Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2012, 15:16   #1
GATTUSO88
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Poruke: 250
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 119 puta na 53 poruka
Određen forumom Rome Total War 2

TRAILER! NAPOKON!

http://www.youtube.com/watch?v=oKgls...eature=g-all-u

Sega and The Creative Assembly have announced a sequel to Rome: Total War, under development for PC at the developer's studio near London and set for a 2013 release.
http://www.ign.com/articles/2012/07/...al-war-rome-ii

Poslednja ispravka: GATTUSO88 (2.7.2012 u 15:17) Razlog: ...
GATTUSO88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 20 korisnika se zahvaljuje korisniku GATTUSO88 na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (2.7.2012), Bascelik (3.7.2012), batakpudla (2.7.2012), Cofi (2.7.2012), DJ MIXYYY (3.7.2012), dulezmaj (2.7.2012), I like games (5.7.2012), Isko (2.7.2012), Luka Filipovic (2.7.2012), Marko (2.7.2012), pentraksil (2.7.2012), perablenta (2.7.2012), ProdavacKupusa (6.7.2012), simets (2.7.2012), SirDuck (2.7.2012), Stefan 5 (2.7.2012), Stranger2 (3.7.2012), vlacke (3.7.2012), _Grotesque_ (3.7.2012), _Maximus_ (3.7.2012)
Stara 2.7.2012, 16:20   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ja mislim da ce ovi sto su pljuvali po Shogunu 2 zato sto nije Rome 2 da svisnu .
Jedva cekam ovo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
ProdavacKupusa (6.7.2012)
Stara 2.7.2012, 17:02   #3
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja mislim da ce ovi sto su pljuvali po Shogunu 2 zato sto nije Rome 2 da svisnu .
Jedva cekam ovo
Da znaš, ko da dočeka prvi trejler a kamo li igru
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
pentraksil (2.7.2012)
Stara 2.7.2012, 19:46   #4
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Kazu da sada raspolazu sa najveci budzet do sad, i da ce uraditi sve da naprave dobru igru. Srecno Sega!

2013- Godina STRATEGIJA!

- Rome TW 2
- Company of Heroes 2
- CnC Generals 2
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (2.7.2012), Bascelik (3.7.2012), batakpudla (2.7.2012), GATTUSO88 (2.7.2012), Luka Filipovic (2.7.2012), Marko (2.7.2012), Stefan 5 (2.7.2012)
Stara 2.7.2012, 19:56   #5
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

^ Plus treca sezona Serloka i novi Star Trek.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Isko (2.7.2012), Marko (2.7.2012)
Stara 2.7.2012, 19:57   #6
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Hvala bogu da su se setili, rome prvi deo je najbolji iz celog serijala!
Jedino medieval II moze da se meri sa njim.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
batakpudla (2.7.2012), _Grotesque_ (3.7.2012)
Stara 3.7.2012, 15:53   #7
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Total War: Rome 2

Citat:
GATTUSO88 kaže: Pregled poruke
TRAILER! NAPOKON!

http://www.youtube.com/watch?v=oKgls...eature=g-all-u

Sega and The Creative Assembly have announced a sequel to Rome: Total War, under development for PC at the developer's studio near London and set for a 2013 release.
http://www.ign.com/articles/2012/07/...al-war-rome-ii
Samo izmeni naslov u Total War: Rome 2
@pentraksil "Ja mislim da ce ovi sto su pljuvali po Shogunu 2 zato sto nije Rome 2 da svisnu"
u sustini kad je trebalo da se otkire sta je sledece pa je izaso Shogun 2 tad sam bio zagrejan za ROme 2 sad je sasvim ok ali me nekako proslo, mislim da je najgore proso Medieval koji je najinteresantniji period za Evropljane pa i bliski istok koji je bukvalo bio modifikajija prvog Rome TW. Al samo se nadam da ce i on doci na red jer ovi definitivno pomeraju granice sa svakim novim naslovom tako da ce u nekoj skorijoj budocnosti Medieval izgledati fenomenalno a mozda bude i Srbije makar kao non playable faction.

Evo sta su rekli ljudi iz PCGamesN "Total War: Rome 2 is real - we've seen the demo, and talked to Creative Assembly. Here's every detail you need to do: Here" mozda i najbolji preview posto su overili demo.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	P9s7t.jpg
Viđeno:	69 puta
Veličina:	99,2 KB
ID:	43582  

Poslednja ispravka: Nestor (3.7.2012 u 16:39)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 16:37   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Rome 2

^^Slazem se, mislim da je Medieval 2 najgore prosao....igrao sam ga godinama (i jos ponekad kada izadje neki dobar mod) ali bio je u jako losem stanju na izlasku...Empire je bio jos gore stanje, mada me je zabavio jednako kao i prethodnici. Shogun 2 obozavam, ali Rome je ipak Rome....Nadam se da ce CA da izda i mod tools, TW serijal je miljenik PC publike i zbog toga....mogucnost modovanja je nezamisliva.

Nego da malo prostudiramo ss-ove ....koliko vidim bitke ce biti mnogo masovnije...na slikama je izgleda Kartagina. Na slici je cini mi se 26 brodova sto vec prevazilazi limit od 20 jedinica kod prethodnika. Ono sto bih voleo je da izgled gradova bude upravo kao na slici....ne onako genericki kao u prethodnicima gde je svaki nivo razvijenosti izgledao uglavnom isto. Izgleda da cemo videti i vise odbrambenih mehanizama na zidinama, baliste i katapulti to bi bio ogroman plus. Vidim i da ce ulicne borbe biti nesto drugacije za razliku od guranja po procepima i stancovanja jedinica koje se zaglavljuju izmedju zgrada . Ima i grafita po gradjevinama sto je opet jedan ogroman plus realisticnosti...ako mozda niste primetili, ljudi su utvrdjeni u onoj kuli i donjem levom uglu slike, tako da cemo sigurno moci da saljemo jedinice u objekte. Tu su i slonovi, a slonovi su uvek plus
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 16:47   #9
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

^^ Pa to je ono sto mi je smetalo kod Empire, Napoleon, Shogun 2 to sto za razliku od Rome i Medieval 2 nisi vise imao gradove vec samo zamak i nekako tu igra malo gubi draz i nije isto kad imas grad pa se rasporedis po sokacima i zidinama od onih star fortova i slicnih gde si na zidinama ili unutra i to je. Sto se Rome 2 tice bice moguce da biramo gde da nam se vojska iskrca sa broda i sve to u rezimu bitke na na mapi, jos jedna stvar je koju pominju a ne svidja mi se preterano je da mozda vise necemo imati sanse da se rasporedimo pa kliknes na gong za pocetak bitke vec odma se prelazi na bitku i dok ovi marsiraju prema tebi ti se rasporedjujes (malo bezveze) al mozda to ne ubace. Takodje sad ce moci da se broovima napadne grad i verujem da ce to biti fenomenalno a jos ocekujem dosta promena sto se tice onog dela kad igras na mapi, nesto su pominjali drugaciji naci rukovodjenja provincija. Mislim da nas ceka dosta izmena u odnosu na Shogun 2 al samo da senat ne smara opet preterano
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 17:22   #10
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Nadam se da će ovaj put igra biti malo istorijski preciznija, i da neće biti opet one katastrofe od crvenih plavih zelenih i ljubičastih rimljana
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 21:55   #11
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Nadam se da će ovaj put igra biti malo istorijski preciznija, i da neće biti opet one katastrofe od crvenih plavih zelenih i ljubičastih rimljana
To su predstavnici porodica kakve su zaista i postojale u Rimu, i koje su bitno i odlučivale o sudbini države.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 17:48   #12
GoranS86
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
^^ Pa to je ono sto mi je smetalo kod Empire, Napoleon, Shogun 2 to sto za razliku od Rome i Medieval 2 nisi vise imao gradove vec samo zamak i nekako tu igra malo gubi draz i nije isto kad imas grad pa se rasporedis po sokacima i zidinama od onih star fortova i slicnih gde si na zidinama ili unutra i to je. Sto se Rome 2 tice bice moguce da biramo gde da nam se vojska iskrca sa broda i sve to u rezimu bitke na na mapi, jos jedna stvar je koju pominju a ne svidja mi se preterano je da mozda vise necemo imati sanse da se rasporedimo pa kliknes na gong za pocetak bitke vec odma se prelazi na bitku i dok ovi marsiraju prema tebi ti se rasporedjujes (malo bezveze) al mozda to ne ubace. Takodje sad ce moci da se broovima napadne grad i verujem da ce to biti fenomenalno a jos ocekujem dosta promena sto se tice onog dela kad igras na mapi, nesto su pominjali drugaciji naci rukovodjenja provincija. Mislim da nas ceka dosta izmena u odnosu na Shogun 2 al samo da senat ne smara opet preterano
Meni se bas dopada taj realizam da kada dve vojske naidju jedna na drugu pocinje bitka. Raspored ce ocekujem biti ako se napada iz zasede, tj. neke sumice.

Jos jedna stvar, mozda ce biti dozvoljeno rasporedjivanje pre bitke vojsci koja se brani, mada ova prva ideja mi se vise svidja, da se vidi ko je general
GoranS86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 18:33   #13
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Nego dok mi cekamo ovo, ajde neka neko preporuci dobar Medieval 2 mod sa Rimljanima . Ne mogu vise da cekam EB II, oduzise ga
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 18:34   #14
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
GoranS86 kaže: Pregled poruke
Meni se bas dopada taj realizam da kada dve vojske naidju jedna na drugu pocinje bitka. Raspored ce ocekujem biti ako se napada iz zasede, tj. neke sumice.

Jos jedna stvar, mozda ce biti dozvoljeno rasporedjivanje pre bitke vojsci koja se brani, mada ova prva ideja mi se vise svidja, da se vidi ko je general
Nisam siguran ali mislim da ne postoji slucaj gde je neka vojska dosla na polje i odma krenula u napad a i da jeste to se verovatno zavrsilo katastrofalno po njih. Uvek se vojske rasporede i ona koja napada i ona koja se brani.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2012, 23:46   #15
dzamabor
Novi član
 
Član od: 27.8.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Rome Total War stara , ali veoma dobra zarazna igra.. silovao sam koliko sam je igrao, sad samo je vreme da cekamo da izadje rome total war 2..
dzamabor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 23:23   #16
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Nikako mi se ne uklapa ideja da su rimljani napali kartagu direktno iskrcavajući se sa brodva i imali pri tom tako visoke opsadne kule. ...i sad još su stigli i drvene zidove da naprave ispred zidova kartage...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 19:57   #17
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

prica je danas bila o modovanju i buducnosti total war serijala,ocekujte na eurogamer vise informacija
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2012, 1:11   #18
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Evo da prokomentarišem (i izrazim malo razočarenja) trejler:
- Definitivno je ovo u trejleru iz onog demoa koji je prikazan novinarima iza zatvorenih vrata jer se podudara sve.
- Šlemovi rimljana su mi skroz neobični. Možda je to skroz istorijski realno ali mi je čudno da su odabrali stil uniformi kakav nije korišćen u skoro ni jednom filmu (a gledao sam skoro sve o rimljanima).
- Animacije je odlična ali grafika definitivno nije fotorealistična. Primećujem dosta preterivanja sa efektima. Boje pomalo podsećaju na izlazak/zalazak sunca ali je bleštavilo na oklopima pa čak i na koži ruku kao da je u pitanju podne u sred leta. I uopšte prisutan je prejak kontrast, zacrnjene senke i neki umetnički efekat tako da sve izgleda maksimalno epski u stilu nekih straijih umetničkih stilova... Napoleon TW mi na primer deluje mnogo realističnije.
- Scipio Aemileanus je u prvom redu pri izlaženju iz opsadne kule i kasnije je u prvom redu ili bolje rečeno sam pred slonovima. To je skroz nerealno da general ide u prvom redu u tim najrizičnijim momentima bitaka a pogotovo nerealno za rimljanje (kod njih su bogati i plemstvo bili tek u trećoj liniji) a pogotovo kad komanduje tako velikom vojskom.
- Bitka u Kartagi je trajala ceo dan (tačnije 7 dana) i rimljani su se borili u tri smene. Takve bitke su definitivno morale da se odvijaju u nekom sporom ritmu. A ovde je sve u nekoj ekstremnoj jurnjavi. Toliko žurba nije realna ni za one bitka na poljanama. ...izgleda su suviše inspirisani onim akcionim scenama iz filma Troja.

Nadam se da je to samo trejler takav a da u igri neće biti tih zamerki. Ali za ovo sada lagao bih kad bi rekao da mi se dopada sve što sam video u ovom trejleru.

Poslednja ispravka: Stranger2 (27.9.2012 u 5:22) Razlog: popravio par slova i dodao 7 dana.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2012, 1:45   #19
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Slazem se to za efekte i teksture. Meni jos od prvih screenova nije bilo jasno zasto tako cudno izgledaju boje i same teksture. Nekako mi je Shogun 2 bio skroz fotorealistican dok Rome 2 izgleda nekako sto ti rece ''umetnicki'', kao da su slikane cetkicom teksture a ne sklapane u nekom programu.

Mozda to izgleda tako zbog nekih opcija koje mogu off/on, mozda ce cela igra imati neki stil, za sada samo mozemo da nagadjamo dok ne izadje neki preview sto sumljam da ce ove godine.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2012, 2:03   #20
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Odabir slemova je realan, jer se rat sa Kartaginom odvijao mnogo pre Marijevih reformi (a tu se vec pojavljuju okolpi na kakve smo navikli u fimovima). Slazem se da je cela ta narandzasta atmosfera pomalo cudna ali Afrika ima dosta interesantnu boju neba i zalaska sunca. Morate uzeti u obzir da ovo nije bas autenctican gameplay snimak vec cinematic pre i u toku bitke odradjen u enginu igre. Sto se tice prvih borbenih linija slazem se, ali koliko je meni poznato Scipio je sam ucestvovao u bitkama vise puta, znam da je njegov sin bio valjda centurion. A onaj vojnik ispred slona nije Scipio ja mislim vec neki centurion. Nazalost bloom i odsjaj su oduvek bili boljka Total War igara, recimo Shogun 2 je imao zaista smesan bloom gde oklop izgleda kao da je od plastike a konji kao da su plastificirani. Sto se tice bitke u tri smene opet se slazem i koliko ja znam ovaj scenario ce trajati bukvalno do zalaska sunca kako pricaju u CA jer je mapa ogromna. Sto se tice trajanja bitaka u kampanji tu se ne bi bas nadao da ce bitke trajati dugo, jer jednostavno nije povoljno za gameplay igrati jednu bitku skoro ceo dan. Ali ja bih voleo kada bi odradili faze tj. skirmishe i vise napada kako bi simulirali taj jedan ili dva dna koliko bi bitka i napad trajao, jer mi naslov uliva nadu nakon izjave da ce bitke biti redje ali odlucujuce i da zele da izbace jurnjavu vojski po mapi i bukvano pedeset bitaka u toku jednog kruga. Videcemo kako ce sve to da izgleda ovo je jako rana faza igre, izgledace to 100% drugacije kako se izlazak bude priblizavao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com