Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2007, 20:27   #21
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Mozda Sony i Samsung imaju iste panele, ali Sonyevi imaju mnogo bolju sliku.
Danas sam bas video dva TV-a od po 32", jedan Sony, drugi Samsung.
Sony je imao vidljivo bolju sliku(govorim o Sony Bravii) i jedva da je bio nesto malo skuplji...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 20:28   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pogledaj po vecim prodavnicama u gradu koji modeli se nude za te pare a moje licno misljenje je da NE uzimas SONY (koliko primecujem imaju mnogo reklamacija) nego da obratis paznju na Samsung, Panasonic i LG. U boljim prodavnicama mozes da pitas prodavca da prikljuci DVD da pogledas kako izgleda slika u standardnoj PAL rezoluciji 720x576 da se ne bi iznenadio kad TV doneses kuci (cesto se u prodavnicama pustaju programi koji su optimizovani da lepo izgledaju u prodavnici koja je inace previse osvetljena).
Mozda je sony njesra. Moja bravia ima tacno godinu dana i radi ko sat. Drugaru je samsung jednostavno odlepio. Bela crta po vertikali. Nije plazma da ne bude zabune. Gledao sam i neke druge marke koje ne zelim da pomenem po kvalitetu slike su ispod mog kdl bravia U2000 26". Za Sablju trosi po specifikaciji ravno 100w. Jedino sto priznajem kod samsunga osim fenomenalnog dizajna bilo kojeg modela pa i ovog u ovom delu posta je kontrast, koji je jednostavno najbolji.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 12:12   #23
sablja
Novi član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Као што сам већ написао, распитивао сам се на више страна и тражио да ми неко објасни разлику између Sony и Samsung ЛЦД телевизора. Већина продаваца ми је рекла да је Samsung бољи што се карактеристика и квалитета тиче од Sony-ja. То поткрепљују чињеницом да се знатно више прода Samsung телевизора и да се до сада нико није жалио. У радњама где су стајали Sony и Samsung, слика на Samsungu ми је изгледала знатно боља. Ова верзија Samsunga естетски много лепше изгледа.

То су све били неки разлози због којих сам се одлучио за Samsung. Sony, исте дијагонале, је коштао тачно исто пара као и Samsung. Размишљао сам да квалитетан Sony мора да буде скупљи од Samsunga. На основу тога сам и извео неки закључак да се радио мање квалитетним верзијама Sony тв-а.

Знате и сами када дође тренутак одлуке, да су ту у питању неки детаљи и интуиција. Одлучио сам се за Samsung, па како буде да буде. За сада сам презадовољан. Уживам у доброј слици и звуку, а и помало се и хвалисам лепим изгледом тв-а.
sablja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 12:35   #24
sablja
Novi član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Пронашао сам на YouTube видео презентацију дизајнера Карима Рашида, који је осмислио изглед R8 серије Samsung LCD-a.

http://www.youtube.com/watch?v=T-Wt_ooFxIc
sablja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 7:06   #25
srdja
Novi član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

TV je ekstra,stvarno ima dobro sliku,ja sam nedavno kupovao tv i upravo sam hteo da kupim navedeni model(doduse nesto manji) ali mi je bio preskup pa sam uzeo samsung 22'' 225mw monitor sa tv tjunerom.Kontam da uz kvalitet signala moje kablovske i nece biti preterane razlike.Sigurno nisi pogresio mislim da samsung lcd trenutno ima najbolji odnos cena/kvalitet
srdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 11:15   #26
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Svi brendovi periodicno izbacuju nove modele. Kada u izlogu uporedjujete dva modela mogu biti iz dve razlicite generacije. Ovde kod nas Samsung ima dobre cene zato sto se masovno prodaje. Najveci prodavci monitora. Cak su u nasu cast pretstavili kod nas skoro neki model monitora, sa obrazlozenjem da smo mi trziste prema broju stanovnika u Evropi i sire sa najzastupljenijim njihovim modelima. Uporedjujuci najnovije modele sony-a i samsunga!?! No comment. Za plazmu sam siguran da Panasonic proizvodi najbolje. Sony,Panasonic i Filips su ko braca i sestre.
Jedino znam kod Sony-a da je problem sto se glavni procesor odvaja i razlicito proizvodi za zapadno i istocno trziste. Muvacinu ko Samsunga ne znam, ali nisam bas siguran da odradjuju posao kako treba do kraja.

Poslednja ispravka: todos (15.12.2007 u 16:25) Razlog: Nepismenost
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 16:21   #27
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Iako niko nije trazio da postavim slike od TV-a. Ali ipak zbog ove jedne gde se vidi prelazak iz jednog kadra i ulazak u drugi.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_2661_resize.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	75,6 KB
ID:	15851   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_2653_resize.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	83,9 KB
ID:	15852  
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 17:40   #28
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Jesu li i te vertikalne linije na prvoj slici produkt lošeg osveženja ili nešto drugo ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 21:14   #29
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Који ЛЦД ТВ купити?

evo da se i ja nadovezem

samsung i lg ne dozvoljavaju da se (u prodavnicama, u izlozima) na njihovim televizorima pusta nista drugo osim njihovog promotivnog videa (gdje je slika perfektna). to je sam pokazatelj koliko su dobri. samsung, lg i ostale marke (osim sony-a) su za siroke narodne mase. ako zelis da uzmes pravi tv, otidji i kupi SONY. ja u kuci imam 3 (CRT) sony tv i ni jedan nije bio na servisu, rade dugi niz dodina (mada je ovde rijec o lcd tv) i sad sam kupio braviu i nemam nista drugo za reci nego VRH!!!

neko je pomenuo da je sony los i da ima dosta reklamacija.... moguce ali onaj sony iz singapura . . .

ono sto kod sony-a vazno (kao i od svih drugih marki) jeste da ga kupite u ovlastenoj sony prodavnici i dobijete 3 ili vise god garancije i mirni ste .. . . . .

za todos-a
: sto se tice sony-a, u pravu si. oni prozivode za 2. trzista (kao i vecina proizvodjaca). ja sam svoj kupio u njemackoj (kao i vecinu tehnilke) i nikad nisam imao problema!

sto se tice samunga... ja imam 2 samsung monitora. oba su ista 940bw. kupljeni su u razlicitim prodavnicama. ja jednog sam dobio 3 god garancije i slika je odlicna (made in slovakia), a na drugog 1 god garancije, slika je katastrofa (svaki pixel se vidi)-made in malaysia i zato pazite sta kupujete i koliko garancije imate.
jedna moja prijateljica je kupila samsung lcd tv, 40-42" ne znam tacno, placen jako puno. nakon 2 mjeseca tv-u se pomjesaju boje (kao da je bio pored zvucnika). ona ga odnese u servis i oni joj kazu da je bio pored zvucnika (a najblizi zvucnik je bio oko 2-3m) i da ne priznaju garanciju. . . . poslije uzme sony (na moj nagovor) i nije se pokajala...

moje misljene je da je sony daleko najbolji, poslije njega sharp i panasonic pa onda samsung, lg . . . .
sharp ima moj brat i stvarno je dobar, ako neko kupuje neka razmisli i o sharpu a ne samo o samsungu (ko da je jedina marka na balkanu)
i prestanite se svi ljepiti na taj samsungov dizajn. jeste super ali zar nije vaznije sta je unutra a ne spolja?

pozdrav i sa srecom sa tim samsungom....

Poslednja ispravka: TypeR (28.2.2008 u 21:27)
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 21:40   #30
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Re: Који ЛЦД ТВ купити?

Jel zna neko kolka je cena ovog TV-ea sto je kupio Sablja u NS-u ili BG-u?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који бесплатни антивирус Ghost Zaštita 1876 6.4.2022 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com