Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2012, 2:54   #141
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Ček, nisu imali gubitak, kad tako napišeš ispadne kao da gube pare a oni ih zarađuju. Trenutno su toliko u manjku, al pošto kaže da: neće im dugo trebati i tu milijardu da zarade. I dalje što znači da oni i starim sistemom nisu gubili ništa od šverca, već štaviše, ide im bolje nego većini firmi u ovoj raspaloj zemlji.
Ja ne vidim gde im dobro ide. 40 miliona evra u crvenom za dve godine. Prošle godine 30 a ove 10.
Rekao da sam skeptičan po pitanju novog sistema naplate i očekivanog efekta da završe godinu bez gubitaka. Ovaj prevoz kakav - takav je, kilav i kljakav se dotira iz budžeta. Privatnici dobijaju naknadu po autobusu kao i GSP. Ove godine je predviđeno 100 miliona evra. Zato sam i to rekao da to nije održivo na duži rok. To nije opravdanje ovog novog sistema naplate samo konstatacija.
GSP recimo u budžetu za 2012 dobija po Službenom listu Beograda dobija 4.8 milijardi subvencija. Te pare idu da se zakrpe rupe.
lijenština je offline  
Stara 6.2.2012, 3:51   #142
gimmethatcrystastyle
Član
 
Član od: 30.7.2011.
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ako vam je tolika frka za podatke, uzmite nepersonalizovanu karticu i cao...

sta sad, ako ocu da me ne prate treba da kupim nepersonalizovanu karticu i svaku voznju placam vise, jel to poenta?
gimmethatcrystastyle je offline  
Stara 6.2.2012, 4:02   #143
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ne znam što se tripujete, više personalnih podataka otkrivate na facebooku stotinama ljudi koje ne znate ali ih ipak dodajete u friendove, nego što će ova kompanija dobiti.

Mogu da vas prate? Pa zar ne gledate CSI, mogu remote da vam uključe gps na mobilnom i lociraju u milimetar, ili pak da trijangulišu signal od cell towera i time pronađu vašu poziciju.

EclipsE je offline  
Stara 6.2.2012, 8:03   #144
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Povlačim se iz ove teme dok mi je IQ idalje trocifren
Nula na prvom mestu se ne računa.

Citat:
Thunder kaže: Pregled poruke
Zamisli kakav bi kvalitet usluge\vozila bio kada bi ~20% ljudi koji se stalno svercuju i ~10-20% koji kucaju kartu samo kada im kontrola uleti u autobus (znaci, jednom nedeljno), krenulo redovno da kupuje markice\karte ?
Еvo zamišljam: leti bi autobusi mirisali na ljubičice, a zimi na četinarske šume... vozni red bi uvek i svuda bio maksimalno ispoštovan, jer bi nepismene šofere koji se opuštaju na radnom mestu uz Hanku i Šabana zamenili doktori nauka... prosjake koji arlauču dok muče harmonike i putnike bi zamenile hologramske projekcije odabranih nastupa Berlinske filharmonije ... vozila bi na okretnicama opsluživali droidi specijalno konstruisani za brzu popravku i čišćenje, dok bi za "validaciju" karata bio zadužen PSI-odred koji bi potencijalne švercere mogao da prepozna u prečniku od 2 km... GSP bi bio carstvo u kome caruje drugarstvo i u kome se sve raduje!
Zato - živele fantomske firme i namešteni tenderi, živelo pranje novca i pljačka javnih preduzeća, živeli sve veći nameti za narastajuće potrebe preglomazne partijsko-državne birokratije, živeli domaći tajkuni i turski "modernizatori"!
Sonic je offline  
Stara 6.2.2012, 11:15   #145
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
gimmethatcrystastyle kaže: Pregled poruke
sta sad, ako ocu da me ne prate treba da kupim nepersonalizovanu karticu i svaku voznju placam vise, jel to poenta?
Odakle ti to da plaćaš više? Koliko znam, i jedna i druga koštaju 250 dinara, a prednost nepersonalizovane je da može da je koristi bilo ko u kući, kad mu/joj zatreba, plus nije vremenski ograničena i može da se dopunjava po potrebi... ukoliko želiš još jeftinije da prođeš, uzmi papirnu nepersonalizovanu, ona košta samo 40 kinti.
Iris je offline  
Stara 6.2.2012, 11:44   #146
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
GSP je koliko znam imao gubitak od 1 miljarde dinara.To je oko 10 miliona evra - što je recimo dovoljno za 100 solo autobusa. Na duži rok ovakav sistem je neodrživ, ali sa druge strane ekonomska cena poslovanja trenutno to nije za građane.
Da li je ovo pravi način podizanja nivoa naplate, u to sumnjam. Mada videćemo rezultate.
Što se tiče funkcionisanja prevoza nigde nije profitabilan. Naj poznatiji je Paris bas najveći prevoznik na svetu koji uključuje i najrazvijeniji metro (posle Moskovskog). Oni imaju svoju banku i njih dotira država tj. grad Pariz da bi uopšte opstali i funkcionisali. Dakle što se Bg tiče samo je sve postavljeno naopako!
todos je offline  
Stara 6.2.2012, 12:01   #147
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Nula na prvom mestu se ne računa.
Oh oh kako smo pametni, mama mora da je ponosna
SirDuck je offline  
Stara 6.2.2012, 12:01   #148
Thunder
Član
 
Član od: 25.5.2007.
Poruke: 339
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 81 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Еvo zamišljam: leti bi autobusi mirisali na ljubičice, a zimi na četinarske šume... vozni red bi uvek i svuda bio maksimalno ispoštovan, jer bi nepismene šofere koji se opuštaju na radnom mestu uz Hanku i Šabana zamenili doktori nauka... prosjake koji arlauču dok muče harmonike i putnike bi zamenile hologramske projekcije odabranih nastupa Berlinske filharmonije ... vozila bi na okretnicama opsluživali droidi specijalno konstruisani za brzu popravku i čišćenje, dok bi za "validaciju" karata bio zadužen PSI-odred koji bi potencijalne švercere mogao da prepozna u prečniku od 2 km... GSP bi bio carstvo u kome caruje drugarstvo i u kome se sve raduje!
Zato - živele fantomske firme i namešteni tenderi, živelo pranje novca i pljačka javnih preduzeća, živeli sve veći nameti za narastajuće potrebe preglomazne partijsko-državne birokratije, živeli domaći tajkuni i turski "modernizatori"!
Svaka cast, kapiram da si kupio 3 karte u zivotu...

ps. u svom postu nisam komentarisao busplus, niti "koliko je ko pokrao", vec samo trenutno stanje po pitanju svercovanja
Thunder je offline  
Stara 6.2.2012, 12:03   #149
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Odakle ti to da plaćaš više? Koliko znam, i jedna i druga koštaju 250 dinara, a prednost nepersonalizovane je da može da je koristi bilo ko u kući, kad mu/joj zatreba, plus nije vremenski ograničena i može da se dopunjava po potrebi... ukoliko želiš još jeftinije da prođeš, uzmi papirnu nepersonalizovanu, ona košta samo 40 kinti.
Ne možeš da uzmeš neperonalizovanu karticu i da sa njom kupuješ mesečne karte sa popustom npr za studente, nezaposlene... Sa onom bez ličnih podataka mogu samo pojedinačne karte da se kupuju.
DeCoy je offline  
Stara 6.2.2012, 12:04   #150
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ne možeš da uzmeš neperonalizovanu karticu i da sa njom kupuješ mesečne karte sa popustom npr za studente, nezaposlene... Sa onom bez ličnih podataka mogu samo pojedinačne karte da se kupuju.
Tako je bilo i do sada. Da nije tako svi bi bili studenti.
SirDuck je offline  
Stara 6.2.2012, 14:41   #151
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Nisam ni rekao da je moglo, samo sam naveo razlog zbog čega neki ne mogu da uzmu nepersonalizovanu karticu, a želeli bi da im se lični podaci ne povlače po bazama ko zna čijih firmi.
DeCoy je offline  
Stara 6.2.2012, 21:41   #152
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

I dalje ne shvatam...? Zar nije ista stvar sa pripejdom i postpejdom kod mobilne telefonije - svejedno je da li plaćaš na mesečnoj osnovi ili dopunjavaš, kad trošiš istu svotu novca...
Ni ovde ne vidim razliku, niti razlog zašto neko ne može da uzme nepersonalizovanu umesto personalizovane karte.
Iris je offline  
Stara 6.2.2012, 21:49   #153
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Kako je u pitanju ista svota novca? Platiš jednom 1100 dinara, i imaš neograničen broj vožnji.

Recimo, meni trebaju 2 prevoza do fakulteta, i 2 nazad, dakle 1 dan (ako pretpostavimo da idem samo do fakulteta) = 4 karti * 60 din = 240 din DNEVNO ako ne bih imao mesečnu kartu.
EclipsE je offline  
Stara 6.2.2012, 22:38   #154
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
I dalje ne shvatam...? Zar nije ista stvar sa pripejdom i postpejdom kod mobilne telefonije - svejedno je da li plaćaš na mesečnoj osnovi ili dopunjavaš, kad trošiš istu svotu novca...
Ni ovde ne vidim razliku, niti razlog zašto neko ne može da uzme nepersonalizovanu umesto personalizovane karte.
Ja ovo ne vidim kao mobilnu telefoniju. Koliko ja shvatam ovaj bus plus kuršlus, niko ne može da izvadi najskuplju mesečnu povlasticu (za zaposlene), a da nije "personalizovana". Što nisu ostavili varijantu za ljude koji nemaju ličnu kartu (rome, itd) ili koji dolaze u BG na dva meseca ili ... Ahhh, 8%...
Orvel je offline  
Stara 6.2.2012, 22:40   #155
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa i postpaid za mobilni se više isplati nego prepaid.
SirDuck je offline  
Stara 6.2.2012, 23:23   #156
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Kako je u pitanju ista svota novca? Platiš jednom 1100 dinara, i imaš neograničen broj vožnji.

Recimo, meni trebaju 2 prevoza do fakulteta, i 2 nazad, dakle 1 dan (ako pretpostavimo da idem samo do fakulteta) = 4 karti * 60 din = 240 din DNEVNO ako ne bih imao mesečnu kartu.
Ah, ok, sad mi je jasno. Ja ne koristim prevoz svakodnevno, cak ni par puta nedeljno, tako da mi se personalizovana kartica svakako ne isplati.

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa i postpaid za mobilni se više isplati nego prepaid.
Kako kome. Ako telefon koristis kao moja keva, koja napravi par razgovora mesecno, onda ti kredit od 200 din traje mesecima
Iris je offline  
Stara 7.2.2012, 12:50   #157
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

http://www.politika.rs/rubrike/Beogr...dinara.sr.html
lijenština je offline  
Stara 7.2.2012, 14:08   #158
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Evo zanimljivog bloga gde su sumirane sve informacije o firmama koje su dobile posao organizacije prodaje karata i kontrole putnika, a koje su putem interneta dostupne svima:
http://vendetablade.blogspot.com/201...esto-vise.html
Asmodeus je offline  
Stara 7.2.2012, 14:11   #159
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Kako je u pitanju ista svota novca? Platiš jednom 1100 dinara, i imaš neograničen broj vožnji.

Recimo, meni trebaju 2 prevoza do fakulteta, i 2 nazad, dakle 1 dan (ako pretpostavimo da idem samo do fakulteta) = 4 karti * 60 din = 240 din DNEVNO ako ne bih imao mesečnu kartu.
ja mislim da se upravo o tom 'neogranicenom broju voznji' radi a ne o nekakvoj statistici. sa ovakvim sistemom u buducnosti mogu lako da ukinu mesecne kartice sasvim. ili da ti dozvole samo linije do fakulteta i nazad, npr.
orange47 je offline  
Stara 7.2.2012, 14:34   #160
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Evo zanimljivog bloga gde su sumirane sve informacije o firmama koje su dobile posao organizacije prodaje karata i kontrole putnika, a koje su putem interneta dostupne svima:
http://vendetablade.blogspot.com/201...esto-vise.html
Zanimljivo. Samo što taj Vlahović nije sin Aleksandra Vlahovića već unuk Veljka Vlahovića (režim iz SFRJ). Trebao je da proveri sve podatke.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/305...vni-validatori
lijenština je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com