Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2012, 18:12   #1
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoć oko konfiguracije

Znam da se ova tema vrti u krug i ja sam pročitao dosta o tome na ovom forumu, ipak zanima me vaše mišljenje i preporuke.

Treba da sastavim konfiguraciju na kojoj će se pretežno, ozbiljnije raditi grafički i web dizajn sa povremenom obradom video i audio materijala bez većih zahteva, te internet surf, office itd..

Igrice nisu prioritet.

Budžet je oko 45 hiljada bez monitora (u ovom trenutku).

Po elementima cene oko: 11k za procesor, 10k za ploču, grafika (ako integrisana bude u opciji za sada ne mora ali je svakako u planu) 8k, RAM (4-8GB), napajanje oko 7k, Hdd-7k, kućište.


Konfiguracija nema zahtev za ekstra tišinom mada na to treba obratiti malo pažnje.

Mašina će biti često aktivna preko celog dana (a i noći) pa bi trebalo obezbediti što stabilniji rad za solidnu eksploataciju.

Najviše se dvoumim oko ploče i procesora. Razmatrao sam Intel i3 2100 (i3 2120-2130) i AMD Phenom II X4 960T. Ploča treba da bude ATX sa 4 RAM slota sa 6 usb portova na zadnjem panelu, poželjnim firewire, bez integrisane grafike ali sa izvedenim graf konektorima u slučaju da cpu podržava. Hdd 500GB za sistem.

Overklokovanje nije nešto o čemu će se razmišljati.

Za mašinu će biti spojeno više periferija (skener, štampač video/foto oprema, eksterni storidž itd..)

Konfiguracija bi trebalo da služi sledeće četiri godine bez promena a tada eventualni upgrade CPU. Uglavnom nisu u planu česte promene hardvera osim ako to nije neophodno u slučaju kvara.

Kasnije je u planu 23'' monitor za sada je u upotrebi Dell od 17''.

Naginjem ka Intelu i3 i nekoj Z68 ploči. Oko grafike.. ne znam.

Molim vas za savete i mišljenja.
Pozdrav!
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć pri sastavljanju konfiguracije Nemesis7 Šta da kupim? 4 8.11.2011 23:41
Pomoć oko konfiguracije (do 50000) Marko_26 ŠDK - Osnovne komponente 12 28.6.2009 22:19
Pomoć oko konfiguracije johnny bravo Šta da kupim? 11 10.2.2009 17:12
Pomoć oko konfiguracije [ + request for ukimafia ] Zwer Šta da kupim? 9 20.12.2008 15:56
Pomoć oko konfiguracije 2 Prief Lirator ŠDK - Osnovne komponente 35 5.6.2008 23:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com