Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2006, 18:39   #201
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Corwin kaže:
Izgleda da je tako. Ja sam Turke uništio prije pojave Mongola, ali kad sam igrao sa Englezima Turci su nestali oko 20 turnova posle pojave Mongola. Ovo je istorijski prlično tačno jer Turci iako nijesu nestali su se našli u jako teškom položaju kad su se Mongoli pojavili. Pretrpjeli su nekoliko teških poraza gdje im je uništeno zaisa mnogo vojske i zatim su morali da plaćaju danak. Mongoli nikad nisu ratovali sa Vizantijom.

Ali da mongoli nisu prihvatili Islam sada islama nebi bilo. Nije samo da su turke doveli do poraza vec i sve druge arape, ali onda im se nesto svideo islam i prosirili su ga na pola aziskog kontinenta. Cudna je istorija.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 18:45   #202
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
madhatterYU kaže:
E sad, nisu direktno sa mongolijom ali jesu sa zlatnom hordom, mada ni vizantija tada nije bila to sto je bila pre, ali jesu ratovali

During the reign of Berke there was also a raid against Thrace. In the winter of 1265 Nogai Khan led a Mongol raid of two tumens (20,000 soldiers)against the territories of Bulgaria and Byzantine Eastern Thrace. In the spring of 1265 he defeated the armies of Michael VIII Palaeologus. After this Thrace was plundered by Nogai's army, and the Byzantine emperor made a alliance with the Golden Horde, giving his daughter Euphrosyne in marriage to Nogai.
Postoji razlika između raid i war. Tačno je da je Zlatna Horda ovdje opljačkala Trakiju, ali je odmah zatim postala saveznik Vizantije i sredstvo pritiska koje je Mihailo VIII efikasno koristio protiv drugih protivnika. Inače, ovo je bila vanbračna kćerka, a ne član carske porodice.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 19:19   #203
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Ali da mongoli nisu prihvatili Islam sada islama nebi bilo. Nije samo da su turke doveli do poraza vec i sve druge arape, ali onda im se nesto svideo islam i prosirili su ga na pola aziskog kontinenta. Cudna je istorija.
To nema veze sa vezom. Rimljani su se borili protiv hriscanstva pa su ga na kraju prihvatili, bez obzira sto su hriscani bili najsiromasniji sloj stanovnistva i nisu imali nikakvu politicku moc. Mongoli su bili izuzetno ratnici ali nisu imali kulturu, i sasvim je ocekivano bilo da potpadnu pod uticaj kulturno jacih zemalja...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 19:28   #204
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Pa zato sam i napisao: "Cudna je istorija." Nije se to samo mongolima i hriscanima desavalo. Ima tu jos mnogo primera, ali da nediskutujemo. cesto se desava da neko ko je pretio necemu postane njegov najveci sticenik i spasitelj, a moze i obrnuto.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 21:36   #205
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Corwin kaže:
Postoji razlika između raid i war. Tačno je da je Zlatna Horda ovdje opljačkala Trakiju, ali je odmah zatim postala saveznik Vizantije i sredstvo pritiska koje je Mihailo VIII efikasno koristio protiv drugih protivnika. Inače, ovo je bila vanbračna kćerka, a ne član carske porodice.
pa jedna stvar je konstantni element ratova srednjevekovnog perioda, a to je direktna dobit od pljacke, zbog toga su se i te drzave tako lako raspadale i cepkale posle deljenja plena, prosto mongoli nisu videli korist u kampanji ka evropi i stvarno je misterija (ja licno nisam procitao niti jedan potpuno logican razlog, uglavnom ima gomila mini nagadjanja) zasto su stali posle razbijanja madjara. U sustini savezi su i bili ko u total waru, cas ratuju sa tobom, cas ratuju protiv tebe, dark age..
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 18:39   #206
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Europe, 1400 A.D. - The last crusade, which started 6 years before,
ended in a horrible defeat when the crusaders failed to conquer Nikopolis before being reached by the armies of osmans and serbs. The dream of conquering Jerusalem is forgotten, and European authorities are well aware that over the coming centuries, they will be submerged into defending themselves against the osman forces, which have several outposts in
eastern Europe. The roman-catholic church is in a state of devestating
dispute and intrigue, and uprisings are clearly just around the corner.

Evo sta sam nasao na sajtu za guild2 tacno ili ne ?
Znam da smo bili vazali,ali ne secam se da smo ratovali protiv krstasa i to samo 11 godina posle boja na Kosovu!!!!
Inace MTW2 igram sa Vizantincima i najveci problem mi je kinta, imam samo dva Castla sve ostalo su gradovi.
Kako da unapredim svestenika u Patrijarha??
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 19:06   #207
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Ne mogu vise, ovaj AI je toliko glup da je to nevjerovatno

Derem ti ja Spance topovima, okinuh 30% armije i oni dalje stoje u mjestu, pa dovukoh moje strijelce i oni okinuse dodatnih 25%, ubih generala i pokrenuh moje Zweihendler-e i cao, routing units, kraj bitke, moji gubici 5%.

Ima li kakav patch ili nesto slicno da se ''opameti'' ovaj glupavi AI, ne moze se igrati vise ovako, nije zabavno
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 22:26   #208
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Nije AI glup, nego si ti prepametan
Nemam pojma, i mene je nerviralo što stoje dok ih tuširam strijelama, ali ako imaju i oni strijelce redovno su uzvraćali. Nije mi se desilo da mirno stoje pod artiljerijom.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 22:57   #209
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Баш_Челик kaže:
Europe, 1400 A.D. - The last crusade, which started 6 years before,
ended in a horrible defeat when the crusaders failed to conquer Nikopolis before being reached by the armies of osmans and serbs. The dream of conquering Jerusalem is forgotten, and European authorities are well aware that over the coming centuries, they will be submerged into defending themselves against the osman forces, which have several outposts in
eastern Europe. The roman-catholic church is in a state of devestating
dispute and intrigue, and uprisings are clearly just around the corner.

Evo sta sam nasao na sajtu za guild2 tacno ili ne ?
Znam da smo bili vazali,ali ne secam se da smo ratovali protiv krstasa i to samo 11 godina posle boja na Kosovu!!!!
Inace MTW2 igram sa Vizantincima i najveci problem mi je kinta, imam samo dva Castla sve ostalo su gradovi.
Kako da unapredim svestenika u Patrijarha??
Apsolutno tacno. I to ne samo da smo ratovali nego smo imali kljucnu ulogu u porazu krstasa. Pravovremeni udar srpske teske konjice na krilo krstasa je odlucio bitku. Dotle su stvari bili prilicno izjednacene, cak su i krstasi bili u prednosti...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 22:59   #210
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Ne mogu vise, ovaj AI je toliko glup da je to nevjerovatno

Derem ti ja Spance topovima, okinuh 30% armije i oni dalje stoje u mjestu, pa dovukoh moje strijelce i oni okinuse dodatnih 25%, ubih generala i pokrenuh moje Zweihendler-e i cao, routing units, kraj bitke, moji gubici 5%.

Ima li kakav patch ili nesto slicno da se ''opameti'' ovaj glupavi AI, ne moze se igrati vise ovako, nije zabavno
U pripremi je. Trebalo bi to da ispravi.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 23:18   #211
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Sarmatian kaže:
Apsolutno tacno. I to ne samo da smo ratovali nego smo imali kljucnu ulogu u porazu krstasa. Pravovremeni udar srpske teske konjice na krilo krstasa je odlucio bitku. Dotle su stvari bili prilicno izjednacene, cak su i krstasi bili u prednosti...
Nisu svi srbi izasli na Kosovo i to svi dobro znaju. Mnogo pre boja vecina srpskih zemalja su bile vazalske. Gde mogu da nadjem nesto o toj bitci?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 2:59   #212
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

na wikipediji kao i sve, nego s obzirom da su krstasi uradili ono sto su uradili 1204 ovaj potez kod nikopolja nije zacudjuc.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 4:13   #213
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
madhatterYU kaže:
na wikipediji kao i sve, nego s obzirom da su krstasi uradili ono sto su uradili 1204 ovaj potez kod nikopolja nije zacudjuc.
A i obzirom da su turci bili sila u usponu i da su nas mnogo postenije tretirala nego gos'n katolici sa severa, mislim da je to stefan trebao da uradi i da nije bio vazal.

Za stefana lazarevica samo reci hvale, izvrstan vojskovodja i drzavnik, mnogo veci nego neki izvikani. Steta samo sto je vladao onim sto je ostalo od srbije a ne srbijom
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 4:37   #214
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Nisu svi srbi izasli na Kosovo i to svi dobro znaju. Mnogo pre boja vecina srpskih zemalja su bile vazalske. Gde mogu da nadjem nesto o toj bitci?
Pa bitka na kosovu nije uopste bila odlucujuca, tj. i nasom pobedom bi se tesko promenio tok istorije. Bitka na marici je bila ta gde smo porazeni...

Evo ti link o bici, na engleskom je...
http://www.deremilitari.org/resource...les/emmert.htm
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 11:59   #215
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Sto se invazije Mongola tice poznat je njihov upad i u Srbiju 1285 i spaljivanje manastira Zice za vreme vladavine kralja Dragutina koji je jedini od Srpskih vladara u bitkama koristio viteski mac dvorucnjak koji je mislim tezio preko 7kg.
A poznato je i to da je za Turke tacnije za Bajazita ratovao odred najboljih Srpskih vitezova koji je doneo odlucujuce bitke u korist Turaka po svim tadasnjim ratistima od Evrope pa sve do pustinja Male Azije.Turci su ih veoma cenili jer oni nisu koristili tesku oklopnu konjicu kao narodi Evrope i dobro su im koristili.
Nije to bilo iz prevelike ljubavi Srba i Turaka vec obaveza Srbije kao vazalske zemlje.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 15:57   #216
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Naravno da ces se boriti do poslednje kapi krvi. Jer ne samo sto imas obaveze ako ti je neko vazal vec ti i clanove porodice drze pod nozem u slucaju da se povuces iz bitke ili se ne pokazes dobro.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 22:59   #217
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Milan Djurdjevic kaže:
Sto se invazije Mongola tice poznat je njihov upad i u Srbiju 1285 i spaljivanje manastira Zice za vreme vladavine kralja Dragutina koji je jedini od Srpskih vladara u bitkama koristio viteski mac dvorucnjak koji je mislim tezio preko 7kg.
A poznato je i to da je za Turke tacnije za Bajazita ratovao odred najboljih Srpskih vitezova koji je doneo odlucujuce bitke u korist Turaka po svim tadasnjim ratistima od Evrope pa sve do pustinja Male Azije.Turci su ih veoma cenili jer oni nisu koristili tesku oklopnu konjicu kao narodi Evrope i dobro su im koristili.
Nije to bilo iz prevelike ljubavi Srba i Turaka vec obaveza Srbije kao vazalske zemlje.
Naravno, ali nije vladala prevelika ljubav izmedju srba i madjara pa ti izadje na isto...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 22:59   #218
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
_Maximus_ kaže:
Naravno da ces se boriti do poslednje kapi krvi. Jer ne samo sto imas obaveze ako ti je neko vazal vec ti i clanove porodice drze pod nozem u slucaju da se povuces iz bitke ili se ne pokazes dobro.
Koga su turci drzali pod nozem?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 23:23   #219
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Kada je bitka, nju u tvoje ime vodi zapovednik dok si ti u logoru okruzen janicarima i pravilo je vazilo da cija vojska pobegne sa bojnog polja njemu seku glavu. Inace ovo pravilo nije vazilo za Despota Stefana jer je njegova sestra Mara bila udata za Sultana Bajazita. Tako da je on u bici kod Angore vodio svoje oklopnike.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 0:06   #220
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

hm, da li je bas sve tako sjajno za lazarevica?
mozda izvrstan vojskovodja, ali...?! sa srpski narod lazarevici su najvece "domace" zlo tog doba. ne govorim ovo iz neke srbofilije ili kako vec, nego zato sto je to zaista tako. svako ko nije slusao vesti i emisije sa RTS-a o kosovskim bitkama zna da je recimo vuk brankovic covek koji apsolutno nema nikakve veze sa izdajom kosova i srpstva. nije mi namera da uplicem politiku u ovo, nemojte da se pogresno shvati, ne mislim nista lose...ovo je samo konstatacija na komentare o lazarevicu
enivej, htedoh da kazem da mi uvek trazimo nekog krivca, uvek nam je drugi za nesto kriv. evo ti primer uprave i navijaca partizana...sad su njima navijaci krivi sto oni ne igraju dobro?! tako je i kroz istoriju.
vuk brankovic je ostao obelezen zauvek u srpskoj istoriji i sinonim za izdajnika...zasto? zato sto nije placao crkvi porez! postoji pisani dokument o tome koji se cuva u arhivi u carigradu, istambulu, nazovite ga kako hocete. svima sad lepo odgovara da na brankovica svale krivicu i kao resili smo problem i ogradili smo se. bilo je mali milion bitaka, gomila ljudi nije ucestvovala u njima, ali nista...medjutim kad stanes na zulj nekom mocniku, kao sto je bila crkva, i ne povinujes se njenoj volji - ti si propao. eto sta znaci medieval...
a kad su tvrtko i knez lazar podelili teritorije zupana nikole altomanovica posto su ga zajednickim snagama unistili - to istorija ne osudjuje...znaci ajmo srbi, ud'rite po svojima...

p.s.
ne zamerite, ali eto da se ubacim makar malo oko istorije
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
medieval, patch, total war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Medieval II Total War - najava!!! DukeofSerbia Strateške igre 544 8.11.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com