Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2007, 18:19   #341
Krik_Naglas
Novi član
 
Član od: 7.3.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
gently5210 kaže: Pregled poruke
Kbit i kbajti nisu isti...Trebalo bi da ti download bude 60kb...
Nisam dobro napisao. I mislio sam na kilobajte. Umesto 60, ogranicili me na 10 kilobajta.
Proslu noc je radilo dobro. Ujutru opet ogranicenje. Sada je oko 25...
Ni reci objasnjenja. Bitno da smi platili unapred, a sada ko nas j...
Krik_Naglas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 19:42   #342
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke
Po tome sto se baguju i prekidaju. Naravno da su krs, mislis da bi ti iznajmili neki super modem? Boli ih uvo.
Kako se meni ne baguje i ne prekida? Hint: ako ti se baguje i prekida, ti kupi mrežnu kartu za 500 dinara i poveži modem na mrežnu i nema bagovanja i prekidanja.

Meni je recimo modem super radio dok je bio na USBu, ali sam čuo da neke zeza i rešenje je upravo mrežna.

Takođe to bagovanje i prekidanje može biti uzrok toga što ti je signal na granici.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
no729 (15.10.2007)
Stara 15.10.2007, 19:56   #343
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Pa svako moze da proveri signal 192.168.100.1 ako nevalja zovi ih.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 21:48   #344
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

@prethodni postovi:
Prefiks "kilo" se pise malim slovom.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 22:32   #345
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Kako se meni ne baguje i ne prekida? Hint: ako ti se baguje i prekida, ti kupi mrežnu kartu za 500 dinara i poveži modem na mrežnu i nema bagovanja i prekidanja.

Meni je recimo modem super radio dok je bio na USBu, ali sam čuo da neke zeza i rešenje je upravo mrežna.

Takođe to bagovanje i prekidanje može biti uzrok toga što ti je signal na granici.
Mislim da je 99% problema sa SBB-om posledica loseg signala tj. katastrofalno lose izvedenog kabliranja po zgradama. Pritisni ih da dodju i provere ti signal meni je to resilo problem u tri slucaja (.. jbg dosta sam se seljakao po Novom Sadu )
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 8:50   #346
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Da..mnogo lose izvode kablove i to je glavni problem..U proslom stanu gde sam ziveo,slika je bila uzasna,zato sto su kablovi visi po zgradi na svakoj strani,a pola komsija nije placalo,pa oni preseku kabl,pa kad ovaj pocne da placa,oni ga zalepe...Ali sada kad sam se preselio u manju zgradu,moji roditelji ih pritisli,a oni prvo rekose kako je to nemoguce,a oni ih jos tu pritiskali,i sve odradise lepo..Svi kablovi su odlicno izvedeni,signal mi je perfektan i trenutno nemam nikakvih zamerki..pozz
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 11:14   #347
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Meni je radio net celo vreme ok, sem odziva, koji se od juče stabilizovao, ali danas je opet za pm. Ne mogu da pristupim nekom serveru u Japanu zbog očajnog odziva!

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Ma..nisu ni oni toliko glupi..ti si latio 2000 dinara da bi koristio modem,a ne da bi ga kupio..Lopovi su to stari...pozzz
Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
ne razumem zasto im moramo vratiti modem da li je to obavezno? ja jednom nisam bio prikljucen god. dana i kad sam dosao da uplatim ona sluzbenica kaze:nisi vratio modem?ja se pogubio!zasto da ga vracam platio sam 2000din?!

jel to obavezno ili sta?!

PS.sad sam se setio neceg smesnog...zamislite da im je korisnik velimir ilic i da ga ovako zaje*bavaju ko nas,otiso bi tamo sa bagerom i srusio bi sve....

Da li vi čitate ugovor pre potpisa? Modem je vlasništvo SBB-a.

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Doslo je do zabune..nisam ja pljuvao to sto mora da plati koriscenje modema...nesto si pogresno shvatio..Ja sam coveku u gornjem postu rekao da nije platio 2000 din za njega,vec da bi ga koristio..a to sto sam rekao da su lopovi,iza toga stojim..
Greška. Pročitaj šta piše u članu 2. Ti si platio priključenje (u mom slučaju 1.500 din), tj. instaliranje i konfigurisanje modema na ime inicijalnog priključenja na Internet mrežu, a ne iznajmljivanje modema.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 16:28   #348
Krik_Naglas
Novi član
 
Član od: 7.3.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Evo, sada su se bez objasnjenja popravili! Protok je sada slobodan (neogranicavan nicim osim setovanjem modema tj. placenim paketom). Jedina posledica njihovog prckanja je ispadanje modema sa mreze i po deset puta dnevno. Jasno mi je da to nema direktne veze jedno sa drugim ali je siguran pokazatelj da stalno nesto cackaju. Nema meseca, a da se nesto lose ne desava...
Sta moze prosecan korisnik da uradi osim da smanji uplaceni paket ili ode od njih i sebe postedi muka...
A o kvalitetu mreze ne vredi trositi reci! Kakva je anegdota bila kada su me prikljucivali pre par godina. Klinac koji je dosao da spoji kablove je tako brljao da sam ga uredno zamolio da mi da kombinirke i da sedne sa recima: "Pusti, molim te, ja cu to." I onda treba sa korisnicniskim servisom pricati o decibelima, a oni jedino sto imaju papir ispred sebe sa pitanjima koji firewall koristite i sl...
Krik_Naglas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 17:23   #349
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

SBB-u je pre par nedelja odsecen link.

Likovi iz SBB-a su bez znanja Ratela i Telekoma uspostavili direktan link sa Rumunijom. I to im je radilo sve dok ih Telekom nije provalio, kada im je isekao link. Tada je nastala prava havarija sa SBB netom, koja traje do danas. Trenutno se SBB slepuje preko Beotela, dok ne vide sta ce i kako ce. Trenutno SBB sece sve, ne samo P2P saobracaj. Koliko seku - zavisi od grada do grada, od mesta do mesta. Ogranicavaju i FTP i HTTP saobracaj. Na njihovom forumu vlada opsta histerija - korisnicima nista ne radi kako treba. Jedino sto SBB trenutno ne moze da sece je News saobracaj, i to iz nekoliko razloga, da ih sada ne nabrajam ovde... Sve u svemu, ja sam nabavio ADSL modem, trenutno prelazim sa SBB-a na EUnet...

p.s. Ako neko zeli da se pretplati na News, neka ide na www.uplata.net ...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 13:27   #350
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Moze li da se uzme flatSURF bez ponovnog uvodjenja ili mora ponovo da se uvede????
Nisam bas strucan za ovo a i nije me ranije zanimalo
Hvala
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 14:44   #351
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mr.Deeds kaže: Pregled poruke
Moze li da se uzme flatSURF bez ponovnog uvodjenja ili mora ponovo da se uvede????
Nisam bas strucan za ovo a i nije me ranije zanimalo
Hvala
Uvodjenje se radi samo jednom. Za promenu paketa je dovoljno na uplati naznaciti naziv zeljenog paketa i uplatiti odgovarajucu sumu - to je sve. Samo naznacis npr. FlatSurf 1024/128 i uplatis.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku no729 na korisnoj poruci:
Mr.Deeds (26.10.2007)
Stara 26.10.2007, 15:25   #352
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Uvodjenje se radi samo jednom. Za promenu paketa je dovoljno na uplati naznaciti naziv zeljenog paketa i uplatiti odgovarajucu sumu - to je sve. Samo naznacis npr. FlatSurf 1024/128 i uplatis.
I dobijes npr. 150/50 kbit/s brzinu heheeheh... Za vise informacija pogledajte SBB-ov forum, odeljak "Problemi u radu"
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 15:26   #353
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Da li je moguce da surf-a nema u valjevu. Ima li u drugim gradovima osim beograda???
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 18:31   #354
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Imaga u Krusevcu, moras da pitas jer ga ni ovde nema na standardnom cenovniku.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 18:36   #355
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Nadam se da ce ga uvesti uskoro da ga ja testiram jer kod svih 256 skida 16-20 a kod mene 32-35 tako da sam bas hteo da probam jer mi istice net.
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2007, 21:17   #356
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Mene sad zvao SBB telefonom da reklamiraju njihovo besplatno prikljucenje na internet al ja sam vec korisnik...
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 20:13   #357
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Moderator morao da obrishe poruke sa ovo foruma, razumem ga.
Pa da drugacije napisem:
SBB meni nista ne valja, od usluge do kvaliteta.
Kud sam li ga toliko hvalio.....pitam se pitam. K'o Kuzma.
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2007, 0:01   #358
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Evo sta ce biti u sutrasnjim novostima,cini mi se da se telekom iznervirao jer ce sbb uzimanjem licence za fixnu telefoniju a samim time i adsla im oteti velike pare,pa su se uortacili sa majkrosoftom.

SBB leglo piraterije
T. S., 4. novembar 2007
"TELEKOM Srbija" i kompanija "Majkrosoft" podneli su prijave Republičkoj agenciji za telekomunikacije (RATEL) protiv kompanije SBB.
Naime, kako tvrde, unutar mreže ovog internet provajdera, koji je poznatiji kao kablovski operater, postoji server za nelegalnu razmenu sadržaja, za koje je neophodna autorizacija vlasnika autorskih prava. Tako, na IP adresi na kojoj je lociran "Elitehub" mogu da se nađu piratska izdanja najnovijih svetskih filmskih hitova, ali i softveri "Majkrosofta". Pristup ovoj IP adresi imaju samo korisnici SBB.
Od RATEL se traži da preispita ove navode i, ukoliko su tačni, hitno dostavi zahtev SBB da ukine hostovanje "Elitehub". Takođe, "Telekom" traži da se preispita da li postoji komercijalna veza, odnosno, da li je SBB indirektno sticao korist, imajući u vidu da je navedenom uslugom "vezao" korisnike za svoju mrežu.
- U ovom slučaju je neko mogao da od SBB traži IP broj i instalira ovakvu aplikaciju - navode u "Telekomu". - Ali, kada vam neko ukaže da na mreži imate pirate, moraju da se preduzmu mere i to suzbije. SBB, međutim, još ne reaguje.
I obaveza RATEL je, takođe, da reaguje. Kako navode u "Telekomu", agencija mora, prvo, da se uveri da li SBB poštuje pravilnik o poslovanju ili ne. Drugo, po službenoj dužnosti, ako se radi o pirateriji, treba da obavesti nadležne organe. Činjenica je i tragedija, smatraju u "Telekomu", što niko ne želi time da se bavi.
Vrlo često se velike kuće u svetu, koje su nosioci autorskih prava, obraćaju internet provajderima kada otkriju da se na nekom serveru skidaju, primera radi, njihovi filmovi. Tada, traže da se takav server isključi i da se ti sadržaji neutrališu. To je, kažu u "Telekomu", normalna procedura. Srbija je potpisnik VIPO ugovora o autorskim pravima i dužna je da na osnovu tog međunarodnog sporazuma preduzime sve mere u borbi protiv piraterije.
- SBB se obavezao da će poštovati dozvole i licence, odnosno pravilnik o korišćenju interneta, koji je izdao RATEL - kažu u "Telekomu". - Prema tom pravilniku, nije dozvoljena nelojalna konkurencija, što znači da mi tražimo od RATEL da preispita ponašanje SBB: da li je činjenica da ništa ne preduzima po pitanju piraterije unutar svoje mreže i da li je to nelojalna konkurencija, jer stimilišu njihove korisnike da ostaju na mreži, pošto su im dostupna piratska izdanja.
To je siva zona, ali to se dešava i u Evropi. Takvi serveri mogu da se nađu, ali nisu ekskluziva jednog provajdera. RATEL ima obavezu da zvanično odgovori "Telekomu" i "Majkrosoftu" u roku od 30 do 60 dana.

Poslednja ispravka: gently (5.11.2007 u 0:16)
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2007, 0:02   #359
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ogroman je clanak pa evo nastavka jer nije stao u jednu poruku:

BEZ KOMENTARA
UPRKOS mnogobrojnim pokušajima, prethodnih dana nismo uspeli da dobijemo komentar SBB, niti Republičke agencije za telekomunikacije.
U ranijim obraćanjima povodom ovog slučaja, nadleženi
u SBB tvrdili su da nije reč o distribuciji nelegalnih sadržaja.
- Nismo odgovorni za sadržaje koje posetioci razmenjuju - uveravali su. - Internet je slobodan medij, gde svaki pojedinac odgovara za svoje postupke. Mi smo jedan od lidera borbe protiv piraterije u Srbiji, jer smo prvi počeli da plaćamo prava na prenos komercijalnih TV kanala u našem kablovskom sistemu.
Na optužbe da privlače korisnike piratskim sadržajima, odgovarili su da njihove pretplatnike privlači kvalitet kablovskog interneta.
Ranije su iz RATEL stizala objašnjenja da oni nisu nadležni za, navodnu, internet pirateriju. U njihovoj moći je samo izdavanje dozvola za rad i tehničko regulisanje tržišta. Za slučajeve kod kojih postoji osnovana sumnja da je reč o sajber kriminalu, nadležan je, isključivo, sud.
R. Dr.
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2007, 0:47   #360
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
gently5210 kaže: Pregled poruke
Ogroman je clanak pa evo nastavka jer nije stao u jednu poruku:

BEZ KOMENTARA
UPRKOS mnogobrojnim pokušajima, prethodnih dana nismo uspeli da dobijemo komentar SBB, niti Republičke agencije za telekomunikacije.
U ranijim obraćanjima povodom ovog slučaja, nadleženi
u SBB tvrdili su da nije reč o distribuciji nelegalnih sadržaja.
- Nismo odgovorni za sadržaje koje posetioci razmenjuju - uveravali su. - Internet je slobodan medij, gde svaki pojedinac odgovara za svoje postupke. Mi smo jedan od lidera borbe protiv piraterije u Srbiji, jer smo prvi počeli da plaćamo prava na prenos komercijalnih TV kanala u našem kablovskom sistemu.
Na optužbe da privlače korisnike piratskim sadržajima, odgovarili su da njihove pretplatnike privlači kvalitet kablovskog interneta.
Ranije su iz RATEL stizala objašnjenja da oni nisu nadležni za, navodnu, internet pirateriju. U njihovoj moći je samo izdavanje dozvola za rad i tehničko regulisanje tržišta. Za slučajeve kod kojih postoji osnovana sumnja da je reč o sajber kriminalu, nadležan je, isključivo, sud.
R. Dr.
Ne znam ko je to pisao ali ocigledno da pojma nema o tome kako torrent-i funkcionisu! Ti sadrzaji se ne nalaze na EUC-ovom serveru vec na racunarima korisnika jer taj tip mreze funkcionise na principu svako skida od svakoga tako da bi ako cemo pravo trebalo da corkiraju 90% ljudi koji koriste internet jer svi mi skidamo po nesto sa jednog ili drugog servera .
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com