Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2023, 12:36   #1
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Najgora igracka godina

Imali smo temu najbolja igracka godina pa je red da imamo i ovu.

Za mene 2023. Ne pamtim godinu gde sam cekao toliko naslova i da me je bukvalno svaki razocarao. Cak i za vecinu ne mogu da kazem da su lose igre (ili makar mogu da razumem zasto su popularne), maltene svaku vredi odigrati ali su ili mediokriteti ili meni licno jednostavno nisu legli.

Baldurs Gate 3, Armoured Core 6, Resident Evil 4 Remake, Bayonetta 3, Wo Long: Fallen Dynasty, Company of Heroes 3, Diablo 4, Sifu, Blasphemous 2, Starfield, Redfall, Blood Bowl 3, Warteles, Vengeful Guardian: Moonrider, Wild Hearts, Final Fantasy 16, Star Wars: Jedi Survivor, Atomic Hearts, Colony Ship, The Last Faith, Street Fighter 6, Mortal Kombat 1
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2023, 13:19   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Ubrojao bih medju razocarenja i Hogwarts Legacy. Slazem se, 2023 je prilicno losa, ne znam bas da li je i najgora.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2023, 15:15   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

ja bih pre rekao godine majninga kad nisi imao poštenu grafičku da uzmeš ispod 500e
Manje se igralo pa se i manje plaćalo developerima, a mnogi su se prekvalifikovali na mobilne, barem što se tiče ovih mlađih generacija, što će opet imati loš uticaj jer nije zdravo gledati u sitni ekran dugo
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2024, 19:49   #4
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Pisao bih sada kako od 2017. nije izašlo ništa iole vrijedno hajpa... ali sam shvatio da je "zlatno doba gejminga" kada imaš oko 20 godina, u krajnjem slučaju manje od 30.
Zuti Bar je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Apostrof (3.1.2024), perablenta (1.1.2024)
Stara 1.1.2024, 20:14   #5
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

2023. jedna od najboljih igračkih godina skorije. Standardno je da dobijamo gomilu odličnih indie igara svake godine, ali ove ni AAA nije razočarao, izašlo je dosta naslova koje su opravdale očekivanja i kod publike i kod kritike. Da nam i ova bude približno dobra i da konačno dobijemo Silksong.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
ogisha (1.1.2024), player1 (12.1.2024)
Stara 2.1.2024, 0:01   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

realno je 2022 bila jedna od najgorih.
da nije izasao elden ring, moglo je i da je ne bude sto se tice pc scene.

2023 je ok. nista spektakularno, al ok.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2024, 15:15   #7
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Najgora igracka godina

Ne računajući arkadne aparate, Nintendo Game and Watch i slične drangulije, ja sam počeo da se igram 1986, kad sam dobio C64. Od tada, pa do danas, ja nisam doživeo “lošu” godinu. Backlog mi se vuče od 80ih (bukvalno).

Meni su ova tema, i “jel su vam igre dosadile” tema dosta tužne. Odredjen broj ljudi kao da su odustali od uživanja, i kao da isključivo traže razloge za nezadovoljatvo.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Andross (3.1.2024), doctor (5.1.2024), Geralt (2.1.2024), jaomile (3.1.2024), ogisha (2.1.2024), pentraksil (4.1.2024), player1 (12.1.2024)
Stara 2.1.2024, 15:52   #8
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Za mene je 2023 i više nego dobra godina, a mogu da napišem šta još nisam stigao da odigram:

Cocoon
Jusant
Fort Solis
Mortal Kombat 1
The Invincible
Under the Waves
Talos Principle 2
i jos par nekih DLC-ova..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Partybreaker (4.1.2024)
Stara 3.1.2024, 0:30   #9
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Ajd sto si internet clikcbaiter-ski hipster kome nista ne valja, jer se vecina slaze da je ovo jedna od boljih godina u zadnjih X godina, ali de mi samo reci sta si ocekivao od Resident Evil 4 Remake a nisi dobio?

Jesi igrao original pa ti ovo nije ispunilo ocekivanja ili nisi nikada igrao pa ti je igra razocarenje? Jer je igra po svemu uradjenome vjerovatno najbolji remake ikada.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 10:22   #10
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Mislim da ste pobrkali naloge, ovo nije reddit. Nema potreba da branite 2023. od mene necu joj nista. Ako vam tema nije interesantna ne morate nista da napisete.
Citat:
Ne računajući arkadne aparate, Nintendo Game and Watch i slične drangulije, ja sam počeo da se igram 1986, kad sam dobio C64. Od tada, pa do danas, ja nisam doživeo “lošu” godinu. Backlog mi se vuče od 80ih (bukvalno).

Meni su ova tema, i “jel su vam igre dosadile” tema dosta tužne. Odredjen broj ljudi kao da su odustali od uživanja, i kao da isključivo traže razloge za nezadovoljatvo.
Mislim da nisi shvatio temu
Citat:
Ajd sto si internet clikcbaiter-ski hipster kome nista ne valja, jer se vecina slaze da je ovo jedna od boljih godina u zadnjih X godina, ali de mi samo reci sta si ocekivao od Resident Evil 4 Remake a nisi dobio?

Jesi igrao original pa ti ovo nije ispunilo ocekivanja ili nisi nikada igrao pa ti je igra razocarenje? Jer je igra po svemu uradjenome vjerovatno najbolji remake ikada.
Mislim da ne znas sta je hipster (ni clickbait). Sto se RE tice, ocekivao sam bolju grafiku, bolju podrsku za m&k, mozda cak i dodatni sadrzaj. Dobio sam genericnu pucacinu iz treceg lica sa manje sadrzaja, i (subjektivno) gorom grafikom.

Prelazak na "modernu" kontrolnu semu ima smisla za danasnje uslove i razumem da stajanje u mestu dok pucas/napadas deluje prevazidjeno ali meni to vise nije RE4, i celo predstavljanje starih kontrola (doduse vise od novinara nego developera) kao posledice vremena i tehnickih ogranicenja originala (iako su "moderne" kontrole ~10 godina starije od RE4) mi govori da jednostavno nisu umeli da cene koliko je sistem bio ispeglan u RE4 i koliko je gameplay loop bio dobar, i da bi mozda neki drugi tim nasao bolje resenje od pretvaranja igre u moderni TPS. A implementacija/balans novog izvodjenja su objektivno lose uradjeni.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 11:19   #11
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Ako mi nemamo potrebe da je "branimo", onda nema potrebe ni da je ti "napadaš". Ovde svako iznosi svoje subjektivno mišljenje, osim možda tebe koji kažeš da su "implementacija/balans novog izvodjenja objektivno lose uradjeni".

Nije ti se svidela igra - super, nije ni meni hvaljeni Sleeping Dogs zbog loše implementirane kamere sa KB/M kontrolama koja non-stop hoće da radi autocorrect, repetitivnim misijama, ogromnim nišanom koji je očigledno prilagođen za gamepad i auto-aim, melee combatom kome nikad kraja itd. E sad ako te je apsolutno svaki od gore navedenih naslova razočarao onda ne znam šta bih rekao. Možda da napraviš i kontraargument pa da kažeš koje su ti igre bile odlične.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
player1 (12.1.2024)
Stara 3.1.2024, 14:07   #12
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Ovo nije blog, ovo je forum. Ne mogu da dam "kontraargument" na nesto sto je u sustini subjektivna lista bez ikakvih pravila ili smernica. Jos je i moja. I ne moram da dajem kontraargument posto se ovde ne radi o 2023. I necu da pisem o igrama iz 2023. koje su mi se svidele posto to nije tema (i ovo nije blog), i jedna subjektivna lista nije "kontraargument" drugoj subjektivnoj listi. Mislim da ti ne znas sta je argument.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 16:45   #13
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Mislim da nisi shvatio temu
Moguće. Meni bode oči tema koja se provlači kroz komentare na forumu, a koja mnogo liči na neki "žal za mlados'". Imam utisak da ljudi baš traže dlaku u jajetu.

Recimo, ova lista:
Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke

Baldurs Gate 3, Armoured Core 6, Resident Evil 4 Remake, Bayonetta 3, Wo Long: Fallen Dynasty, Company of Heroes 3, Diablo 4, Sifu, Blasphemous 2, Starfield, Redfall, Blood Bowl 3, Warteles, Vengeful Guardian: Moonrider, Wild Hearts, Final Fantasy 16, Star Wars: Jedi Survivor, Atomic Hearts, Colony Ship, The Last Faith, Street Fighter 6, Mortal Kombat 1
Meni je tu nekoliko igara koje sam odigrao, nekoliko koje ne mogu da dočekam da završim, i nekoliko koje ne mogu da dočekam da počnem. Ono što im je zajedničko je da sam se lepo zabavio uz njih. Ništa više mi ne treba.

Tvoj post jeste subjektivno mišljenje, i sasvim u redu, ali kako su onda "kontrole objektivno loše"?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 17:51   #14
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

^
Jesi li primetio da na forumu svake godine ima sve manje ljudi?
Vecina ljudi koji su poceli da se igraju na Commodore 64 ili tokom 90ih na konzolama su prestali to da rade do pocetka cetvrte decenije zivota.
Koliko ljudi nedeljno trazi savet za kupovinu pc hardware-a na ovom forumu?
Mnogima je teze sada da izdvoje novac za komponente nego pre cetvrt veka a malo igara izgleda spektakularno kao one sto smo igrali od sredine 1990ih do 2005.
Potrebno je uloziti previse novca u sastavljanje kompjutera da bi se igrali nastavci starih gaming serijala, rimejkovi i indie igrice.
Mislim da je na ovom gaming forumu ostalo malo ljudi i da ovakve teme mogu samo da izazovu svadju.
Ocekivao sam vise od modernog gaming-a ali mi je jasno da na forumu ima ljudi koje moze prijatno da iznenade nove hack and slash, fps i open world igre.

Poslednja ispravka: Acanen (3.1.2024 u 17:59)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 19:27   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Ne znam, ali meni je danas lakše da kupim 4090Ti, nego da na vrhuncu hiperinflacije 1993. objasnim ocu da bih A1200 kad već imam A500.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (4.1.2024), mvasic (3.1.2024), pentraksil (4.1.2024), player1 (12.1.2024)
Stara 3.1.2024, 22:12   #16
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Lakse je tebi i coveku koji zaradjuje za lebac u inostranstvu ali vecina ne zeli da placa porez na budale kada kupuje preskup gpu koji se koristi za rudarenje. Pre nekoliko godina su redovno ljudi na forumu trazili savete za kupovinu ali su takve teme prestale da se otvaraju kada su komponente poskupele.

Jos jednom cu na drugi nacin pokusati da objasnim zbog cega ne treba ulaziti u raspravu oko kvaliteta igrica koje se danas mogu kupiti.
Prosle nedelje sam kupio nekoliko tvrdo koricenih stripova u knjizari Carobna knjiga jer su bili na velikom popustu.
Vecina ljudi mojih godina bi mi rekla da sam bacio pare i da su oni odavno prestali da ih kupuju/citaju.
Ne bi mi smetalo da cujem njihovo misljenje i ne bih pokusao da ih ubedim da su stripovi danas bolje nacrtani od onih koje smo citali pre 30ak godina.
Igrice se odavno ne prave za ljude naseg godista pa je logicno da nije svako na forumu odusevljen sa onim sto nam gaming industrija nudi prethodnih godina.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2024, 23:44   #17
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Mislim da su 2021. i 2022. bile mnogo gore po pitanju broja kvalitetnih naslova. 2023. malo podiže kriterijum ali opet to nije kao što je bilo nekada.
Golden age of Xbox 360 timeline


On je ovdje ispovezivao razmake izlazaka između naslova za Xbox 360 od 2006. do 2011. ali većina ovih igara je izašla za PC i imalo je tu još dosta vrhunskih PC eksluziva, a i za sony par stvari. Tada sam imao mnogo više slobodnog vremena i teško je bilo sve ispratiti. Svaki mjesec izađe nešto vredno pažnje. Bio to FPS, RPG, RTS, Akciona avantura, platformer, simulacija vožnje, sporta itd itd.

Danas, razmak između kvalitetnih igara je sve veći i veći. Sama produkcija je mnogo zahtjevnija i duže traje iako su alati za izradu napredovali. Ja ove zadnje 3 godine više provodim vremena igrajući stare igre koje osvežavam modovima čisto da održim interesovanje za gamingom. Ovo je subjektivni osjećaj ali današnje igre su kao limunada, kao limunadu da pijem.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Apostrof (4.1.2024)
Stara 3.1.2024, 23:46   #18
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Najgora igracka godina

DeCoy emigrirao u inostranstvo?

Elem, ja svaka dva, tri meseca naručim gomilu atripova iz Delfi-ja (šalju DHL-om). Marti Misterija (redovan i obojeni program), Nik Rajder, Asteriks (kad izadje trobroj), šta god ima zanimljivo od Fibre…

Ja neku ključnu razliku u igrama danas, i onima iz 80ih ne primećujem. Igra je igra. Ili mi je zabavna, ili nije. Treće kategorije nema.

Ja od igara nikad ništa, osim instant zabave, nisam ni očekivao
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2024, 11:52   #19
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Moguće. Meni bode oči tema koja se provlači kroz komentare na forumu, a koja mnogo liči na neki "žal za mlados'". Imam utisak da ljudi baš traže dlaku u jajetu.
Bez obzira koliko uzivas u igrama (ili bilo cemu) neki period mora da se izdvoji kao bolji ili gori. Za mene je 2023. "losa" godina zato sto je jedina godina u kojoj je izaslo toliko igara koje sam cekao, neke i preko 10 godina, i da su mi sve bile meh. Za moju sestru 2023. je bila najbolja. Za ortaka je 2015. godina bila najgora, iako je tada izasla njegova omiljena igra, jer je tad dobio blizance i nije imao kinte za novi komp i dve godine je izbegavao spojlere i mastao o tome da igra Witchera dok presvlaci pelene. Meni su ove price interesantne, najbolja igracka godina mi je bila zanimljiva tema, i to je to.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Tvoj post jeste subjektivno mišljenje, i sasvim u redu, ali kako su onda "kontrole objektivno loše"?
Ako pricamo u RE4 nisam rekao da su kontrole objektivno losije, samo da su toliko drugacije da to meni vise nije ista igra, nego da je balans oko novih kontrola lose uradjen. Stvarno ne zelim da pisem kilometarske postove za svaku od 20+ igara, svaka ima svoju temu, ali posto sam vec poceo da "objasnjavam" moj problem sa RE4 (i nisam zavrsio igru pa mi je besmisleno da pisem mini recenziju) >

Zamenili su stari sistem i stavili za danasnje uslove standardnu kontrolnu semu, mozes da strejfujes i pomeras se dok pucas, ali su i znacajno smanjili hitbox za noz i roundhouse kick, i dodali bullet spread, pellet count idt. Onda su ubrzali zombije, sve animacije ukljucujuci i ustajanje sa zemlje, stagger itd. Neke od ovih stvari imaju smisla i razumem zasto su ih uradili ali npr. RNG metci stvarno nemaju mesta u RE igri , i ubaceni su cisto da upotpune feature paket modernih igara.

Ovo je kompletno unistilo stari gameplay loop, npr. upucas jednog zombija u koleno da ga stagerujes, uletis sa raoundhouse kick i oboris ih 5-6 na zemlju, zveknes ih nozes par puta i onda se repozicioniras da ih sve pogodis sacmarom dok ustaju.

I sta su uradili da ovo ne bude jednostavan TPS gde trcis u nazad i pucas u zombije bez ijedne zanimljive mehanike? Umesto da da igraju sa hitboxovima, brzinom zombija, duzinom staggera, da stare mehanike funkcionisu a ne budu OP i pokusaju da balansiraju igru na taj nacin stavili su tracking na zombije i trenutno jako popularnu parry mehaniku. I kako su balansirali te mehanike, da li su tu testirali tajminge, mozda uglove napada, uslovljen situacijom, bilo sta? Ne, stavili su durability na noz.

Zbog ovakvog balansa gameplay loop je previse linearan. U originalu imao si drugaciji plan za svaku situaciju, koliko imam municije, koliko je zombija, kolika je prostorija, koliko su grupisani, da li zelim da budu grupisani? Kontrolisanje prostora izmedju tebe i zombija je bilo bitno. U rimejku uvek hocu da su mi sto dalje, rastrkani, a kada pridju igra ce mi reci da pritisnem L1.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2024, 13:59   #20
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Najgora igracka godina

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Igrice se odavno ne prave za ljude naseg godista pa je logicno da nije svako na forumu odusevljen sa onim sto nam gaming industrija nudi prethodnih godina.
Prave se ali ne u okvirima meinstrim gaming scene.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Commodore (1954-1994) - 20 godina od bankrota (29.4.1994.) Nergal Stare igre 45 31.5.2020 14:00
Trideset godina Amstrad CPC računara Nergal Stare igre 7 17.8.2014 12:24
Srećna Nova 2014. godina! JohnnyNT Brbljaonica 22 8.1.2014 12:52
Srećna nova 2013. godina! JohnnyNT Brbljaonica 50 2.1.2013 20:05
Nova godina, pa red je i novo kuciste za oko 450e! :) cerakcity ŠDK - Osnovne komponente 47 16.2.2012 15:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com