Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2016, 13:05   #1
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom This is the Police

Nova upravljačka simulacija rada policijske stanice sa korupcijom, otpuštanjima, peripetijama sa gradom, administracijom, mafijom i odlaskom u penziju. Jako kvalitetno mehanički urađeno, igrivo i pitko. Zabava bez pretjerane upotrebe krvi i nasilja, više naglašena na humor, snalaženje u momentu, reagovanje na brzinu i posljedice pogrešnih izbora. Pravo osvježenje koje je leglo u pravom momentu

Gameplay itd. imate na Youtubeu, meni je ovo super.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 17:19   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: This is the Police

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nova upravljačka simulacija rada policijske stanice sa korupcijom, otpuštanjima, peripetijama sa gradom, administracijom, mafijom i odlaskom u penziju. Jako kvalitetno mehanički urađeno, igrivo i pitko. Zabava bez pretjerane upotrebe krvi i nasilja, više naglašena na humor, snalaženje u momentu, reagovanje na brzinu i posljedice pogrešnih izbora. Pravo osvježenje koje je leglo u pravom momentu

Gameplay itd. imate na Youtubeu, meni je ovo super.
Ja sam cuo da dogadjaji nisu nasumicni vec je igra bas linearna, da li je to istina ili?
Ako jeste, onda je to meni jedan ogroman minus, a izgleda zanimljivo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 17:44   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Glavna priča se odvija svojim tokom, dobijaćeš tačke na kojima se priča malo grana, ali otprilike sve vodi ka sličnom ishodištu, kao i kod TellTale-a. Mnogo je zanimljiviji mikromenadžment policijskog rada u kome ima dosta random eventa i istraga nego taj main story, bar što se mene tiče. Nisam stigao puno da igram pa mi nije dosadilo, ali kažu da se u suštini sve svodi na taj svakodnevni grind i balansiranje sa gradskom upravom.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 22:31   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom This is the Police

Grindanja ima poprilično. Meni se sviđa i ne sviđa sljedeće (plus i minus):

+ osvježenje na sceni ovakvih igara

+ nije grafički zahtjevna

+ težina se zasniva na logici

+ otpuštanje radnika i igranje good cop/bad cop zavisno od toga da li odlučite raditi po svom ili u sprezi sa mafijom/gradonačelnikom

+ usluge od mafije i gradonačelnika

- kvalitet cutscena

- gluposti oko sporog ulaska na mapu, dok se odabere pozadinska muzika sa ploče i ostali parametri, skoro me prođe volja za igrom

- malo nelogičan i prespor "respawn" (cooldown) gdje se desi da imam frku oko 2-3 hitna slučaja a nijednog raspoloživog policajca

- sistem levelovanja (najiskusniji su ljudi pred penzijom ali nema načina da ih se "podmladi" u akciji, pa mi je to malo loše, a totalni noobovi nikako da dobiju slučaj, kao da su rasli u saksiji). Ima toga još, ali meni se sviđa u cjelini
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 22:58   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Zato noobove na početku šalješ u misije sa iskusnim policajcima kako bi imali što više rešenih slučajeva, plus profesionalizam im dižeš unapređenjima na kraju svake sedmice. Naravno, uvek treba ostaviti i nekoliko policajaca sa profesionalizmom ispod 150 kako bi imali nekoga da obavlja prljave poslove, jer će vas oni najbolji prvom prilikom ocinkariti.

Što se tiče nedovoljnog broja policajaca u smeni, ne moraš svaki put da na slučaj šalješ onoliko ljudi koliko igra sugeriše kroz broj slotova.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 10:49   #6
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Mene je ova igra podsetila na legendarni Hill Street Blues sa Amige 500 Hvala na otvaranju teme!
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku =FI=Ghost na korisnoj poruci:
galebns (10.8.2016)
Stara 30.8.2016, 1:37   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Upravo završih sa "dobrim" krajem. Maestralno ispričana igra, ko nije doterao do kraja ne zna šta propušta. Iako se isprva ne čini tako, menadžerisanje policije i rešavanje slučajeva je bukvalno marginalno, priča o Džeku Bojdu je pravi dragulj ovde. Posebno aluzije na Mobi Dika kroz achievemente, jer u neku ruku kapetan Ahab i načelnik Bojd imaju istu sudbinu...

Trebalo mi je nekih dvadesetak sati da je kompletiram, definitivno indie igra godine za sada što se mene tiče
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (30.8.2016)
Stara 1.9.2016, 17:38   #8
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Врло замиљива игра. Дошао сам негде до пола (када се Лана појављује), али ћу кренути испочетка када се вратим за свој комп. Гласовна глума и генерално звуци у игри ми се много допадају, а и прича која прати шефа полиције је доста интересантна. Занимљиви су ми и описи ситуација које се дешавају на мапи. Врло необичан концепт.

Таман да питам, који је најбољи начин да градоначекник остане задовољан а да се не покрене истрага против мене? Нпр ако приликом саслушања наведем да сам интрукције за разбијање демонстрација добио од скупштине града, да ли то утиче на расположење градоначелника и доводи да ме тера да отпуштам запослене? Или, да ли константна пре(о)даја доказног материјала мафији има неке далекосежне последице?
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2016, 17:53   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Pazi ovako, ja sam bukvalno sve prodavao preko mafije, zaradio sam onih 500k i pre poslednje trećine igre i nikakvih posledica nisam imao. Svaki drugi put sam novac delio sa zaposlenima, jer ako sve uvek uzimaš za sebe raspoloženje u stanici će vrlo brzo da padne (što možeš videti ako plaćaš doušnika). Ako nećeš da radiš sa mafijom, možeš da se usredsrediš na raskrinkravanje bandi jer ćorkiranje bossa donosi dosta novca, a ako uhvatiš Dentista mislim da je nagrada 175k ili tako nešto.
Što se tiče razoraznih protesta, u prve dve trećine igre sam uvek slušao naređenja da rasteram protestante silom, ali sam uvek prethodno falisifikovao dokaze (čitaj platio) tako da tokom istrage svalim krivicu na nekog od zaposlenih (obično to bude najbolji policajac u timu). Posle sam malo okrenuo list, ali ne bih da ti spojlujem poslednju trećinu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
batakpudla (1.9.2016)
Stara 1.9.2016, 19:21   #10
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Аха, видиш то нисам знао да су гангови повезани са мафијом. Знам на почетку игре да постоји она банда кинеза и њу сам раскринкао, али након тога нисам имао сусрет са другим бандама.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2016, 19:32   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Nisu povezani, nego rekoh ako nećeš da prodaješ dokazni materijal preko mafije pare ovako možeš legalno da zaradiš, mada imaš i slučaj da razbiješ samu mafiju, tj. Sandovu organizaciju, ali je zeznuto, meni su sve detektive na slučaju pobili. Bande otkrivaš baš kao i te prve Kineze što si otkrio, kad rešiš neki slučaj otkrićeš da je počinilac član neke bande...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
batakpudla (1.9.2016)
Stara 3.9.2016, 17:55   #12
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Ипак нисам одолео па сам завршио игру

Нажалост са најгорим могућим сценариом...

Spoiler za Неки потези и крај:

Зезнуо се у дргуом делу игре што сам срушио мафију. Упослио све детективе дошао до Сенда и ћоркирао га, можда бих имао користи од њега касније.

У последњој трећини игре доста сам кубурио са бројем пандура, пијанством и недоласком на посао па сам и лоше пролазио на терену. На крају сам скупио преко 500.000, али ме на 177. дан ребне инспекција, скине ми 25% са рачуна и паднем испод 500 хиљада...

Затворио сам врата и оном магнату Atticus-у јер сам одлучио да сачувам фабрику и сваки дан сам добијао кеш од њих. И свештеникову банду сам разоткрио. Потпуно бескористан лик. Нестао ми заменик две недеље пред крај па су ми и његове услуге недостајале.

Такође једна од ствари које сам зезнуо била је опција да ли да дозволим некима да узму гориво из патролних кола, а они ће као заменити за неко сличног квалитета. Зезнули су ме наравно. Од тог тренутка су патроле све спорије долазиле на терен и враћале се са истог, а почели су и насумично да ми гину пандури у вожњи. Хаос

Оно најбитније, изабрао сам Робеспјерову страну, убио Роџерса и на крају остао и без посла и без довољно лове. Код мене се игра завршава тако што ме не пуштају у клуб и пијан бројим наслоњен на зид.

Код Дентиста сам превидео да ће колега да ме одрука што задржавам доказе и пошто нисам ништа предузео, предмет завршио у FBI и не знам шта би се ту све изменило да сам другачије поступио.

Засрао сам максимално, жао ми га Бојда на крају


На крају свега, одлична игра, одлична забава и прећи ћу је опет врло брзо сигурно.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 18:38   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

To ti je "dobar" kraj , zato sam u inicijalnoj poruci i stavio dobar pod navodnike i rekao da Bojd i Ahab imaju sličnu sudbinu.

Spoiler za kraj:
U suštini, isto ćeš proći bez obzira koga izabreš, Rodžersa ili Čefija, obojica te za*ebu na kraju. Loš kraj je ako te pre 180. dana uhapse ili ako zezneš opsadu gradske većnice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
batakpudla (3.9.2016)
Stara 9.4.2017, 13:02   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Igra je sa zadnjim apdejtom konačno dobila sandbox mod, tako da je postala prava upravljačka simulacija.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2018, 13:10   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: This is the Police

Izašao nastavak pre neki dan, pandure velegrada zamenićemo lokalnom policijom sa severa SAD-a...

https://store.steampowered.com/app/7..._the_Police_2/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
batakpudla (4.8.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
GTA San Andreas Police mod -DOWNLOAD- [B]alta[Z]ar otpaTci 2 27.7.2012 11:28
Police Simulator Stranger2 Upravljačke simulacije 4 23.1.2012 22:16
Grand Theft Auto : White City San-Sale Akcione igre 71 22.12.2008 22:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com