Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2009, 17:42   #1
Mare9
Novi član
 
Član od: 24.10.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

Imam problem sa zvukom.Kada igram neku igricu i posle nekoliko minuta igranja mi se zvuk ugasi sam od sebe.Znaci ne cuje se nista,bas nista.Onda sam ponovo instalirao drivere i onda proradi ali onda mi se opet mi se isto desava.Pls help!!
Mare9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 14:22   #2
komanderkin
Novi član
 
Član od: 7.11.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: problem sa zvukom

da li ti se to deshava u svakoj igrici ili samo u toj jednoj?
u svakom sluchaju najpre skini najnovije drajvere i najnoviju verziju directxa i instaliraj.
komanderkin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 19:18   #3
Mare9
Novi član
 
Član od: 24.10.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom

a jer mozes da mi kazes gde mogu da skinem te nove drajvere?
Mare9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2009, 15:38   #4
Kristijan
Član
 
Član od: 6.1.2009.
Lokacija: Opovo
Poruke: 192
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom

I ja imam problem sa zvukom, ne baš isti ali sličan.Sve mi lepo radi i onda odjednom nema zvuka, reinstaliram drajvere i ono ništa.Kada pokušam da uđem u volume control izađe mi neka poruka there is no mixer device available.
Meni se zvuk normalno čuje u igricama i u windowsu (kad se pali, gasi, neka greška i tako to) ali kada pokušam da pustim neku pesmu (npr. u winampu) kaže bad direct sound driver i takođe neće da mi radi zvuk na youtube.Učemu je problem??
Kristijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 22:03   #5
metta
Novi član
 
Član od: 28.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom

Da ne otvaram drugu temu ovde cu izložiti problem.
Imam problem sa zvukom kad pokrenem FEAR 2, prilikom učitavanja igre javi mi poruku “Sound Acceleration Error. Please refer to the readme.txt for instructions on setting up the sound hardware on your computer”, i igra radi normalno samo bez zvuka. Kad sam pogledao u device manager sve radi kako treba. Pogledao i u hardware acceleration i on je na full. E sad da kažem da mi sve ostale igre, muzika i filmovi rade normalno sa zvukom. Imam integrisanu zvučnu karticu, matična ploča je ASUS P5P800S. Dali je do igre ili je u pitanju komp,možda neka podešavanja, ili drajveri (za grafičku ATI Radeon X1550PRO sam nedavno instalirao nove, a za matičnu nove nisam nikad). Ako neko zna šta bi moglo biti u pitanju neka javi.
---
Problem rešen , u temi F.E.A.R. 2: Project origin, post #165

Poslednja ispravka: metta (12.5.2009 u 16:25)
metta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 9:01   #6
Pedja_Nbg
Član
 
Član od: 12.3.2009.
Poruke: 119
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom

Citat:
Kristijan kaže: Pregled poruke
I ja imam problem sa zvukom, ne baš isti ali sličan.Sve mi lepo radi i onda odjednom nema zvuka, reinstaliram drajvere i ono ništa.Kada pokušam da uđem u volume control izađe mi neka poruka there is no mixer device available.
Meni se zvuk normalno čuje u igricama i u windowsu (kad se pali, gasi, neka greška i tako to) ali kada pokušam da pustim neku pesmu (npr. u winampu) kaže bad direct sound driver i takođe neće da mi radi zvuk na youtube.Učemu je problem??
Ја сам имао исти проблем.Ево прочитај шта овде пише,уради тако,и нестаће проблем гарантовано.
http://forums.winamp.com/showthread.php?threadid=231331
Pedja_Nbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 23:40   #7
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

Da ni ja ne otvaram novu temu. Skoro sam kupio Intex Yamaha zvucnu i radi ok... neko vreme. Nakon 30min, sat, 2 ili 3 zvuk se izgubi. Ukoliko je u nekoj igri, mogu da nastavim da igram bez zvuka, ali ako probam da izadjem, komp se zakuca. Ukoliko zvuk nestane tokom pustanja videa, video zakoci, ako prebacim napred ili nazad radi 2-3 sek i opet zakoci. Ovaj Windows mi strasno smrdi, a mozda su i drajveri. Drajvere sam reinstalirao, ali opet isto. WTF?
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 23:51   #8
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Da ni ja ne otvaram novu temu. Skoro sam kupio Intex Yamaha zvucnu i radi ok... neko vreme. Nakon 30min, sat, 2 ili 3 zvuk se izgubi. Ukoliko je u nekoj igri, mogu da nastavim da igram bez zvuka, ali ako probam da izadjem, komp se zakuca. Ukoliko zvuk nestane tokom pustanja videa, video zakoci, ako prebacim napred ili nazad radi 2-3 sek i opet zakoci. Ovaj Windows mi strasno smrdi, a mozda su i drajveri. Drajvere sam reinstalirao, ali opet isto. WTF?
Ako ti smrdi Windows probaj da ga reinstaliras (ako si u mogucnosti i imas vremena da se zezas sa tim). A moze biti i neki hardverski problem. Ako posle reinstalacije OS-a isto radi nosi u servis (ako imas garanciju)
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2009, 16:15   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

@acaf

Predpostavljam da si iz BIOS-a ugasio integrisanu muzičcu , a ako slučajno nisi to obavezno uradi . Je postoji mogućnost da obe dele isti IRQ i to može da pravi ptoblem .

Ako ti je muzička na ploči već ugašena postoji mogućnost da neki drugi hardver u računaru deli IRQ sa tom muzičkom u tom slučaju prebaci muzičku u neki drugi slobodan PCI slot ....

Eto to su dve stvari koje možeš da probaš da odradiš prenego što kreneš da reinstaliraš Windows .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
acaf (9.6.2009)
Stara 7.6.2009, 17:07   #10
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

Sumnje nema virus je u pitanju, skini najnovije zakrpe za Windows xp sa zvanicnog microsoftovog sajta.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
acaf (9.6.2009)
Stara 9.6.2009, 2:08   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Da ni ja ne otvaram novu temu. Skoro sam kupio Intex Yamaha zvucnu i radi ok... neko vreme. Nakon 30min, sat, 2 ili 3 zvuk se izgubi. Ukoliko je u nekoj igri, mogu da nastavim da igram bez zvuka, ali ako probam da izadjem, komp se zakuca. Ukoliko zvuk nestane tokom pustanja videa, video zakoci, ako prebacim napred ili nazad radi 2-3 sek i opet zakoci. Ovaj Windows mi strasno smrdi, a mozda su i drajveri. Drajvere sam reinstalirao, ali opet isto. WTF?
reinstaliraj win..
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2009, 23:26   #12
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Zvuk nestaje posle nekoliko minuta

Ma nemam vremena a ni zivaca to da radim Odlucio sam ipak da ovaj krs vratim, nema mi druge
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grrrr - Oblivion puca posle 5 minuta na Palit HD4870 Dual 1GB krchak Grafika 19 10.12.2008 13:14
Komp se resetuje posle 20 minuta igre preko neta stefan#10 Kvarovi 6 1.7.2008 22:14
Posle reinstalacije ne radi zvuk Selver Kvarovi 7 5.9.2007 2:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com