Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2011, 20:03   #1
Aleksandar011
Novi član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Preporuka za Load Balance ruter

Naime, treba da uzmem jaci paket neta uskoro, i imam 2 lap topa i desktop u kuci. Kablovski internet je u pitanju i pretpostavljam da ono njihovo djubre sto ce mi uvaliti nece moci da deli brzinu pristupa. Tako da bih zamolio, ako neko zna, nek mi preporuci najjeftinije hardversko resenje za load ballance, posto ja ideje nemam koliko to moze da kosta, ili mi recite jednostavno u kojim domenima se krecu cene. I molim bez preporuka o netlimiteru . Unapred zahvalan.
Aleksandar011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 20:33   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za Load Ballance ruter

evo nešto sam našao na gogle http://www.netiks.rs/vmchk/broadband...balance-ruteri
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 16:08   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za Load Ballance ruter

Od plastikanera TP-Link TL-R460 ima loadbalansing (tako mi reče kolega koji ga ima) E sad što se tiče nekih kvalitetnijih rešenja za tako nešto treba da izdvojiš od nekih 100-200 Eura pa naviše. Ili da praviš mašinu pod linuksom koja će klijentima da deli protok onako kako ti želiš. To može inače da ti radi i neka PIII mašina jer su linuks distribucije koje taj posao rade veoma male i hardverski nezahtevne.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2011, 23:37   #4
Aleksandar011
Novi član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za Load Balance ruter

To sa Linuxom mi se svidja, ali nikada u zivotu nisam radio u Linuxu. Trebam skoro, za mesec dana, uzeti novi komp, eno sastavljam ga sa momcima u "sta da kupim", tako da mi ostaje ovaj
asus k8n4-e
AMD Sempron 2800+
nvidia 6200TC
1GB RAM
za skupljanje prasine, pa bih valjda mogao njega da iskoristim za to, jel? Samo mi reci, jel bi u tom slucaju mogao da kontorlisem protok sledece veze:
Moj Desktop povezan na LAN i 2 lap topa u druge dve sobe preko Wireless konekcije? Tipa da uzmem neku karticu sa antenom ili kako vec?
Aleksandar011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2011, 8:35   #5
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Preporuka za Load Balance ruter

Mogao bi to da radiš, a i mašina je više nego dovoljna, samo dve napomene kako bi znao u šta se upuštaš:
- ta mašina mora da radi 24/7 pa joj u skladu sa tim moraš obezbediti i adekvatne radne uslove i poziciju u kojoj ti neće smetati
- distro koji instaliraš najbolje da bude neka od specijalizovanih router varijanti tipa pfSense ili Smoothwall (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._distributions), ali imaj u vidu da njihovo podešavanje nije nimalo naivna stvar i da zahteva malo više znanje iz oblasti administracije mreža
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2011, 14:39   #6
Aleksandar011
Novi član
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za Load Balance ruter

Vidim ja bice posla i za mene, a i za vas . Pazi, nece mi biti mrsko da se ja caprkam sa tim, volim oko racunara da se petljam, i uvek gledam kako da podignem nivo mog skromnog znanja. A ako negde naidjem na dead-end, tu ste vi da pomognete.
Za sada mi se ta ideja svidja, iako nije pametna sa moje strane, jer nikada nista slicno nisam radio, ali cu rado pokusati cim dobijem novu masinu, zavrsim ispitni rok i odradim onih par dana alchohol-cleansing rituala po kafanama o zavrsetku junskog roka. Ne morate vise da ozivljavate temu, osim ako nema neki novi predlog, jer sam saznao sve sto mi treba, sada zavisi samo za koju opciju cu da se odlucim. Hvala, uzivajte!
Aleksandar011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2011, 18:56   #7
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za Load Ballance ruter

http://www.dd-wrt.com/site/index
Nađeš kompatibilni ruter za 30-40€, instaliraš ddwrt i imaš sve što imaju ruteri od 200-300€-
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
load balance, load balance router, load balance ruter, load balancing, router, ruter


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL Ruter kao switch BMLW Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 24.1.2014 20:49
Potrebna preporuka za ruter/svič nmcyber Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 30.1.2011 22:13
Treba mi preporuka za wi-fi ruter Vladimiros Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 26.4.2010 11:58
Preporuka za ruter i kartice AkulM ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 4.8.2009 23:48
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com