Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2012, 0:10   #1
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom zaledjavanje tab-a

Imam masinu. Na njoj sam instalirao apache2, php5 i mysql. Zatim sam prebacio komplet svoj sajt na tu masinu, radilo je sve ok, zatim sam pokusao instalirati neke free web control panel-e, da bi mogao kreirati subdomene i mail-ove. Ostalo mi nije bilo potrebno, instalirao sam nekoliko cp-ova, ali ni jedan nije radio kako treba, pa sam ih izbrisao. Medjutim sad ne mogu preko foruma da se posalju pm-ovi, a ne radi ni kontakt skripta (na pocetnoj strani), dok postavljanje novih tema i post-ova na forumu radi.
Pokusao sam reinstalacijom apache2 i php5 srediti problem ali nije uspelo.
OS na masini: Debian 6.0

HVALA unapred!
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2012, 3:43   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: zaledjavanje tab-a

Pogledaj da li ti je prilikom instaliranja kontrolnih panela promenjen fajl .htaccess u osnovnom direktorijumu sajta ili u osnovnomo direktorijumu foruma. Moguće da je ostao neki backup, pa možeš da uporediš stvar. Pošto si reinstalirao Apač, paneli verovatno nisu menjali njegovu konfiguraciju već samo te .htaccess fajlove kojima se overrajduju neke od opcija u Apačevoj konfiguraciji.

Šta će ti uopšte na toj mašini poddomeni i emailovi? Je li to linux, pa da imaš mail server i name server?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
ANGELDEAD (19.1.2012)
Stara 19.1.2012, 15:29   #3
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: zaledjavanje tab-a

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Pogledaj da li ti je prilikom instaliranja kontrolnih panela promenjen fajl .htaccess u osnovnom direktorijumu sajta ili u osnovnomo direktorijumu foruma. Moguće da je ostao neki backup, pa možeš da uporediš stvar. Pošto si reinstalirao Apač, paneli verovatno nisu menjali njegovu konfiguraciju već samo te .htaccess fajlove kojima se overrajduju neke od opcija u Apačevoj konfiguraciji.

Šta će ti uopšte na toj mašini poddomeni i emailovi? Je li to linux, pa da imaš mail server i name server?
Jeste linux je u pitanju, imali smo premium web host, medjutim nikome nismo davali sifru, a neko je sve pobrisao (ftp, mysql baze i sl.), a posto imamo 2 dedicated masine, bolje da imamo svoj host (samo za sebe). mail-ovi su nam neophodni, pa ako imate neki predlog kako da ih napravim ili koji mail server da pokusam instalirati, javite, molim vas.

Nazalost u forum folderu nema .htaccess fajl-a.
Promenio sam owner-a na www-data, rr apache2, ali opet isto. (www-data je glavni user od apache2). Probaj sam i chmod 777 index.php, ali dzaba

EDIT1: Prebacio sam sve na drugu masinu, nemam vremena da se zezam oko ovoga. Moram sto pre mail jos da sredim, pa da uzivam.

Hvala svima koji su pokusali pomoci!

Poslednja ispravka: ANGELDEAD (19.1.2012 u 23:04) Razlog: Popravljeno
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com