Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2009, 3:14   #981
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
Ja sam ladno mislio da je 4MB flat za 1390 ako se obavezes ugovorom.
Pa i jeste tako. 4Mbit/s 256Kbit/s FLAT = 1390 pod uslovom da se obavežeš ugovorom na 12 meseci. Ako si samo postpaid, bez obaveze od 12 meseci, onda imaš duplo manji DL.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 7:57   #982
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pa i jeste tako. 4Mbit/s 256Kbit/s FLAT = 1390 pod uslovom da se obavežeš ugovorom na 12 meseci. Ako si samo postpaid, bez obaveze od 12 meseci, onda imaš duplo manji DL.
Znaci za 1390 imas 4MB za neogranicen download ako se obavezes ugovorom?
A sta je ono postpaid 2MB za 1390?
Kako to ide?
Izvinjavam se na glupim pitanjima ali nikada nisam pratio SBB pa mi je malo nejasno.
Hvala
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 8:24   #983
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

^ potpises postpaid ugovor na 12 (obaveznih) meseci - 4Mb/s za 1390
potpises postpaid ugovor bez vremenskog odredjivanja - 2Mb/s za 1390
uzmes klasican prepaid bez bilo kakvog ugovora - 1.5Mb/s za 1390

I da,svi FLAT paketi su ti sa neogranicenim protokom
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 10:52   #984
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Bitniji prevod ovoga gore:

Ugovorno na 12 meseci: moraš da koristiš uslugu sledećih 12 meseci u kontinuitetu, pri raskidu ugovora pre vremena plaćaš kaznu od 5000 dinara. Koliko sam primetio na SBB forumu ljudi kažu da po isteku ugovora on se automatski produžava na sledaćih 12 meseci, pa ako želi da se raskine, mora de se javiš mesec dana ranije za raskid (nisam lično proveravao kako je to, samo prenosim info). Nema parkiranja naloga na mesec dana ako si na godišnjem ili tako nešto, moraš i to vreme da platiš.

Ugovor bez vremenskog ograničenja: račun stiže na kuću, nisi obavezan da koristiš ga neko određeno vreme, nema kazne pri raskidu, plaća se svaki mesec ko i ono gore, nema parkiranja naloga na mesec dana (kad si na godišnjem) što isto ko i gore

Prepaid: plaćaš unapred korišćenje za sledeći mesec, za razliku od onih gore, ako nemaš ovaj mesec para, preskočiš i nemaš net, platiš sledeći put, paket možeš da menjaš kako hoćeš iz meseca u mesec ili u toku meseca (dakle, hoću brže sada, promenim brzinu, imam manje dana za korišćenje).
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 13:37   #985
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Bitniji prevod ovoga gore:

Ugovor bez vremenskog ograničenja: račun stiže na kuću, nisi obavezan da koristiš ga neko određeno vreme, nema kazne pri raskidu, plaća se svaki mesec ko i ono gore, nema parkiranja naloga na mesec dana (kad si na godišnjem) što isto ko i gore
Koliko ja razumem, kod ovakvog postpaida ima opcije parkiranja naloga (bez ugovora na 12 meseci).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 16:15   #986
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
^ potpises postpaid ugovor na 12 (obaveznih) meseci - 4Mb/s za 1390
potpises postpaid ugovor bez vremenskog odredjivanja - 2Mb/s za 1390
uzmes klasican prepaid bez bilo kakvog ugovora - 1.5Mb/s za 1390

I da,svi FLAT paketi su ti sa neogranicenim protokom
A da li mi oni garantuju da ce mi tih 12 meseci raditi kako treba?
A u slucaju da ne radi mogu li da raskinem ugovor?
Ako nije tako znaci mogu da me *****avaju kako oni hoce?
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 17:06   #987
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Niko ti nista ne mozo garantovati pa cak ni kod nas (kako ovo zvuci ).
Ti u svakom trenutku mozes da raskines ugovor-platis kazneni penal 5000 i sve prispele racune
Niko ne moze da te *****a kako hoce.. Advokati i tuzbe i dalje postoje
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
OWERKLOKER (16.11.2009)
Stara 16.11.2009, 18:04   #988
LazaLazarevic
Član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: Дневна соба
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Покушавам да се сетим бар једног корисника који није имао озбиљнијих проблема са коришћењем кабловског интернета.

Сви људи које познајем а користе или су користили кабловски интернет SBB-ea имали су или и даље имају проблеме који су као шуљеви: ту су, сметају и неможеш им ништа.

Предхотна историја компаније ме и даље држи на ADSL-у.
LazaLazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 18:40   #989
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@player1:

Nema ni kod toga paketa parkiranja, koliko sam našao kod njih. Dakle, to je što je.

@OWERKLOKER:

U ugovoru da budemo najprecizniji piše da u slučaju raskida sa tvoje ili sa njihove strane ti plaćaš pomenutih 5000 dinara, a nigde ne piše nikakva garancija da će i kako će da radi u tom periodu. Nigde nije pomenuto ako ne radi ti ne plaćaš ili možeš da raskineš ugovor ako nisi zadovoljan uslugom, nema nikakvih obaveza sa njihove strane i sl. Tako ti je to kod njih, šta da kažem.

I da, možeš da ih tužiš. mada po novim zakonima prvo mora dase probate da nagodite van suda, pa tek ako to ne idemožeš da tužiš. E sad, koliko je to vremenski potrebno da prođe, koliko nagađanja i sl, to zakon nešto ne precizira pa .... Ceo posao dođe pre nešto ko lutrija, ako si srećan, imaćeš odličan net, ako si baš nesrećan imaćeš problema ihaha, a ako si prosek, pa dosta pristojno sa ponekim problemom ali se preživi. Ako si gejmer, tad ostani na ADSL, bolji tio je ping. Valjda su ovo sve četiri kategorije korisnika koje postoje kod nas .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
OWERKLOKER (16.11.2009)
Stara 17.11.2009, 0:44   #990
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@player1:

Nema ni kod toga paketa parkiranja, koliko sam našao kod njih. Dakle, to je što je.

@OWERKLOKER:

U ugovoru da budemo najprecizniji piše da u slučaju raskida sa tvoje ili sa njihove strane ti plaćaš pomenutih 5000 dinara, a nigde ne piše nikakva garancija da će i kako će da radi u tom periodu. Nigde nije pomenuto ako ne radi ti ne plaćaš ili možeš da raskineš ugovor ako nisi zadovoljan uslugom, nema nikakvih obaveza sa njihove strane i sl. Tako ti je to kod njih, šta da kažem.

I da, možeš da ih tužiš. mada po novim zakonima prvo mora dase probate da nagodite van suda, pa tek ako to ne idemožeš da tužiš. E sad, koliko je to vremenski potrebno da prođe, koliko nagađanja i sl, to zakon nešto ne precizira pa .... Ceo posao dođe pre nešto ko lutrija, ako si srećan, imaćeš odličan net, ako si baš nesrećan imaćeš problema ihaha, a ako si prosek, pa dosta pristojno sa ponekim problemom ali se preživi. Ako si gejmer, tad ostani na ADSL, bolji tio je ping. Valjda su ovo sve četiri kategorije korisnika koje postoje kod nas .
Pa moja sestra(koja zivi u kuci do mene) ima SBB net i radi sasvim pristojno.
Sudeci po tome trebalo bi i meni da radi ok.Right?
Zanima me jos kakva je situacija kada padne sneg,kisa?
Posto programi nestanu ili zablokiraju na TV-u kada je sneg interesuje me da li je takva situacija i sa netom?
A ako je sve ok razmisljao sam da uzmem prvo prepaid paket jedan mesec da probam pa ako radi ok onda da potpisem ugovor na 12 meseci...
P.S.
Do sada sam jedino counter igrao preko neta ali sam i to zabatalio.
Tako da koristim iskljucivo za surfovanje i download i tu ce mi bas koristiti 8MB(koliko sam planirao da uzmem ako radi ok).
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 1:52   #991
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@player1:

" Ako si gejmer, tad ostani na ADSL, bolji tio je ping '' .

Na ADSL-u ni u teoriji ne moze biti bolji ping nego na kablu , licno iskustvo , udaljen sam svega 300 metara od centrale 'Dunav'na Paliluli , igra ETQW sa ADSL-om mi je ping bio oko 90 sa kablom sada na SBB-u se vrti izmedju 15-25 na istim serverima gde igram . Call of Duty 5 MWF 2 , ADSL ping 60-70 na SBB 30 ....itd da ne nabrajam dalje ....
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 1:54   #992
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

To opet zavisi od mesta do mesta..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 12:02   #993
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Inace je poznato da je na kablu manji ping, takva je tehnologija i to ne da nema veze sa mestom nego nema veze ni sa SBB.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 15:03   #994
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Od kad ne postoje direktne veze SBB i Telekom korisnika, bilo kakvo igranje "jednih" na serverima "drugih" dovodi do mnogo veceg pinga nego ranije, kad je SBB kupovao od Telekoma linije. Sad lepo signal putuje u inostranstvo pa onda do korisnika drugog provajdera, sto rezultuje dosta vecim pingom.

Poslednja ispravka: player1 (17.11.2009 u 17:55)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 16:45   #995
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Inace je poznato da je na kablu manji ping, takva je tehnologija i to ne da nema veze sa mestom nego nema veze ni sa SBB.

Ja sam napomenuo 'udaljenost' zato sto je ona itekako bitna ( pa onda dal je vazdusni vod ili zemljani ..itd ) kod ADSL-a , dok kod kabla naravno nije .
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 18:11   #996
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo i meni najzad istekao prepaid paket i aktiviran postpaid na 4mb

Za razliku od rokera, kod mene nema vecih problema sa brzinama, jedino je ping malcice veci, mada recimo u CS-u ne prelazi 30ms,obicno je oko 20ms a ovi testovi daju rezultate uvek preko 35ms
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 19:13   #997
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Srki kaže: Pregled poruke
Na ADSL-u ni u teoriji ne moze biti bolji ping nego na kablu , licno iskustvo , udaljen sam svega 300 metara od centrale 'Dunav'na Paliluli , igra ETQW sa ADSL-om mi je ping bio oko 90 sa kablom sada na SBB-u se vrti izmedju 15-25 na istim serverima gde igram . Call of Duty 5 MWF 2 , ADSL ping 60-70 na SBB 30 ....itd da ne nabrajam dalje ....
jooj zgrozavam se na komentare licno iskusto, nije svuda isto o tome se radi pogledaj moj sbb ping, tu ima milion faktora, od toga ko hostuje pa preko gremlina, stvarno nije svuda isto u sustini i rekli smo ovde ping na kablu teoretski treba da je bolji nego na ADSL-u, zbog tehnologije, evo vidi ja jedini sbb ostali ADSL , ima ljudi iz Hrvatske.

http://img510.imageshack.us/i/shot0573.jpg/
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 19:43   #998
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Za razliku od rokera, kod mene nema vecih problema sa brzinama, jedino je ping malcice veci, mada recimo u CS-u ne prelazi 30ms,obicno je oko 20ms a ovi testovi daju rezultate uvek preko 35ms
Sredile su se stvari i kod mene, sad je full brzina i pristojan ping <50ms.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2009, 22:06   #999
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
jooj zgrozavam se na komentare licno iskusto, nije svuda isto o tome se radi pogledaj moj sbb ping, tu ima milion faktora, od toga ko hostuje pa preko gremlina, stvarno nije svuda isto u sustini i rekli smo ovde ping na kablu teoretski treba da je bolji nego na ADSL-u, zbog tehnologije, evo vidi ja jedini sbb ostali ADSL , ima ljudi iz Hrvatske.

http://img510.imageshack.us/i/shot0573.jpg/
Pa ja sam naveo u prethodnom postu da sve zavisi od vrste vodova od ADSL kod nas , dali su podzemni ili vazdusni , pa kako ide izlaz iz centrale dal je klasican bakarni ili optika itd , o kvalitetu ADSL mozemo pricati tek kad jednog dana bude optika sprovedena do svakog korisnika od centrale do kuce . Sto se tice SBB -a umeju i oni da zagov***** maksimalno , da nakace na jedno cvoriste zilion korisnika .... ali ako ih malo iscimas vrlo brzo se da srediti , takodje da ti nakace pojacivace i nasteluju signal da ti radi kao singerica .

Ja sam ove sadasnje brzine najavio jos u Avgustu mesecu http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=130&page=39 ali su se tada ljudi sprdali i nisu verovali mojim postovima da sam imao test internet nekih 2 nedelje slucajno ili namerno

Imam neke informacije iz SBB da planiraju da do kraja 2010 urade jos dve redukcije paketa i usluga tako da na kraju najslabili paket bude 12 mbit/s a najveci 60 mbit/s . Ovaj najveci bi trebalo da svedu na razumnih 5000-7000 dinara do tog perioda .
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2009, 0:16   #1000
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Srki kaže: Pregled poruke
Pa ja sam naveo u prethodnom postu da sve zavisi od vrste vodova od ADSL kod nas , dali su podzemni ili vazdusni , pa kako ide izlaz iz centrale dal je klasican bakarni ili optika itd , o kvalitetu ADSL mozemo pricati tek kad jednog dana bude optika sprovedena do svakog korisnika od centrale do kuce . Sto se tice SBB -a umeju i oni da zagov***** maksimalno , da nakace na jedno cvoriste zilion korisnika .... ali ako ih malo iscimas vrlo brzo se da srediti , takodje da ti nakace pojacivace i nasteluju signal da ti radi kao singerica .

Ja sam ove sadasnje brzine najavio jos u Avgustu mesecu http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=130&page=39 ali su se tada ljudi sprdali i nisu verovali mojim postovima da sam imao test internet nekih 2 nedelje slucajno ili namerno

Imam neke informacije iz SBB da planiraju da do kraja 2010 urade jos dve redukcije paketa i usluga tako da na kraju najslabili paket bude 12 mbit/s a najveci 60 mbit/s . Ovaj najveci bi trebalo da svedu na razumnih 5000-7000 dinara do tog perioda .
Da li je to pouzdana informacija ili neke spekulacije?
Zaboravih da pitam kakva je situacija sa netom kada padne kisa ili malo veci sneg?
Posto kada je takva situacija kablovska TV mi ocajno radi,ili zablokiraju kanali ili nestanu.
Interesuje me da li se to desava i sa netom?hvala
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com