigrao sam jednu partiju pred kraj vremena koje mi je ostalo i odusevio sam se.
Stvarno sat i 20 minuta je trajala partija i jedva ziv ostadoh
Posle 1h konstantne borbe vec krece da biva bitno kome ce sav taj trud da padne u vodu a ko ce da dobije partiju.
Pritom non stop se napreduje u sektorima (nazaduje ako ste u odbrani) i stvarno se za tih 1h prodje dosta terena
i trnja. Nije ono vrtis se u krug oko 5 zgrada 1h pa kao sta...
Sve u svemu uzimam ovo. Muci me samo sto na low radi lose..Pomoglo malo gasenje dx12 ali i dalje ima mucenja. No otom potom...
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 18:41   #623
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
No otom potom...
Hteo si reći Otomane potamani?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 1:36   #624
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Hteo si reći Otomane potamani?
Heheh
hteo sam reci treba mi da osetim onaj miris kad otpakujem novu graficku. I procesor sto da ne..
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 6:49   #625
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Osim vizualnog dijela, nije ni malo sofisticirana. Poprilicno plitka i arkadna sa 0 taktike. BF je arkadan ali je ovo next level. Definitivno se igra kao Team Fortress 2.

Nema nesto da me drzi. Brzo dosadi. Grafika je fantasticna ali nakon pola sata igranja se navikne pa ostane cisti gameplay koji je prost i jednodimenzionalan.

Tacno se vidi da idu receptom hardlinea, najgore BF igre u serijalu. Histericno prebrzo cartoonish kretanje definitivno nije sto je BF trebao biti.

Mnogo su se odalji od serijala bez obzira sto su i BF3 i 4 run and gun ali BF3 za ovo izgleda k'o ARMA. Uporedo igram prvi titanfall i TF je bar dva puta kompleksnij od ove bezglave trke.

Sreca pa ima ovaj Origin Access, u suprotnom bi bacio 50-60€. Ovako ode 4€, nije mi zao ali u ostalom, ima jos dosta igara koje se mogu provrtiti do isteka mjeseca. Bilo bi zgodno i da titanfall 2 ponude da se proba obzirom da nije bilo PC bete.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
Isko (15.10.2016)
Stara 15.10.2016, 11:37   #626
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Re: Battlefield 1

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Osim vizualnog dijela, nije ni malo sofisticirana. Poprilicno plitka i arkadna sa 0 taktike. BF je arkadan ali je ovo next level. Definitivno se igra kao Team Fortress 2.

Nema nesto da me drzi. Brzo dosadi. Grafika je fantasticna ali nakon pola sata igranja se navikne pa ostane cisti gameplay koji je prost i jednodimenzionalan.

Tacno se vidi da idu receptom hardlinea, najgore BF igre u serijalu. Histericno prebrzo cartoonish kretanje definitivno nije sto je BF trebao biti.

Mnogo su se odalji od serijala bez obzira sto su i BF3 i 4 run and gun ali BF3 za ovo izgleda k'o ARMA. Uporedo igram prvi titanfall i TF je bar dva puta kompleksnij od ove bezglave trke.

Sreca pa ima ovaj Origin Access, u suprotnom bi bacio 50-60€. Ovako ode 4€, nije mi zao ali u ostalom, ima jos dosta igara koje se mogu provrtiti do isteka mjeseca. Bilo bi zgodno i da titanfall 2 ponude da se proba obzirom da nije bilo PC bete.

Steta nije mi laptop tu pa da probam ovo... @jonathan Reci mi BF1 ili Titanfall 2?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 11:49   #627
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Nisam probao TF2, bila je beta samo za konzole ali mislim da cu BF1 pare prebaciti na TF2 ove godine.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 12:13   #628
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Thumbs up Re: Battlefield 1

Odlična igrica, dosta zabavnija i mnogo lepše mape od BF4. Ona gradska mapa, toliko detaljno urađena, toliko štekova, prolaza i raznovrsnosti, ful ful ful. Tek sad se vidi koliko su bf4 mape jednostavne i bez smisla.Grafika prelepa, zvuk toliko dobar da imam osećaj kao da sam ja bukvalno tu u bitci na licu mesta. Dosta brži gejmplej od prethodnika tako da nimalo nije dosadno. Jedva čekam da izađe igra.
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 12:16   #629
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Nisam probao TF2, bila je beta samo za konzole ali mislim da cu BF1 pare prebaciti na TF2 ove godine.
Zalis se na brzinu i kompleksnost igre a kupices 3x brzi cod like FPS gde ce postojati 2-3 najbolje taktike koje će korstiti 90% igraca jonathane sine ...
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 12:47   #630
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Haters gona hate...
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Morandi na korisnoj poruci:
gorgilije (15.10.2016), Leonida (15.10.2016), stankovic82 (15.10.2016)
Stara 15.10.2016, 13:39   #631
R1cavella
Novi član
 
Član od: 13.10.2015.
Poruke: 14
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Odlična igrica, dosta zabavnija i mnogo lepše mape od BF4. Ona gradska mapa, toliko detaljno urađena, toliko štekova, prolaza i raznovrsnosti, ful ful ful. Tek sad se vidi koliko su bf4 mape jednostavne i bez smisla.Grafika prelepa, zvuk toliko dobar da imam osećaj kao da sam ja bukvalno tu u bitci na licu mesta. Dosta brži gejmplej od prethodnika tako da nimalo nije dosadno. Jedva čekam da izađe igra.
Upravo sam sve ovo hteo napisati. Isti osecaj. Fantasticna igra. Da dodam da sam sinoc odigrao partiju koju necu zaboraviti dok sam ziv. Koja borba. Zaustavicu se jer bi opisivao to tri dana.

@ Neka ljudi daju svoja misljenja, svi na to imaju pravo.

Ova igra je po meni pun pogodak.
R1cavella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 16:04   #632
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Igrao sam betu, odusevljen sam. Skidam upravo trial od 10 sati, zanima me da li je moguce igrati kampanju u trial verziji ili je samo mp ukljucen?


I ovo mi je odlicno sto pise na 33% downloada je vec moguce igrati. well played origin
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 16:18   #633
Vladica19
Veteran
 
Član od: 3.3.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 561
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Mozes i sp da igras.
Vladica19 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladica19 na korisnoj poruci:
OgnjenM (15.10.2016)
Stara 15.10.2016, 16:20   #634
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Osim vizualnog dijela, nije ni malo sofisticirana. Poprilicno plitka i arkadna sa 0 taktike.
Pa i Minesweeper možeš da igraš divljački bez ikakve taktike pa to opet ne znači da će svako tako da ga igra. Battlefield 1 čak uvodi neke novine tipa bojnog gasa i elitnih klasa (bacač plamena itd.) koje traži od suprotne strane da pravovremeno reaguje. Bojni gas recimo zahteva upotrebu gas maski i onemogućava precizno gađanje, bacač plamena sprečava kampovanje po budžacima. Plus, elitne klase teraju igrače da se zapravo bore oko tačaka gde se pickupi spawnuju a ne da bezglavo juri od tačke do tačke.

Zatim, kapitalni spawnovi tipa oklopnog voza, mornarice i cepelina koji zahtevaju momentalnu promenu taktike. Pa "levolution" koji kompletno menja taktičku sliku na terenu kada recimo iznenada padne magla i vidljivost postane toliko loša da PVO mora da se navodi po zvuku da bi čuo odakle dolazi protivnička avijacija, posebno ultra opasni bombarderi koji samo prospu tepih bombi po spawnu i preoru ga ko Marko Kraljević drum. Ista priča za peščane oluje koje bukvalno sprečavaju bilo kakvu upotrebu teške artiljerije osim ako recimo neko u timu ne navodi gađanje preko TS-a. Pa onda juriš bajonetima koji ostavlja opciju da se za samo par sekundi pretrči dovoljna razdaljina i iznenadi neprijatelj koji ne osmatra teren.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan unetom svežinom. Mape zaista deluju fantastično. Close quarters borba me podseća na Stalingrad mapu iz Medal of Honor (veliki broj prozora odakle neko u svakom trenutku može da pripuca) što je po meni veliki plus. Sa druge strane ogromni prostrani tereni pomešan sa tematikom jednog od velikih ratova daje taj neverovatno dobar osećaj povratka začetnicima Battlefielda i Call of Duty-ja (Battlefield 1942 i originalni CoD sa primesama United Offensive). Ono što me je takođe izuzetno oduševilo je ogroman broj ambijentalnih semplova koji simuliraju razgovor između saigrača u timu, po uzoru na Bad Company 2 koji je bio među prvim igrama koje su ovo počele da potenciraju. Našao sam se par puta u čudu kad sam čuo šta nemački vojnici međusobno pričaju tokom igre ili kako reaguju na uništenje nekog cilja

Jedina stvar koja me pomalo izluđuje je nerealno jaka konjica Mislim konj je za*ebao i tenk. Saspeš ceo MG šaržer u njega a on i dalje ide. Ovo će se svakako igrati ponovo čim izađe.

Citat:
OgnjenM kaže: Pregled poruke
I ovo mi je odlicno sto pise na 33% downloada je vec moguce igrati. well played origin
SP je kompletno dostupan nakon što download dostigne "Playable" marker. Za MP je ipak potrebno da igra bude potpuno preuzeta (100%).

Poslednja ispravka: Neutrino (15.10.2016 u 16:30)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Game fever (16.10.2016), gorgilije (15.10.2016), NjegovaWisost (15.10.2016), OgnjenM (15.10.2016), R1cavella (15.10.2016), Rkoma (15.10.2016)
Stara 15.10.2016, 20:25   #635
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Zalis se na brzinu i kompleksnost igre a kupices 3x brzi cod like FPS gde ce postojati 2-3 najbolje taktike koje će korstiti 90% igraca jonathane sine ...

Što se slatko nasmija. Dragi ti, sine, brzine kretanja su gotovo identicne. Uporedi verzije igara sa istim FOV pa se uvjeri sam. TF ima jedino brze tranzicije pri vertikalnom kretanju. A BF1 vojnik sa bajonetom.. come on.

Druga stvar, mogao sam reci da cu kupiti fifu, kakve to veze ima ? Nemojte biti ograniceni. TF i BF su razliciti kao nebo i zemlja. TF mora imati takvo kretanje radi drugacijeg 3D vertikalnog gameplaya. Ovdje ne. BF treba da bude sporiji, takticki radi horizontalnih objektiva, brzina kretanja treba da bude kao kada je izasao BF4 pa prije nego sto su je ubrzali za djecu koja su plakala i izbacili jioš akceleraciju. Ili da kretanje bude kao u BC2 jer igra vuce na real life okruzenje a ne futuristicke mekove. Te dvije igre su dovoljno razlicite da se jednako aktivno igraju.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 22:04   #636
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Što se slatko nasmija. Dragi ti, sine, brzine kretanja su gotovo identicne. Uporedi verzije igara sa istim FOV pa se uvjeri sam. TF ima jedino brze tranzicije pri vertikalnom kretanju. A BF1 vojnik sa bajonetom.. come on.

Druga stvar, mogao sam reci da cu kupiti fifu, kakve to veze ima ? Nemojte biti ograniceni. TF i BF su razliciti kao nebo i zemlja. TF mora imati takvo kretanje radi drugacijeg 3D vertikalnog gameplaya. Ovdje ne. BF treba da bude sporiji, takticki radi horizontalnih objektiva, brzina kretanja treba da bude kao kada je izasao BF4 pa prije nego sto su je ubrzali za djecu koja su plakala i izbacili jioš akceleraciju. Ili da kretanje bude kao u BC2 jer igra vuce na real life okruzenje a ne futuristicke mekove. Te dvije igre su dovoljno razlicite da se jednako aktivno igraju.
Trčanje because FOV because tranzicija pri vertikalnom kretanju. Ja tebe bukvalno ništa nisam razumeo
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 22:30   #637
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Vertikalno kretanje u BF-u ne postoju. Titan koristi đetpek i ostale parkor pyzdarije. To kretanje vojnika je brze ali horizontalno trcanje je gotovo jednako u obe igre. Nije titanfall brzi. Mozda je cak prvi titanfall sporiji.

A veci FOV daje utisak brzeg kretanja. To bi valjda trebao znati. Mnogi nekada porede gameplay konzolaske igre dok zapravo konzole imaju vecinom 60 FOV dok na računarima ide i do 120. Na 16:9 monitorima vecina igraca praktikuje 90-95. Ali opet, poredjenje tih igara nema smisla.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 22:44   #638
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
A veci FOV daje utisak brzeg kretanja. To bi valjda trebao znati.
Pa valjda je obrnuto - veći FOV znači i veći ugao objektiva kamere pa detalji u perifernom vidnom polju sporije izlaze iz kadra.

Al' nije ni bitno i dalje nemam predstavu zašto pominješ stvari koje pominješ.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 22:52   #639
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Uf, tebi manjka nekih osnova. Za pocetak: https://youtu.be/Se95M2ySzDI?t=33 (ovo se isto oplicira na kamere. Objektivi na recimo 15mm daju utisak brzeg kretanja nego na 50mm itd)

Ali hajd' da ne spamampo. Stvar ukusa. BF1 je eye candy u koju je ulozeno dosta truda ali je gmapley previse jednostavan za moj ukus. Daleko od toga da je krš.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 23:26   #640
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 1

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Što se slatko nasmija. Dragi ti, sine, brzine kretanja su gotovo identicne. Uporedi verzije igara sa istim FOV pa se uvjeri sam. TF ima jedino brze tranzicije pri vertikalnom kretanju. A BF1 vojnik sa bajonetom.. come on.

Druga stvar, mogao sam reci da cu kupiti fifu, kakve to veze ima ? Nemojte biti ograniceni. TF i BF su razliciti kao nebo i zemlja. TF mora imati takvo kretanje radi drugacijeg 3D vertikalnog gameplaya. Ovdje ne. BF treba da bude sporiji, takticki radi horizontalnih objektiva, brzina kretanja treba da bude kao kada je izasao BF4 pa prije nego sto su je ubrzali za djecu koja su plakala i izbacili jioš akceleraciju. Ili da kretanje bude kao u BC2 jer igra vuce na real life okruzenje a ne futuristicke mekove. Te dvije igre su dovoljno razlicite da se jednako aktivno igraju.
Nsam te bas u potpunosti shvatio bio.BF previse arkadan za tvoj ukus jer zbog brzine kretanja nece biti planskog gameplaya pa ces preci na potpunu arkadu sa jetpackovima,parkurom,grapling hookovima,slajdovima od po 10m,titanima sa rocket launcherima da bi zadovoljio potrebu za taktickim gameplayom ? Jel to to ?
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Battlefield 2 zona spalejela Mrežne igre 310 11.11.2013 1:27
Battlefield 2 worm4 Akcione igre 82 23.3.2012 15:36
Battlefield 1943! Cernobil Akcione igre 91 5.2.2011 22:56
Najbolja igra iz Battlefield serijala zidan grobar Akcione igre 24 29.6.2010 17:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com