Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2009, 22:16   #141
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

a fajl je u tom direktorijumu u kom se trenutno nalaziš? sa ls možeš videti da li jeste, a sa pwd gde si.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neky na korisnoj poruci:
Mickie (27.2.2009)
Stara 27.2.2009, 22:28   #142
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Evo ga krece.. Kaze Generating package: Ubuntu/intrepid

Zavrsilo. Napravi mi neke fajlove vazdan. Da li treba da ih instaliram sve jedan pojedan? Sve .deb fajlovi. Double click kaze ovo
An older version is available in a software channel
Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.

i kliknem close i onda se otvori package instaler i clicnem insall i ono se instalira
vec sam dva insalirao ima josh 7-8. Jel tako treba da bude?

Gotovo!! Sad cu da restratujem pa da vidim.
EDIT:Uspelo je... al i dalje bela boja bije u oci. Mora sad valjda da se podesi.
Opet EDIT: Inestalirao sam neku pucacinu Tremulous i radi al nema niko na serveru. Pa sam sad instalirao Tux race i radi tako da izgleda da je driver OK instaliran. Dobra igrica ovaj tux Race. Jel ima neka zahtevna igra za linux? Al da nije preko Wine

Poslednja ispravka: Mickie (28.2.2009 u 18:13)
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 19:21   #143
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Ljudi imam opet problem. Nece vishe Windows da se botuje. Znam otprilike u cemu je problem. Naime, imam triple boot OS X, Ubuntu, Vista 64 SP1. I to na hardu koji je formatiran na GUID Partition table. Ne MBR, nego GPT. To je radilo do juce s tom sto nije hteo OS X da se botuje zbog nekh .kextova al od kad sam uso u gparted na Ubuntu vise nece ni Windows da se botuje. Sad samo Ubuntu. Rekoh znam u cemu je problem al mi treba malo vasa pomoc. Kad sam instalirao ove sisteme prvo sam instalirao OS X na zadnjoj paticiji na disku. Iz Apple Disk utility sam odma i napravio fat32 koja je prva na disku (odma posle 200mb EFI particije koja je sakrivena ) i ona se automatski GPTsync-ovala da bude hybrid GPT-MBR i zatim sam napravio odatle ostale particije koje su mi potrebne. Onda sam instalirao ubuntu na predzadnju particiju a nakraju sam instalirao Visu na prvu FAT32 particiju koju sam u procesu naravno formatirao u NTFS. I onda sam preko Easy BCD sredio Boot i sve je radilo, s tim sto sam posle syebo kext na OS X al to je druga prica.

Al sad sam uso u Gparted na Ubuntu da vidim kako se koja particija tacno zove, i kad sam izaso i restartovao komp nece vise Vista ni da bekne. Kad probam na repair nece a kad probam opet da reinstaliram Vistu kaze da nece da se intalira na GPT. Znaci desinhronizovao se hard i nije vise hybrid MBR/GPT nego samo GPT. E sad nebi da sva tri sistema instaliram iz pocetka, nego sam skinuo GPTsync program koji treba da odradi sinhronizaciju iz ubuntu-a i ako to uspem nemora da se reinstalira nista. Problem je naravno sto neznam kako da ga pokrenem. Falj se zove gptsync i nema nikakvu extenziju. Probao sam sam mojim skromnim znanjem iz konzole (ono sto mi rece neky nekoliko postova gore) al nece. Kad ga kliknem dvaput isto nece. Sta da radim?

Evo ga fajl (napominjem da moderatori ako bas moraju da izbrisu, nek izbirsu samo link a ne ceo post, posto je sa rapida, mada je fajl freeware tako da neznam zasto bi brisali) http://rapidshare.com/files/73514966/gptsync.html
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 19:34   #144
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

http://packages.debian.org/lenny/gptsync

izgleda da ima paket, probaj videti iz Synaptica. Inače, kad skinem to sa Rapida shto si stavio, i kliknem na njega, dobijem prozorče i samo piše "Error: Access denied". Dakle, samo sam kliknuo na njega iz fajl menadžera, ništa terminal.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neky na korisnoj poruci:
Mickie (1.3.2009)
Stara 1.3.2009, 20:03   #145
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Nema na Synaptic al svejedno Instalirao sam AMD64 DEB paket sa tvog linka. I sad neznam kako da ga pokrenem jer nema u aplikacijama. Pretrazio sam sve menije. Sta je ekvivalent vindovzovoj komandi run?

Ono sa rapida sam odavde naso. http://netkas.org/?p=39 izgleda neradi uopste. Nista nevalja sto netkas napravi i PC EFI me zezao i oborio OS X

Poslednja ispravka: Mickie (1.3.2009 u 20:11)
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 20:10   #146
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Alt+F2.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 20:12   #147
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

A jesi probao da klikneš na ono što se skine sa tvog rapidshare linka?

Run kao run ne postoji. Koriste se sh imefajla.sh i ./imefajla.run
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 20:15   #148
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Alt+F2.
Nece. Kad ukucam gptsync lista poznatih aplikacija se isprazni a kad kliknem run nista se ne desi.

@Neky
nista se ne desava kad kliknem na ono sa rapida. Nema ni ta poruka sto kod tebe ima. Ovaj deb paket sam instalirao sto si mi dao link al ga nema posle nigde. Neznam kako da startujem program.

EDIT:Naso sam gde se instalirao gptsync. U sbin folder. I tamo je isti ko onaj sa rapida i ponasa se isto. Nema leba. Koju ti linux koristis Neky? Tebi se izgleda startuje al prijavljuje gresku zato sto imas MBR. Kod mene nece ni da bekne i mislim da je zbog UBUNTU-a

Poslednja ispravka: Mickie (1.3.2009 u 20:49)
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 17:06   #149
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Skinuh danas Kubuntu 8.10.... Sve je super, osim što ne radi...
Pokušam da ga bootujem sa live CD-a, kad opet ista stvar kao sa verzijom 6.xx, razmazani ekran posle loading dela... Pokušam to isto na drugom kompu ista stvar... E sad pretpostavljam da je do grafičke (na jednom 7600GT na drugom 6200) i da ja sad treba da se drndam i u konzoli instaliram drajvere...
Jedno noob pitanje: Zašto "Linux" nema neki univerzalni drajver za grafu kao Win...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 17:10   #150
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Ima, kako nema, zove se xorg al neam pojma sto tebi neradi. To mora da ti kaze neko strucniji. Probaj filsafe ili frame bufer mode. Imas na pocetku da biras... pa ukucas fb1024x768x32@60 ako se dobro secam...
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (6.3.2009)
Stara 6.3.2009, 17:47   #151
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Skinuh danas Kubuntu 8.10.... Sve je super, osim što ne radi...
Pokušam da ga bootujem sa live CD-a, kad opet ista stvar kao sa verzijom 6.xx, razmazani ekran posle loading dela... Pokušam to isto na drugom kompu ista stvar... E sad pretpostavljam da je do grafičke (na jednom 7600GT na drugom 6200) i da ja sad treba da se drndam i u konzoli instaliram drajvere...
Jedno noob pitanje: Zašto "Linux" nema neki univerzalni drajver za grafu kao Win...
Probaj neku drugu distribuciju,npr. dreamlinux.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 19:40   #152
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Koristim PCLOS koji mi je extra...
Ali hteo sam da probam novu verziju Kubuntua
Jbg 6.xx je isto onako bagovala, pa je 7,04 radila kako valja, pa sad opet 8.10 baguje... Ma ko je šiša...

P.S. @Mickie
Mislio na univerzalni drajver koji radi
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2009, 3:41   #153
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Ima, kako nema, zove se xorg al neam pojma sto tebi neradi. To mora da ti kaze neko strucniji. Probaj filsafe ili frame bufer mode. Imas na pocetku da biras... pa ukucas fb1024x768x32@60 ako se dobro secam...
Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Skinuh danas Kubuntu 8.10.... Sve je super, osim što ne radi...
Pokušam da ga bootujem sa live CD-a, kad opet ista stvar kao sa verzijom 6.xx, razmazani ekran posle loading dela... Pokušam to isto na drugom kompu ista stvar... E sad pretpostavljam da je do grafičke (na jednom 7600GT na drugom 6200) i da ja sad treba da se drndam i u konzoli instaliram drajvere...
Jedno noob pitanje: Zašto "Linux" nema neki univerzalni drajver za grafu kao Win...
Ima i ne zove se xorg. Xorg je X server. Drajver za grafičku je modul (jedna komponenta) X servera.
Univerzalni drajver se zove "vesa", čudna li čuda, nazvan po VESA standardu kojeg moraju (diskutabilno!) da se pridržavaju proizvođači grafičkih čipova. VESA nudi mogućnost setovanja rezolucije, broja boja i isveženja ali ne nudi nikakvu vrstu 2d akceleracije, recimo glatko scroll-ovanje, i to je glavni razlog zašto većina Linux distribucija standardno koristi drajver (obavezno open source) za konkretan grafički čip - jednostavno nudi mnogo više mogućnosti nego VESA drajver, koliko god bio loš/bagovit. Korišćenje VESA drajvera se može forsirati pri boot-u a kako se to radi, zavisi od konkretne distribucije. Informišite se.
Što se tiče "razmazanog ekrana". Možeš li da pojasniš u čemu je stvar. Šta je razmazano i kako izgleda. Da ti nije smanjio rezoluciju na manju od nativne za tvoj LCD pa ti to zoveš "razmazanim"?
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
GoranSTX (7.3.2009), iMa_NeKo_PljUgU (7.3.2009)
Stara 8.3.2009, 1:14   #154
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
...
Što se tiče "razmazanog ekrana". Možeš li da pojasniš u čemu je stvar. Šta je razmazano i kako izgleda. Da ti nije smanjio rezoluciju na manju od nativne za tvoj LCD pa ti to zoveš "razmazanim"?
Imam klasični CRT monitor (755DFX Samsung)... Otprilike ovako izgleda, samo sa više boja i bez tako pravilnih kockica...
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	bug.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	33,0 KB
ID:	27637

Skinuo sam čak i image sa drugog mirrora za svaki slučaj, ali isto se dešava...

Uostalom nije mi ni nešto preterano stalo da ga osposobim (Kubuntu tj. Ubuntu)... Odavno sam ga "zamrzeo" kao distro
Trenutno čekam PCLOS 2009...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 13:39   #155
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Imam pitanje za iskusnije linuxsashe,
naime imam instaliran ovaj ubuntu i potpuno sam zadovoljan.
Imam sve od programa sto mi treba, sve sam podesio, cak i wine emulator i po koja igra je tu. Skoro da uopste nemam potrebu za W$, eventualno cu probati da ga instaliram kao virtualnu masinu da vidim kako to funkcionise.

Elem, ocu da menjam komp, druge komponente da stavim i posto stvarno ne zelim da ponovo instaliram i podesavam sistem jer sam mnooogo toga uradio i sad ako treba sve to ponovo necu se ni setiti svega a nemam ni vremena iskren da budem,

da li ce ghoust-ovanje na drugi hard biti ok??
znaci da li mogu da izgoustujem i da posle instaliram druge drajvere koji su potrebni?
dal da skidam drajvere pre ghoust-a?
ili ce stari drajveri pokriti novu konfiguraciju?

Dodao bih da je nova konfiguracija prakticno ista jer ostajem na Amd-u samo novije generacije sa am slotom (stari procesor je onaj slot 7 i nesto) i da je ploca od istog proizvodjaca (gigabyte) i da je grafika isto od nvidie ko u starom samo jaca.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 13:55   #156
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Pošto sam u nekoliko navrata imao iskustva sa sličnim situacijama mogu da kažem da su takve tranzicije manje-više bezbolne.
Ne znam kakvo je stanje sa Ubuntuom, ali na Debianu (Etch) je bilo potrebno samo ponovo podesiti menu.lst i fstab i reinstalirati drajver za grafiku (upgrade sličan kao kod tebe, prelazak sa ATA na SATA HDD). Ostatak drajvera je već u kernelu i automatski se učitava.
Pre mesečak dana sam ponovo uradio upgrade i to ovaj put sam ostavio isti HDD, ali sam grafiku koja je bila nVidia 8400GS zamenio za Radeon 3650 i jedino što sam morao da uradim je reinstalacija drajvera za grafiku (Arch linux).
Ovakve egzibicije ipak zahtevaju znanje da se sistem podešava bez grafičkog okruženja (za svaki slučaj).
Sa druge strane pre bilo kakvih zahvata napravi backup svih podešavanja i programa (konsultuj ubuntu forume i dokumentaciju za konkretna uputstva) pa u slučaju da moraš da reinstaliraš sistem makar uštedi vreme za postinstalaciona sređivanja.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 14:03   #157
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Imam klasični CRT monitor (755DFX Samsung)... Otprilike ovako izgleda, samo sa više boja i bez tako pravilnih kockica...

.
Ja sam ubuntu 8.10 istalirao preko televizora. Probaj safe graphics mod ( f4) u opcijama na startnom ekranu pre instalacije. Ako radi live cd trebao bi i install.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (15.3.2009)
Stara 16.3.2009, 11:03   #158
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Elem imam problem sa wireless karticom. Instalirao ubuntu 8.10 i sve normalno radi. Imam wirelles net ( pppoe preko wlan-a) i namestim sve fino. Instaliram sve apdejte (oko 250mb), restartujem komp i ubuntu mi ne prrepoznaje wireless karticu. Tamo gore desno mi pod wireless pishe da nije prepoznata ili tako neshto, a u restricted drivers manageru mi stoji da je driver aktivan. Jel zna neko kako ovo da reshim. Wireless kartica je TP-Ling WN 551G (Atheros 5005g)???
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2009, 15:11   #159
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Ja imam statičnu IP adrsu pa ako ti nemaš(imaš dinamičnmu IP) onda ne vriejdi ali ovako sam ja osposobio
Fire up the good ol' Terminal

Code:

sudo gedit /etc/network/interfaces

Replace what's in this file with the following (replacing the ip info with what suits you:

Code:

auto lo
iface lo inet loopback

auto ath0
iface ath0 inet static
address 192.168.0.100
netmask 255.255.255.0


Save and run:

Code:
sudo/etc/resolv.conf

domain Home
nameserver 192.168.2.1
Ovo dns


sudo /etc/init.d/networking restart

Poslednja ispravka: Djordje Turjacanin (16.3.2009 u 15:33)
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
duschan (16.3.2009)
Stara 16.3.2009, 15:17   #160
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Pošto sam u nekoliko navrata imao iskustva sa sličnim situacijama mogu da kažem da su takve tranzicije manje-više bezbolne.
Ne znam kakvo je stanje sa Ubuntuom, ali na Debianu (Etch) je bilo potrebno samo ponovo podesiti menu.lst i fstab i reinstalirati drajver za grafiku (upgrade sličan kao kod tebe, prelazak sa ATA na SATA HDD). Ostatak drajvera je već u kernelu i automatski se učitava.
Pre mesečak dana sam ponovo uradio upgrade i to ovaj put sam ostavio isti HDD, ali sam grafiku koja je bila nVidia 8400GS zamenio za Radeon 3650 i jedino što sam morao da uradim je reinstalacija drajvera za grafiku (Arch linux).
Ovakve egzibicije ipak zahtevaju znanje da se sistem podešava bez grafičkog okruženja (za svaki slučaj).
Sa druge strane pre bilo kakvih zahvata napravi backup svih podešavanja i programa (konsultuj ubuntu forume i dokumentaciju za konkretna uputstva) pa u slučaju da moraš da reinstaliraš sistem makar uštedi vreme za postinstalaciona sređivanja.

Probah da ghoust-ujem i nece
kad pokrenem kaze da linux nije unmount-ovan properly i da treba to da uradim i onaj "fsck"
elem kad je podignut os i pokusam fsck kaze da je rizicno i moze ostetiti podatke a kad podignem sa escape pa startujem "safe mod" (zaboravih naziv) linux-a moze opcija fsck,
ali idalje posle toga nece da ghoust-uje, isto prijavljuje i ako stavim proceed on zavrsi ghoust za 2min i naravno taj disk ne moze da pokrene os??
ja sam jos uvek noob pa ne kapiram sta treba da unmount-ujem??
(na W$ jednostavno stavim ghoust (source-destination) i on zavrsi i novi disk je spreman)


ps. da nije problem u northon ghoust-u vredi li da skinem program "ghoust for linux"??
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubuntu Linux help please Vas_citalac Slobodni softver 25 13.6.2009 9:03
Pregled GNU/Linux distribucija GoranSTX Slobodni softver 10 30.8.2008 14:52
Ubuntu 7.10 problem... fingerprint Slobodni softver 67 8.8.2008 13:24
Ubuntu Ultimate Edition noisy Slobodni softver 34 13.2.2008 1:05
ubuntu LordofBlood Slobodni softver 5 29.5.2006 23:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com