Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2009, 20:01   #1
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Ne radi Net zbog rutera?

Imam sbb net, i kada upalim bezicni ruter, komp uopste nece da uide na net.. Sta bi moglo da bude u pitanju?? Ruter je TP-Link tl-wr340g. Hvala unapred.
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 20:11   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: ne radi net zbor rutera??

Najnoviji firmware kao prvo za TPLink. Kao drugo, ima tema na pcberzi gde je tačno objašnjeno kako i šta (sbb i WR340G).
Na prvi pogled, koliko se sećam, imaš onaj easy setup u podešavanju TPLink rutera pa ga odradi.

Evo tema i odavde, isto pitanje: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=47133

http://www.elitesecurity.org/t351367...ter-zaglupaveo - evo i sa ES-a.

Ako ništa od ovoga ne pomaže, javi pa da vidimo...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Dyca (6.10.2009)
Stara 7.10.2009, 20:56   #3
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: ne radi net zbog rutera?

Pokusao sam sve i jos uvek nece da radi... Ja sam povezao sve kablove kako treba, ali me muce podesavanja u win-u.. Znaci ja imam lan konekciju za sbb-ov modem, i nju koristim za net na kompu. Moje pitanje je da li ja treba da pravim novu lan konekciju i za wireless karticu ili ne?? posto kada napreavim za nju lan konekciju, ona mi se izgubi ova konekcija od sbb-a. Ono sto je cudno je da kada nemam napravljenu tu LAN konekciju za ruter, ja ne mogu da se nakacim na stranicu za podesavanje rutera(tj. 192.168.1.1), a kada je napravljena ta konekcija, strana za podesavanje rutera mi radi, ali browser nece da otvori ni jednu drugu stranicu. Dalje, ako ne treba da napravim tu LAN konekciju za ruter, sta ja tacno treba da uradim da bi ga racunar video i da bi mogao da povezem laptop na njega? Procitao sam dosta uputstva, ali ni jedno nije za Win 7 tako da je malo zbunjujuce i ne radi sve kako treba.. Ako neko ima isti ovaj slucaj i sve mu radi, neka mi javi kako je to namestio. Hvala upared.
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 21:05   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: ne radi net zbog rutera?

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Pokusao sam sve i jos uvek nece da radi... Ja sam povezao sve kablove kako treba, ali me muce podesavanja u win-u.. Znaci ja imam lan konekciju za sbb-ov modem, i nju koristim za net na kompu.
Ček, imaš SBB (modem) koji ide na TPlink WiFI ruter pa onda na desktopu postoji WiFi kartica preko koje bi da se kačiš na TPLink Wifi Ruter koji dalje uzima signal od SBB (modema)?
Ako sam dobro shvatio...

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Moje pitanje je da li ja treba da pravim novu lan konekciju i za wireless karticu ili ne??
Nova lan konekcija ti se sama napravi čim instaliraš drivere za Wifi PCI (verovatno) karticu.

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Ono sto je cudno je da kada nemam napravljenu tu LAN konekciju za ruter, ja ne mogu da se nakacim na stranicu za podesavanje rutera(tj. 192.168.1.1), a kada je napravljena ta konekcija, strana za podesavanje rutera mi radi, ali browser nece da otvori ni jednu drugu stranicu.
Normalno, tako i treba. Ostaje ti samo da podesiš da SBB modem šalje signal WiFi ruteru ili da TPlink prima signal od modema (zavisi gde je zapelo).

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Dalje, ako ne treba da napravim tu LAN konekciju za ruter, sta ja tacno treba da uradim da bi ga racunar video i da bi mogao da povezem laptop na njega?
Ako kaciš komp preko PCI WiFi kartice, to uradi kasnije jer još uvek nemaš wifi mrežu napravljenu. Povezi utp kablom ovim redosledom (Modem, iz lan porta modema idi u wan port na TPlinku, posle toga idi iz lan1,2,3,4 (biraj sam) u mrežnu na kompu. Naravno upali i modem i ruter u šteker. Nakači se na podešavanja rutera i odradi quick setup. Ako to ne pomogne, moraš videti koji sistem autentikacije koristi sbb, mislim da pppoe nije, vpn (nisam siguran), možda static ip adress. Ako jeste static, moraš naći parametre a njih možeš videti iz Local Area Connection kada je modem direktno nakačen na komp (bez TPlink-a između).
Posle toga podesi mrežu, stavi neku zaštitu (najbolje MAC filtraciju) i teraj.

Možda sam i nešto preskočio ali ću dopuniti čim primetim (ili neko drugi).

dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 21:14   #5
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: ne radi net zbog rutera?

Ono sto ja imam je sbb modem, TP link ruter, komp sa Win 7 i laptop sa Win 7. Ono sto bih zeleo je da osposobim laptop da koristi sbb-ov net putem tp link-ovog rutera. Znaci nemam nikakvu dodatnu wi-fi karticu.
Meni je sbb preko LAN-a povezan na komp, a onda sam isto nakacio i ruter na komp i povezao ga sa sbb-ovim modemom, tako da je sve sto se tice hardvera ok povezano i sve radi. Ono sto me buni je da li meni treba jos neka dodatna konekcija na kompu sem ove sto imam preko sbb-a i sta treba da podesim i gde da bi mogao da povezem laptop na ruter. Hvala upared..a ako nesto nisam rekao, pitaj.
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 21:18   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: ne radi net zbog rutera?

Znači, ostalo ti je samo da nakačiš laptop na wifi ruter? A verujem da 'oćeš da se kačiš bežičnim putem?

Da li si napravio wifi mrežu u podešavanju TPLink-a? Da li je upaljen wifi na laptopu? Imaš instalirane drivere za wireless karticu na laptopu? Koliko je daleko laptop od rutera?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 21:40   #7
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: ne radi net zbog rutera?

Takoje. Samo jos da povezem lap sa kompom. Wi-Fi na laptopu je upaljen, ima instalirane driver-e, tako da tu nista ne fali. Ono sto mene buni jesu podesavanja na kompu. Znaci kada priljucim TP Link na komp, sta treba da uradim, da bih mogao da povezem PC i laptop.
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, mreža, mreže, net, ruter


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć - monitor ne radi! dragutinka Kvarovi 15 11.9.2010 17:34
Neće da radi defragmentacija - TERMINATOR - Operativni sistemi 21 4.9.2009 16:48
Sata hard radi kao IDE? Akrep Nosači podataka 9 19.6.2008 23:18
Kao SATA II hoće da radi ali... ivanza Nosači podataka 1 25.1.2008 21:32
DDR400 Radi na 200MHz? madsrdjan Osnovne komponente 6 13.10.2006 14:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com