Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2009, 15:41   #101
advancedo
Novi član
 
Član od: 25.9.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Hvala!

A da pitam koliko te je sve to kostalo? Troskovi uvodjenja itd sha vec

Ja trenutno imam net kod drugog provajdera i rekli su mi da ne mogu imati tv dok ne predjem kod njih. sto cu najverovatnije i uraditi ako budem uvodio tv. tj ako je jefitnije od kablovske a dobro je.
advancedo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 17:27   #102
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

@ Advancedo

I jedno i drugo ima svoje mane i prednosti.
IPTV PREDNOSTI:

- perfektna slika
- programski vodič za nekoliko dana unapred
- mogućnost snimanja nekih tv kanala
- jeftina cena priključka

MANE:

- trenutno možeš da gledaš IPTV na samo jedan TV prijemnik (može i na više ali da svi gledaju isti program, korišćenjem RF izlaza i splitera)
- potrebno je izvesno vreme za prebacivanje sa jednog kanala na drugi (doduše u zadnje vreme je smanjeno sa 4-5 sec na 1-2 sec)
- slabija ponuda tv kanala (pre svega mislim na programe koji se emituju u kablovskoj :explorer, history, sport klub (+), cinemania, tv 1000, HRT 1 i 2, FOX life, FOX Crime...)

KABLOVSKA TELEVIZIJA PREDNOSTI:

- mogućnost gledanja na više tv prijemnika u isto vreme različit program ( ne odnosi se na digitalne pakete, tu je situacija ista kao i kod IPTV)
- "bolja" ponuda kanala (kažem "bolja" jer je o ukusima bespotrebno raspravljati, nekome je TV 1000 najbolji kanal na svetu, a nekome je najgori npr. ali je činjenica da ima veći izbor i trenutno malo bolji, naravno zavisi i od operatera koje programe emituje)
- teletext - toga nema na IPTV-u a na kablu ima (opet kome to treba)
- kablovski net koji bi trebalo da je bolji po pitanju PING-a, i bolje iskorišćenosti protoka, nema tzv. OVERHEAD zbog čega na ADSL-u uvek ima 85% iskorišćenosti protoka, ali i to opet zavisi kojeg provajdera zapatiš...

MANE:

- realno, i najbolja analogna slika je lošija od digitalne koju daje IPTV pogotovo na plazmama i lcd-ovima (nijanse su u pitanju ali ipak...)
- zavisno od operatera slika a i ponuda kanala variraju od extra do "dođe da se obesim kada sam i uveo ovog ?&%* operatera"
- skuplja cena priključka od IPTV-a
- nisu svi kabl. operateri i dobri distributeri slike i neta, određeno teritorijom koju zauzima dotični kabl operater (SBB, IKOM, KOPERNIKUS , RADIUS VEKTOR...)

Sve u svemu ne može čovek da bude baš načisto, ako ti treba za jedan tv u nekom jednosobnom stanu ili garsonjeri - IPTV, ako ti treba za svakog ukućana po jedan onda kablovska...
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick na korisnoj poruci:
Timemaster (5.6.2009)
Stara 5.6.2009, 18:10   #103
Timemaster
Član
 
Član od: 19.6.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 99
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Hvala maverick, dopunio si moj post, to su bile one stvari koje sam zaboravio . Ja živim sam u stanu, jedan TV, tako da mi problem ne pravi ta nemogućnost splitovanja na više televizora, i da, mana je što nema te kanale koje si nabrojao, sem što hrt1 i 2 ima kao i fox crime i fox life. Ali sve u svemu, ti odaberi šta ti najviše odgovara
Timemaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 21:00   #104
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Heh nisam znao da su na IPTV ubacili hrtove i foxove... Šta ću kada radim u kablovskoj...
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 17:35   #105
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Juce mi uveli. Radi extra. Sam ruter je vec svima valjda poznat. HG520s. Zakljucan je, moguce je samo ukljuciti ili iskljuciti wireless na njemu. Wireless inace radi jako dobro. Ima pristojan domet i ono, par puta mi pukla veza ali sam mnogooo udaljen (racunar od rutera) tako da nije ni cudo. Cudi me da radi uopste

Inace kvalitet internet veze mi je bolji sa njim nego sa starim havajcem onim roze belim. Pre mi je na primer brzina bila oko 3.6-3.8 megabita a latencija oko 40ms do verata a 30-ak ms do nekih servera na kojima se igram. Sad mi je brzina oko 4.5 megabita i latencija 14ms odnosno 20 ms u igrama.

TV radi extra. Slika je osetno bolja (doduse na LCD-u, na katodasu nisam video moze li se primetiti). RTS digital je prilagodjen widescreenu (nije veca rezolucija nego samo je vestacki skupljen pa kad dozvolim da se rasiri sve izgleda prirodno) tako da imam jedan kanal koji je extra kad pustim preko celog LCD-a

Menjanja kanala ide brzo. Mozda cak i krace od sekund, nemam cime da merim tako precizno... znaci neprimetno skoro.

Ukratko... TV je mnogo bolji nego SBB (ne mislim na D3 nego standardnu uslugu). Internet takodje ne pati naravno... jer veza ka centrali (koja mi se doduse nalazi na 20 metara od kuce) mi se krece oko 20 megabita tako da 4 megabita neta ne mogu da osete usporenje nikakvo... Ovo za 20 megabita znam jer kad su mi menjali centralu nisu aktivirali paket odmah i dok mi je bio neogranicen pristup isao sam na nekih 20-22 megabita.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 19:16   #106
Uros Ducic
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 302
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Uveo sam IP TV pre mesec dana i zadovoljan sam.Slika je zaista fenomenalna.Menu je takodje dobar.Jedina zamerka koju sam primetio je sporo prebacivanje na neki drugi program,i neretko se desava da se slika zamrzne pa moram da restartujem
I jos nesto.Nema mi nekih kanala koje sam imao na kablovskoj,na primer:Sport klub,RTL,Nova,Kanal D...
Uros Ducic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 19:48   #107
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Koliko kosta mesecno IPTV?
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 19:52   #108
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
masteri kaže: Pregled poruke
Koliko kosta mesecno IPTV?
sada dinar, a od kad krenu da naplacaju valja 590 din osnovni paket
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 9:34   #109
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

IPTV košta 590 dinara, meni su sad počeli da naplaćuju.
BTW Do 31.08. biće dostupni svi kanali po ceni osnovnog paketa a za naredne mesece će krenuti plaćanje paketa koji ste uzeli.

@Uros Ducic
Moguće je da će uvesti kasnije nove kanale, pošto do pre mesec dana nisu imali Avalu u ponudi. Od februara kad sam uzeo baza filmova im je bila oko 200, sada je oko 400 filmova. Što se tiče snimanja programa, neki kanali ne podržavaju snimanje programa(serija,filmova,emisija i sl.). Među njima su i RTS1 i RTS2 dok B92 podržava snimanje programa.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 9:47   #110
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Sigurno ce da sire ponudu kanala... ali i ovo sad sto ima nije lose uopste...

Inace Osnovni paket (koji je sasvim dovoljan) plus HBO paket (uz koji ako sam dobro razumeo se dobija mogucnost gledanje HBO Digital Video On Demand filmova besplatno) kosta malo manje od 1.000 dinara sto je meni sasvim okej, odnosno par stotina dinara vise od SBB-a koji mi nudi losiju uslugu i to bez HBO paketa...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 21:43   #111
Uros Ducic
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 302
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
DobroslaV kaže: Pregled poruke
IPTV košta 590 dinara, meni su sad počeli da naplaćuju.
BTW Do 31.08. biće dostupni svi kanali po ceni osnovnog paketa a za naredne mesece će krenuti plaćanje paketa koji ste uzeli.

@Uros Ducic
Moguće je da će uvesti kasnije nove kanale, pošto do pre mesec dana nisu imali Avalu u ponudi. Od februara kad sam uzeo baza filmova im je bila oko 200, sada je oko 400 filmova. Što se tiče snimanja programa, neki kanali ne podržavaju snimanje programa(serija,filmova,emisija i sl.). Među njima su i RTS1 i RTS2 dok B92 podržava snimanje programa.
I ja sam dobio Avalu i nadam se da ce uvesti te nove kanale,ali za sada to je samo mogucnost.
Uros Ducic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 16:33   #112
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Da li je dovoljno 4096/256 koje mi i dalje rade sa 80% kapaciteta za open tv.? Ali da i dalje net radi normalno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 16:48   #113
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Mislim da iptv vuce oko 6mbit/s (dodatnih naravno) i nema veze sa internet protokom koji ti placas (4mbit/s). Jedino da imas paket od 16mbit/s pa da se onda zabrines jer ce ti iptv skidati deo protoka... Zoves lepo ljude, oni sve srede, ako radi sve ok onda uzimas, ako ne radi - onda ne. Simple as that...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 19:20   #114
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Pre par dana sam uveo IPTV.
Cena ok, izbor kanala ok, prebacuje dovoljno brzo.

Ali u poslednjih par dana imam smetnje,
slika se "zakockasti" do bola, svako malo.

Bio neki pljusak pre dva dana, i taj dan samo "kocke" non stop.

Danas na svakih, recimo minut, smetnje. Užas.
Nijedan kanal ne može normalno da se gleda.

Da li je još nekom ovako?
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 12:48   #115
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Evo ja sad imam trenutno SBB (običan), da li da prelazim na IPTV? Imam 42" LCD.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 6:52   #116
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Evo ja sad imam trenutno SBB (običan), da li da prelazim na IPTV? Imam 42" LCD.
Zasto ne probas D3 ako si zadovoljan njihovim internetom?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 14:46   #117
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Zasto ne probas D3 ako si zadovoljan njihovim internetom?
To mi i jeste prvo palo na pamet. Međutim, ne znam puno o D3-u, pa ću morati da se raspitam. Da li i tu ima EPG i ostalo?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 16:41   #118
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Dok se ti raspitujes ja cu samo da ti preporucim (posto i ja imam 42" lcd) da obavezno uzmes nesto od ta dva... vredi zaista...

Takodje proveri da li na D3 salju neke kanale u widescreen formatu. Na telekomu na primer RTS digital ide u widescreen a i ima dva kanala sad koji pokrivaju prenose univerzijade koji su isto u widescreen. I imaju dobru uslugu video on demand... sinoc sam gledao Beogradskog Fantoma (takodje u widescreen)...
Po ovome kako su na primer ubacili univerzijadu bas su me pozitivno iznenadili...

Jedino da te ne zbuni, nije HD slika, mala je rezolucija ali je prilagodjena za widescreen format... i ne primecuje se toliko da nije HD... lepo izgleda...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 21:02   #119
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Dok se ti raspitujes ja cu samo da ti preporucim (posto i ja imam 42" lcd) da obavezno uzmes nesto od ta dva... vredi zaista...

Takodje proveri da li na D3 salju neke kanale u widescreen formatu. Na telekomu na primer RTS digital ide u widescreen a i ima dva kanala sad koji pokrivaju prenose univerzijade koji su isto u widescreen. I imaju dobru uslugu video on demand... sinoc sam gledao Beogradskog Fantoma (takodje u widescreen)...
Po ovome kako su na primer ubacili univerzijadu bas su me pozitivno iznenadili...

Jedino da te ne zbuni, nije HD slika, mala je rezolucija ali je prilagodjena za widescreen format... i ne primecuje se toliko da nije HD... lepo izgleda...
E hvala puno. Pa ja sada gledam ovaj obican SBB i slika je vise nego dobra (ocekivao sam mnogo losiju). Tacnije, nisam ni kupio Full HD televizor (dok HD dodje kod nas, baci cu ovaj, a kupicu drugi), vec neku cudnu rezoluciju, 1366x768 cini mi se.

Al' to mi se bas svidja sto emituju widescreen. Kad vidim ove bucmaste voditelje, odvratno mi...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 22:41   #120
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ali meni nikako nije jasno zašto su oni delili STBove koji nisu HD kompatiblini jer bi prelazak na HD bio lakši..... možda bi i mogli neki HD kanali da se emituju....
Sad, dok dođe HD u Sirbistan....
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ip tv, telekom, telekom srbija, usluga

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dial Up u Srbiji marko1986 Internet usluge 37 14.1.2008 1:18
Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem Marshall George Slobodni softver 2 27.4.2007 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com