Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2011, 20:44   #1
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Saveti oko kupovine laptop-a

pozdrav svima voljnim da pomognu
vec sam jednom pre mozda 6 meseci bio otvorio temu oko kupovine laptopova kada sam imao neke dobre ponude medjutim tada do kupovine nije doslo
sada sam se ponovo nameracio da kupim laptop i jelte treba mi neka dobra preporuka ali i poneki savet.
citao sam redovno teme koje su postavljane za kupovine laptopa ali ipak pre kupovine da potvrdim sa forumasima.kupicu ga najkasnije do 5 avgusta,mozda i ranije pa da se spremim na vreme,ne verujem da ce doci do neke revolucije na trzistu za tih 10-15 dana,osim mozda neke dobre akcije.evo konacno dela sa mojim zahtevima i razmisljanjima
budzet dakle nije ogranicen i uzeo bih u razmatranje svaki laptop sa nekom razumom cenom.mada mi se prosto ne daje recimo 1300e za laptop npr. ako ce razlika za taj i neki od 800e biti bolja graficka i lepsi dizajn
laptop bih koristio za sve,od igara(nista ekstremno naravno,bilo bi i novijih igara ali nisam zavistan od detalja ),pokoja obrada slika,programiranja,raznih programa,filmovi,net sto se i podrazumeva.jelte
znaci nista ekstremno,ali bih ipak zeleo solidan laptop koji se pritom ne greje previse ako je moguce.relativno cesto bi ga nosio pa mi je i kvalitet izrade jedna od najbitnijih stvari
ako moze da ima full tastaturu,znaci i numericki deo ako ne onda nema veze preterano i jos ako moze 3 godine garancije ih
neki laptopovi koje sam ja primetio su npr.
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dun...roductId=17115
http://www.quince.rs/detalji.php?men...&recordID=1310 ne znam zasto sam mislio da je dobar izbor pre jedno 2-3 dana
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dun...roductId=12498
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...laptop/20/6267
bilo ih je jos par ali nijedan da preterano iskace iz mase,kao neke ekstra best buy.ako postoji takav neki lap slobodno preporucite.hvala unapred svima za pomoc
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 0:12   #2
Dead man
Član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 274
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 61 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Prvo da prokometarišem ponuđene:
N5110 i A53SV-SX354 izgledaju najprimamljivije. Ali... to nije klasa računara o kojoj ti pričaš. I Asus i Dell kapa dole, samo što su ovo ulazne serije.
Sa druge strane, imaš dva dv6 modela. 3020em jeste sa i7 ali prošle generacije. Procesor je i dalje daleko bolji od 2410M iz 6006em (za koji ne razumem tvoj kometar), ali 6006em ima mnogo, mnogo bolju grafiku, USB3.0, dok je ostalo manje više slično.

Od ponuđenih moj izbor bi bio ipak 6006em.

A evo i nekih drugih modela shodno tvojim željama:
Lenovo IdeaPad Y570, 59303889 74.000
Dell XPS L502x, 2410-540/2Gb 102.000
Dell XPS L502X WY4K8-i7-2630 107.000
Dell XPS L702X 245M1-i5-2410 107.000 (ne znam da li 17" dolazi u obzir)
i za sve para što imaš Dell XPS L702x, 245M1-i7-2630QM 134.000 (1.301€ po srednjem kursu NBS)

ThinkPad nisam predlagao zbog num pad-a.

Ovo je što znam, ako naletim na nešto drugo pisaću. Inače, svi ti modeli se uvoze u jako molom broju i brzo planu, pa ti predlažem da ne čekaš akciju jer su na akcijskim ponudama većinom najjeftiniji laptopovi.

Poslednja ispravka: Dead man (18.7.2011 u 3:15)
Dead man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dead man na korisnoj poruci:
talenat (18.7.2011)
Stara 18.7.2011, 9:24   #3
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

ne znam juce kada sam pisao post 6006 mi nije delovao kao dobar izbor,verovatno su me iskvarili kvadovi koje sam gledao po manjoj ceni
3200em mislim da definitivno ne bih uzeo jer je zaista quad starije generacije,plus slabija grafa+88 hiljada.naveo sam ga kao neki primer
sto se tice della i asusa ne deluju mi lose.znam da je dell malo slabiji(i5 2410+525 grafa) ali mi deluje kao solidan izbor za tu cenu-51k
a asus ima i7-2630 i 540 grafu za kolu znam da je manje vise ista kao 525,ali i cena mu je pristojna tj 680e

e sada tvoji predlozi ;D
lenovo deluje solidno za te pare,dobra grafa i quad,samo svugde vidim da mu je cena u najavi.ako je 74 poprilicno dobar izbor
Dell XPS L502x za 103 hiljade...hm i5+540,a display je full hd.nekako mi ne izgleda kao lider u klasi,osim ako ima nesto za sta ne znam
pogledao sam sve delove koje si predlozio i nekako mi se ni jedan ne svidja previse,kao da ovi drugi daju vise za pare.ovaj poslednji za 130k jeste odlican,ali mi se nekako ne daju tolike pare,kada moje potrebe moze da zadovolji i slabiji laptop.nemam ogranicen budzet ali prosto mislim da je ovo prosipanje para jer za te pare mogu kupiti novi dobar desk+slabiji laptop
moze i 17 incha displej nije problem

e sada ovi komentari koje sam rekao svi mogu da padnu u vodu u polju kvaliteta izrade i hladjenja.znam da baterija na svakom modelu verovatno moze da drzi oko 2 sata i to je ok.ali sto se tice izrade i temperature laptopa tu ne bih zeleo da stedim.izgled mi je nebitan,ne mora da bude od aluminijuma ili neke lepe plastike,ali zelim cvrst i kvalitetno odradjen laptop.ako bi 2 racunara bila isti po karakteristikama ne bih zalio vise para za onaj kvalitetnije izrade.vidim da dell daje 3 godine garancije i to jeste privlacno ali da li zaista vredi dati 100k kada za 68k mogu npr da kupim onog asusa sa pocetka posta?
citao sam dosta u poslednje vreme razlike u grejanju,temperaturi,itd oko grafickih i procesora i5,i7(amd ostavljam van konkurencije jer me ipak ne privlaci) i naravno njihovih preformansi i malo mi je tesko da se odlucim
i ako se odlucim za neki laptop detaljno cu procitati neki review ali u ovako sirokoj ponudi malo mi je tesko da se odlucim verovatno dosta smaram ali zelim da dobijem najbolje za pare jer nikada nisam trosio pare preterano na tehniku koja mi ne pruza neko zadovoljstvo,pa bih sada eto hteo da kupi jedan pristojan lap koji ce me dobro sluziti...
edit:
razumem za akcije da tesko da cu ubosti neki premium laptop za male pare ali ko zna mozda budem imao srece
cim se odlucim i stignu mi pare porucujem
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 10:58   #4
Dead man
Član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 274
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 61 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Malo me zbujunjuje tvoje razmišljanje.
S jedne strane dao bi pare ako je kvatlitet u pitanju i da izgled nije bitan, a sa druge da ti onaj Asus završava posao, odnosno da ti XPS ne izgleda kao kao lider u klasi.

Svi predlozi koje sam ti dao su vođeni tvojim zahtevima: kvalitet + performanse. Problem je što i jedno i drugo košta, pa otud A53SV-SX354 i Inspiron koštaju mnogo manje. Istina da ti A53SV i Inspirion završavaju posao, ali im je kvalitet izrade srazmeran ceni koju plaćaš.

Čini mi se da ipak nisi čvrsto rešio da hoćeš kvalitetan laptop, čim te toliko mame brojke iz niže klase.
Dead man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dead man na korisnoj poruci:
talenat (18.7.2011)
Stara 18.7.2011, 11:15   #5
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

necu puno pisati samo cu reci HP Pavalion dv6,biraj sad tacno sebi koji hoces jer ih ima slabaijih i jacih,a da i svi ce ti reci da je hp kavlitetan i ima dobru izradu.Ja ga koristim 8 mjeseci posto sam studnet isao je samnom i presao pola balkana nista mu ne fali, ne zagrjava se puno. Igrice na njemu igram od PESa 2011 do sad NFS Shift II,nekad se malo zezam sa adobe after effect i sve radi perfektno. I naravno zadnji plus je sto dobijes origialni sistem na njemu. Jedini minus koji mogu da navedem su hdmi dirver. Eto toliko od mene
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dario_cile na korisnoj poruci:
talenat (18.7.2011)
Stara 18.7.2011, 11:34   #6
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

hvala za predloge i pomoc zaista
i stoji da zelim kvalitetan i dobar lap top ali ako ne moram da placam previse jel pare koje imam nisu moje vec ih je neko drugi zaradio.ako treba da dam 1000e ok nije problem ali naravno da zelim da prodjem jeftinije ako je moguce
mislim ostao sam malo zbunjen tvojim postom jer imam
Dell XPS L502x WY4K8-i5-2410-540/2Gb cena 103 hiljada
dakle i5 2410 grafa 540,full hd display sto je na neki nacin preterivanje,6gb rama,750gb hard
potom
DELL XPS L502x WY4K8-cena od 105 pa nadalje
core i7 2630,gt 540,isto full hd display,6gb rama,i 640gb hard
i onda taj asus ASUS A53SV-SX354 za nesto manje od 700e
display iste velicine ali manje rezolucije 1366x768, i7-2630QM(da li je to isti procesor sa dell-a?),grafa 540,6gb rama,750gb hard,nema usb 3.0,mada nije da mi je to krucijalna stvar
dakle da li se zaista isplati dodati tih 300 i kusur evra?mislim bitan mi je kvalitet laptopa i ako asus ima nekih problema sa kvarovima,kvalitetomi sl,ici cu na dell-a,svakako.ali kada se pogleda 300 i koji evro je skoro 50 posto cene tog asusa i prosto me zanima da li zaista vredi dodati toliko,ili odvaditi od cene della a da mi ostane pouzan laptop :/
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 19:31   #7
Dead man
Član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 274
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 61 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Ima jedna izreka:
"Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari."

Da li pre kupio Punta sa Mercedosovim motorom za Z dinara, ili Mercedesa (ne znam ko šta voli) za 1.5 x Z dinara?

Mislim da je to pravo poređenje kada se uzmu materijali koji se koriste i proces proizvodnje. Plastika A53SV(Punto) i XPS (Merc) itd....

Edit:
I naravno, ako nemaš toliko para, namoj ih ni trošiti.
Dead man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 8:44   #8
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

pa ako je takva razlika u kvalitetu onda se necu premisljati...
jos cu procitati koji review pa cu doneti odluku,mozda pronadjem jos neki zanimljiv model
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 9:04   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Ja bi uzeo "jeftinije" resenje (kao taj Asus), sem ako imam para u visku.

Ipak je laptop "potrosna roba". Sta ako ti pande i "razbije" se? Tu ti kvalitet ne pomaze.

P.S.
Naravno, ne kazem da ne treba gledati druge modele. Naprotiv, treba videti sve te modele uzivo (narocito ove skuplje "fency/kvalitetnije" ), obavezno procitati review-ove i onda izvagati da li veca cena vredi onoga sta oni daju (a da nisu performanse).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
talenat (19.7.2011)
Stara 19.7.2011, 9:35   #10
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

^
Potpuno se slazem sa Playerom - ako nemas viska novca uzmi taj ASUS - kvalitet je od male koristi ako padne ili prospes nesto po njemu. Ako ga neces mnogo "akati" tim pre uzmi jeftinije resenje. Nisam bas ni siguran koliko je resenje od 1K + eur uputno po Srbiji vuci sa sobom. I da znas da je tim skupljim modelima pad cene drastican pa ces ga vec polovnog i par meseci starog prodati za 300ak eur manje (tesko se i nalazi kupac), a posle 1-2 godine pad cene je bas znatan. Mislim da ce ti onaj Asus ili neki u tom cenovnom rangu zavrsiti svaki moguci posao. Asus ima odlicno hladjenje i tih je a komponente u onom su stvarno ok.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
talenat (19.7.2011)
Stara 19.7.2011, 9:42   #11
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Ma, bezveze je bacati pare na laptop, osim ako nema neki konkretan razlog za to (posao koji zahteva vrlo jak hardver, najnovije igre i sl). Mislim da sada postoji malo ljudi kojima zaista treba laptop skuplji od 500 evra.

@ Dead man: ja bih pre uzeo Punta, jer više volim manje automobile (osim ako nisi mislio na A klasu merca ).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
talenat (19.7.2011)
Stara 19.7.2011, 10:15   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ma, bezveze je bacati pare na laptop, osim ako nema neki konkretan razlog za to (posao koji zahteva vrlo jak hardver, najnovije igre i sl). Mislim da sada postoji malo ljudi kojima zaista treba laptop skuplji od 500 evra.
Slazem se, jako mali broj ljudi zaista potrebuje tako nesto a pogotovo ne oni koji ga kupuju "novcem koji je zaradio neko drugi". A najmanje para zarade bas oni koji nesto zaista pokusavaju da rade na laptopu - najvise zaradjuju bas oni koji na latopu samo rade u Wordu, Excelu i Powerpointu i salju mailove. Za to im je dovoljan laptop od 350 eur.Ko hoce da pogleda i neki HD film kad dodje kuci ili odigra neku igru i sl uzme allroundera do 500 eur. Sve preko je vec manje vise bacanje para i kupovanje radi gaminga sto je na laptopu nerazumno. Na Zapadu ima potrebe za CAD laptopovima ali na njima se retko kada i radi bilo sta ozbiljno vec se odradi neka prezentacija u nekom inzenjerskom CAD programu i to je sve. Bez zezanja. Imam jedan takav laptop i bas za to sluzi - ti CAD programi jednostavno zahtevaju i veci monitor i i udobniju tastaturu i misa i jace grafike a sve to desktop omogucava za mnogo manje pare.

Poslednja ispravka: Laskaris (19.7.2011 u 10:39)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
talenat (19.7.2011)
Stara 19.7.2011, 11:30   #13
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

napisao sam u prvom postu da trazim laptop koji se ne greje i koji ima kvalitetnu izradu(ja jesam pazljiv prema tehnici,imam telefon vec pola godine jos ga nisam ogrebao ) ali mislim da bi me neko krckanje i savijanje jako nerviralo
pare jesu u potpunosti moje,ali stoji da ih nisam zaradio da ne ulazimo u dalji off,ali i da sam ih ja zaradio opet bi razmisljao da li da dam 350e vise za isti laptop kvalitetnije izrade(pod uslovom da je i onaj prvi dobre izrade).cim ugrabim malo vremena krenucu da citam review-ove pa cu moci bolje da donesem odluku jer u ovom momentu ne mogu da znam koliko je razlika izmedju doticnih dell laptopova,i navedenog asusa za 650e
u principu meni bi i neki slabiji lap zavrsavao posao ali ako za te pare ima takav 'lep' hardver,sto da ne
za sada sam video da im je glavna zamerka na asusa kvalitet tastature,valjalo bi to uzivo isprobati da je solidno napravljen i da se ne greje previse
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 11:41   #14
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Imam ja relativno slicnog Asusa i tastatura je npr bolja na HP-u ali ova ni slucajno nije losa - "meksa" je nesto ali sve je stvar navike. Lap koristim uglavnom sa eksternom tastaturom kao zamenu za desktop iz odredjenih razloga. Taj Asus je sasvim sasvim dobar a verujem da je to i vise nego sto ti treba. Dobro razmisli sta ces tacno raditi na laptopu - najskuplji su oni koji ti "bleje" tj ne koristis ih u prvoj godini do 70 odsto a sledece vec i do 90-100 odsto mogucnosti. Win 8 ce svakako moci da gura bilo koji od tih za cca 500 + 200 eur koji sada uzmes a verovatno ce to moci i jeftiniji modeli.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 12:19   #15
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

realno nemam nista posebno zahtevno da radim na laptopu,osim igranja po koje igre kada dodje zima.i ovaj desk koji je u profilu(x2 5000+,3gb rama,ati 3650) me solidno sluzi ali nije mi puno da dam tih 700e za hardver koji ima asus.a kada pogledam da 1000 i nesto evra mogu da rasporedim na lap+desk(500+500),ili da dodam jos para i imam zver od desk racunara i solidan laptop...mada ovaj trenutni desktop ne planiram skoro da menjam jer ne vidim razlog
zaposlicu ja laptop kako vec nece stojati samo za pasijans
elem sve vise vucem na neki od ova 2 lapa:
http://www.quince.rs/detalji.php?meni=&recordID=58
http://www.quince.rs/detalji.php?men...&recordID=1310
naravno i asus je u konkurenciji svakako,evo jedan slican asus sa usb 3.0 samo nema cene nigde
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...laptop/20/6108
sada jos malo idem od kuce pa cu sutra opet da se bavim istrazivanjima
ali cine mi se kao solidan izbor,opet ostaje pitanje kvaliteta izrade,grejanje...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 12:32   #16
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
za sada sam video da im je glavna zamerka na asusa kvalitet tastature,valjalo bi to uzivo isprobati da je solidno napravljen i da se ne greje previse
Ja imam Asus laptop i mislim da mu je tastatura odlična (devojka ima MSI, a ovde na poslu imam HP - mislim da su sve tri tast podjednako dobre, samo me kod MSI nervira što su im Fn i CTRL "zamenjeni", tj. Fn stoji u ćošku, gde je obično CTRL; osim toga, nemam zamerke).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 12:44   #17
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

generalno za taj model za koji se zanimam su rekli da je kao slabija tastatura
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 13:51   #18
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

^
Lenovo sa linka gore dobar, HP dobar ali preskup (uz to samo i5 procesor).. 500 eur za desktop + 500 laptop mi se cini da je bolja investicija nego samo u laptop ako ti bas ne treba jak CPU i grafika i mobilnost tih komponenti. Kapiram da vec imas desktop i da ti ta varijanta ne igra . ja bih ipak ostao na onom Asusu mada kazu da su Lenovo laptopovi vrlo kvalitetni - gledaosam neki stariji model iz srednje klase pre par meseci, stvarno je odlicno uradjen. Obavezno pogledaj uredjaj pre kupovine da ocenis odgovara li ti.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 14:46   #19
Dead man
Član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 274
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 61 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

ASUS N53SV-SX494V je fantastičan laptop i sećam se da je imao dobru cenu, ali mislim da ga trenutno nema nigde.
Ima Asus N53SV-SX551V koji je u principu isti kao SX494V, ali skuplji od recimo Lenovo IdeaPad Y570, 59303889, i to 8-10.000, što zbog Win7 što zbog +4GB RAM. Dok Lenovo ima zdraviju grafiku.
Dead man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2011, 18:11   #20
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Saveti oko kupovine laptop-a

sada sam cuo da taj lenovo model nema grafu 555 vec 550 sto ga poprilicno baca unazada...ali manje vise citao sam o neverovatnoj kolicini problema koja se javlja u serijama y560/570
sada sam u vecoj dilemi nego ikada
taman mi se bas svideo laptop i onda sve ovo
sada da detaljno istrazim onaj hp da vidim kakva su misljenja
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Laptop za dizajn entrarkia ŠDK - Prenosni računari 14 25.6.2010 22:24
Pomoć oko kupovine laptopa =) ZexXx_NBG ŠDK - Prenosni računari 7 27.2.2010 14:48
Grafička kartica za laptop Guardian Prenosni računari 7 5.4.2008 20:37
WinXP drajveri za HP laptop M1los Prenosni računari 2 15.2.2008 19:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com