Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2015, 17:16   #1
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 346
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Problem sa misem

Pozdrav, dakle imam problem sa misem. U pitanju je A4TECH Bloody v7M. Prvo mi se desavalo u sred igranja cs-a, da odjenom prestane da reaguje normalno, levo i desno recimo ne moze, a gore i dole jako sporo pomera. I posto se to retko desavalo, i naredni put kad se desilo ja ga otvorim pomislio sam samo da je prvljavo mozda unutra ili tako nesto pa blokira te diode (ili sta vec senzore) za pokret. Medjutim nije bilo problema sa tim, pa sam ga sastavio i kad sam ga ukljucio u komp, ne mogu da ga pomeram vise. (ponekad samo mogu da pomerim strelicu i to se pomera bez ikakve logike, gde ne vucem ja misa) ali klikovi rade i levi i desni.

I posto sam pomislio da je gotov, uzmem za svaki slucaj i ukljucim ga u neki stari komp gde je Windows XP i on radi savrseno! Vratim na moj komp, opet ne radi, samo klikovi. Vratim opet na XP on radi. Ukljucim u moj komp drugog misa takodje radi, znaci samo ovaj moj A4TECH nece. Dakle ne mogu uopste da pomeram kursor. Da li ima neko ideju sta bi moglo biti Garancija mi otpada jer sam ga otvarao i jos sam izgubio jednu metalnu plocicu sto je zalepljena na dnu misa dok sam ga rasklapao. Nadam se da je ovo neki softverski problem, pa ako neko ima ideju hvala unapred

edit: ni u BIOS-u ne radi ovaj mis na mom pc-u
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2015, 20:27   #2
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 346
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problem sa misem

Ne znam da li se ovo nekad nekome desilo ali problem je u tome bio sto moj mis vise nece da radi na podlogama. 3 sam probao, i uzmem neki katalog bela boja korica, jos se presijavaju strane i na njemu radi mis savsreno. Koliko znam uvek su mi misevi na povrsinama koje imaju sjaj losije radili a ovaj sad radi bolje

Sta moze biti problem ako neko zna i da li to moze da se popravi, ako ce me izaci jeftinije od kupovine novog

Poslednja ispravka: Mare13 (19.5.2015 u 20:35)
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2015, 16:13   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa misem

Ako si siguran da je samo izbirljiv na podloge, može biti da je LED oslabila. Klasične podloge slabo reflektuju svetlost nazad ka senzoru. Ta bela, pa još sjajna senzoru reflektuje daleko jači intenzitet svetlosti. Zamena LEDice verovatno bi rešila problem. Doduše, pronaći onu istih karakteristika će verovatno biti problem, jer vizuelnom inspekcijom nećeš baš ustanoviti karakteristike. U velikom broju slučajeva miševi rade sa bilo kojom LED. Ako si raspoložen da se igraš sa lemilicom, kupi nekoliko LED različitih boja i karakteristika, pa probaj. Vodi samo računa da su dimenzije iste ili približne, da bi mogao da je upakuješ. Počni sa nekom crvene boje, koja svetli dovoljno jako na naponu od 5V, pošto miš toliko dobija od USB porta. Male su šanse da ga potpuno uništiš ako ne budeš čačkao ništa drugo.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem sa misem. (RMB) max18 Kvarovi 4 7.6.2013 14:09
Problem sa grafikom EbonKnight Kvarovi 8 3.5.2013 22:30
Problem sa misem i tastaturom. dejan_cz Kvarovi 0 11.8.2010 20:46
Problem sa misem? dekik Ostale komponente 3 10.8.2010 2:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com