Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2009, 21:20   #861
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om



Zašto ruter kada može i switch koji je jeftiniji. Ako se dobro sećam Kuzmanović je u novom SK rekao da net ne može da se podeli preko switcha, ali mu ja ovom prilikom poručujem da može. Rešenje nije elegantno (konkretno za tvoju situaciju), ali je moguće - npr. za cimere kojima su kompovi u istoj sobi itd.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 22:27   #862
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa kod mene je delikatna situacija prvo sto roditelji ne razumeju nista a hoce svoj net. Ne razumeju da ako daju sad vise para za bilo sta sto deli net, njima ce se isplatiti, ili barem ja da dam a meni da se isplati, ali njima je svejedno samo da imaju net, ALI ako ja kupim sve da bih ja placao jeftinije, onda oce i oni da placaju jeftinije a nece finansijski da ucestvuju u placanju rutera itd.

Druga prepreka je sto od jednog do drugog kompa vazdusno ima oko dvadesetak metara, ali kablovi ne mogu vazdusno u stanu nego pored/kroz zidove.

ALI to sve nije bitno, ja sam hteo 2 modema i oni su mogli da kazu moze/ne moze. Rekli su moze, a umesto interneta sam dobio da platim 150 evra nekoriscenja "usluga" i da idem 15 puta u Kralja Petra.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 22:38   #863
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Cekaj,tebi su u SBBu postavili pitanje sta ce ti 2 modema? Ludost.. Ti ako hoces mozes da imas 500 modema u kuci/stanu dokle god im placas racune... Ako je ovo sto ja kontam onda je njihovo pitanje bio cheap pokusaj da sakriju da imaju manjka modema. Ovo ti je iz prve ruke tj odgovor od osobe koja radi u SBBu
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 22:39   #864
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=...42ba1c56f07b4a

Novo ubzanje kod SBB-a!
Nisam sve čitao (iskreno, ne zanima me) ali koliko sam video, biće ovako...

4/256
8/384
12/512
16/768

Naravno, i call centar je potvrdio tako da nije šarena laža. Biće nekih fora oko ugovora, onaj ko je pod ugovorom imaće povoljnosti i slično ali generalno, svima ubrzavaju. Pogledajte tamo šta i kako, ja sam samo ono osnovno napisao...
Evo citat sa SBB-ovog foruma:


http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=...art=40#p174657
Kukam odavno i ima da kukam i dalje sto SBB-a u Zajecaru nema. Ovim novim povecanjem brzine neta za SBB sve me vise zivcira Telekom sto to ne prati. Ima da bude deja vu, odnosno da Telekom na jedvite jade pocasti svoje korisnike kao prosle godine ako to uopste i ponovi.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 7:49   #865
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke


Zašto ruter kada može i switch koji je jeftiniji. Ako se dobro sećam Kuzmanović je u novom SK rekao da net ne može da se podeli preko switcha, ali mu ja ovom prilikom poručujem da može. Rešenje nije elegantno (konkretno za tvoju situaciju), ali je moguće - npr. za cimere kojima su kompovi u istoj sobi itd.
Ne mozes deliti SBB-ov kablovski internet preko switch-a jer WebStar modem koji SBB isporucuje ne moze da rutira internet saobracaj.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 8:56   #866
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ako si mislio na podelu bandwitha, to sam uradio pomoću programa, a omogućavanje drugom računaru da se konektuje preko switcha je i te kako moguće (na to sam mislio kad sam rekao podela interneta).
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 13:14   #867
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Prema zadnjim informacijama povecanje dobijaju samo oni koji su pod ugovorom, za nas ostale - nista:

http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=...e53b4&start=60
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 14:08   #868
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Šta sada, uplašili se konkurencije, pa hoće da vežu ugovorom?
I šta onda?
Ja se vežem ugovorom, oni me onda drkaju, i ja onda još žešće oplaim po njima, jer ja sam sada postpaid korisnik, imam ugovor, hoću i bolji odnos, a ne da ugovorci budu dobri samo dok vama valja?
Ovako kada nešto planiram da skidam, uplatim FLAT, kada ne planiram , uzmem prepaid koliki mi treba... može li to i na ugovoru?
Da svakih par meseci menjam kako mi treba?

Lopovi najobičniji ako ucenom uslovljavaju povećanje brzine, kao što i uslovljavaju postojanje neta plaćanjem pretplate za kablovsku koja pojedincima i nije potrebna....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 14:59   #869
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Lopovi najobičniji ako ucenom uslovljavaju povećanje brzine, kao što i uslovljavaju postojanje neta plaćanjem pretplate za kablovsku koja pojedincima i nije potrebna....
To se, prijatelju zove kapitalizam... ili bar domaći sitni pokušaj istog
Plati pa se klati.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 15:44   #870
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Navodno ce biti povecanja za postpaid korisnike na 2Mb/256Kb...
Ali najbolje je da sacekamo sutra, pa da vidimo sta ce da se desi.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 19:25   #871
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ova informacija je sigurno tačna jer sutra dolazi monter kod mog brata da na kraju balade montira modem.Priča je bila otprilike ovo: on zvao tri puta, sva tri puta ga monter zove dan pre montaže da zakaže kmontažu za sutra u 11 ili 12 sati (ko da ljudi ne rade). Pa sam ja preuzeo na kraju stvar i primenio "juriš" taktiku, lepo im se naj.... maj...., pitao njegovog šefa šta bi on rekao da mu ja kažem da dolazim sutra pre podne pa ako mi se ne sviđa, zovi ponovo i sl. Elem, sutra dolaze posle kulturnog raspitivanja dali nam odgovara itd... U svakom sklučaju, kao izbor je data i solucija da se bira između paketa kao i dosad (dakle prepaid) i dat izbor na ugovor postpaid uz brzinu od 4Mbita na više. Sad, ako je moj bata dobro čuo ovu najmanju brzinu, biće neko min povećanje za ostale,ali će za one po ugovoru biti brzina veća i to znatno. Dakle, biće nešto, tačno šta znaće se sutra mnogo tačnije.

U svakom slučaju, ako je ovo tačna informacija, uz najavu ukidanja paketa sa lokalom, biće baš mnogo razloga za nezadovoljstvo ljudi koji su veazni za SBB godinama. Ja sam jedan od njih. Prvo, nisam siguran koliko dugo ću biti u ovom stanu (treba da ga menjam pa...) i meni nebi odgovarao ugovor koji nebi mogao da se rskine lako, već me vezao na recimo godinu dana. A ima i dosta ljudi koji su podstanari koji još manje od mene znaju koliko će ostati negde i kojima je ovo takođe problem. A svi oni ko i ja već godinama plaćamo vrlo uredno net iz meseca u mesec sa kablovskom televizijom koji gledamo baš malo ( nešto domaćih kanala, ostalo i nije toliko interesantno. Šta sad? Ispada da smo mi kažnjeni takvom politikom. Jest da lokal nikkada nisam koristio, ali ima dosta njih koji ga koriste i oni će sigurno biti vrlo razočarani ovakvom politikom ukidanja lokala. Dakle, dovoljno razloga da se mnogi počnu da bune. Mnogi se i sada vrlo mnogo bune zbog problema koji se već godinu dana vuku sa pingom ( pogotovu smeta ljudima koji se igraju na net) i mnogi su baš zbog toga prešli na ADSL. Iskreno, koliko se promenila poslovna politika SBBa i gde ide, mislim da nikome više nije jasno. Ono što može da se očekuje, bar na osnovu dosadašnjeg iskustva, je da će i Telekom najverovatnije uskoro da diže brzine, pa korisnici ADSLa mogu da se malo raduju.

Za kraj, ovo najavljeno povećanje brzina daje dosta dobro objašnjenje za one mnogobrojne probleme koji su bili prisutni u zadnje vreme i objašnjenja o radu na mreži. Sad, koliko će korisnici biti zadovoljni ponudom a mnogo bitnije krajnjim rezultatom ( dakle kvalitetom veze) videće se.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 19:37   #872
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ako paketi stvarno budu 4/256 itd, onda će to biti ozbiljno povećanje, i dovoljan razlog da se pređe na postpaid. U tom slučaju će Telekom morati da reaguje do kraja godine, inače će se suočiti sa velikim odlivom korisnika čim im isteknu ugovori (naravno onih koji su u mogućnosti da pređu na SBB). Priznaćete da 4x brži download i 2x brži upload za iste pare nije uopšte bezazleno (ili duplo jeftiniji net ako gledamo Telekomov 4/256). Još jedan plus je što su ping i max speed standardno bolji kod SBB-a.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 20:13   #873
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ajd još malo informacija, pa da bude što kompletnije. Dakle, posle šetanja i gledanja šta oni podrazumevaju pod ugovorom i sl, došlo se do ovoga: prelazak na ugovor je besplatan, može da se raskine lako, nije vremenski ograničen (dakle, nema uslova od godinu dana ili tako nešto), lako se menja paket za onaj koji ti treba, dakle, ispada da na kraju nije toliko loše kako je na prvi pogled ličilo. Ono što stoji, ako je ovo što sam našao tačno, je za mnoge čak i povoljnije jer bi početkom meseca dobijali račun na adresu, platili ga negde i rešili problem. Ovako, morali su zbog sigurnosti da idu kod njih da uplate, pa bi ovo na kraju bila i ušteda vremena, iskreno. Pod ovim uslovima, ovo je čak i dobar dil, opet, ako je ovo tačna informacija.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 22:16   #874
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ako paketi stvarno budu 4/256 itd, onda će to biti ozbiljno povećanje, i dovoljan razlog da se pređe na postpaid. U tom slučaju će Telekom morati da reaguje do kraja godine, inače će se suočiti sa velikim odlivom korisnika čim im isteknu ugovori (naravno onih koji su u mogućnosti da pređu na SBB). Priznaćete da 4x brži download i 2x brži upload za iste pare nije uopšte bezazleno (ili duplo jeftiniji net ako gledamo Telekomov 4/256). Još jedan plus je što su ping i max speed standardno bolji kod SBB-a.
Ti iz Kragujevca a PING ti dobar oce to malo sutra, jesu pre tri dana popravili ping koji godinu nije valjao ali i dalje oko 2.5 losije nego ranije......, jedino valja madjarska i nemacka, ali telekom , nista plus exyu zemlje nista!!!
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 22:18   #875
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Dovoljan razlog da se predje na postaid u say? Nikad,ali bas nikad me nece naterati da predjem da postpaid i da se obavezujem nekome. Ako treba i po cenu skupljeg Interneta. Sloboda je i ovde skupa ovih dana..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 23:08   #876
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Prepaid ostaje na 1Mb/128Kb, postpaid ide na 2Mb/256Kb, a za 4Mb/256Kb mora da se sklopi ugovor na 12 meseci.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 23:08   #877
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo i zvanicnog cenovnika.

http://www.sbb.co.yu/SBB0911.jpg

Poslednja ispravka: Iris (1.11.2009 u 2:38)
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjastudio84 na korisnoj poruci:
Thaedass (31.10.2009)
Stara 31.10.2009, 23:46   #878
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Hmm... jel se to meni cini, ili je ideja postepeno ukinuti prepaid sistem placanja. Jedino tako se moze razumeti ova cenovna poklitika.

Mali boost za prelazak sa postpaid na prepaid bez "kvaka", i DUPLIRANJE downloada sa "kvakom" na bar 12 meseci. I naravno nikakva povoljnost za prepaid, ostaju kao sto su bili.

A boost za upload necu da komentarisem. Cena mu je paprena (900din je veca razlika nego ona izmedju dva paketa).

Poslednja ispravka: player1 (31.10.2009 u 23:54)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 23:50   #879
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa verovatno da. Ali ako cemo realno bolje je i to nego za ADSL gde je ugovor 24 meseca ako se nista nije izmenilo. Ali autor ovog posta nece preci na postpaid sa ugovornom obavezom makar placao i 3x vecu cenu. Niko meni ne moze da garantuje da ce SBB biti najbolji izbor u gradu kom zivim narednih godinu dana. A i o kvalitetu usluge isto. Drzim se prepaida dokle mogu
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 23:53   #880
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Mislim da ovaj sistem najlakse lovi ADSL korisnike koji oce da predju na SBB. Jer su vec navikli na takav sistem "orocene" usluge.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com