Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2011, 0:14   #41
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Wasapi se ne skida on je već u Win 7ici samo se namesti opcija. Meni je autimatski namestio sam player kad sam ga instalirao.

Asio radi na Realtecku (valjda). Pitanje je dal ćeš da osetiš razliku na njoj tj zvučnicima ili slušalicama.

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Stream_Input/Output
http://www.asio4all.com/

Links thanx to Ivanza
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 0:25   #42
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

A kako se namesti opcija

Ma jeste da imam integrusu ali ne verujem da je toliko losa, Asus je uvek ugradjivao dobre. A za slusalice se ne brini, Pioneer m390 Mada ih gusi integra realno
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 0:43   #43
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
A kako se namesti opcija

Ma jeste da imam integrusu ali ne verujem da je toliko losa, Asus je uvek ugradjivao dobre. A za slusalice se ne brini, Pioneer m390 Mada ih gusi integra realno
Preferences/playback/ i tu namestiš na šta hoćeš playback option.

Za ostalo morao bi da sačekaš Ivanzu jer ja nisam čačkao,Foobar i AIMP3 mi lepo rade u 'duetu' pa mi se i ne čačka baš da zeznem nešto
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
HSVstoned (22.12.2011)
Stara 22.12.2011, 0:59   #44
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

To je vec bilo podeseno Wasapi: Windows default, imam da podesim i za slusalice samo ali je kvalitet zvuka isti, to je to, wasapi preko integruse i ne moze bolje. Nema veze i ovako je zvuk odlican.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 14:52   #45
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
Asio radi na Realtecku (valjda). Pitanje je dal ćeš da osetiš razliku na njoj tj zvučnicima ili slušalicama.
Na integruši radi Asio4all milion posto ali razlike u kvalitetu zvuka maltene i nema u odnosu na Wasapi. Međutim kada se uporedi kvalitet zvuka između Asio4all i npr. Asio drajvera kod Xonar DS koji se zove Asus Xonar Asio, razlika je više nego očigledna i zvuk postaje tako dobar i čist da mi ne pada na pamet da više ne koristim Asus Xonar Asio. Ovo poređenje između ova dva Asio drajvera se odnosi na Xonar DS zvučnu. Xonar DG ne podržava Asus Xonar Asio drajver.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ma jeste da imam integrusu ali ne verujem da je toliko losa, Asus je uvek ugradjivao dobre. A za slusalice se ne brini, Pioneer m390 Mada ih gusi integra realno
Kada pređeš na Xonar DG tek onda ćeš da shvatiš koliko je integruša loša da ćeš dobiti želju da je iščupaš sa ploče.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
To je vec bilo podeseno Wasapi: Windows default, imam da podesim i za slusalice samo ali je kvalitet zvuka isti, to je to, wasapi preko integruse i ne moze bolje. Nema veze i ovako je zvuk odlican.
Nemoj više da se trudiš da izvučeš iz integruše ono što ne može da ti pruži, a to je odličan zvuk. Meni je trebalo dosta vremena eksperimentisanja da ukapiram da nema vajde od integruše i kada sam se iskeširao za Xonar DS odmah sam pročuo. Kada kupiš Xonar DG onda mogu da te uputim u neka podešavanja radi dobijanja što boljeg zvuka, mada ono što u startu treba da uradiš jeste da u Xonar DG control panel uključiš FlexxBass.

BTW, čak i na mp3 pesmama sam primetio da se čuju neki instrumenti koji se nisu čuli na integruši.

Poslednja ispravka: ivanza (22.12.2011 u 15:15)
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
HSVstoned (22.12.2011)
Stara 22.12.2011, 16:35   #46
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Neeee.. kako da izdrzim da ne kupim, ustekao sam skoro 30e, imam za xonar DG ali evo idu praznici, treba mi svaki dinar I svaki put tako izvisim za Xonar DG Lakse kupim nesto od 100e nego nesto od 25e

Nacitao sam se testova, kazu da ove moje sluske ''eksplodiraju'' sa xonar DG
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 12:42   #47
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Izašao je Aimp3 RC3 build 970.

http://aimp.ru/index.php?do=download

Spoiler za Lista promena:
* Added ability to install skin from Skin Chooser Dialog
* Help in English was added
* Localizations were updated
* Compatibility with Synaptics TouchPad has been improved
* Support of multimedia keyboards has been improved

- Fixed: Value of "Encoding for non-unicode strings" option can't be saved
- Fixed: Incorrect position of equalizer sliders on first start
- Fixed: Radio Browser - exception occurs when switching from "Ice Cast" to "Custom" tab
- Fixed: Radio Browser - exception occurs when trying to activate Radio Browser in Audio Library
- Fixed: Radio Browser - links doesn't add to "custom" catalog
- Fixed: Radio Browser - downloading process can't be canceled via "Cancel" button
- Fixed: Playlist - exception occurs when trying to play previous playlist if it was closed
- Fixed: Playlist - player doesn't jumps to next playlist if "Shuffle" mode is active
- Fixed: Tag Editor - auto fill tags function doesn't work in some cases
- Fixed: Tag Editor - %IN macros used to start numeration from zero
- Fixed: Skin-Engine - hitTest mask doesn't work for slider elements
- Fixed: Skin-Engine - time used to draw incorrectly for files with duration more 100 minutes

Poslednja ispravka: ivanza (24.12.2011 u 16:24) Razlog: Lista promena
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Accuphase (27.12.2011)
Stara 24.12.2011, 15:53   #48
amdx2
Član
 
Član od: 23.11.2010.
Poruke: 363
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 69 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Ja imam RC2 build 961-jel ima nekih poboljsanja?
amdx2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:05   #49
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ali mi opet nije jasno, Mr.Simpson kaze da ipak treba plugin i da je za Realtek integruse bolje resenje Wasapi, Asio nema podrsku za integrisane zvucne..
Ne, rekao sam:
Citat:
Plejer ga podrzava ili ne, nativno ili uz plugin.
A AIMP ga podrzava nativno - dakle, ne treba plugin.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Uglavnom me interesuje sto bolji zvuk preko slusalica [dok ne uzmem DG]
Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ma jeste da imam integrusu ali ne verujem da je toliko losa, Asus je uvek ugradjivao dobre. A za slusalice se ne brini, Pioneer m390. Mada ih gusi integra realno
Kao sto rekoh, bit-perfect output-e (ASIO, WASAPI, Kernel streaming itd.) koriste uglavnom oni koji imaju bolje DAC-ove, bilo prave, spoljne, ili pak one na zvucnim kartama (onim "malo" boljim) i koji iste povezuju sa Hi-Fi sistemom ili vrhunskim slusalicama i kojima je bitno da svaki bit na ulazu u plejer bude isti kao i na izlazu (neko ko se bavi obradom audio materijala)...
Kada je slusanje u pitanju, cela poenta toga je da se ne primenjuju nikakvi "dodaci" kao sto su ekvilajzeri, razni bas pojacavaci itd. vec da se muzika pusta takva kakva jeste, odnosno onako kako je zamisljena.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni npr. najbolje zvuči Asio 24/96 pa Wasapi. Probaj pa odluči sam šta ti najviše prija.
Bolje stavi na 16/44.1 da ti kartica ne bi radila resampling (sem ako nemas veliku kolekciju 96kHz zudio zapisa)...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 20:29   #50
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Bolje stavi na 16/44.1 da ti kartica ne bi radila resampling (sem ako nemas veliku kolekciju 96kHz zudio zapisa)...
Na 44.1 sam i stavio, to je samo ime drajvera Asio 24/96, pored njih ima i samo Asio i ovi ostali. E, taj Asio 24/96 zvuči daleko glasnije i življe od ostalih, barem na mojim ubogim ATP3.

Kod burazera npr. na Audigy 2 postoji samo običan Asio, a kod njega na pojačalu i zvučnicima Wasapi zvuči bolje od Asio.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 20:45   #51
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Kod burazera npr. na Audigy 2 postoji samo običan Asio, a kod njega na pojačalu i zvučnicima Wasapi zvuči bolje od Asio.
Taj Audigy verovatno ima Asio 1.0 koji je baš tih. I kod Xonar DS u početku je Asio bio baš tiši u odnosu na Asio4all i Wasapi i ako je bio u pitanju Asio 2.0. Kod zadnjih oficijelnih i uni xonar drajvera nešto se promenilo. Asio je apdejtovan na verziju 2.0.0.7 i u glasnoći se izjednačio sa Asio4all i Wasapi ali u kvalitetu zvuka osetno odskače od ova dva. Sve ovo sam proverio u Aimp3.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 17:01   #52
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Kod mene na Xonar Essence STX Asio 2.0.0.7 iz UniXonar-a zvuci totalno drugacije od Wasapi-ja. Totalno je druga dinamika zvuka.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 18:04   #53
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Dok ti muzika ide preko Asus Asio u AIMP3, u slučaju da nisi zapazio, muzika može da se stiša samo u AIMP3 i ne može niti u W7 volume mixer niti u Uni xonar control panel-u niti u starijjem Asus Xonar control panel-u. Windows 7 volume mixer i ova dva Asus control panela uopšte ne detektuju da muzika ide.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 1:42   #54
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Dok ti muzika ide preko Asus Asio u AIMP3, u slučaju da nisi zapazio, muzika može da se stiša samo u AIMP3 i ne može niti u W7 volume mixer niti u Uni xonar control panel-u niti u starijjem Asus Xonar control panel-u. Windows 7 volume mixer i ova dva Asus control panela uopšte ne detektuju da muzika ide.
Pa tako izgleda nesto na creative karti isto. Stavio sada AIMP3 malo na komp sa X-Fi music kartom i ako upalim AIMP3 kad koristim VolUpDown na tastaturi reaguje samo volume slider u AiMP-u dok mi u windows se nista ne desava. Moram manuelno da pojacavam klikataci na mixer dole. Ima li fix za ovo ? smara mnogo

Ustvari vidim da ti kazes ako se stavi Asus Asio, ja imam Creative Asio, al svejdno sta stavim ne mogu da kontrolisem normalno pojacanje u windowsu kad je aimp upaljen. Mada meni detektuje da muzika ide, ja ako krenem da pojacavam u creative control panel ili windows on reaguje sve lepo, samo sto tasta se fokusira na AIMP. I ne znam sta je ovo ali cini mi se da mi je muzika odjednom 6 puta glasnija. Ako mi je u AIMP-u volume do kraja, krenem da pojacavam u windows i vec na 20% pucaju prozori...sta se desava ne znam.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 1:57   #55
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Izašao je Aimp3 RC3 build 970.
Hvala na informaciji, koristim prilično dugo Aimp2, pa videh danas ovaj link, i reših da probam trojku zbog ASIO podrške.

Neverovatno, ovo je zlo, moja zvučna karta me oborila s nogu kada sam je nabavio, pre toga sam imao Audigy 2 ZS, koja je solidno bolja od onboard Realtek, a ova Auzentech X-Fi Forte me bacila u oblake sa zvukom, fantastična čistoća, lakoća i lepršavost zvuka, precizan i dubok bass, u odnosu na Audigy 2 ZS katapultiranje u novu dimenziju zvuka.

A sada Aimp3 sa ASIO drajverima nabacio za nijansu još bolji zvuk, ne mogu da se odlepim od kompjutera i muzike, prelepo zvuči, slušam i ne verujem.

I to na prosečnim SONY slušalicama, a planiram da častim sebe uskoro sa nekim solidnijim modelom, bojim se da ne odletim u stratosferu od doživljaja.

Inače mogu da podešavam jačinu zvuka i u W7 mikseru bez problema, iako radi pod ASIO.

Hvala na linku.

Poslednja ispravka: Accuphase (27.12.2011 u 2:04)
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 3:05   #56
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Mogu da zamislim kako ti je Ja posle prelaska na aimp3 i sa integrusom i ovim sluskama ne mogu da prestanem da slusam 320kbps i flac.

Jeste i flac ubistvo za integrusu ali sam ja mentol malopre morao da probam Bonobo- Black Sands vinyl rip flac
Pesme po 90-100Mb, skoro 3000 kbps, nisam mogao da odolim onom pucketanju ali je integrusa izgleda dozivela kolaps a i aimp3 sa njom pa je morao da padne restart i odlaganje tog albuma za neke bolje dane..

Poslednja ispravka: HSVstoned (27.12.2011 u 14:31)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 15:04   #57
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Accuphase kaže: Pregled poruke
A sada Aimp3 sa ASIO drajverima nabacio za nijansu još bolji zvuk, ne mogu da se odlepim od kompjutera i muzike, prelepo zvuči, slušam i ne verujem.

Inače mogu da podešavam jačinu zvuka i u W7 mikseru bez problema, iako radi pod ASIO.
Znam kako se osećaš pošto i ja ne mogu da se odlepim od kompjutera zbog Asio + AIMP3 kombinacije. Ne bunim se uopšte što mi dozvoljava da regulišem jačinu zvuka samo u AIMP3.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Mogu da zamislim kako ti je Ja posle prelaska na aimp3 i sa integrusom i ovim sluskama ne mogu da prestanem da slusam 320kbps i flac.

Jeste i flac ubistvo za integrusu ali sam ja mentol malopre morao da probam Bonobo- Black Sands vinyl rip flac
Pesme po 90-100Mb, skoro 3000 kbps, nisam mogao da odolim onom pucketanju ali je integrusa izgleda dozivela kolaps a i aimp3 sa njom pa je morao da padne restart i odlaganje tog albuma za neke bolje dane..
Kupi već jedanput taj Xonar DG i reši se mizerije. AIMP3 ćeš moći da koristiš Asio4all i Wasapi. Asus Asio nije podržan na DG.

Pa taj album je stereo 24bit 96khz i nije ni čudo što si imao problema sa slušanjem. Kod mene na Xonar DS sam probao stereo 24bit 192khz, gde je jedna pesma skoro 200mb i u AIMP3 sve šljaka bez problema.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 15:15   #58
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Pa dobro, zeznuo sam se ustvari, ni meni ne konstatuje zvuk na ostalim uredjajima, samo AIMP3. Al izgleda da mi je muzika mnogo jaca tako da nema veze

200mb haha. Najbolji FLAC sto sam odslusao je 40MB.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 16:23   #59
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Ironija je sto imam kod sebe 40e ali mi treba za praznike, a polovnu za 15e niko nece da proda

Ma znao sam da ce biti tako, morao sam ipak da probam
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 16:54   #60
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Jel moguce uz AIMP3 koristiti externi last.FM scrobler? Znam da on ima embed-ovano skroblovanje, ali ja sam se navikao na last.FM scrobbler + aimp2 varijantu i ne bih to da prekidam

btw. @Accuphase gde si nabavio, ako nije tajna, tu zvucnu kartu?
Inace ja se spremam da uparim moje AKG k181 sa Xonar Essence-om za par meseci
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Alert 3 shimec Strateške igre 1590 11.4.2012 23:10
Apple Safari 4.0 (beta) Mac + PC alesandro Aplikativni softver 18 4.6.2010 21:46
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Šta znači biti beta tester antivirusa? Guterill Zaštita 3 3.6.2008 17:19
Total Commander 7 Public Beta 1 ZoNi Aplikativni softver 3 6.11.2006 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com