Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2016, 15:24   #2781
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Realtek...
AMD drajveri su svi prošli bez problema, samo me smara što mi učitava milion gluposti pa dok se podigne sistem, bruka koliko vremena treba.


Nađi Realtek drajver i pazi da ne bude u konfliktu sa AMD-ovim jer meni su isto zadavali glavobolje dok se nisu unormalili
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 7:23   #2782
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

lol je ovo moguce?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 9:21   #2783
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
lol je ovo moguce?

Zašto da ne bude moguće, Ms je ponudio pare a Lenovo prihvatio, ili treba prihvatiti. Brendirane mašine, desktopi i laptopi, Thinkpad, Workstation, ThinkStation itd. su profesionalne linije kompjutera namjenjenih isključivo za rad pod Windowsom jer Linux je taraba za dizajn, arhitekturu, videomontažu i druge poslove koji se rade "po standardu", gdje nije podržan Adobe paket ni ništa slično (osim onih s**nja tipa Inkscape, Gimp, Blender i sl.) što dovodi do logičnog poteza gdje Ms oponaša Apple i "zaključava" mogućnost bootovanja i korištenja drugih OS-ova. Kako neko s linka reče "kupio sam kompjuter, šta njih briga šta ću da instaliram". To stoji, ali stoji i da je Win10 nepouzdani krš od OS-a. Kad bih znao da će potpuno i apsolutno ispravno raditi doživotno, ja bih prvi kupio jedan takav Thinkpad ili neki drugi Lenovo, prvenstveno za posao. Koliko je MS-u ovo dobar, a koliko loš potez - ostaje da se vidi. Lenovo je već imao fijasko sa onim Blowfish (ili kako god se zvao) softverom.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 9:50   #2784
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Niko nije prisilio Lenovo da to uradi. Mislim da će popiti tužbu. Koliko sam skapirao, oni su stavili neki specifičan RAID način povezivanja harda, drajver ne postoji za Linux?

Takođe, nikakav problem ne postoji da na Microsoft surface računarima instalirate Linux!
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 14:08   #2785
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

http://thenextweb.com/microsoft/2016...blocking-linux

Ovo se odnosi samo na Yoga seriju trenutno. Ovo da urade i sa ThinkPad i ThinkCentre bi im bilo skoro ravno samoubistvu.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 15:28   #2786
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
WinUAE radi samo na Win platformi.
FS-UAE je dostupan za sve tri platforme i čak je superiorniji od WinUAE u nekim stavkama (portabilnost i multiplatformnost na prvom mestu).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 15:49   #2787
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
FS-UAE je dostupan za sve tri platforme i čak je superiorniji od WinUAE u nekim stavkama (portabilnost i multiplatformnost na prvom mestu).
Upravo to je poenta, FS-UAE nije superiorniji od WinUAE (izuzevsi portabilnost i multiplatformnost) WinUAE je mnogo vise zaokruzen proizvod. FS-UAE je mnogo zgodan za manje zahtevne korisnike, medjutim WinUAE ima stravicno veliku kolicinu opcija, koje su meni, kao veoma ozbiljnom Amiga korisniku, neophodne.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 15:55   #2788
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Upravo to je poenta, FS-UAE nije superiorniji od WinUAE (izuzevsi portabilnost i multiplatformnost) WinUAE je mnogo vise zaokruzen proizvod. FS-UAE je mnogo zgodan za manje zahtevne korisnike, medjutim WinUAE ima stravicno veliku kolicinu opcija, koje su meni, kao veoma ozbiljnom Amiga korisniku, neophodne.
Jeste WinUAE ima više opcija od FS-UAE ali većina njih uopšte nije bitna za korišćenje emulatora. Čak štaviše prčkanje egzotičnih opcija u WinUAE ima ogromne šanse da obori emulaciju. Stvarno ne znam šta to postoji u WinUAE od opcija čega nema u FS-UAE a da ti je apsolutno neophodno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 16:15   #2789
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jeste WinUAE ima više opcija od FS-UAE ali većina njih uopšte nije bitna za korišćenje emulatora. Čak štaviše prčkanje egzotičnih opcija u WinUAE ima ogromne šanse da obori emulaciju. Stvarno ne znam šta to postoji u WinUAE od opcija čega nema u FS-UAE a da ti je apsolutno neophodno.
Odosmo u off, ima da nam se neko načestita mile nove godine

Elem, ja sam prilično heavy Amiga user. Imam dve koje redovno koristim (500 i 1200), i još jednu u delovima. Nabavio bih još (kako se nešto povoljno pojavi ). Sve Amige su imale više različitih revizija, i hardverskih, i softverskih. WinUAE koristim da namestim OS, sredim programe i igre. Dosta toga traži tačno određenu reviziju, da bi radilo. Tu dolazimo do tih podešavanja. Tačno je da mogu da obore emulaciju, ali meni znače za hardver.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 16:45   #2790
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Odosmo u off, ima da nam se neko načestita mile nove godine

Elem, ja sam prilično heavy Amiga user. Imam dve koje redovno koristim (500 i 1200), i još jednu u delovima. Nabavio bih još (kako se nešto povoljno pojavi ). Sve Amige su imale više različitih revizija, i hardverskih, i softverskih. WinUAE koristim da namestim OS, sredim programe i igre. Dosta toga traži tačno određenu reviziju, da bi radilo. Tu dolazimo do tih podešavanja. Tačno je da mogu da obore emulaciju, ali meni znače za hardver.
Pa ono, ja trenutno imam sve modele Amiga koje su ikada izašle (zbog prostora jedino je Amiga 1200 u nekonzerviranom stanju), napisao sam nekoliko upustava na temu WinUAE sa osvrtom na tehničke i istorijske detalje, slao patcheve za WinUAE dok je još uvek bio na SVN-u itd. Tako da ono, malko se kao razumem u tematiku

Druga stvar, FS-UAE je zapravo port WinUAE projekta Jedini razlog zbog kojeg neke opcije ne postoje u FS-UAE korisničkom interfejsu je - korisnički interfejse. Većina opcija koju poseduje WinUAE mogu prosto da se aktiviraju dodatnim argumentima iz konzole.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 17:05   #2791
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa ono, ja trenutno imam sve modele Amiga koje su ikada izašle (zbog prostora jedino je Amiga 1200 u nekonzerviranom stanju), napisao sam nekoliko upustava na temu WinUAE sa osvrtom na tehničke i istorijske detalje, slao patcheve za WinUAE dok je još uvek bio na SVN-u itd. Tako da ono, malko se kao razumem u tematiku

Druga stvar, FS-UAE je zapravo port WinUAE projekta Jedini razlog zbog kojeg neke opcije ne postoje u FS-UAE korisničkom interfejsu je - korisnički interfejse. Većina opcija koju poseduje WinUAE mogu prosto da se aktiviraju dodatnim argumentima iz konzole.
Respect

Ja WinUAE koristim od 0.8.x.x verzije. Za ovih 10ak (15ak?) godina se nakupilo konfiguracija.

Jednostavno, WinUAE meni mnogo više odgovara, čime se vraćamo na moju konstataciju da taj softver nemam na drugoj platformi.

Inače, a1200 na radnom stolu, 8MB ram, 16gb CF, gotek drajv. Wireless PCMCIA čeka na instalaciju.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2016, 17:42   #2792
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Sklepah juče, nabrzaka pred posao, demonstraciju za Fluid Motion. Nisam stigao ni program za snimanje desktopa da ganjam pa sam snimao telefonom. Tek sam danas upload izvršio:

https://www.youtube.com/watch?v=bRkY...ature=youtu.be
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 9:23   #2793
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Hehe, da, ona mukica sa foruma što mu posle AU ne radi Bluetooth i jeste sam tražio problem, instalirao je Windows 10.

Šalu (hehe, da, da, šala) na stranu, sestriću sam pre skoro godinu dana instalirao Enterprise LTSB 2015 na laptop i sasvim lepo radi, a kao je LTSB nije se upgradeovao sam na LTSB 2016, niti će i to je poenta mojih poruka. LTSB je ono što je Windows nekada bio i ako želite da vas ne boli glava i smanjite broj poziva od strane klijenata, prijatelja, familije, stavićete LTSB verziju.

Ako želite da vam se usija telefon od poziva zbog nečega što je preko noći (čitaj, posle updatea ili upgradea) prestalo da radi, a pre toga radilo normalno, onda stavljajte Home i Pro i "običan" Ent verzije.

Ne kažem da će ama baš svako imati problema sa tim verzijama, neće, ali dobar deo nailazi na iste posle update/upgrade sistema, a meni kao nekome ko održava preko 250 računara različitih firmi i pojedinaca takva glavobolja stvarno ne treba.

I da, MS je svestan ovoga i tog segmenta (ozbiljnog) tržišta, zato i postoji LTSB verzija.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 8:39   #2794
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Windows 10 Might Soon Track Absolutely Everything You Do for Your Own Good

http://news.softpedia.com/news/windo...d-508602.shtml
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 17:21   #2795
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Amin.....
Vidim ja I na drugoj masini ce da padne vracanje na sedmicu ,tj cim predjem Doom

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 17:38   #2796
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Au, kakva fotka!

bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 19:47   #2797
Gatti.Gatozza
Član
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 38
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 9 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Da li je neko dobio ovu poruku prilikom novog update-a? I šta ovo znači u praksi?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture.JPG
Viđeno:	113 puta
Veličina:	51,8 KB
ID:	54811  
Gatti.Gatozza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 19:56   #2798
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Koliko je meni poznato, *.mp3 I vecina filmova sa torenta nema nikakvu DRM tehnologiju u sebi, ali postoje formati koji imaju DRM (Appleov AAC, Microsoftov WMA itd), te bi ovo znacilo da bi moglo da bude problema sa njima. Zato sam ja kliknuo na defer updates future updates uzivam.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 19:59   #2799
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Pa piše na linku.

Citat:
We show these messages if:

Any of your audio or video files have Windows Media Digital Rights Management (WMDRM). This includes music files in the WMA format that you ripped from CDs using Windows Media Player (any version up to Windows 10 version 1511) with the “copy protect music” option selected. This option was the default for a while, so you might not be aware that it was selected at the time you ripped your files. We’re working on a fix for content you ripped from CDs and should have one in a few months. Please come back to this page for more info.
You bought and downloaded audio or video from certain online stores including Zune Marketplace. (Downloaded or streaming audio or video from stores like Amazon, Hulu, or Netflix should be fine.)

If you install the Windows 10 Anniversary Update, any files that use WMDRM rights management won’t play.
Dakle, ako si skidao nešto što je zaštićeno DRMom, neće ti raditi. Ako nisi, onda na hardu sigurno imaš neku muziku u .wma koju si nekada davno ripovao sa CDa preko Windowsa XPa i tada je po defaultu čini mi se bilo štiklirano da drma DRM čiji ključ si imao samo ti u sistemu.

Pretraži hardove na te fajlove i ako je samo to u pitanju, ili briši to, pa skidaj sa neta ponvo muziku u mp3 formatu ili bolje, ili konvertuj wma u mp3.

Ovo inače samo znači da je Windows 10 iskusno rovario po tvom hard disku da bi video šta imaš na njemu i otvarao sadržaj wma fajlova, ako ništa drugo, makar zaglavlja istih kako bi video da li je drm ili ne i kako bi mogao da ti prikaže ovu poruku. Kako pažljivo sa njihove strane...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 20:10   #2800
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
POvo inače samo znači da je Windows 10 iskusno rovario po tvom hard disku [/B]


U to nema sumnje, imaju jako finu bazu podataka.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com