Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2021, 15:35   #5761
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Slažem se za Sweet Tooth. Pre par dana sam odgledao prve dve epizode i baš mi je OK serija. Nastavljam uskoro, čim budem imao vremena.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2021, 21:41   #5762
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: TV serije

I produkcija i LOU2 okruženje i sve ostalo, ali ovaj slatkasti klinac sa tim tupavim rogovima izgleda toliko odbojno i "neuglavljivo" u ceo svet, pogotovu kada se uzme u obzir stripski predložak koji je ozbiljniji i sumorniji:



https://static2.srcdn.com/wordpress/...difference.jpg
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2021, 9:48   #5763
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Uh, kakav fugly, pardon - artistički, crtež. Nije da i sam nisam mnogo puta bio na strani ljubitelja koji se nervira devijacijama od originalnog dela, ali ovde mi je skoro drago da nisu pokušali da replikuju ovaj izmučeni look and feel. Ustvari ne da nisu pokušali nego su otišli u dijamtrelno suprotnom pravcu jer su svi hibridi cute as a button.

BTW, za grafičku novelu nisam ni čuo raniije i pretpostavljam da će ovo biti još jedan od slučajeva gde će adaptacija popularizovati i samo originalno delo (Witcher igre fazon).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2021, 17:27   #5764
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: TV serije

"30 Novcica"

Spanska natprirodna serija sa religijskom pozadinom spanskog porekla.

Nije losa, i toliko je dobra da se moze gledati bez premotavanja.

Tu i tamo po skriptu za volan sjedne Aerton Sena.

Ali za brzu degustaciju i vise nego dovoljno.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2021, 18:56   #5765
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jeste da je film, ali je i The Sopranos prequel

The Many Saints of Newark


Inače mladog Tonija glumi Gandolfini Junior.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2021, 21:15   #5766
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Deluje ok ako su hteli da naprave krimi-akcioni film iz 60-ih i 70-ih, ali deluje nespojivo sa serijom po pitanju toga da u svim sezonama zajedno nije bilo ovoliko puškaranja i detonacija koliko samo u ovom trejleru...
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2021, 0:31   #5767
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Odgledah Castlevaniu.
https://www.imdb.com/title/tt6517102/


Definitivno najbolja serija bazirana na igri...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2021, 18:59   #5768
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Katla (2021- )
https://www.imdb.com/title/tt11102190/



Interesantna SF serija u zastrašujućem ambijentu.
U atašu je kompletna 1. sezona.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Katlla.S01.ICELANDIC.PROPER.WEBRip.x264-ION10.zip (79,6 KB, 8 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (9.7.2021 u 7:52)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2021, 21:55   #5769
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^^ Ovo kao da je neko igrao previše Death Strandinga, pa snimio nešto na sličan fazon.

THE PEMBROKESHIRE MURDERS

https://www.imdb.com/title/tt11649104/



Solidna britanska trodelna TV-drama po istinitim događajima o ponovnoj istrazi serijskih ubistava iz 80-ih, zbog napretka u tehnologiji obrade DNK tragova koja je uzimala zamajac sredinom 2000-ih. Luk Evans poslovično poslovičan, dobra režija, sumorno lepi predeli kišno-maglovitog Velsa i hajlajt cele stvar u vidu sjajnog performansa Kita Alena kao glavnoosumnjičenog.

Inače, ovo je trinaesta priča iz serijala o najpoznatijima serijskim i inim ubicama Velike Britanije u produkciji kuće ITV, jedna od njih je i sjajna mini-serija Des, pa kome leži taj studiozniji i proceduralniji pristup temi, zna šta može da očekuje i ovde.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2021, 10:44   #5770
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Locke & Key prva sezona mi se svidela. Klasična fantasy misterija u kojoj glavnu ulogu igraju klinci. Radnja za sada ima dobar tempo, uvek se nešto dešava i odvija a ne preteruju i ne zalaze u loše WTF momente. Čeka se nastavak...

The 100 - jedva se naterah da pogledam poslednju sezonu jer mi je interesovanje već odavno opalo. Serija je od početnog "sasvim OK" spala na totalno gubljenje u kasnijim sezonama. Po prvi put u životu sam gledao epizode na preskok i ubrzavanje svega što je isprazna patetika... da bih došao do potpuno bezveznog kraja.


Spoiler za Ne čitaj ko nije gledao do kraja:
Prve sezone su mi bile sasvim OK i zabavne iako ne uvek logične. Sam silazak na zemlju, ljudi iz bunkera u planini, pa otkriće plemena... Malo su me smorili kad je Beka AI priča bila glavna pretnja, pa opet postali zanimljivi kad je to prošlo pa dođosmo do Red Qeen, majneri iz svemira... Međutim kad su krenuli na drugu planetu, tu su se baš izgubili najstrašnije. Uvode potpuno nove likove, nova pravila, nove ratove... pa čak i na toj novoj planeti im zaplet nije bio dovoljan već u poslednjoj sezoni opet uvode potpuno nov trip sa ovim shepardom i portalima i poslednjim ratom. Istrpeo sam, tj. preskakao po 70% epizode samo da bih video kako su smislili kraj. A kraj je neki bedni kvazi happy-end sa jevtinom filozofijom i "spašavanjem" one bedne šačice ljudi što je pretekla sve njihove glupe plot twistove.


Se*em im se na pisca i njegovu kreativnost. Čak i Young Adult Fiction, sa svojim jedva postojećim standardima, zaslužuje više.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2021, 7:54   #5771
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Samo za ljubitelje serijala "Godfather of Harlem" (2019- ) https://www.imdb.com/title/tt8080122/



Interesantno kopanje po istoriji .
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2021, 20:31   #5772
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

"La Révolution" (2020)


https://www.netflix.com/rs/title/80992775


https://www.imdb.com/title/tt13044528/


https://en.wikipedia.org/wiki/La_R%C3%A9volution


reklamni klip ---> https://www.youtube.com/watch?v=IsxWB4IDTrs


Pažnja: serija je prekinuta nakon prve sezone (ali je istorija to nadomestila)!


Radnja se odigrava u Francuskoj, par godina pred Francusku buržoasku revoluciju. Osećajući da mu se u državi zakuvava, Luj XVI je iz murikanskih kolonija svoje države dovukao devojčicu koja ima tzv. plavu krv, posledicu virusne zaraze/ vudu rituala. Takve osobe postaju besmrtne, ali ih karakteriše neizdrživa glad za ljudskom krvlju i ljudskim mesom. Kralj je skovao plan da osigura večitu vlast tako što će zaraziti sebe i sve pripadnike "starog plemstva", a ovi dalje niže plemstvo. Piramida vlasti zamrznuta u vremenu. Problem nastaje kada biva zaražen i stari, častan plemić...


Dobro: početni zaplet, izuzetno bogata scenografija, kostimi skoro prekopirani iz filma "Brotherhood of the Wolf".
Loše: sporost razvoja radnje, tunjave borbene scene, klinačko povezivanje svakodnevne fraze "imati plavu krv" (pripadati plemstvu) sa plavom krvi čudovišta.



Pošto se čak 2 bitna lika prezivaju Guillotin (jedan je doktor), onoliko seckanje glava (jedino ono može ubiti plavokrva čudovišta) tokom pravih istorijskih dešavanja 1789. nas oslobađa potrebe za drugom sezonom.


Moglo je to neuporedivo bolje, energičnije i hrabrije. Barem su Francuzi poznati po dobrim akcionim scenama.

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2021, 13:41   #5773
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Za ljubitelje korejanske zombi serije Kingdom, ovo je izašlo:

https://www.imdb.com/title/tt13412252/

Spoiler za Bigus picturus:


"The episode acts as a sidequel to the second season of Kingdom and explores the backstory of Ashin, the mysterious character Lee Chang's group encountered on their journey north to discover the origins of the infected"
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2021, 14:04   #5774
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^ Hvala!

Ne bi ni primetio da je izaslo da nisi ovde izlistao.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2021, 22:37   #5775
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 713
Zahvalnice: 519
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Eb....te sta uradise mom heroju detinjstva...Kraljevic , Obilic , He-Man...
Znao sam da He-Man ne moze da postoji u danasnjem svetu . Ne bih ni pratio seriju zato sto gledam tako nesto sada ali He-Man-a bih morao da odgledam. To je za mene klinca od 6,7 godina bilo bozanstvo . Ti uzori su prevazni osim porodice ili bolje da ne postoje mediji i price uopste a pogotovo mediji, kad vec postoje za decake je neophodan ne jedan gomila likova kao He-Man , ako im samo daju Tile ko sto je ova danasnja to nece da bude dobro za njih . I to isti ljudi koji savrseno dobro razumeju . A i She-ru su unistili ona je neka muskaraca sad nista od one zenstvene bad-ass heroine, gledao sam njen crtani pa jedno 200 puta .
Masters-like figure su mi nesto sto prvo prodje kroz glavu kad pomislim na igracku . Keva mi na misini pravila odela kao sto su ninzda i slicno za njih .
Tako mi krivo sto su ovo uradili , bas tuzno. Jos clanci kako je dobro sto toksicni He-man nije tu ta kvari decake i slicno ....Zvace ti vi te decake cim vam zagusti da tom svojom toksicnoiscu nose svet na ledjima dok vi se...te jer su ti isti zli decaci stvorili civilizaciju u kojoj mozete da zivite na foru u milonima...
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2021, 1:38   #5776
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Paris Police 1900 (2021- )
https://www.imdb.com/title/tt10840070/?ref_=fn_al_tt_1



Da ne mudrujem, imate solidan prikaz na

https://titlovi.com/clanci/5262/pari...-osam-epizoda/

Na linku su titlovi za komplatnu sezonu 1.

https://www.mediafire.com/file/rh3dk...0+S01.zip/file
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2021, 11:24   #5777
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Eb....te sta uradise mom heroju detinjstva...Kraljevic , Obilic , He-Man...
Znao sam da He-Man ne moze da postoji u danasnjem svetu . Ne bih ni pratio seriju zato sto gledam tako nesto sada ali He-Man-a bih morao da odgledam. To je za mene klinca od 6,7 godina bilo bozanstvo . Ti uzori su prevazni osim porodice ili bolje da ne postoje mediji i price uopste a pogotovo mediji, kad vec postoje za decake je neophodan ne jedan gomila likova kao He-Man , ako im samo daju Tile ko sto je ova danasnja to nece da bude dobro za njih . I to isti ljudi koji savrseno dobro razumeju . A i She-ru su unistili ona je neka muskaraca sad nista od one zenstvene bad-ass heroine, gledao sam njen crtani pa jedno 200 puta .
Masters-like figure su mi nesto sto prvo prodje kroz glavu kad pomislim na igracku . Keva mi na misini pravila odela kao sto su ninzda i slicno za njih .
Tako mi krivo sto su ovo uradili , bas tuzno. Jos clanci kako je dobro sto toksicni He-man nije tu ta kvari decake i slicno ....Zvace ti vi te decake cim vam zagusti da tom svojom toksicnoiscu nose svet na ledjima dok vi se...te jer su ti isti zli decaci stvorili civilizaciju u kojoj mozete da zivite na foru u milonima...
A tek kakva kulminacija! Zaista mi nije jasno kako niko ne prepoznaje ovo zlo koje nam se sprema i gde su sad heroji da ustanu protiv zla! Tuga...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2021, 22:54   #5778
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: TV serije

7. Novembar

Dexter New Blood
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2021, 16:58   #5779
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Nastavljeno prikazivanje "Godfather of Harlem" (7.epizoda druge sezone), vratila se i "Stargirl" (2.sezona), čak i "Motherland Fort Salem" gura solidno (uprkos mojoj početnoj skepsi). Ovaj avgust ipak neće završiti u moru dosade.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2021, 21:50   #5780
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije



https://www.imdb.com/title/tt10168312/?ref_=fn_al_tt_4

Emitovana prva epizoda Marvelove, prvenstveno uspesne stripske, serije "What if...?"

Kao sto i sam naziv kaze kroz 9 epizoda gledacemo likove iz marvelovog univerzuma u zamenjenim ulogama.Prva epizoda je vezana za Kapetana Ameriku, tj. situaciju gde Stivova nesudjena ljubav, igrom slucaja postaje Kapetan Karter.Onako, He-Man scenario, reklo bi se, ali se svasta tu desava, pa sama prica nije uopste losa.Ono sto je zaista na vrhunskom nivou, po meni, je sama animacija.Prilicno sam se odusevio istom.Fluidnost u supejunackim bravurama, efekti... sve je pravi plezir za oci.Uglavnom su glumci iz prvog filma o avanturama Stiva Rodzersa ovde, u vidu glasova.U ulozi naratora je The Watcher, kosmicko bice koje zna sve, vidi sve ali se nikad ne mesa...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com