Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2008, 11:35   #1
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Database Error

Juce ja uspijem da instaliram SMF. Mojoj sreci nigdje kraja, do momenta kada sam skontao da mi je sajt otkazao... Forum je na domen/forum i koristi potpuno drugu MySQL bazu, dakle uopste nije vezan sa sajtom koji je na domen. Prije instalacije SMF napravio sam novu bazu podataka, novog korisnika, a posto sam imao problema sa logovanjem, cak i novi FTP account.

Problem je nastao kada sam, poslije instalacije SMF otisao na svoj sajt. Evo sta mi je izbacio i konstantno izbacuje

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

U CPanelu postoji, u okviru MySQL admina, mogucnost Check Database i Repair Database. Rezultat obje ove operacije mi je OK po svim stavkama, Check Complete, Repair Complete.

UPOMOC!
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 11:56   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Database Error

Kada kažeš
Citat:
Forum je na domen/forum i koristi potpuno drugu MySQL bazu, dakle uopste nije vezan sa sajtom koji je na domen.
jel pod time hoćeš da kažeš da ti se baza nalazi na serveru (hosting provajderu) na kome ti se ne nalazi sam folder? To znači da se daljinski (remote) kačiš na MySQL a to neki provajderi ne podržavaju. U tom slučaju ti je rešenje da u cPanel stavci Remote MySQL dozvoliš remote pristup MySQL bazi za korisnika koji SMF koristi i za njegovu bazu.

U suprotnom ako su i MySQL i forum na istom serveru onda je potrebno da proveriš da li si podesio kako treba korisnika i bazu za SMF. Ne zaboravi da proveriš da li je korisnik dodeljen bazi, da li parametri baze (koisnik, šifra, naziv baze) odgovaraju u konfiguraciji SMF-a itd.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 12:09   #3
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Database Error

Nisam htio da navodim url da ne ispadne da se reklamiram, ali ne znam kako bih ti ovo objasnio bez toga. Dakle, ovako:
Hosting je na 000webhost.com Prije nekih mjesec dana sam instalirao Joomla! 1.5 i sve je savrseno radilo. Webhost pruza mogucnost pravljenja pet MySQL baza za ovu vrstu programa koju ja koristim - besplatnu. Dakle sajt je funkcionisao bez problema sa tom bazom podataka koju sam tada napravio (korisnik se podrazumjeva).
Juce sam u root direktorijumu napravio folder "forum" i u njega raspakovao instalaciju SMF. Zatim sam u CPanelu napravio novu bazu, novog korisnika, dodao korisnika bazi i u toku instalacije SMF sam koristio tog novog korisnika da pristupa toj novoj bazi. Forum sam instalira uz neke manje peripetije, ali uspjelo je. Dakle, apsolutno nisam dirao ni sajt, niti bazu podataka (ni njenog korisnika) koju sajt koristi.

@holodoc
Ti si pogresno shvatio, sa SMFom nema problema on savrseno funkcionise. Problem je sa sajtom, sajt je iz nepoznatih razloga otkazao poslusnost.

Nista nije mijenjano, baza sajta jos postoji, svi fajlovi sajta jos postoje. Negdje izmedju se javlja problem, a ja nemam blage veze kako to da rijesim...

Ideje...?

Poslednja ispravka: barjaktar (1.6.2008 u 12:12) Razlog: gramatika
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 13:24   #4
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Database Error

Poslije mi je palo napamet nesto.
S obzirom da DB jos postoji, tj. nije izbrisana a CPanel provjera kaze da je sve u redu s njom, da li bi pomogla reinstalacija dzumle? Tj. moze li se dzumla povezati na postojecu bazu? Ili cu morati sve ispocetka u slucaju reinstalacije?
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 19:52   #5
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Database Error

U root folderu gde je instalirana Džumla postoji fajl configuration.php. Otvori ga i uporedi podešavanja sa onim koje ti daje host (u cpanelu).
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Win32 Host Error? dile Operativni sistemi 1 2.2.2008 13:48
CRC error u RAR self extractor-u Željko Aplikativni softver 9 13.11.2007 3:28
Winamp i error dll??? Marko Jovanovic Audio softver 8 22.9.2007 19:23
Error Safe > ne isprobavati! Srki Tekstovi u SK 14 13.8.2007 0:31
Problem sa mirrorima Vuckovic Veljko Slobodni softver 9 24.2.2007 16:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com