Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2009, 15:31   #1
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Ničim neizazvana aktivnost procesora...

Ovaj problem koji sam primetio pojavio se pre par dana ( na konfiguraciji iz profila) , naime kao sto sam rekao aktivnost procesora odjedanput skoci na 50 posto iako komp ne radi nista. Pogledao sam u task menadzeru sta se to desava i on prijavljuje da je aktivan internet pretrazivac (mozila firefox 3.0.11) i zazuzima najvise memorije (oko 50 mb) iako ga ja sto posto nisam pokrenuo a nije ni ukljucen a task manager ipak pokazuje da radi. Ja sumnjam na nekog trojanca ili neku drugu gamad, a ako neko misli da je nesto drugo , ili je vec imao ovakav problem neka napise posto me bas interesuje. Ps: Nisam primetio neka znacajna usporenja sistema , samo me nervira....
P.s 2: Kada ugasim mozili iz task manager-a sve se vrati u normalu (aktivnost procesora u idle-u je oko 1-2 %) ali se posle nekog vremena pojavi isti problem.

Poslednja ispravka: Nutsbre@ker (5.7.2009 u 15:41) Razlog: Brisanje viska slova :)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 21:53   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nicim izazvana aktivnost procesora...

Ovako-nesto izaziva pokretanje Mozille (ne zezam se ) Ne koristim Mozillu, ali dozvoljavam sebi da pretpostavim da neki maliciozni softver, ili pak neki softver koji zeli da otvori neku web stranu pokrece mozillu ili neku od njenih komponenti ali ne uspeva potpuno u tome, ili se mozilla auto-updateuje. Ali ovo je samo miljenje (samim tim sto ne koristim mozillu je verovatno netacno)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Nutsbre@ker (6.7.2009)
Stara 6.7.2009, 9:21   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Nicim izazvana aktivnost procesora...

Mozilla ponekad nece da se ugasi, tj. proces ostane aktivan posle zatvaranja prozora. Ako ti se ovaj problem javlja samo posle gasenja onda probaj da samo reinstaliras mozillu. Bilo bi dobro da okacis HijackThis log. Da li imas neki firewall? Ako imas pogledaj da li se taj proces povezuje na neki sajt, ako nemas, kucaj netstat -nb (ili -no) u command promptu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
Nutsbre@ker (6.7.2009)
Stara 6.7.2009, 9:25   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Nicim izazvana aktivnost procesora...

Imam comodo firewall ali sam iz nekih drugih razloga juce, reinstalirao sistem, ako opet bude pravio probleme odradicu ovo sto ste mi preporucili. Uostalom vec je i trebalo da reinstaliram sistem jer je bio star vise od godinu dana , doduse nije pravio probleme(osim navedenog) ali sam ipak hteo da malo osvezim o.s.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 12:14   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nicim izazvana aktivnost procesora...

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Imam comodo firewall ali sam iz nekih drugih razloga juce, reinstalirao sistem, ako opet bude pravio probleme odradicu ovo sto ste mi preporucili. Uostalom vec je i trebalo da reinstaliram sistem jer je bio star vise od godinu dana , doduse nije pravio probleme(osim navedenog) ali sam ipak hteo da malo osvezim o.s.
Pa shta davish onda hehe zezam se... u svakom slucaju, ako se ponovi poslusaj savet za HijackThis...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
Ničim (?) izazvana aktivnost HDD MikiNBGD Nosači podataka 19 15.1.2009 22:52
AMD mora da udvostruči udeo na tržištu procesora da bi opstao Beagle Vesti 1 7.5.2008 19:27
Dva ili više procesora u kompu...? pfonihx3 ŠDK - Osnovne komponente 38 3.11.2007 14:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com